Jump to content
domainer

Szok! Opłata karna za wypłatę środków na konto bankowe.

Recommended Posts

Polecam NoPayPal.com

 

Dokładnie. Ja również miałem z nimi problemy, większe, mniejsze i korzystam z ich usług tylko kiedy jest to konieczne. PayPal, rządzi się własnymi prawami, które ciężko jest w logiczny sposób zrozumieć np. wczoraj chciałem dodać do systemu nową kartę kredytową - visa wydana przez jednego z większych operatorów kart i dostałem informacje, że nie mogę korzystać z niej bo podejrzewają mnie o fraud. Tak samo było z wirtualną visą z polskiego ING, zakończone blokadą konta....

Korzystam również z moneybookers.com i ten system mogę raczej polecić. Możliwe wpłaty i wypłaty z większości banków na świecie. Niestety prowizje są wszędzie. Korzystają z niego bukmacherzy, może więc jest jakaś opcja powiązania go z dropped. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej chwili obsługujemy płatności MoneyBookers dla kont w walutach innych niż PLN. Jeśli jest potrzeba dodania go też dla kont polskich, możemy to zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem DotPay zaczął obsługiwać płatności z Aliorbanku więc będę wdzięczny jeśli dodasz to u siebie.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Subkonta do wpłat zostaną wprowadzone za ok. półtora miesiąca wraz ze startem Dropped.nl (będą subkonta w PLN i w EUR).

 

Dropped.nl? - kiedy planowane jest jego uruchomienie?

Jestem bardzo ciekawy jak taki serwis sprawdzi się w niderlandzkiej biurokratycznej rzeczywistości ;) directwebsolutions.nl ;) - fajnie, czekałem na to.

 

Wracając do tematu płatności i przelewów na konto: dzisiaj poczytałem sobie o "płacę z Allegro" i jeśli nic nie przeoczyłem to jest w 100% gratisowy. Idąc tym tropem dotarłem do PayU, który nie pobiera opłaty za wypłatę na konto bankowe. Jest pewnie wiele opcji płatności internetowych, ale fakt faktem - nikt nie tworzy takich systemów, żeby do nich dokładać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porównaj sobie adres siedziby Allego i PayU.

Allegro właśnie korzysta ze swojego systemu płatności , czyli PayU (już nie przyjmuje nowych kont), jego rolę przejęły Platnosci.pl (także porównaj adres) a dodatkowo nagradza uczestników aukcji punktami PayBack (wymiennymi na nagrody) - też sprawdź sobie adres.

 

W stopce na stronie głównej Allegro masz wykaz kto i co należy do Ich grupy.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Porównaj sobie adres siedziby Allego i PayU.

Allegro właśnie korzysta ze swojego systemu płatności , czyli PayU (już nie przyjmuje nowych kont), jego rolę przejęły Platnosci.pl (także porównaj adres) a dodatkowo nagradza uczestników aukcji punktami PayBack (wymiennymi na nagrody) - też sprawdź sobie adres.

 

W stopce na stronie głównej Allegro masz wykaz kto i co należy do Ich grupy.

 

...no tak, masz rację ....monopol ;)

 

 

p.s - w każdym razie wypłacanie pieniędzy z konta dropped.pl na rachunek bankowy nadal jest stanowczo za drogi niestety... ;)

Edited by michaelt

Share this post


Link to post
Share on other sites
...no tak, masz rację ....monopol ;)

 

 

p.s - w każdym razie wypłacanie pieniędzy z konta dropped.pl na rachunek bankowy nadal jest stanowczo za drogi niestety... ;)

Temat wałkowany wielokrotnie....

 

Inna rzecz mnie bardziej denerwuje. Otóż chodzi o czas dostępności do swoich pieniędzy. Sprzedaż domeny a dostępność do "kasy" to dłuuuuga i "kosztowna" (obarczona prowizjami) droga.

Już kiedyś o tym pisałem... gdyby można było z domen obiady gotować - pół biedy ale niestety domeny nie są popularnym - jeszcze - środkiem płatniczym ani art. spożywczym :P

 

Mimo wielu zapytań dalej nie wiem, kiedy są wypłacane środki, w jakich dniach. W regulaminie jest tylko: "mamy na to 10 dni" ale co? Jak uskładamy? ;)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem DotPay zaczął obsługiwać płatności z Aliorbanku więc będę wdzięczny jeśli dodasz to u siebie.

Z tego co widzę, to nie zaczął...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ma się sprawa prowizji od wypłat? Wprowadzenie subkont miało być przełomem?

 

Kupiłem domenę przez allegro, transakcję chcę przeprowadzić przez AM. Zapłacę prowizję od transakcji - natomiast nie widzę powodu płacenia prowizji od wypłaty, skoro pieniądze wpłacę na swoje subkonto przelewem.

Nie bardzo rozumiem, czemu AM nie udostępnia takiej możliwości.

 

Te malutkie procenty niestety w przypadku kilku transakcji na jednej domenie - sumują się.

Np kupiłem domenę za 300(opłacając prowizję AM - bo to ja go namówiłem na transakcję przez AM), sprzedałem za 500,

płacę więc 6+7,5+10+15 W sumie daje to prawie 40% z zysku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety bardzo mało osób korzysta z subkont :rolleyes:

 

Jeśli jednak poprosisz swojego kontrahenta aby skorzystał z subkonta, i napiszesz do nas przed wypłatą środków, to nie pobierzemy prowizji od wypłaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Co do PayPal to też miałem z nim przygody. Wysłałem dwie mikro płatności z karty kredytowej, na próbę czy konta premium się odblokują.

Niespodziewanie konto zostało zablokowane do wyjaśnienia :rolleyes: Konto na PayPal było firmowe, firma otworzona w UK. Jednak już gdzieś w necie pisali że współpraca w Polsce w porównaniu z innymi krajami na zachodzie europy kuleje. Po kilku wiadomościach email i chyba jednym telefonie konto zostało odblokowane. To było w UK ale mieszkając w Polsce nigdy bym nie wsadził tam dużych pieniędzy. Za dużo historii się oczytałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety bardzo mało osób korzysta z subkont :rolleyes:

 

Jeśli jednak poprosisz swojego kontrahenta aby skorzystał z subkonta, i napiszesz do nas przed wypłatą środków, to nie pobierzemy prowizji od wypłaty.

 

Dzięki za odpowiedź. To rozumiem, pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na szczęście EuroDNS ma dobre kontakty z PayPalem, i dzięki temu nasze konto zostało objęte szczególną troską (włącznie ze specjalnym opiekunem konta - Polakiem). Gdyby nie to, też nigdy nie zdecydowałbym się na PayPal :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×