Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

Lis ze strachu to już się chyba nabawił przewlekłego rozwolnienia. Rząd słaby jak zawsze, ale tak żałosnej opozycji to jeszcze nigdy nie było.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/newsweek-liderem-tygodnikow-opinii-wprost-ponizej-30-tys

 

Sprzedaż Newsweeka w październiku wzrosła o 16%, dzięki czemu znalazł się na pierwszym miejscu wśród tygodników opinii. Pozostałe tygodniki włącznie z GP, Wsieci, wpolityce, Wprost zanotowały spadki.

 

I kto tu właśnie dostaje rozwolnienia:P

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokaz bezprawia obecnego rządu...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,19382799,pis-glosuje-nad-przerwa-ale-nie-wie-ze-brakuje-jej-poslow.html?lokale=local#BoxNewsLink

 

Opozycja zgłasza w przerwę w obradach komisji dot. zmian w trybunale do 7 stycznia. PIS się zgadza na głosowanie, ale nie wie, że część Ich posłów już opuściła salę.

Przegrywa głosowanie 12:11. Opozycja zaczyna się cieszyć, a wtedy PIS zarządza powtórne głosowanie, z powodu jak stwierdził Piotrowicz, udziału w głosowaniu nieuprawnionego członka, co nie miało miejsca(co widać na nagraniu).

Powtórne głosowanie oczywiście PIS wygrywa.

 

Jak Wam się podoba takie głosowanie, "do skutku" :)

 

Na tej samej komisji, członek Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka czekał 9 godzin na zadanie pytania, na które PIS Mu nie udzielał zgody(mówiąc "później"), w końcu opuścił salę.

 

 

Ale prawicowe media twierdzą, że to opozycja się skarży zachodniej prasie.

Nikt się nie musi skarżyć, wszystko widać jak na dłoni.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

TVN24.pl uraczył nas przed chwilą nową jakością. Próbowałem się wczytać w artykuł o jaką dyscyplinę sportową chodzi. Nie udało się. Ale myślę że autor miał na myśli rzut granatem, strzelectwo i wyścigi BWP...

 

:P

 

156280_961235177290345_79525479555077002

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak Wam się podoba takie głosowanie, "do skutku" :)

Tak się podoba jak cały ustój.

Szkoda tylko, że próbuje się medialnie skłócić Polaków o to w jakim łajnie lepiej żyć.

W tym po pas czy w tym po uszy.

 

Sprzedaż Newsweeka w październiku wzrosła o 16%, dzięki czemu znalazł się na pierwszym miejscu wśród tygodników opinii. Pozostałe tygodniki włącznie z GP, Wsieci, wpolityce, Wprost zanotowały spadki.

Ile lis z newsweekiem pociągnie na walce z "ciemną stroną mocy"? Miesiąc? Dwa? Pół roku?

Póki sieje nagonkę na pis sprzedaż wzrasta. Potem będą doły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horacy11

Głową muru nie przebijesz. Spokojnie, jest dużo czasu :) Jak po właściwie miesiącu rządzenia jest taka rozpierducha (cytat z posłanki) to zobaczymy jak będzie za rok :)

Edited by Maku Maku
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadwiga Staniszkis, której nie można było odmówić sympatii do nowego rządu...

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jadwiga-staniszkis-partii-kaczynskiego-grozi-rozlam/030x53

 

Dodaje, że "część posłów PiS już się wstydzi", a wielu - w tym ona sama - "czuje się upokorzona" działaniami partii ws. TK. Socjolog ostro ocenia również Andrzeja Dudę. - Kompromituje się nie tylko jako prezydent, ale i jako prawnik - twierdzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadwiga Staniszkis, której nie można było odmówić sympatii do nowego rządu...

[...]

Pani profesor walczy od pewnego czasu bardzo otwarcie i bardzo okrągłymi zdaniami prawi o tym, że za wszelką cenę należy podtrzymywać mit niezależności TK. W innym bowiem wypadku, wg pani profesor, przeciętny Obywatel zorientuje się, że system w jakim żyje, to dyktatura większości.

 

Jestem innego zdania niż pani profesor. Nie ma takiej ceny, która uzasadnia okłamywanie "przeciętnego Obywatela" w ww. kwestii. Dziwię się podobnym opiniom i postawom osób, które sądzę, na pewno mienią się zwolennikami demokracji.

 

Najwyższy czas wyjaśnić panom i paniom "demokratom", iż skonstruowali system, którego właśnie istotą jest dyktatura. Dyktatura Większości. Niekiedy jest tak, że większość mają inni niż "MY" czyli inni niż Wy.

 

Tym razem jest to PiS. Zamiast więc żałośnie skamleć, przyjmijcie :) to na swoje wątłe politycznie klaty.

 

Czy to jest jasne? Zwycięzca wszystkiego "bierze" to wszystko. I mam tylko nadzieję, że będzie skuteczny przynajmniej w polityce zagranicznej i polityce bezpieczeństwa. Na gospodarcze "cuda" wolnościowe nie liczę ale miło byłoby gdybym został pozytywnie zaskoczonym realistą.

 

Zrobi co ma zrobić szybko i sprawnie. Może tylko jeszcze na koniec pozamiata po poprzedniej pokracznej i niedołężnej w rządzeniu, ekipie.

 

Skuteczność.

Natomiast szybkość jest niezbędna, zanim nadciągną pozostali mazgaje wspierani odpowiednio z szeroko rozumianego "zewnątrz".

 

--

 

Edit: nie odpuścicie. Nie mam złudzeń. Gra się toczy o Wasze życie. O pieniądze, i personalne dojścia do pieniędzy. Spore grono spośród Was to niestety osobnicy bezideowi. Walczycie więc o kasę i wpływy. Gdyby było inaczej, cała masa ludzi wybaczyłaby nawet Wasz sposób bycia, który można określić kilkoma słowami. Ośmiorniczki i ale jaja. Dla dużej części z Was, Polska to "chuj, dupa i kamieni kupa".

Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to jest jasne? Zwycięzca wszystkiego "bierze" to wszystko. I mam tylko nadzieję, że będzie skuteczny przynajmniej w polityce zagranicznej i polityce bezpieczeństwa. Na gospodarcze "cuda" wolnościowe nie liczę ale miło byłoby gdybym został pozytywnie zaskoczonym realistą.

 

Tak jest skuteczny aż miło.. szczególnie w zadłużaniu żeby spełnić "obiecanki- cacanki":

Kukiz: "dziś każde dziecko rodzi się z długiem 82 tys. zł"

- Na przygotowanie tego budżetu Prawo i Sprawiedliwość miało 8 lat. I co Prawo i Sprawiedliwość zrobiło? Tak naprawdę skopiowało budżet Platformy, zrobiło kilka drobnych korekt i powiększyło deficyt budżetowy - stwierdził Kukiz podczas sejmowej debaty.

- Rząd chce kontynuować zadłużanie obecnych i przyszłych pokoleń Polaków. Dziś każde dziecko rodzi się z długiem 82 tys. zł. Tymczasem przedstawiacie budżet z rekordowym (...) deficytem 55 mld (złotych). Jak bardzo jeszcze chcecie zadłużać kolejne pokolenia - nasze dzieci, nasze wnuki? - pytał przedstawicieli rządu przewodniczący klubu Kukiz'15.

Podkreślał konieczność przyjęcia zasady zrównoważonego budżetu i zakazu zadłużania państwa. Tak jest - mówił - w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.

- Przewidujecie wzrost wydatków budżetowych o ponad 30 mld zł. (...) Po co w ogóle chcecie zwiększać wydatki budżetowe. Budżet powinno się zmniejszać (...) po to, by pieniądze pozostały w kieszeniach obywateli - stwierdził Kukiz.

Pytał ponadto przedstawicieli rządu o obietnice z kampanii wyborczej dotyczące obniżki podatków: VAT, CIT, składki rentowej czy wyższej kwota wolnej od podatku PIT. - Dlaczego zapomnieliście o polskich małych przedsiębiorcach? Znowu wzrosną ZUS-owskie składki. I proszę powiedzieć, czy to jest prawe i sprawiedliwe, żeby drobny przedsiębiorca, zarabiający dwa-trzy tysiące (złotych) miesięcznie płacił po 1100 złotych ZUS-owskich danin - mówił.

Założenia w projekcie budżetu na 2016 r. określił jako "skrajnie niegospodarne i rozrzutne". Ocenił, że "koszty biurokracji radykalnie wzrosną".

Zwrócił też uwagę, że środki budżetowe przeznaczone na Krajową Radę Sądownictwa wzrosną z 15 mln zł do 50 mln zł, na Krajowe Biuro Wyborcze - z 50 mln zł do 90 mln zł, a na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji z 26 do 36 mln zł.

"Zostawcie pieniądze w kieszeniach obywateli, obniżcie opodatkowanie pracy, opodatkowanie wynagrodzeń Polaków. Polacy najlepiej wiedzą jak wydawać własne pieniądze i z całą pewnością znacznie lepiej niż wy. Amen" - powiedział Kukiz kończąc swoje wystąpienie.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://niezalezna.pl/74391-przepraszamy-gazetapl

 

Przepraszamy redakcję Gazeta.pl za publikację nieprawdziwej informacji, jakoby Gazeta.pl podała, iż w demonstracji "Obywatele dla demokracji" w dniu 12 grudnia 2015 r. uczestniczyło 200 tys. osób, zobrazowanej nieprawdziwym screenem z rzekomej strony głównej Gazeta.pl. Informację tę zaczerpnęliśmy z fałszywego i zmanipulowanego źródła w Internecie.

 

hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nie wiem, co Cię tak bawi. Mnie nie dziwi ów fakt. Większość gazet lub portali podała i jeszcze poda nieprawdziwą wiadomość. Jestem za rzetelnością informacji więc każde medium winno się upewnić za nim wysunie jakąś opinię, chyba że są to przemyślenia własne. Tutaj, nawet Onet postanowił skorygować w Nowym Roku informację pewnej posłanki PiS, którą postanowili przekonwertować po swojemu zapewne jacyś Twoi idole, ale cóż... nie Twoja jest wina, że nie chcesz więcej wolności, a jedynym instrumentem, który uznajesz do prowadzenia Cię przez życie, jest Państwo. Państwo winno Ci zapewnić ochronę rozumianą jako Policja, Wojsko, Strażacy, Straż Graniczna i inne instrumenty uznawane za organ porządkowy i czuwać nad przestrzeganiem prawa, Państwa prawa. Ty, powinieneś podejmować resztę decyzji, czy chcesz posłać dziecko do szkoły w danym wieku, czy chcesz je szczepić itd. Co z tego, że mamy tyle organów, jak przepisy są tak niejasne, że i tak dzieją się takie rzeczy jak jakieś Amber Goldy, akcja z kredytami hipotecznymi we frankach(choć tu po części każdy winien się mierzyć z tym, że jaka stabilna waluta by nie była, to zawsze istnieje ryzyko), sądownictwo itd. Mi nie zależy na żadnej partii, tylko na dobru Państwa. Ale ludzie nie chcą słyszeć: nie damy Wam nic, ale nie będziemy tyle zabierać, tylko wolą słyszeć "masz", "dostaniesz"... ach...szkoda mówić.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bohater prawicy, autor książki o Komorowskim Wojciech Sumiński pisząc o Komorowskim przepisywał kryminały:)))

Przepisał całe akapity z książek „Żegnaj, laleczko” Raymonda Chandlera oraz „48 godzin”, „Mrocznego Krzyżowca” i „Lalki na łańcuchu” Alistaira MacLeana, hahaaha.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19445105,sumlinski-splagiatowal-chandlera-i-alistaira-macleana-newsweek.html#Czolka3Img

 

Nie będę Was już dobijał Kurskim, czy nowo podpisanymi ustawami, więc tylko zapodam pożegnalny kabaret klubu dwójki (Wójcika, tych od grania w gałę) "gwiezdne wojny wg PIS",

Naprawdę dobry

 

Edited by horacy11
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym jeszcze dodał nowego prezesa PKN Orlen - istna osobowość i fachowiec :) Tego się nie da niczym obronić to granda ! Niech żyje "dobra zmiana" :)

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bohater prawicy, autor książki o Komorowskim Wojciech Sumiński pisząc o Komorowskim przepisywał kryminały:)))

Przepisał całe akapity z książek „Żegnaj, laleczko” Raymonda Chandlera oraz „48 godzin”, „Mrocznego Krzyżowca” i „Lalki na łańcuchu” Alistaira MacLeana, hahaaha.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19445105,sumlinski-splagiatowal-chandlera-i-alistaira-macleana-newsweek.html#Czolka3Img

 

Nie będę Was już dobijał Kurskim, czy nowo podpisanymi ustawami, więc tylko zapodam pożegnalny kabaret klubu dwójki (Wójcika, tych od grania w gałę) "gwiezdne wojny wg PIS",

Naprawdę dobry

 

 

Wypowiem się tylko odnośnie Pana Sumlińskiego. Na początek, czy Ty horacy11 masz pewien problem z rozróżnianiem faktów? Jeśli to zrobił i sąd mu to udowodni(chciałbym, aby to było uczciwe i chciałbym w to wierzyć), to niech poniesie karę. Za to co go spotkało i co musiał znieść zaproponowałbym karę grzywny plus karę finansową od sprzedaży tej książki. Uczciwie. Nie mniej należałoby skupić się na zawartości książki, czyli tym co najważniejsze. Ja ja przeczytałem i z czystym sumieniem mogę ją polecić, bo to co wydawało się być teorią spiskową w tej książce okazało się prawdą, co najmniej pewien rozdział tej książki i Pan Sumliński, został uniewinniony link .(polskatimes.pl) Widać iż jesteś lemingradum. Cóż, że to co pisał najprawdopodobniej jest prawdą, jak najważniejsza wiadomość dnia, to plagiat. Jak pastwili się nad nim próbując go wmanewrować w ujawnienie tajnego aneksu dot. WSI, to media lewicowe piały z zachwytu, jak go uniewinniano to raptem wzmianki w gazetach. Dlaczego? Teraz po uniewinnieniu zaczyna się etap szkalowania go, celem dyskredytacji. Zadałeś sobie pytanie, dlaczego nie został pan Sumliński podany do sądu przez bohaterów jego książki? Dziwne? Jakieś odpowiedzi?

 

Starasz się nie patrzeć na całokształt czy jesteś tym zatwardziałym elektoratem lewicy?

 

Aha... co do Kurskiego? Nigdy, ale to nigdy tv publiczna nie będzie apolityczna, tylko głupiec w to wierzy. A jeśli coś nie działa, to po co to jest? Misja? Jaka?

 

Pozdrawiam

 

p.s. zgadzam się z tym, jak i innymi nominacjami, gdzie człowiek nie ma predyspozycji do pełnienia tej funkcji. Nie mniej za każdym razem tak było. Dlatego tylko mniej państwa w państwie. Konserwatyzm i liberalizm.

 

edit: brak linka

Edited by saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha... co do Kurskiego? Nigdy, ale to nigdy tv publiczna nie będzie apolityczna, tylko głupiec w to wierzy. A jeśli coś nie działa, to po co to jest? Misja? Jaka?

Misja taka, żeby widz nie zidiociał do końca i nie zrównał do typowego, zachodniego "couch potato" i to się jakoś udawało za tej straszliwej komuny, kiedy to w TV można było obejrzeć programy popularno-naukowe, ambitne kino, teatr telewizji, itd.

Przez chwilę zapomniałem, że teraz jest demokracja i kapitalizm, trzeba się dostosować do widza, reality show i takie historie.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wstępie napiszę że PiS nie jest moją partią, 8 lat było nią PO i środowiska tzw. postsolidarnościowe ale mnie oszukali i teraz bardzo mocno kibicuję PiSowi a za jakiś czas jak Ruch Narodowy okrzepnie to zapewne będzie to moja opcja.

 

Odniosę się może do nominacji Kurskiego : nie oglądam telewizji żadnej już około 7-8 lat. Włączając tv miałem do wyboru : moda na sukces lub m jak miłość. jak byłem dzieckiem (urodziłem się w czasach słusznie minionego systemu) to w czwartki zawsze były kryminały wieczorem, w soboty westerny, w niedzielę około południa bardzo dobre filmy kostiumowe.Nie wspominając o programach dla dzieci i młodzieży , programach popularnonaukowych itp. Dzisiaj rolnik szuka żony lub M.Gessler udaje że wie jak prowadzić restaurację ... Z teleturniejów wartych oglądania widziałem że został chyba tylko 1 z 10 . Produkuje się papkę dla głupiego widza , w dupie mając misyjność telewizji. Wiadomości tylko wybrane i nie przystające nijak do rzeczywistości - prawdziwe informacje o tym co się dzieje ważnego na świecie tylko w internecie lub obcojęzycznych serwisach. Dzisiaj jak usiłuję obejrzeć jakiś film w tv publicznej teoretycznie finansowanej z abonamentu to co 15 minut lecą 2 bloki reklamowe przerywane jakimś ogłoszeniem nadawcy. Ostatnio puściłem dzieciakom tvp abc ale jak była przerwa na reklamy i reklamowano :zabawki, leki, proszek do prania a na koniec podpaski pomiędzy bajkami to odpuściłem i włączyłem im bajki na ipla... Można by tak mnożyć .Dołóżmy do tego celebrytów , którzy są tam tylko dlatego że wepchnął ich na świecznik stary układ najczęściej ich rodziców to mamy rzeczywisty obraz polskiej tv. Tylko wieczne "lizanie się po fiutach" cytując klasyka, pokazywanie jacy to jesteśmy nowocześni i europejscy bo mieliśmy w sejmie pedała, transwestytę i psychicznie chorego człowieka. Rzygać się chciało jak media publiczne zakłamywały rzeczywistość np. transmitując Marsze Niepodległości, rzygać się chce teraz jak media publiczne pokazują non stop rzekome łamanie demokracji, rzygać się chce jak się widzi te same gęby które powinny być już dawno na śmietniku historii.

I taką telewizję należy zaorać do gołej ziemi. Kurski nadaje się wyśmienicie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypowiem się tylko odnośnie Pana Sumlińskiego. Na początek, czy Ty horacy11 masz pewien problem z rozróżnianiem faktów? Jeśli to zrobił i sąd mu to udowodni(chciałbym, aby to było uczciwe i chciałbym w to wierzyć), to niech poniesie karę. Za to co go spotkało i co musiał znieść zaproponowałbym karę grzywny plus karę finansową od sprzedaży tej książki. Uczciwie. Nie mniej należałoby skupić się na zawartości książki, czyli tym co najważniejsze. Ja ja przeczytałem i z czystym sumieniem mogę ją polecić, bo to co wydawało się być teorią spiskową w tej książce okazało się prawdą, co najmniej pewien rozdział tej książki i Pan Sumliński, został uniewinniony link .(polskatimes.pl) Widać iż jesteś lemingradum. Cóż, że to co pisał najprawdopodobniej jest prawdą, jak najważniejsza wiadomość dnia, to plagiat. Jak pastwili się nad nim próbując go wmanewrować w ujawnienie tajnego aneksu dot. WSI, to media lewicowe piały z zachwytu, jak go uniewinniano to raptem wzmianki w gazetach. Dlaczego? Teraz po uniewinnieniu zaczyna się etap szkalowania go, celem dyskredytacji. Zadałeś sobie pytanie, dlaczego nie został pan Sumliński podany do sądu przez bohaterów jego książki? Dziwne? Jakieś odpowiedzi?

 

Starasz się nie patrzeć na całokształt czy jesteś tym zatwardziałym elektoratem lewicy?

 

Aha... co do Kurskiego? Nigdy, ale to nigdy tv publiczna nie będzie apolityczna, tylko głupiec w to wierzy. A jeśli coś nie działa, to po co to jest? Misja? Jaka?

 

Pozdrawiam

 

p.s. zgadzam się z tym, jak i innymi nominacjami, gdzie człowiek nie ma predyspozycji do pełnienia tej funkcji. Nie mniej za każdym razem tak było. Dlatego tylko mniej państwa w państwie. Konserwatyzm i liberalizm.

 

edit: brak linka

I nie masz wrażenia, że książka w której na szybko jeden z publicystów znalazł ponad 30 bezpośrednich zapożyczeń z książek kryminalnych, była pisana na kolanie, na polityczne zamówienie? Byle zdążyć przed wyborami?

 

Co do TV, to nie chodzi tylko o Kurskiego, ale o ustawę która się piszę. Jak pewnie słyszliście TV ma być podciągnięta pod ministerstwo kultury, ma być powszechny abonament, itp. Przed wyborami obiecywano, że wtedy będzie można zrezygnować z reklam. A teraz się okazuje, że reklamy jednak zostaną, bo jak nie będzie reklam w TVP, to tą częśią tortu podzielą się TVN i Polsat, a do tego PIS nie chce dopuścić. Dlatego reklamy zostaną, a z racji że będzie kasa z abonamentu, będzie można obniżyć stawki za reklamy, co pośrednio wymusi obniżenie stawek za reklamy w prywatnych telewizjach. W ten sposób poprzez TVP, rząd chce kopać w finanse prywatnych telewizji. Sprytne, ale całkiem wbrew wolnemu rynkowi. Wykończą prywatną telewizizję, będzie tylko publiczna z Kurskiem na czele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wstępie napiszę że PiS nie jest moją partią, 8 lat było nią PO i środowiska tzw. postsolidarnościowe ale mnie oszukali i teraz bardzo mocno kibicuję PiSowi a za jakiś czas jak Ruch Narodowy okrzepnie to zapewne będzie to moja opcja.

 

Odniosę się może do nominacji Kurskiego : nie oglądam telewizji żadnej już około 7-8 lat. Włączając tv miałem do wyboru : moda na sukces lub m jak miłość. jak byłem dzieckiem (urodziłem się w czasach słusznie minionego systemu) to w czwartki zawsze były kryminały wieczorem, w soboty westerny, w niedzielę około południa bardzo dobre filmy kostiumowe.Nie wspominając o programach dla dzieci i młodzieży , programach popularnonaukowych itp. Dzisiaj rolnik szuka żony lub M.Gessler udaje że wie jak prowadzić restaurację ... Z teleturniejów wartych oglądania widziałem że został chyba tylko 1 z 10 . Produkuje się papkę dla głupiego widza , w dupie mając misyjność telewizji. Wiadomości tylko wybrane i nie przystające nijak do rzeczywistości - prawdziwe informacje o tym co się dzieje ważnego na świecie tylko w internecie lub obcojęzycznych serwisach. Dzisiaj jak usiłuję obejrzeć jakiś film w tv publicznej teoretycznie finansowanej z abonamentu to co 15 minut lecą 2 bloki reklamowe przerywane jakimś ogłoszeniem nadawcy. Ostatnio puściłem dzieciakom tvp abc ale jak była przerwa na reklamy i reklamowano :zabawki, leki, proszek do prania a na koniec podpaski pomiędzy bajkami to odpuściłem i włączyłem im bajki na ipla... Można by tak mnożyć .Dołóżmy do tego celebrytów , którzy są tam tylko dlatego że wepchnął ich na świecznik stary układ najczęściej ich rodziców to mamy rzeczywisty obraz polskiej tv. Tylko wieczne "lizanie się po fiutach" cytując klasyka, pokazywanie jacy to jesteśmy nowocześni i europejscy bo mieliśmy w sejmie pedała, transwestytę i psychicznie chorego człowieka. Rzygać się chciało jak media publiczne zakłamywały rzeczywistość np. transmitując Marsze Niepodległości, rzygać się chce teraz jak media publiczne pokazują non stop rzekome łamanie demokracji, rzygać się chce jak się widzi te same gęby które powinny być już dawno na śmietniku historii.

I taką telewizję należy zaorać do gołej ziemi. Kurski nadaje się wyśmienicie.

Równie dobrze można napisać, że w internetach jest głównie porno, gdzie nie wchodzę tam tylko sex, i gołe baby.

 

A słyszałeś o TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, o publicznym radiu z Trójką na czele? Pewnie nie. Bo albo nie szukałeś, albo kultura wyższych lotów Cie nie interesuje.

 

Podstawowa zasada, żeby coś oceniać, najpierw trzeba to poznać.

 

PS. I podaruj sobie teksty w stylu... "Nigdy nie byłem za PO, ale... i teraz kibicuje PIS..." to wcale Ci nie dodaje wiarygodności.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz się okazuje, że reklamy jednak zostaną, bo jak nie będzie reklam w TVP, to tą częśią tortu podzielą się TVN i Polsat, a do tego PIS nie chce dopuścić. Dlatego reklamy zostaną, a z racji że będzie kasa z abonamentu, będzie można obniżyć stawki za reklamy, co pośrednio wymusi obniżenie stawek za reklamy w prywatnych telewizjach. W ten sposób poprzez TVP, rząd chce kopać w finanse prywatnych telewizji. Sprytne, ale całkiem wbrew wolnemu rynkowi. Wykończą prywatną telewizizję, będzie tylko publiczna z Kurskiem na czele.

 

Cudowna logika i dziecinada zarazem... Cena mogą się zmniejszyć za reklamy w telewizji, a ktoś związany z domenami widzi w tym coś złego,

i dodatkowo szuka tłumaczeń dlaczego to rozwiązanie jest złe, zwalając na polityczne korzenie tej decyzji?

Ciekawe czy w przypadku gdyby NASK'owi "wyskoczyła" konkurencja, byłbyś również przeciwny i szukałbyś wymówek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nie masz wrażenia, że książka w której na szybko jeden z publicystów znalazł ponad 30 bezpośrednich zapożyczeń z książek kryminalnych, była pisana na kolanie, na polityczne zamówienie? Byle zdążyć przed wyborami?

 

Jak by znalazł na szybko to by się tematem zajeli w maju/czerwcu.

Druga sprawa: nie wiem czy Sumliński ściągał z innych , ale czepianie się formy i zapożyczeń nie zająknąwszy się o treści to dopiero jest dobre, zwłaszcza że Sumliński został niedawno uniewinniony , wnioski wyciągnij sam jeśli potrafisz :)

 

 

Równie dobrze można napisać, że w internetach jest głównie porno, gdzie nie wchodzę tam tylko sex, i gołe baby.

Twoja sprawa gdzie wchodzisz, może trzeba z tym do lekarza, takie coś podobno strasznie uzależnia.

 

A słyszałeś o TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, o publicznym radiu z Trójką na czele? Pewnie nie. Bo albo nie szukałeś, albo kultura wyższych lotów Cie nie interesuje.

 

 

Nie wiem czy chcesz mnie obrazić, sprowokować? Jeśli tak to nie uda Ci się . Wiem co to jest TVP Kultura , Historia , ABC - w ABC dzieciakom się puszcza reklamy podpasek, uważasz że to ok?. Radia słucham jak mam ochotę , raczej sobie wolę z płyty włączyć coś interesującego. Napisz jeszcze co uważasz za "kulturę wyższych lotów" , chętnie się z Tobą pospieram jak będzie o co ...

 

PS. I podaruj sobie teksty w stylu... "Nigdy nie byłem za PO, ale... i teraz kibicuje PIS..." to wcale Ci nie dodaje wiarygodności.

 

Nie czytałeś dokładnie co napisałem, najpierw przeczytaj raz jeszcze później odpisuj.

P.S. Lemingoza jest wyleczalna , nie bój się myśleć samodzielnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A słyszałeś o TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, o publicznym radiu z Trójką na czele? Pewnie nie. Bo albo nie szukałeś, albo kultura wyższych lotów Cie nie interesuje.

 

Podstawowa zasada, żeby coś oceniać, najpierw trzeba to poznać.

Możesz podrzucić kilka wartościowych produkcji, bez znaczenia czy będą to filmy, programy, seriale, czy cokolwiek innego zrobione dla TVP w ciągu ostatnich 8 lat, oprócz "Czasu Honoru", porównywalne z tym, co tworzono w PRL? Może ten "rozwój" polega jedynie na mnożeniu kanałów, a programy są i tak zagraniczne, nudne, albo idiotyczne, tworzone na licencji, a w Telewizji Publicznej nawet nie zawsze można obejrzeć mecz polskiej reprezentacji?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×