Jump to content
domainer

Szok! Opłata karna za wypłatę środków na konto bankowe.

Recommended Posts

Rano minęło, a pieniędzy nadal nie widać :)

Wszystkie przelewy zostały wysłane wczoraj wieczorem, czyli wyszły dzisiaj rano. Przyjdą zatem drugą lub trzecią sesją Elixiru.

 

Dotpay bierze 1 zł. za wypłatę (niezależnie od kwoty).

I około 3% za wpłatę :unsure:

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dotpay bierze 1 zł. za wypłatę (niezależnie od kwoty).

 

I około 3% za wpłatę :unsure:

 

Jestem pewien, że przy stawce 3% za wpłaty (pewnie możliwa jeszcze negocjacja z dotpay) i 1zł za wypłaty udałoby się wypracować taki poziom opłat za wypłatę na konto bankowe, który satysfakcjonowałby zarówno Dropped jak i użytkowników. Przykładowo płaska stawka 3 PLN - serwis ma już spore doświadczenie i z archiwalnych transakcji z pewnością udałoby się wyciągnąć wnioski jaka opłata byłaby optymalna.

 

Niska opłata za wypłaty na konto bankowe użytkownika wpłynęłaby również pozytywnie na ilość transakcji zawieranych za pośrednictwem Dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, ale właściwie jak to miałoby inaczej działać? Te 3% od DotPay albo trzeba potrącić kupującemu (musi zapłacić 3% więcej), albo sprzedającemu (musi otrzymać 3% mniej). Nie istnieje sposób aby prowizję procentową zamienić na płaską stawkę, bo prowizja od 100 PLN wyniesie faktycznie 3 PLN, ale od 100000 PLN już 3000 PLN.

 

Na podstawie archiwalnych transakcji (ich liczby i kwot) wychodzi, że płaska stawka pokrywająca koszty prowizji Platnosci.pl musiałaby wynieść w tym momencie około 12 PLN. Dla niskich wypłat to trochę sporo.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK, czyli powinienem im nic nie wysyłać, i wtedy miałbym spokój? :D

 

czasami, a nawet nie rzadko, tak jest z sądami lub urzędami, wzywają, ale jak sprawa się ruszy (bo nie zawsze może, jak nie ma odpowiednich danych), nabierze życia, to ciężko machinę zatrzymać, także czasem metoda uniku jest bardzo skuteczna, gdyż konfrontacja z urzędnikiem, zwykle anonimowym, wymaga wysiłku, i udowadniania podstawowych racji,

 

w przypadku paypala, jeżeli komunikat przysyła automat, to po odpowiedzi, pewnie sprawa dopiero trafia do ludzi, albo przysyła najpierw "mniej ważny" człowiek i potem trafia do "ważniejszego", no i wtedy zaczyna się proces jak z Kafki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ta opłata 2,5% dotyczy tylko polskiego konta? W regulaminie jest info, że wypłata na polskie konto kosztuje 2,5%. Jakie są koszty przelewu np. na konto w brytyjskim banku? A gdzie jest bezpłatnie? Chyba są systemy, że przy wypłacie powyżej XXX zł. prowizji nie pobierają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedyna mozliwosc, ale bardzo uciazliwa dla dropped to przyjmowanie wplat na konkretne konto bankowe i wyplacanie tez bezposrednio na konto bankowe.

Czyli jesli dropped mialby konto w np. mbanku i wplacajacy zlecalby zwykly przelew na to konto to chyba udaloby sie uniknac takich prowizji i strat dla Michala.

Tyko ze przy tylu uzytkownikach musialby miec specjalnego czlowieka ktory by recznie ksiegowal wplaty i zlecal wyplaty.

Zamiast narzekac moze ktos wskaze dla obu stron jakies sensowne rozwiazanie???

 

 

Przykładowo Inteligo wysyła każdą zmianę salda e-mailem podpisanym cyfrowo do właściciela rachunku. Odpowiedni program może co godzinę sobie sprawdzać te wiadomości i na ich podstawie aktualizować salda użytkowników. Wiadomości z banku są zabezpieczone podpisem więc nie ma ryzyka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako, że ktoś odświeżył temat to również miałem problem z paypal`em, jednak tak przekombinowali, że oni na tym stracili.

Powodem zawieszenia mojego konta była zbyt duża aktywność jednego dnia (kupiłem 3-4 przedmioty za ok 1200$)

Poprosili mnie o dokumenty, które nie mogłem im dostarczyć, bo przede wszystkim nie chciałem.

Ich strata, mam nowe konto, ale jak mam już coś kupować to robię przerwy między zakupami.

Dotyczy paypala powiązanego z amerykańskim kontem, więc widzę, że wszędzie tak blokują.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ta opłata 2,5% dotyczy tylko polskiego konta? W regulaminie jest info, że wypłata na polskie konto kosztuje 2,5%. Jakie są koszty przelewu np. na konto w brytyjskim banku? A gdzie jest bezpłatnie? Chyba są systemy, że przy wypłacie powyżej XXX zł. prowizji nie pobierają.

Od wtorku w Dropped.pl będą także wypłaty w EUR na konta w całej Unii Europejskiej (koszt 1.50 EUR + 2.50%).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa z 2,5% prowizją przy wypłacie jest niekorzystna dla obu stron. Dla użytkowników dlatego, że muszą odprowadzać niekiedy grubą kasę od wypłacanej kwoty. Z ich punktu widzenia jest to po prostu płacenie dwa razy za to samo. Sprzedałem domenę za 1000zł - serwis pobiera kasę i mam na koncie 980zł zamiast 1000zł. Wypłacam kasę i dostaję 950 zamiast 980zł. Czyli "uciekło mi" 50zł ze sprzedaży. Dla Michała też nie jest to korzystne, bo z tego drugiego potrącenia nie ma kompletnie żadnego zysku (wszystko idzie na płatności.pl), a o serwisie rozchodzi się zła fama, ze zdziera kasę z użytkowników. Wiele osób, które nie czytały tego wątku, nawet nie wie jak działa mechanizm pobierania prowizji od wpłat i że kasa potrącana przy wypłacie idzie na pokrycie tego co wpłacamy.

 

Dlatego może pewnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie takiej funkcjonalności, że wpłacając kasę mamy wybór:

1) wpłata przez płatności.pl (szybko i wygodnie, ale potrącenie 2,5% od wpłaty co powinno być wyraźnie napisane, żeby nie było żadnych niejasności)

2) wpłata ręcznie na podany numer konta + np. podanie nicku czy jakiegoś numeru identyfikacyjnego w tytule (wtedy mamy więcej roboty z przelewem, ale nie tracimy 2,5%)

 

Czyli jeżeli ktoś ma kasę i nie ma czasu, to korzysta z płatności24.pl i zgadza się na poniesienie 2,5% prowizji. Jeżeli ma czas a nie ma ochoty ponosić prowizji, to niech sobie przelewa sam - ręcznie ze swojego konta.

 

Wtedy prowizję przy wypłacie możnaby całkowicie zlikwidować, bo w serwisie nie powstają żadne braki związane z przelewami.

 

To oczywiście tylko pomysł, a na ile wykonalny, to już musi powiedzieć ktoś od spraw techniczno - organizacyjnych ;)

Edited by Konrad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram propozycję Konrada.

Można tworzyć subkonto w dropped: bezprowizyjne wpłaty: xxxx pln - wtedy wypłaty z tego subkonta są bez prowizji - kto wypłaca więcej, płaci te 2.5%.

 

Na zakupy w aukcjach wolę płatności online, ale np. na przedłużenie domen, mogłem zlecić "tradycyjne" zlecenie stałe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popieram propozycję Konrada.

Można tworzyć subkonto w dropped: bezprowizyjne wpłaty: xxxx pln - wtedy wypłaty z tego subkonta są bez prowizji - kto wypłaca więcej, płaci te 2.5%.

 

Na zakupy w aukcjach wolę płatności online, ale np. na przedłużenie domen, mogłem zlecić "tradycyjne" zlecenie stałe.

 

 

Pamietajcie ze klienta kupujacego domene na AM nie obchodza prowizje.

Ma zaplacic za domene 1000zl, to placi....i prowizja od wplaty jest wtedy potrącana od sprzedajacego (jesli wyplaci kase).

Wiec tak prosto nie da sie.

 

Ale przydalby sie zasilenia konta przez wplaty na subkonta , wtedy moze jakies automatyczne ksiegowanie daloby sie zrobic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opłata 2.5% za wypłatę pieniędzy była od samego początku istnienia AM. Na pewien czas wprowadzona została promocja anulująca tę prowizję, ale nie mogła ona trwać wiecznie, z bardzo prostego powodu. Jest to opłata, którą Platnosci.pl pobiera ode mnie za każdą wpłatę pieniędzy na konto.

 

Jeśli więc ktoś wpłaci 1000 PLN, ja otrzymam z tego 975 PLN. Jeśli teraz chce wypłacić 1000 PLN (z powrotem, albo w wyniku sprzedaży domeny itp), i otrzyma na konto 1000 PLN, kto pokryje 25 PLN? Oczywiście, w ramach promocji robiłem to ja, ale jako że wysokość miesięcznych wypłat z AM zbliża się do 100000 PLN, raczej trudno aby tak się dalej działo - w końcu AM nie jest instytucją charytatywną, i ciężko aby na każdej transakcji ponosił stratę ;)

 

Pieniądze można zawsze pozostawić w AM i przeznaczyć je na kupno innych domen - wtedy nie ma problemu.

 

A ja mam pytanie dotyczącej kasy klientów leżących w ramach kaucji i innych zasileń kont. Co się dzieję z odsetkami od tych kwot? W skali "przerobu" Dropped jest to w sumie niezła kasa. I niby czemu nie mogę dysponować swoimi środkami w dowolny sposób? Mam kasę na koncie zatem jestem jej pełnym dysponentem. Dropped bez mojej zgody nie może jej przechowywać ileś tam dni a polecenie wypłaty tych środków powinno zostać zrealizowane natychmiast po dyspozycji ich wypłaty. Wszelkie opóźnienia w realizacji obciążone są odsetkami za zwłokę. O czym niestety Dropped zapomniał...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mam pytanie dotyczącej kasy klientów leżących w ramach kaucji i innych zasileń kont. Co się dzieję z odsetkami od tych kwot? W skali "przerobu" Dropped jest to w sumie niezła kasa. I niby czemu nie mogę dysponować swoimi środkami w dowolny sposób? Mam kasę na koncie zatem jestem jej pełnym dysponentem. Dropped bez mojej zgody nie może jej przechowywać ileś tam dni a polecenie wypłaty tych środków powinno zostać zrealizowane natychmiast po dyspozycji ich wypłaty. Wszelkie opóźnienia w realizacji obciążone są odsetkami za zwłokę. O czym niestety Dropped zapomniał...

 

 

czytales regulamin dropped i go zatwierdziles.....dropped ma napisane w regulaminie ile ma czasu na wyplate, i albo zgadzasz sie , albo nie.......chyba PPD ma podobny regulamin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczyło by wprowadzić płatności BlueCash.pl lub takie płatności przyjmować po stronie wypłacającego. Prowizja (niewielka) jest ale... liczona w złotych! a nie w procentach.

Wszystko zależy od dobrej woli Dropped - tak myślę i pewnie na myśleniu się skończy. Kiedy trzeba - Dropped milczy niestety.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subkonta do wpłat zostaną wprowadzone za ok. półtora miesiąca wraz ze startem Dropped.nl (będą subkonta w PLN i w EUR).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Subkonta do wpłat zostaną wprowadzone za ok. półtora miesiąca wraz ze startem Dropped.nl (będą subkonta w PLN i w EUR).

a co z 2,5 procentową prowizją od wypłat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
czytales regulamin dropped i go zatwierdziles.....dropped ma napisane w regulaminie ile ma czasu na wyplate, i albo zgadzasz sie , albo nie.......chyba PPD ma podobny regulamin.

 

To jeszcze poczytaj co to są klauzule abuzywne...;)

Ta niewątpliwie nią jest zatem nie może być wiążąca...

Poza tym nawet opóźnienie " regulaminowe" w wypłacie kaski nie upoważnia do pobierania dla siebie odsetek od tych kwot.

Od chwili złożenia zlecenia przelewu odsetki od zleconej kwoty powinny zostać naliczone na konto klienta nie Dropped...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jarek17: Prowizja od wypłat będzie obniżona w zależności od tego, jaka liczba klientów będzie wpłacać na subkonto, a jaka przez Płatności.pl.

 

@Bazyli: Rozumiem, że zastrzeżenie terminu wypłaty pieniędzy z konta w regulaminie uważasz za abuzywne? Zaraz idę do NameDrive z pytaniem, dlaczego moje zarobione pieniądze nie znajdują się na moim koncie bankowym natychmiast, tylko muszę na nie czekać aż do 10 kolejnego miesiąca? ;) To dopiero abuzywna firma...

 

Odsetki w wysokości 0.01% rocznie (bo tak właśnie jest oprocentowany mój rachunek bieżący w BPH, na którym znajdują się środki) mogę Ci oczywiście do wypłaty doliczyć, nie ma problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Bazyli: Rozumiem, że zastrzeżenie terminu wypłaty pieniędzy z konta w regulaminie uważasz za abuzywne? Zaraz idę do NameDrive z pytaniem, dlaczego moje zarobione pieniądze nie znajdują się na moim koncie bankowym natychmiast, tylko muszę na nie czekać aż do 10 kolejnego miesiąca? ;) To dopiero abuzywna firma...

 

Odsetki w wysokości 0.01% rocznie (bo tak właśnie jest oprocentowany mój rachunek bieżący w BPH, na którym znajdują się środki) mogę Ci oczywiście do wypłaty doliczyć, nie ma problemu.

 

Owszem. Narzucanie warunków klientowi bez możliwości wyboru opcji jest klauzulą abuzywną. Bo jednostronnie kształtuje prawa klienta....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Owszem. Narzucanie warunków klientowi bez możliwości wyboru opcji jest klauzulą abuzywną. Bo jednostronnie kształtuje prawa klienta....

 

 

w taki sposob to zadnego regulaminu nie napiszesz.....jak chcesz miec wybor to dropped da Ci wybor miedzy 7 a 14 dniowym terminem wyplaty;) Bedziesz mial wybor...pasuje;)

 

Chyba przesadzasz z tym marudzeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w taki sposob to zadnego regulaminu nie napiszesz.....jak chcesz miec wybor to dropped da Ci wybor miedzy 7 a 14 dniowym terminem wyplaty;) Bedziesz mial wybor...pasuje;)

 

Chyba przesadzasz z tym marudzeniem.

 

Kiedyś Allegro miało o to dym. Teraz jak masz nadpłatę na koncie to wysyłają od ręki...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Owszem. Narzucanie warunków klientowi bez możliwości wyboru opcji jest klauzulą abuzywną. Bo jednostronnie kształtuje prawa klienta....

OK. W następnej wersji regulaminu będzie napisane, że możesz wybrać, czy przelew wyślemy Ci w ciągu 10 dni roboczych czy kalendarzowych. Dwie opcje do wyboru.

 

Będzie tam też zapis o rekompensatach finansowych dla użytkowników serwisu za przestoje w jego działaniu. Tu akurat zamiast marudzić na forum, mógłbyś mi pomóc, bo nie jest to wcale proste jak to mądrze policzyć. Masz jakieś konstruktywne pomysły?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, Michał oszczędza na "polskich" podatkach ale niestety tego konsekwencje ponoszą użytkownicy - szczególnie płatnicy VAT - nie mogąc otrzymywać normalnych polskich faktur VAT (np. w PPD płacąc 20 zł netto/24,40 brutto za przechwycenie można odliczyć VAT, a w dropped 30 zł netto/brutto i żeby podatek odliczyć trzeba go najpierw do tej kwoty doliczyć :) ) i dodatkowo musi korzystać z systemów pośredniczących w płatnościach w granicach 3% bo transfer pieniędzy pomiędzy bankiem zagranicznym a polskim pewnie kosztuje więcej.

 

Gdyby był polskim VAT-owcem to konto w mBank załatwiło by sprawę dowolnej kwoty wypłaty przy koszcie 1 zł!

 

Nie dziwię się oburzonym użytkownikom, trzeba też zrozumieć ich stronę :)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam konto w polskim banku, i nie jest to żaden problem. Problem jest w automatyzacji tych wypłat, bo siedzenie i przeklepywanie ręcznie przelewów dzień w dzień nie wchodzi w rachubę. Płatności.pl tyle samo prowizji zabiera od PPD co ode mnie (no, ode mnie trochę mniej, bo ja mam większe obroty :)), toteż i ja i PPD pobieramy tę prowizję przy wypłacie. Zaś przywołana różnica w cenach nie ma nic wspólnego z VAT - gdyby coś w PPD kosztowało 30 zł, to też musiałbyś zapłacić 36,60 zł i dopiero potem odliczyć :) A w Dropped płacisz od razu 30 zł i nie musisz plątać się z VATem który najpierw pokrywasz z własnej kieszeni, a potem dopiero odzyskujesz ze swoich sprzedaży jeśli je masz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam konto w polskim banku, i nie jest to żaden problem. Problem jest w automatyzacji tych wypłat, bo siedzenie i przeklepywanie ręcznie przelewów dzień w dzień nie wchodzi w rachubę. Płatności.pl tyle samo prowizji zabiera od PPD co ode mnie (no, ode mnie trochę mniej, bo ja mam większe obroty :P), toteż i ja i PPD pobieramy tę prowizję przy wypłacie. Zaś przywołana różnica w cenach nie ma nic wspólnego z VAT - gdyby coś w PPD kosztowało 30 zł, to też musiałbyś zapłacić 36,60 zł i dopiero potem odliczyć ;) A w Dropped płacisz od razu 30 zł i nie musisz plątać się z VATem który najpierw pokrywasz z własnej kieszeni, a potem dopiero odzyskujesz ze swoich sprzedaży jeśli je masz.

 

No to porównanie jest niezbyt trafione, to niech w Dropped.pl będzie 20 zł :) i będę zadowolony ;)

Niestety płacąc 30 zł bez fakturki to tak jakbym płacił 30 zł + dochodowy + VAT - takie są polskie realia :)

 

Co do automatyzacji zgadzam się - trzeba ręcznie, mBank kiedyś pozwalał na automatyzację ale potem poglądając pośredników jak przelewy24.pl, platnosci.pl itp. sam wprowadził % od automatycznych transakcji mTransfer - ZWRACAM HONOR :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Darmowaczcionka.pl   Aukcja BCM https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
    • tanimarmur.pl   aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,178
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Conversand
    Joined
×