Jump to content
mag

Jak najlepiej wykorzystać ruch z własnych domen do reklamy serwisu

Recommended Posts

Kazdy z nas ma sporo domen i czesto jakis/es serwis/y.

Zastanawiam sie jak najlepiej wykorzystac adresy do przekierowania ruchu na serwis - 3 glowne opcje:

1) przekierowac adres na katalog na serwerze - mamy serwis pod wieloma adresami w sieci (WADY -czesto brak informacji o tym ze adres przekierowujacy jest na sprzedaz, brak pozycjonowania serwisu pod glownym adresem, ZALETY = pozycjonuja sie adresy przekierowujace, caly ruch idzie do serwisu)

2) przekierowac adres bezposrednio na adres serwisu (WADY -czesto brak informacji o tym ze adres przekierowujacy jest na sprzedaz, nie wiem czy pozycjonuje to serwisu pod glownym adresem (nie jest to backlink czy link do serwisu), caly ruch idzie do serwisu)

3) utworzyc strona z krotka informacja, ze domena na sprzedaz i ze polecamy serwis i baner serwisu (WADY - nie przekierujemy calego ruchu bo nie kazda osoba kliknie w baner, ZALETY - jest info ze na sprzeda i jest link do serwisu (pozycjonowanie w google).

 

Macie jakies doswiadczenia co najlepiej dziala dla domen przekierowujacych i dla serwisu? Jakies dodatkowe zalety czy wady po 3 powyzszych pozycji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nie lepiej trochę inaczej do tego podejść? Zastosuj iframe i na górze będzie napis Domena xxxx.pl jest na sprzedaż, kontakt: xxxxx@xxxxx.pl i pod spodem strona na którą chciałeś przekierować. Coś a'la wykop stosuje tylko w prostszej formie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozna jeszcze zrobic cos w stylu, ze na domenie na sprzedaz umieszczamy jakby wizytowke z adnotacja, ze domena jest na sprzedaz, po czym po kilku sek. przekierowac to na wlasciwa strone/domene.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mozna jeszcze zrobic cos w stylu, ze na domenie na sprzedaz umieszczamy jakby wizytowke z adnotacja, ze domena jest na sprzedaz, po czym po kilku sek. przekierowac to na wlasciwa strone/domene.

 

bądź zrobić to na takiej zasadzie: Zgrywaj.pl (PPD.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście najpierw skonwertuj ruch na $ parkując domenę a później wydaj na reklamę serwisu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpinam się pod temat wykorzystywania ruchu.

Czy orientujecie się, czy przekierowanie ruchu do serwisu, który chcemy skuteczniej promować wpływa negatywnie na pozycjonowanie i wyniki w google?

Zasugerowano mi, że spadek pozycji w google może mieć związek z przekierowaniem innych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podpinam się pod temat wykorzystywania ruchu.

Czy orientujecie się, czy przekierowanie ruchu do serwisu, który chcemy skuteczniej promować wpływa negatywnie na pozycjonowanie i wyniki w google?

Zasugerowano mi, że spadek pozycji w google może mieć związek z przekierowaniem innych domen.

Nie zauważyłem aby przekierowanie szkodziło serwisowi. Tyle tylko, że ja robię przekierowanie po trzech sekundach, tak aby automat google zdążył policzyć statystyki w analytics. Do tego gdy np. literówka przekierowuje dostatecznie długi czas, to G zdąży ją zindeksować i mamy dodatkowy ruch z wyszukiwarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zauważyłem aby przekierowanie szkodziło serwisowi. Tyle tylko, że ja robię przekierowanie po trzech sekundach, tak aby automat google zdążył policzyć statystyki w analytics. Do tego gdy np. literówka przekierowuje dostatecznie długi czas, to G zdąży ją zindeksować i mamy dodatkowy ruch z wyszukiwarki.

W jaki sposób czas się ustawia? Napisałeś, że po 3 sekundach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W jaki sposób czas się ustawia? Napisałeś, że po 3 sekundach...

 

ArturZ korzysta z jakiś skryptów, ja znam łatwiejszy sposób w html:

 

<meta http-equiv=refresh content="0; URL=adres strony, na którą chcesz przekierować">

 

pod "0" wpisujesz czas (w sekundach) po jakim użytkownik ma zostać przekierowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkopuje stary temat by zadać pytanie

Jezeli ustawie przekierowanie domen z ruchem na serwis istniejący już w Google dłuższy czas, a natsepnie przekieruje go automatycznie na inną strone to wpłynie to jakoś pozytywnie na pozycjonowanie tej ostatniej?

Czy przekierowanie bezpośrednie wpływa w jakikolwiek sposób na pozycjonowanie ? Jezeli tak Czy ta domena musi być wcześniej zindeksowana w google? posiadać jakiś pr?

 

Może moje pytanie jest głupie , ale jestem noobem jeżeli chodzi o pozycjonowanie.Z góry dzieki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×