Skocz do zawartości

Przejmowanie w mapadomen.plCzy nie lepiej sprzedawać to czego chcą klienci?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Mapadomen.pl (34 użytkowników oddało głos)

Czy mapadomen.pl powinna łapać tylko zamówione domeny?

1. Tak. (17 głosów [50.00%])

Procent z głosów: 50.00%

2. Nie. (14 głosów [41.18%])

Procent z głosów: 41.18%

3. Nie mam zdania. (3 głosów [8.82%])

Procent z głosów: 8.82%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

korneliusz.com

korneliusz.com

Najlepsze domeny na sprzedaż

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4610 postów
Uważam, że sposób przechwytywania domen polegający na łapaniu wszystkich domen, których nikt nie chce jest bezsensowny. Przeglądanie listy jest czasochłonne, a domeny są niepotrzebnie łapane. Ten model biznesowy chyba się nie sprawdził, a potencjał się marnuje.

Czy nie uważacie, że lepiej by było, żeby Andrzej łapał te domeny, których chcą klienci, nawet gdy miało by to być tylko 10%?

Ekspert

Ekspert
  • Advert

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2787 postów
Mi bardziej odpowiada przeglądanie wszystkich przechwyconych domen (kilkadziesiąt?) niż wszystkich wygasających domen (kilka tysięcy?).

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Sprzedam domeny premium: telefony.pl , imprezy.pl. Nie są tanie, ale możliwa płatność w ratach.

korneliusz.com

korneliusz.com

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4610 postów
Tylko, że musisz najpierw przejrzeć wygasające, a później przechwycone przez mapadomen.pl.

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2787 postów
Liczba aukcji: 1429

Dopiero teraz zauważyłem, wcześniej było trochę mniej :D

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Sprzedam domeny premium: telefony.pl , imprezy.pl. Nie są tanie, ale możliwa płatność w ratach.

domeny.pl

domeny.pl

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów
Marta= Gosia ?

przemowild

przemowild

Grim Reaper

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2431 postów

Czy nie uważacie, że lepiej by było, żeby Andrzej łapał te domeny, których chcą klienci, nawet gdy miało by to być tylko 10%?

zdecydowanie tak.
łapanie wszystkiego co spada to absurd, czego wynikiem jest lista aukcji, nawet nie chce mi sie tam zaglądać bo leżą tam same ninje. Może od czasu do czasu trafi się ciekawsza domena ale to rzadkość.

maryuse

maryuse

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3594 postów

Nie zawsze wiadomo czego klienci chcą dopóki im się czegoś nie pokaże.
Okazuje się, że wzięcie maja nawet takie domeny, które innym wydają się ninjami.

Formuła serwisu odpowiada mi a to, że domen do przeglądania jest dużo za dużo - to inna broszka.
W Dropped/AfterMarket też jest tego sporo, tylko z przeglądaniem (selekcją) gorzej niestety.

korneliusz.com

korneliusz.com

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4610 postów

Okazuje się, że wzięcie maja nawet takie domeny, które innym wydają się ninjami.

Chodzi mi o te domeny, które klienci dodadzą do złapania.

przemowild

przemowild

Grim Reaper

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2431 postów

Statystyki mówią same za siebie, zajrzyj na aukcję na mapadomen.pl
Z pierwszego 1000 domen na liście tylko 15 wbudziło czyjeś zainteresowanie. 1.5%. To dużo poniżej błędu statystycznego który zwykle wynosi +-3% :D

ams

ams

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 539 postów

Marta= Gosia ?

Nie. Zobacz do whois na domeny, które kupiła Marta. To znana osoba z forum. Dane we whois są jawne.

Co do łapania. Zdecydowanie wolałbym łapać tylko wybrane domeny - byłaby większa skuteczność łapania, gdy w jednej minucie spada kilka więcej domen niż jedna, aktualnie łapana jest losowa, a nie najlepsza. Ale nie bardzo wyobrażam sobie byście chcieli zaznaczać domeny do przechwycenia w kilku serwisach. Chyba, że się mylę?
a.

Użytkownik ams edytował ten post 09 February 2009 - 18:41

Noname

Noname

AfterMarket.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1822 postów
Moze przyszedl czas na stworzenie serwisu ktory bedzie łączył wszystkie w sobie.. dodajemy w naszym serwisie a w rzeczywistosci dodajemy do wszystkich łapaczy itd :D
;-)

ams

ams

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 539 postów

Moze przyszedl czas na stworzenie serwisu ktory bedzie łączył wszystkie w sobie.. dodajemy w naszym serwisie a w rzeczywistosci dodajemy do wszystkich łapaczy itd :D

Ale czy zaufalibyście takiemu serwisowi, który logowałby się po kolei, na Wasze konta do dropped, złapane, itp. i dodawał domeny do przechwycenia po kolei we wszystkich? (musielibyście podać swoje hasła do tych serwisów w jednym miejscu i musiałyby być przechowywane w formie odszyfrowanej, co nie byłoby zbyt bezpieczne). Inną możliwością byłoby pobieranie przez serwisy list (jaką domenę kto chce przejąć), ale domyślam się, że Michau nie byłby tym zainteresowany. Mniejsze serwisy pewnie chętnie by się przyłączyły.
a.

korneliusz.com

korneliusz.com

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4610 postów

Co do łapania. Zdecydowanie wolałbym łapać tylko wybrane domeny - byłaby większa skuteczność łapania, gdy w jednej minucie spada kilka więcej domen niż jedna, aktualnie łapana jest losowa, a nie najlepsza. Ale nie bardzo wyobrażam sobie byście chcieli zaznaczać domeny do przechwycenia w kilku serwisach. Chyba, że się mylę?
a.

Co za problem skopiować z jednego i wkleić do drugiego?

Noname

Noname

AfterMarket.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1822 postów
Panie Andrzeju - problem moglby zostac rozwiazany gdyby kazdy z Łapaczy udostepnił odpowiednie API :D
;-)

maryuse

maryuse

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3594 postów
Może tutaj znajduje się rozwiązanie
http://openid.pl/

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11650 postów

Co za problem skopiować z jednego i wkleić do drugiego?

Do złapane.pl można wkleić żywcem, system sam odróżni domenę od krzaków, ale z tego co widzę wielu osobom i tak się nie chce i potem mnie męczą o jakąś domenę którą kto inny dodał a oni nie. :-P

A łapanie wszystkiego jak leci uważam za czystą złośliwość, przez to osoby które zamówiły daną domenę w jakimś serwisie muszą na nią czekać 14 dni dłużej. Ot co.

heden.pl

heden.pl

kolekcjoner

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4200 postów

A łapanie wszystkiego jak leci uważam za czystą złośliwość, przez to osoby które zamówiły daną domenę w jakimś serwisie muszą na nią czekać 14 dni dłużej. Ot co.

Pewnie jakby się podkręciło tu i ówdzie to by nie musiały :D

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11650 postów

Pewnie jakby się podkręciło tu i ówdzie to by nie musiały :D

Nie piszę o żadnym konkretnym serwisie. :-P

DD

DD

DD

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8876 postów
http://mapadomen.pl/aukcja_25479

Żarty żartami, ale ja o mało nie dostałem zawału :)

Dołączona grafika

DD

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11650 postów

http://mapadomen.pl/aukcja_25479

Żarty żartami, ale ja o mało nie dostałem zawału :)

No przecież o to chodziło - sam sprawdź że wczoraj ams założył opcje na wiele z Twoich domen. ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych