Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

Do dnia dzisiejszego nie dociera do mnie dlaczego na uroczystościach września byli tak niscy rangą przedstawiciele usa. Na samym początku pomyślałem, że mamy wygórowane ambicje i oczekiwania jakie wiążemy z Ameryką ( w sumie podobno jesteśmy najbardziej proamerykańscy w Europie). Ale przecież Obama wiedział że Niemcy będzie reprezentowała Merkiel, a Rosję Putin i że spotka się 20 premierów innych państw, czyli decyzja usa była jak najbardziej świadoma. W sumie nie mam nic przeciwko tym osobom które reprezentowały Usa, al taki wybór to afront wobec gospodarzy i gości - Berlusconiego, Putina, Merkel, premierów Francji, Szwecji i innych krajów, a przede wszystkim wobec Polski, Kaczyńskiego i Tuska. Kiedy trzeba było rozsadzać imperium sowieckie ? Polska była potrzebna, przyjechał do nas nawet prezydent George Bush i namawiał gen. Jaruzelskiego, żeby zgodził się zostać prezydentem. Natomiast dzisiaj, kiedy Rosja jest potrzeba Amerykanom (Afganistan, Iran, ograniczenie broni strategicznych etc.) Polska już się nie liczy. Gdy do tego dołoży się pogłoski o fiasku projektu tarczy antyrakietowej, negatywne doświadczenia z offsetem po pospiesznym i nadgorliwym zakupie samolotów F-16, lojalność Polski w Iraku i w Afganistanie, tajne lądowisko dla amerykańskich samolotów w Szymanach, to mi się włos zaczyna jeżyć na głowie.

Polska nie jest partnerem USA, tylko ich sługusem, więc skąd Amerykanie mieliby mieć szacunek do Polaków?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niemcy chyba musieli oszukiwać, że mają kryzys, bo jak widać kasę na zakup takiej poważnej firmz jak GPW mają

 

Deutsche Boerse chce kupić warszawską giełdę

 

Deutsche Boerse jest jednym z czterech rywali starających się o kupno udziałów w Giełdzie Papierów Wartościowych. Ministerstwo Skarbu Państwa do końca roku chce sprzedać od 51 do 73,82 proc. akcji GPW.

 

Rząd dobrze robi, sprzedając warszawską giełdę właśnie teraz. Jeśli to my ją kupimy, to marka Giełda Papierów Wartościowych na pewno nie zniknie z rynku - zapewnia serwis Wyborcza.biz Reiner Riess, dyrektor zarządzający Deutsche Boerse.

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,702176...ska_gielde.html

 

Jak więc widać, polityczne frazesy o straszeniu germanizacją swoją drogą a wyprzedaż narodowych dóbr w ręce "odwiecznego wroga" swoją drogą. A to przecież najwięksi patrioci wyprzedają majątek narodowy Polski.

 

PS Od 01. stycznia 2010 r. PKP uwalnia przewozy pasażerskie... Pewnie Deutsche Bahn co nieco kupi, żeby zdywersyfikować swoje portfolio

 

Deutsche Boerse

Deutsche Bahn

Deutsche Energie

Deutsche Chemie

Deutsches Bauwesen

 

no no no, powoli powoli. Kupowanie w Lidlach, Rosmannach, Kauflandach. Czytanie ohydnych gazet koncernu Gruener und Jahr, sluchanie muzyki i czytanie informacji od koncernu Bauera czy Axel Springer, uzywanie sprzetu AGD made in Germany czy jezdzenie niemieckimi autkami. Germanizacja pelna para, jak sie patrzy.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już na samym wstępie popełniasz błąd: Myślisz, że Polska jest najważniejszym i najcudowniejszym krajem na świecie i w dodatku dotknięty jesteś chorobą "ja, Polak, przedstawiciel najwspanialszego, bo umęczonego narodu polskiego, Chrystusa wśród narodów i zbawcy świata, którego uświęconą osobę trzeba celebrować 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku od Antypodów po bieguny Antarktydy". Otóż mylisz się i nie dopuszczasz do siebie myśli, że mogłoby być inaczej i żyjesz w przeciętnym kraju, z którego oczywiście masz prawo być dumny, jednak nie masz prawa oczekiwać (a tym bardziej komuś narzucać), że inni będą cię hołubić i wynosić po niebiosa, bo akurat się urodziłeś czy żyjesz w Polsce. Spójrz z innej perspektywy. Amerykanie mają zlew, bo Polska akurat dla nich nic nie znaczy. Obudź się z tego letargu i powróć z bajlandii na ziemię.

Na samym początku to Ty popełniasz błąd. :) Ja nie pisałem o całej historii Rzeczpospolitych, ja pisałem tylko o 1 września i tylko o tą datę mi chodziło.

Share this post


Link to post
Share on other sites
no no no, powoli powoli. Kupowanie w Lidlach, Rosmannach, Kauflandach. Czytanie ohydnych gazet koncernu Gruener und Jahr, sluchanie muzyki i czytanie informacji od koncernu Bauera czy Axel Springer, uzywanie sprzetu AGD made in Germany czy jezdzenie niemieckimi autkami. Germanizacja pelna para, jak sie patrzy.

No proszę, kupując niem. towary na polskich półkach Polacy dadzą zarobić kolejnemu przedstawicielowi germańskich barbarzyńców.

 

Ambitny program sieci Loyalty Partners startuje dziś w Polsce

 

Niemcy chcą uczyć Polaków lojalności

 

pay-back.pl

utworzona:

2007.01.29 10:35:30

Arsan Alexander

Payback GmbH

 

payback.pl

utworzona:

2000.05.24 13:00:00

Loyalty Partner Polska Sp. z o.o.

 

Payback GmbH = Loyalty Partner

Share this post


Link to post
Share on other sites
No proszę, kupując niem. towary na polskich półkach Polacy dadzą zarobić kolejnemu przedstawicielowi germańskich barbarzyńców.

[...]

 

Chyba nie za dobrze z Tobą Umberto ... Cytujesz już samego Siebie, żeby nie powiedzieć: rozmawiasz sam ze Sobą :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest jan

Cba ujawnilo wczoraj jeden z cudow Tuska.

 

Czy ten cud bedzie go kosztowal prezydenture?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cba ujawnilo wczoraj jeden z cudow Tuska.

 

Czy ten cud bedzie go kosztowal prezydenture?

Najwiekszym błędem Tuska było nierozwiązanie tego polskiego gestapo, czyli CBA

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest jan
Najwiekszym błędem Tuska było nierozwiązanie tego polskiego gestapo, czyli CBA

 

 

Jak mial rozwiazac CBA, jak glosowal za powstaniem tej instytucji. lol

 

Wtedy PIS by go zlinczowal.

Edited by jan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak mial rozwiazac CBA, jak glosowal za powstaniem tej instytucji. lol

 

Wtedy PIS by go zlinczowal.

No i właśnie dlatego ma problem. Ale Donek "mientki" jest. Na prezydenta się w ogóle nie nadaje, rządzić też nie umie. I jeszcze rozmawia z Kamińskim, tym gestapowcem, któremu w jego mózgu wielkości orzeszka tylko podkopy, spiski i akcje wywrotowe się lęgną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest jan
No i właśnie dlatego ma problem. Ale Donek "mientki" jest. Na prezydenta się w ogóle nie nadaje, rządzić też nie umie. I jeszcze rozmawia z Kamińskim, tym gestapowcem, któremu w jego mózgu wielkości orzeszka tylko podkopy, spiski i akcje wywrotowe się lęgną.

 

Ale ja przepraszam, bo ja czegos w tym wszystkim nie rozumiem.

;)

Może Umberto spotaklibysmy sie gdzies w pewnym momencie naszych pogladow, relacji, odczuc. Zastanawia mnie jedna sprawa. CBA zostalo powolane do walki z korupcja,(tak?) wiec o co teraz w tym wszystkim PO-mersom chodzi? Jakie akcje wywrotowe? Tu nikt nikogo nie prowokowal. Jakie podkopy? Jakie spiski?

 

Wiesz, na dzień dzisiejszy, abstrachujac juz od tego ze Tusku juz mowi o zamowieniu politycznym, to Kaczynski usmazyl Tuska. CBA wedle rozporzadzenia premiera Tuska mialo zdawac relacje ABW z prowadzonych operacji.

 

Ciekawe czy zdali relacje, czy po prostu nikt w PO nie zwrocil na to uwagi, bo byli tak przesiaknieci wladza i nagle sie okazalo Ch. z Rysiem, Miro Tadziem, Grzesiem robia sobie co im sie podoba.

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cba ujawnilo wczoraj jeden z cudow Tuska.

 

Czy ten cud bedzie go kosztowal prezydenture?

 

Nie opowiadaj głupot...

 

Na razie CBA nie ujawniło nic. Jakieśdomysły podchwycone ochoczo przez opozycję , ani jednego konkretu.

Wielkie mi halo że paru dorosłych facetów sobie po imieniu przez telefon mówi.

 

Dopóki nie ma jasnych dowodów, nie ma co fantazjować tylko poczekać na rozwój wydarzeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może Umberto spotaklibysmy sie gdzies w pewnym momencie naszych pogladow, relacji, odczuc. Zastanawia mnie jedna sprawa. CBA zostalo powolane do walki z korupcja,(tak?) wiec o co teraz w tym wszystkim PO-mersom chodzi? Jakie akcje wywrotowe? Tu nikt nikogo nie prowokowal. Jakie podkopy? Jakie spiski?

Do zwalczania korupcji TAk, ale NIE dla tworzenia korupcjogennych propozycji. Czy ten gestapowiec Kamiński taki kryształowy jest, że sam też by nie wziął? Czas to gestapo rozwiązać. A jak Kamiński chce tworzyć historyjki ze swoimi Małeckimi aktorami, to lepiej żeby filmówkę skończył, bo zaraz wakat będzie po Polańskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakiś biedny ten Kamiński, prawie nic nie posiada. MOże tak jak Jarosław, trzyma pieniądze u mamy, bo nie wie, kiedy zgłosi się po niego ABW?

 

Osoba w wieku 44 lat która ma udokumentowaną pracę przez wiele lat i zgromadziła 13k to raczej chyba nie powinna objąć takiego stanowiska ;) Tym bardziej że przez 3 lata był posłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zostały ujawnione stenogramy z podsłuchów, które swobodnie mogą być Rywinem i Starachowicami w jednym. :P

I bardzo dobrze, ze opozycja i dziennikarze podchwycili trop rannego zwierza i idą dalej za cieknącą posoką. Do tego właśnie zostali stworzeni dziennikarze i opozycja. A jak chcesz konkretów to poczytaj kalendarium ujawnione przez kancelarię premiera.

 

;)

 

no i opowiedz jakie to konkrety i fakty znajdują się w tych stenogramach :P

Gdzie pisze co kto ile i za co wziął lub chciał wsiąść?

 

zastanów się jaka jest różnica pomiędzy korupcją a lobbingiem to może zobaczysz naprawdę co na razie z tych stenogramów wynika.

 

Tusk bardzo dobrze zrobił, natychmiastowo zawieszając wszystkie wymienione w doniesieniach osoby.

(Zakładam że Drzewiecki zostanie zawieszony we Wtorek.)

 

Sytuacja się wyjaśni , CBA odtajni dokumenty i wtedy będziemy mogli coś dalej powiedzieć.

 

 

 

 

 

 

Jakiś biedny ten Kamiński, prawie nic nie posiada. MOże tak jak Jarosław, trzyma pieniądze u mamy, bo nie wie, kiedy zgłosi się po niego ABW?

 

Osoba w wieku 44 lat która ma udokumentowaną pracę przez wiele lat i zgromadziła 13k to raczej chyba nie powinna objąć takiego stanowiska ;) Tym bardziej że przez 3 lata był posłem.

 

 

To jest problem w Polskiej Polityce. Zostają wybierani ludzie niezamożni którzy mają 4 lata aby się nachapać.

Kamiński prowadząc działalność typu kreowania sytuacji korupcyjnych na zamówienie prezydenta liczy najwyraźniej na stanowisko w ewentualnym rządzie Kaczyńskiego.

Dziwnym mi się wydaje fakt że zarówno politycy PO jak i Kwaśniewska staja się celem działań CBA w tak krótkim czasie. Biorąc pod uwagę że to jedyne osoby o znaczącym poparciu społecznym zagrażające kandydaturze Kaczyńskiego, daje to trochę do myślenia. Teoria spiskowa? być może ...ale w polityce nic si przypadkowo nie dzieje. PIS już użył raz CBA w aferze gruntowej do usunięcia "przystawek". Dlaczego miałoby być inaczej tym razem?

 

Dlatego dla mnie niejasna jest rola CBA ...czy powinni ścigać korupcję czy kreować sytuacje korupcyjne? :P

Dlaczego CBA nie wkroczyło w akcję podczas lobbingu na rzecz Detralex'u gdzie wartość operacji kształtowała się na poziomie 500mln zł?

Dlaczego CBA kupiła nieruchomość w Kazimierzu za dwukrotną rynkową wartość?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stenogramy są tylko dodatkiem do kalendarium i moim zdaniem wypłyną kolejne stenogramy. ;)

 

a kiedy wypłyną nagrania na podstawie których powstają stenogramy?

 

 

 

I nie ma tu nic wspólnego, że nikt nie powiedział ile przelać.

 

nie ma nic wspólnego powiadasz?....

 

Korupcja (łac. corruptio - zepsucie) – nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści.

 

 

 

 

Sam kontekst rozmów i wychodzący jak na ścięcie na konferencję Chlebowski to potwierdza, że ma grubo narobione w spodniach.

 

Zgadza się facet poleciał ze stołka wiec ma prawo byc załamany. Na takie stanowiska pracuje się całe życie... normalny ludzki odruch.

Ale powiedz o konkretach co POTWIERDZA ten kontekst rozmów? FAKTY i DOWODY.. nie domniemania.

 

 

 

I po raz kolejny to napiszę, tu CBA nikogo nie PODPUSZCZAŁO!

 

:P

 

W tym wypadku nie.... ale .....zastanów się jaka jest rola tej instytucji gdy CBA wypuszcza szczątkowa informację nie zawierającą faktów i konkretów a prezydent zwołuje naradę ustalając listę gości na podstawie wniosków CBA? Do tego Kamiński upublicznia stenogramy 3 dni po wizycie u premiera gdzie próbował wyjaśniać sprawę postawienia mu zarzutów w Rzeszowie?

 

Coś za dużo tych zbiegów okoliczności, nie uważasz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No niestety, ale PO okazuje się republiką Zbysiów, Grzesiów, i Mrów...

 

 

....a przecież to przyjaciele....

 

Sam sobie zaprzeczasz....Skoro to są wszyscy przyjaciele to jak do siebie mają mówić ? Jaśnie szlachetny panie Mirosławie.

To jest ta wielka afera? Posłuchaj jak Obama zwraca się poza kamerami do swoich kolegów z partii.

 

Mnie jako obywatela G obchodzi jak do siebie mówią. Niech sobie nawet mówią Zbyniu, Gszesiuniu itp.

Dla mnie ważne jest żeby politycy robili swoją robotę, urząd odpowiedzialny za ochronę interesów państwa był apolityczny, to samo z mediami publicznymi i prezydentem.

 

 

 

 

U Zbysia i Mira można załatwić przez telefon kształt ustawy,

 

No chyba raczej nie można...Poczytaj te przytoczone przez Ciebie stenogramy...jasno jest napisane:

 

Z.Ch.: Oni w ogóle... Powiem ci tak między nami: ani Grześ, ani Miro, znaczy się ja sam prowadzę rozmowy [niezrozumiale]. Oni dzwonią do mnie, że pełne wsparcie i wszystko...

R.S.:... a nie dają znaku...

Z.Ch.: Nie dają wsparcia. W poprzedniej rozmowie ja go prawie przekonałem do takich rzeczy, że wiesz... on ze mną gadał śmiesznie, bo ja mówię, gdybyście wydali odmowną decyzję, to ja rozumiem, ale...

 

...

 

R.S.: To są k... tak, ja wiem. Ale byś wykorzystał do tego, k..., Mirka i... i... tego drugiego, nie?

 

 

10 marca 2009 r. Ryszard Sobiesiak rozmawia ze Zbigniewem Chlebowskim.

R.S.: Grześka zarazić tą sprawą, bo oni rozpierd...

Z.Ch.: Ja ci powiem szczerze Rysiu... ja już nie mam siły sam walczyć z tym wszystkim... jak by Grzegorz, Mirek trochę pomogli mi... przecież wiesz, biegam z tym sam... blokuję tę sprawę dopłat od roku... to wyłącznie moja zasługa.

 

 

na podstawie tych stenogramów gdzie jest więcej kropek niż tekstu można wnioskować wszystko i nic.

Dlatego sugeruje wydawać jakiekolwiek sądy po rozwiązaniu sprawy przez prokuraturę

 

... Nie dość, że trumnę sam sobie wyciosał, to z premedytacją położył go już do niej premier. A podobno prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, ale nie w gambicie Tuska. Tam nawet dymisja Drzewieckiego jest uzależniona od wyników sondaży jakie będą w poniedziałek lub we wtorek....a przecież to przyjaciele....

 

A co miał zrobić? ...taki jest model poważnej polityki..osoby do których zgłaszane są zastrzeżenia tego typu natychmiastowo lecą ze stołka albo są zawieszane do wyjaśnienia sprawy. Myślałeś ze skoro to są przyjaciele to jeden drugiego będzie na siłę trzymał? ;)

Co do Drzewieckiego to przeczytaj stenogramy to zobaczysz że sprawa taka jasna nie jest... jak dokumenty zostaną odtajnione to premier bedzie mógł podjąć odpowiednie decyzje.

Ty to byś chciał tak jak Kaczyński od razu wszystkich aresztować ....i najlepiej żeby jeszcze CBA to wszystko filmowało :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

;) Najazd barbarzyńskich Szwabów na biedną i umęczoną Polskę trwa nieustannie! Jak nie pod postacią programu lojalnościowego Payback, czy PKP Cargo, to pod postacią chęci wykupu Giełdy. Czy w 2010 roku znów ich pokonamy pod Grunwaldem, czy tez tym razem polegniemy?

 

- Glinojeck, największa cukrownia w Polsce, został kupiony przez Niemców, a nie przez KSC. Co Pan na to?

 

- Jest to wydarzenie na rynku cukru w Polsce bardzo istotne. Pierwsza tak duża transakcja po przeobrażeniach, które miały miejsce wcześniej, i bardzo żałuję, że nie my jesteśmy nabywcami

(...)

Przejęcie cukrowni w Glinojecku rodzi także duże zagrożenie dla KSC SA, ponieważ Pfeifer & Langen (nowy właściciel cukrowni w Glinojecku - przyp. red.) staje się drugim graczem na polskim rynku. Gdy zsumujemy udział niemieckiego kapitału cukrowniczego w Polsce, to nagle z głównego producenta stajemy się producentem o zdecydowanie mniejszym potencjale. To grozi pewnym złym obrotem spraw na przyszłość - walką konkurencyjną, którą będzie nam zdecydowanie trudniej prowadzić. Proszę pamiętać o tym, że mamy ograniczony potencjał, a otoczeni jesteśmy przez niemieckie koncerny, które działają nie tylko w Polsce, ale też w całej Unii Europejskiej. Po za tym stopień przeobrażeń i przygotowania niemieckiego przemysłu cukrowniczego do tej ostrej konkurencji jest wyższy niż nasz.

 

A może to Brytyjczycy znów pokazali, jak bardzo kochają Polskę sprzedając ją obcemu mocarstwu za naszymi plecami?

 

W momencie, kiedy Pfeifer & Langen uzyskał wyłączność na zakup Glinojecka, zmienił się zarząd KSC SA. Później co prawda zostaliśmy dopuszczeni do negocjacji, ale chyba bardziej na zasadzie przestraszenia przeciwnika, niż na zasadzie poważnych rozmów. Brytyjczycy tłumaczyli to tym, że stopień zaawansowania negocjacji z Pfeiferem jest na tyle duży , że nie ma potrzeby rozpoczynania rozmów z nowym partnerem

 

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,5...alo_polski.html

 

Ponoć cukier krzepi. Czy jak nam wykupią cukier, to bedzie mniej krzepy i polegniemy pod Grunwaldem?

 

A może Gabriel Janowski znów nas uratuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy po brązowym medalu siatkarek Donek z Mirem powitają i złożą im gratulacje przy wspólnym śniadaniu ?

 

Jak pech, to pech . A mogło być tak pięknie .

Siatkarki zdobywają złoto i na ulicach traw ogólnonarodowa feta . Media o niczym innym nie nie piszą i nie mówią . Premier z siatkarkami na śniadaniu, premier dziękuje i wręcza medale...........kto by tam myślał (mówił) o aferze hazardowej.......... Taki pech :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taki pech :) .

To na pewno krecia robota CBA. W zespole musiała być jakaś agentka, co wszystko popsuła :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no no no, powoli powoli. Kupowanie w Lidlach, Rosmannach, Kauflandach. Czytanie ohydnych gazet koncernu Gruener und Jahr, sluchanie muzyki i czytanie informacji od koncernu Bauera czy Axel Springer, uzywanie sprzetu AGD made in Germany czy jezdzenie niemieckimi autkami. Germanizacja pelna para, jak sie patrzy.

 

Nie tylko Szwabi zostali pokonani, całe Niemcy na kolanach :D

 

Może i na kolanach, ale zaczyna się germanizacja Polski. Allianz pionierem:

 

allianz01.jpg

 

allianz02.jpg

 

allianz03.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może i na kolanach, ale zaczyna się germanizacja Polski. Allianz pionierem:

 

Nie wiem, gdzie germanizacja w tym, że niemiecka firma obecna zresztą w Polsce od lat reklamuje się podkreślając kraj swojego pochodzenia. Równie dobrze można mówić o polonizacji Niemiec jak Orlen, albo Kubuś wypuszczą tam swoje reklamy nawiązujące do tego, że firmy te pochodzą z Polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×