Jump to content
Sign in to follow this  
ramirez

Jaki jest wzór umowy kupna sprzedaży domeny?

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

 

Czy posiada ktoś z was i mógłby może ktoś zamieścić tu wzór umowy kupna sprzedaży domeny na forum? W necie jest mnóstwo wzorów kupna-sprzedaży samochodu itp ale jeszcze nie dokopałem się do umowy co do domen. Chyba taka domena powinna mieć pewne istotne elementy, okreslające bardzo dokładnie nabywcę, zbywce i doładny opis domeny. Możliwe że można taką umowe sporządzić samemu... choć nie jestem pewien, ale fajnie by było mieć profesjonalny jej wzór.

 

Wiele firm czy też osób fizycznych oferuje np. na Allegro umowę kupna-sprzedaży, lub notarialną... rozumiem że to to samo ale w obecności notariusza który to potwierdza jako osoba trzecia czy tak? Wtedy to wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa, z pominięciem kruczek prawnych.

 

Może ktoś dysponuje taką umowa i dalo by ja sie zamieścić na forum lub podesłać na email,

 

thank you from montain - dziekuję z góry :-)

 

ramirez

 

p.s. a tak ku pokrzepieniu sers... dokopałem się dziś na allegro do dwóch domen... delikutasy.pl i jebaj.pl :-)))))))) długo nie moglem dojść do siebie zanosząc się spazmami śmiechu (z całym szacunkiem dla autorów) których to spazmów sobie i wam, sprzedającemu te domeny jak i kupujacemu życzę gorąco pozostając w nieprzyzwoicie głębokim poważanku ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i wracając do powyższego, to rozumiem ze cesja domeny to rzecz oczywista, wydrukowana i podpisana przez obie strony, ale taką umowę kupna sprzedaży domeny a w dodatku sporządzoną notarialnie sporządza się jako dodatkowy dokument?

 

może można poprostu wypełnić cesję i też ją notarialnie podpisać u notariusza...? Niektórzy klienci przy zakupie domeny czesto pewnie o to proszą by mieć calkowitą pewność o posiadanej wlasnosci. Bo taki dokument to to samo co akt własności ziemi ale w cyberprzestrzeni świata wirtualnego :-), jedyny i niepowtarzalny kawałek wirtualnego lądu... :-). Sam przyznaję że gdybym kupował jakikolwiek ląd, ziemię, działkę budowlana czy właśnie wirtualną działkę - domenę coś na czym mam postawić dom, firmę i co ma mi słuzyć lata to pewnie chciałbym mieć calkowitą pewność że to jest moje i nikt sie nigdy o to nie upomni.

 

Prawda jest taka że wiele osob chwali sobie firmy gdzie wystarczy zmienić abonenta domeny elektronicznie i sprawa załatwiona..., ja też osobiscie cenię takich rejestratorów. jednak czasem wchodzą w grę domeny warte grubą kasę i warto wtedy pewnie się obwarować umowami by wszystko było zgodne z prawem i niepodważalne. Tak by zniwelowac prawdopodobieństwo ze kiedyś ten kto sprzedal mi domenę nie zapukał do mych drzwi i nie powiedział że nigdy mi jej nie sprzedał a zmiana abonenta została dokonana przez hakera a jeśli mam coś przeciwko to niech pokażę umowę kupna sprzedaży...? i wtedy jest problem...

 

to taki mój komentarz do powyzszego zagadnienia.

 

pozdrowionka dla wszystkich

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy posiada ktoś z was i mógłby może ktoś zamieścić tu wzór umowy kupna sprzedaży domeny na forum?

 

Przyłączam się do prośby.

 

Ja zwykle podpisuję cesję w 3 egzemplarzach. Jedna jest moja, jedna kupującego a ostatnia u rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jeszcze takie pytanko...

 

co z cesją-dokumentem np w nazwa.pl gdy sprzedajemy klientowi zagranicznemu powiedzmy przez sedo?

Czy ja mam wysłac cesje do sedo, sedo do kupującego, kupujący do sedo... a sedo do mnie a ja do nazwa.pl, lub sedo sam bezpośrednio do nazwa.pl...? uff skomplikowane... Rozumiem że taki az.pl nie wymaga tego przy mojej sprzedaży domeny globalnej, ale nazwa chce mieć wszystko na papierze... co wtedy?

 

I co wtedy jeśli Rejestrator nie wymaga papierka ale klient zagraniczny zażyczy sobie taką umowę i myślę że całkowicie zrozumiałe zwłaszcza gdy zaplaci powiedzmy kilkadziesiąt tysięcy $ :-), cesję - po angielskiemu ja sporządzić? Sedo ma swoją umowe kupna dla swych klientów? Czy to tam odbywa sie jedynie wirtualnie?

 

help help help :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×