Jump to content
domainer

Szok! Opłata karna za wypłatę środków na konto bankowe.

Recommended Posts

Właśnie poczułem się jakbym dostał czymś ciężkim w łeb :) Dotychczas opłata za wypłatę środków z droped na konto bankowe była pobierana prowizja w kwocie 2,5zł. Na tym to wszystko polega że sprzedaje domenę na AM a potem środki ze sprzedaży przelewam na swoje konto bankowe. Dziś sprzedałem domenę na AM i dałem polecenie na wypłatę pieniędzy ze sprzedaży domeny na moje konto. I padłem kiedy zobaczyłem kwotę za to! Od 940zł prowizja za przelew wynosi 23,50 PLN! No nie! Szukam klientów, namawiam ich do rejestracji w dropped, Michał ma procent od sprzedaży tejże domeny i w dodatku karze swoich klientów za to że pieniądze opuszczają dropped! Do diaska przecież to rozbój taki procent!!! Bardzo mnie Michał rozczarował, myślałem że prowadzi biznes oparty na uczciwości a nie na takich zbójeckich monopolistycznych praktykach...

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedługo PPD. :unsure:

 

-edit- z moich szybkich wyliczeń wynika, że skrypt wziął pod uwagę liczbę 2,5 - to się zgadza, ale zamiast 'zł' dodał sobie '%'. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opłata 2.5% za wypłatę pieniędzy była od samego początku istnienia AM. Na pewien czas wprowadzona została promocja anulująca tę prowizję, ale nie mogła ona trwać wiecznie, z bardzo prostego powodu. Jest to opłata, którą Platnosci.pl pobiera ode mnie za każdą wpłatę pieniędzy na konto.

 

Jeśli więc ktoś wpłaci 1000 PLN, ja otrzymam z tego 975 PLN. Jeśli teraz chce wypłacić 1000 PLN (z powrotem, albo w wyniku sprzedaży domeny itp), i otrzyma na konto 1000 PLN, kto pokryje 25 PLN? Oczywiście, w ramach promocji robiłem to ja, ale jako że wysokość miesięcznych wypłat z AM zbliża się do 100000 PLN, raczej trudno aby tak się dalej działo - w końcu AM nie jest instytucją charytatywną, i ciężko aby na każdej transakcji ponosił stratę :unsure:

 

Pieniądze można zawsze pozostawić w AM i przeznaczyć je na kupno innych domen - wtedy nie ma problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.aftermarket.pl/cennik.htm

Gwoli ścisłości: jest minimum 2,5 złotego ale zawsze 2,5 % ceny - niestety.

Prowizja jak w bankach...

 

Pieniądze można zawsze pozostawić w AM i przeznaczyć je na kupno innych domen - wtedy nie ma problemu.

 

Oczywiście przy założeniu, że nie jadamy suchych bułek tylko własne domeny.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę zapłacić % od Escrow, mogę zapłacić % od wypłaty, ale czas oczekiwania na przelew to przesada. Jutro minie tydzień od zlecenia, a pieniędzy dalej na koncie nie widzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przelewy np. w mBanku są darmowe. Nie wiem jak jest na firme, ale jeśli są opłaty to nie % tylko np. 1zł.

Może warto by było zintegrować cały system dropped+am z takim kontem bankowym, tak aby przelewy były wykonywane automatycznie.

Nie wiem czy banki udostępniają jakieś API do takich celów, ale na pewno da sie to jakoś zrobić choćby przy pomocy curl, skoro przeglądarka internetowa to potrafi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie tez bolą te wyplaty, ale chyba jest tak jak mowi Michal, sa prowizje od przyjmowania wplat na konto przez platnosci24 i dotpay.

 

Jedyna mozliwosc, ale bardzo uciazliwa dla dropped to przyjmowanie wplat na konkretne konto bankowe i wyplacanie tez bezposrednio na konto bankowe.

Czyli jesli dropped mialby konto w np. mbanku i wplacajacy zlecalby zwykly przelew na to konto to chyba udaloby sie uniknac takich prowizji i strat dla Michala.

Tyko ze przy tylu uzytkownikach musialby miec specjalnego czlowieka ktory by recznie ksiegowal wplaty i zlecal wyplaty.

 

 

Zamiast narzekac moze ktos wskaze dla obu stron jakies sensowne rozwiazanie???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Michau czy nie ma tanszego systemu ? przelewy24 lub dotpay ?

Platnosci.pl jest najtańszy, DotPay bierze np. ponad 3%.

 

Przelewy np. w mBanku są darmowe. Nie wiem jak jest na firme, ale jeśli są opłaty to nie % tylko np. 1zł.

 

Chyba żartujesz. mTransfer kosztuje 2%, plus do tego prowizja samego Platnosci.pl

 

Może warto by było zintegrować cały system dropped+am z takim kontem bankowym, tak aby przelewy były wykonywane automatycznie.

Nie wiem czy banki udostępniają jakieś API do takich celów, ale na pewno da sie to jakoś zrobić choćby przy pomocy curl, skoro przeglądarka internetowa to potrafi.

 

To jest dobry pomysł i takie rozwiązanie będzie zapewne wkrótce wprowadzone, ale nie jest to aż tak bardzo proste (różne banki korzystają z dziwacznych zabezpieczeń przy logowaniu, kontrolek ActiveX, itp).

 

Mogę zapłacić % od Escrow, mogę zapłacić % od wypłaty, ale czas oczekiwania na przelew to przesada. Jutro minie tydzień od zlecenia, a pieniędzy dalej na koncie nie widzę.

Zwykle przelewy są wykonywane 3 razy w tygodniu, teraz akurat rzeczywiście przez tydzień ich nie było (zgodnie z regulaminem, jest na to 10 dni). Wszystkie będą wysłane juro rano.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opłata 2.5% za wypłatę pieniędzy była od samego początku istnienia AM. Na pewien czas wprowadzona została promocja anulująca tę prowizję, ale nie mogła ona trwać wiecznie, z bardzo prostego powodu. Jest to opłata, którą Platnosci.pl pobiera ode mnie za każdą wpłatę pieniędzy na konto.

ok, przepraszam już się uspokoiłem i przyjmuje taki fakt, jako konieczność wyższą wynikającą z umowy z platnosci.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedyna mozliwosc, ale bardzo uciazliwa dla dropped to przyjmowanie wplat na konkretne konto bankowe i wyplacanie tez bezposrednio na konto bankowe.

Czyli jesli dropped mialby konto w np. mbanku i wplacajacy zlecalby zwykly przelew na to konto to chyba udaloby sie uniknac takich prowizji i strat dla Michala.

Tyko ze przy tylu uzytkownikach musialby miec specjalnego czlowieka ktory by recznie ksiegowal wplaty i zlecal wyplaty.

 

W monetto.pl robi sie takie rzeczy ręcznie poprzez konto bankowe. Ale tak jak wyżej napisałem jest możliwość zautomatyzowania tego procesu. Myśle, że przy takiej sumie wypłat pieniedzy warto zainwestować w takie zmiany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DotPay bierze 2,8 % od wpłaty na konto firmowe, 1 zł od wypłaty na wskazany rachunek.

 

Może rozwiązaniem byłoby podzielenie kosztów wpłaty na kupującego i sprzedającego, czyli po 1,25 %.

Share this post


Link to post
Share on other sites
DotPay bierze 2,8 % od wpłaty na konto firmowe, 1 zł od wypłaty na wskazany rachunek.

 

To musieli mnie chyba zapisać jako osobę fizyczną, bo biorą ode mnie 3.90% :unsure: Zaraz do nich napiszę. Tak czy owak, jest to więcej niż w Platnosci.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego że PayPal oszukał mnie kiedyś na sporą sumę, blokując konto bez żadnego powodu i uniemożliwiając jego odblokowanie oraz odzyskanie pieniędzy. Uświadomiło mi to, że jest to system bardzo niebezpieczny, nad którym nie ma żadnej kontroli w rodzaju nadzoru bankowego, i powierzanie mu sporych sum pieniędzy jest niezwykle ryzykowne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam, a muszę mieć? Konto zawierało określoną sumę pieniędzy, zostało zablokowane ze względu na "suspicious credit card activity", cokolwiek by to nie oznaczało, kazano mi przysłać różne dokumenty udowadniające że ja to ja, dokumenty przysłałem, konto odblokowane nie zostało. To mi wystarczy w kwestii działań tej firmy i na pewno nigdy więcej pieniędzy tam trzymać nie będę ani też ich przyjmować.

 

Polecam NoPayPal.com

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam, a muszę mieć? Konto zawierało określoną sumę pieniędzy, zostało zablokowane ze względu na "suspicious credit card activity", cokolwiek by to nie oznaczało, kazano mi przysłać różne dokumenty udowadniające że ja to ja, dokumenty przysłałem, konto odblokowane nie zostało. To mi wystarczy w kwestii działań tej firmy i na pewno nigdy więcej pieniędzy tam trzymać nie będę ani też ich przyjmować.

 

Polecam NoPayPal.com

 

mialem to samo, wyslalem kilka skanow do paypal i wciaz chccieli nowe dokumenty

 

tez chodzilo o karte

 

 

przysylali co tydzien mejla, ze moge odblkowac konto

 

tak chyba z 8-9 miesiecy....wisialo ok 500 euro....tez sie liczylem juz z ich strata

az pod koniec roku 2008, pojawila sie mozliwosc wyplaty calej kasy na konto w polskim banku

 

kase odzyskalem, ale od tej pory nie chce miec do czynienia z paypalem!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, nie wiem o co tam chodzi z tym PayPalem tak dokładnie i trochę przykro, że ktoś inny ma niesłusznie problemy..no iże w Dropped nie będzie możliwości zapłaty w ten sposób :unsure: Dobra, wiem, ja na razie jestem po stronie zwykłego konsumenta, który coś tam kupuje raz po raz przez payPal za drobne sumy, bo jest szybko, kaskę ściąga mi przez system Lastschriftverfahren (który tutaj jest najbardziej popularną formą zapłaty - przelew polecenie zapłaty) a nie jakimiś kartami kredytowymi. Dlatego wydawało mi się, że jest łatwo, prosto i przyjemnie. Hmm, niestety, nie posługuje się na razie w ogóle kartami kredytowymi, wiec dla mnie to jest np najszybsza forma zapłaty za jakieś mp3 czy inne duperele kupione np. w USA mając niemieckie konto. No ale cóż, trzeba bedzie zobaczyc, moze jest cos innego (np. Click&Buy)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
mialem to samo, wyslalem kilka skanow do paypal i wciaz chccieli nowe dokumenty

 

Taka ciekawostka: wiele miesięcy temu paypal zaczął mnie nękać o skan dowodu strasząc że mi zablokuje konto. Maile systematycznie olewałem, na konto regularnie wpływała kasa z pomniejszych parkingów, w końcu po ~pół roku dostałem od paypal maila że dziękują za aktywną pomoc i że zostałem pozytywnie zweryfikowany, a moje konto odzyskały pełną funkcjonalność. Może więc problem leżał w Twoim podejściu do sprawy? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK, czyli powinienem im nic nie wysyłać, i wtedy miałbym spokój? :)

 

Nie wiem czy w Ameryce też to działa, w moim przypadku chodziło (jeśli dobrze pamiętam) o jakieś europejskie przepisy o praniu brudnych pieniędzy. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zwykle przelewy są wykonywane 3 razy w tygodniu, teraz akurat rzeczywiście przez tydzień ich nie było (zgodnie z regulaminem, jest na to 10 dni). Wszystkie będą wysłane juro rano.

Rano minęło, a pieniędzy nadal nie widać :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×