Jump to content
domainer

Szok! Opłata karna za wypłatę środków na konto bankowe.

Recommended Posts

... (np. w PPD płacąc 20 zł netto/24,40 brutto ...

 

Przechwytywanie domen w PPD, to 30 zł.

Co prawda z cennika wynika, że 30 zł brutto, ale to i tak o 5,60 zł więcej niż podałeś: https://ppd.pl/cennik.html (na samym dole).

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przechwytywanie domen w PPD, to 30 zł.

Co prawda z cennika wynika, że 30 zł brutto, ale wygląda to bardziej na netto niż brutto: https://ppd.pl/cennik.html (na samym dole).

 

A to musiało się zmienić!

 

Od 25.09.2009 w PPD nie przechwycono dla mnie żadnej domeny stąd byłem niezorientowany, przed tą datą było 20 zł netto :)

 

Widzę, że konkurencja w tym zakresie zrównała ceny, czyli to co napisałem można już uznać za nieaktualne :)

 

 

...ale to i tak o 5,60 zł więcej niż podałeś...

 

Jak już wyjaśniłem powyżej - moje niedopatrzenie na zmiany w cenniku :)

 

Co do 5,60 więcej to dla tych co nie są VAT-owcami, dla firm to jednak znacząca różnica (nie mówię o kwocie kilku złotych ale w skali większej ilości lub kwot osiąganych w licytacji).

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że konkurencja w tym zakresie zrównała ceny, czyli to co napisałem można już uznać za nieaktualne :)

 

No w zasadzie nie wiem, jak to interpretować, bo albo w cenniku jest błąd i podana cena, jest ceną netto (wtedy się zrównała) - tak to zresztą zinterpretowałem na początku. Później, na górze cennika zauważyłem,że "podane ceny są cenami brutto", wtedy PPD byłoby nieco tańsze :)

 

Edycja:

Jak już wyjaśniłem powyżej - moje niedopatrzenie na zmiany w cenniku :)

Co do 5,60 więcej to dla tych co nie są VAT-owcami, dla firm to jednak znacząca różnica (nie mówię o kwocie kilku złotych ale w skali większej ilości lub kwot osiąganych w licytacji).

 

Tak, tak - masz rację.

Jak widzisz edytowałem wiadomość, bo sam się zgubiłem z tymi cenami. Za szybko odpisujemy, bo ja również odpisałem, zanim zdążyłeś edytować ;)

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
No w zasadzie nie wiem, jak to interpretować, bo albo w cenniku jest błąd i podana cena, jest ceną netto (wtedy się zrównała) - tak to zresztą zinterpretowałem na początku. Później, na górze cennika zauważyłem,że "podane ceny są cenami brutto", wtedy PPD byłoby nieco tańsze :)

 

No ja też nie wiem, bo tu nie podano netto/brutto - też mam problem z interpretacją, ale chyba właściciel poprawi (dołączy gwiazdkę) - ewentualnie dowiem się przy pierwszym od tej daty przechwyceniu :)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
No w zasadzie nie wiem, jak to interpretować, bo albo w cenniku jest błąd i podana cena, jest ceną netto (wtedy się zrównała) - tak to zresztą zinterpretowałem na początku. Później, na górze cennika zauważyłem,że "podane ceny są cenami brutto", wtedy PPD byłoby nieco tańsze :)

 

Cena przechwycenia to 30 zł brutto, czyli niecałe 25 netto (chyba że jest aukcja, wtedy startuje od 30 brutto, a na czym się kończy to już od użytkowników zależy ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety płacąc 30 zł bez fakturki to tak jakbym płacił 30 zł + dochodowy + VAT - takie są polskie realia :)
To zmien księgowy.

Ani Eurid ani ICANN ani setki tysiacych Chinskich, Amerykanskich, Europejskich firm NIE wystawią Polskie FV - i inne Polskie firmy poradzą sobie z tym...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zmien księgowy....

 

Coś w tym jest, ostatnio nad tym się zastanawiam :)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK. W następnej wersji regulaminu będzie napisane, że możesz wybrać, czy przelew wyślemy Ci w ciągu 10 dni roboczych czy kalendarzowych. Dwie opcje do wyboru.

 

Będzie tam też zapis o rekompensatach finansowych dla użytkowników serwisu za przestoje w jego działaniu. Tu akurat zamiast marudzić na forum, mógłbyś mi pomóc, bo nie jest to wcale proste jak to mądrze policzyć. Masz jakieś konstruktywne pomysły?

 

Oczywiście mogę Ci podsunąć parę pomysłów. Pierwszy to procentowy "udział" w niewykonanym zobowiązaniu...

Ale co do pierwszej kwestii...obowiązek wypłaty nadpłaty pojawia się z chwilą żądania takiej wypłaty...o tym nie zapominaj. I nie tylko u nas. W USA jest to jeszcze bardziej zaostrzony wymóg. Zresztą jak wiesz własność prywatna jest tam szczególnie chroniona...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będzie tam też zapis o rekompensatach finansowych dla użytkowników serwisu za przestoje w jego działaniu. Masz jakieś konstruktywne pomysły?

 

Odnosnie tego, to wystarczy poczytac aktualne regulaminy opow telco ;-)

Szczegolnie polecam regulaminy &TP Neostrady i Polkomtela...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat regulaminy Neostrady nie do końca tu pasują, bo to jest jednak inna usługa... Na razie pomysły są dwa:

 

* Zwrot kwoty, która mogłaby być zarobiona w tym czasie na parkingu, poprzez pobranie miesięcznych zarobków danego konta w NameDrive i wypłatę kwoty proporcjonalnej do liczby godzin przez które nie działały DNSy. Nie jest to idealne rozwiązanie, bo nie każdy parkuje domeny w NameDrive.

 

* Zwrot kwoty, która mogłaby być zarobiona na sprzedaży domen, poprzez pobranie miesięcznych statystyk sprzedaży i wypłatę kwoty proporcjonalnej do liczby godzin przez które giełda nie działała (na zasadzie "jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat w tym czasie na giełdę przyszedłby klient i kupiłby moją domenę"). Znów nie każdy sprzedaje domeny, więc nie jest to idealne rozwiązanie dla każdego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro dało się wymyślić nałożenie kary za nieopłacenie domeny w wymaganym czasie, można iść tą drogą w drugą stronę...Przykładowo: masz 1-10 domen dostajesz złotówkę, masz 100 dostajesz 10 zł...oczywiście są to przykłady ale oparte na pomyśle kar za nieopłacone domeny...

Share this post


Link to post
Share on other sites

domana domenie nierówna jak mówi staropolskie przysłowie więc i straty nie można uśredniać

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli po prostu od liczby utrzymywanych domen... można i tak. Proste do implementacji :)

 

mi pasuje;)))))

 

nie bede musial wogole sprzedawac domen...tylko bede liczyl na awarie;)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, nie będziesz musiał sprzedawać domen, wystarczy że na jakiś czas zapuścisz jakiś DDoS i będziesz do przodu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
proporcjonalnej do liczby godzin przez które nie działały DNSy.
DNSy maja działać 99,99%+ (to nie jest serwer www!). To wstawi się tyle zapasowe, ze jeden zawsze działa (jeśli usługodawca nie załatwi to na ns1 i ns2).

 

Od 10 lat w home nie pamiętam ani jeden raz, ze DNSy nie działało - i tak powinno być!

W końcu dropped już nie jest mała firma, ale firma które zaraz obsługuje 100k+ domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wstawi się, wstawi, gdy tylko przeniesiemy serwery do Luksemburga. Najprawdopodobniej będą to dwa niezależne w LU i jeden w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W BZWBK masz coś co się nazywa "elektroniczna identyfikacja należności". Każdy klient otrzymuje własny numer (sub)konta (masz niecały bilion numerów do dyspozycji). Raporty mają ustalony format. Kosztuje to ~40gr od każdej wpłaty (można negocjować - więcej wpłat, niższa stawka).

 

Nie wiem co prawda czy 40gr to stawka wyjściowa czy już jakaś wynegocjowana. Pewnie są też inne warianty płatności (typu opłata X zamiast od przelewu).

 

http://dlafirmy.bzwbk.pl/41205

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, w BPH jest coś podobnego i tego będę używał. Aczkolwiek wymaga to podpisania miliona papierów, oraz zmiany interfejsu WWW na BusinessNet (co oznacza, że najprawdpodobniej moje skrypty wysyłające wypłaty przestaną działać i trzeba je będzie napisać na nowo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, a jak po przechwyceniu sprzedam domenę na AM i chciałbym wypłacić pieniądze na konto bankowe, to ile wynosi prowizja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
SZOK ! - połączmy się razem w sygnaturce - może bojkot pomoże!

 

Też mnie to boli, ale taką petycję musiałbyś wystosować do płatności.pl

Wątpię że ktokolwiek, niezależnie od dochodu pokrywał by te koszty. Żeby to poczuć postaw się w tej sytuacji.

Dla jasności też nie chcę płacić prowizji od wypłaty środków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak trochę z innej beczki,

W nocy z 30 na 31 grudnia złożyłem dyspozycję wypłaty z konta dropped. Kiedy można się spodziewać przelewu?

Czy jeśli w liście wypłat mam możliwość anulowania tej transakcji to znaczy że nie była jeszcze zainicjowana po stronie dropped?

Idąc dalej, czy w takim razie mogę jeszcze anulować zlecenie i nadać nowe bez konieczności dłuższego czekania na pieniądze na koncie?

Kiedy będą uruchamiane najbliższe przelewy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×