Jump to content
bradiaga

Promocja domen na Targach POZNAŃ MEDIA EXPO

Recommended Posts

Miło mi poinformować, że firma AMAGO we współpracy z Aftermarket.pl uruchamia projekt mający na celu rozszerzenie rynku, znalezienie inwestorów i EU dla zalegających w Waszych portfoliach DOMEN :D

 

W skład pierwszego etapu projektu wchodzą:

1.Promocja wybranych domen na Targach POZNAŃ MEDIA EXPO (trzy dni targowe)

2.Aukcja domen 19-27 lutego.

 

Targi POZNAŃ MEDIA EXPO

Swoją obecność na targach zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich wiodących nadawców, producentów a także KRRiT. (informacja od organizatorów)

 

Na powyższych targach wystawione będzie "stoisko z domenami". Równocześnie na specjalnie przygotowanej przez AM stronie ruszy aukcja.

 

Na stoisku i na aukcji będą wystawione te same domeny:

Domeny wyróżnione : max 30!

Pozostałe : 50-70

80-90% domen powinno być związanych z tematyką targów. Pozostałe 10 % - dobre domeny ogólne.

Rozszerzenia: .pl, .tv, .com, .eu.

Za promocję domeny w czasie targów pobierana jest opłata*.

 

Domeny wyróżnione:

Nazwy domen wyróżnionych wydrukowane na folii samoprzylepnej (każda osobno na folii formatu około 20*50cm) będą przyklejone do ścian stoiska. O ile do domeny ma ktoś przygotowane logo - i chciałby je umieścić - proszę o info.

Przesłaniem stoiska będzie: "Te domeny możesz kupić!"

Na stronie Aftermarket - domeny wyróżnione będą umieszczone na pierwszej stronie aukcji.

 

Nazwy pozostałych domen będą umieszczone na listach i także przyklejone do ścian. Klienci będą zapraszani do czytania list a także będą im rozdawane wydrukowane listy.

 

Ponadto obie listy będą:

- omawiane z zainteresowanymi klientami

- rozdawane gościom targowym przez hostessy

- widoczne przez cały czas trwania aukcji na stronie AM

- widoczne na stronie organizatora

 

 

Proszę o wysyłanie propozycji domen na PW. Termin nadsyłania zgłoszeń - środa 11.02 godz 18.

Propozycja powinna zawierać: nazwę domeny, cenę "kup teraz" i informację do której grupy zgłaszana jest domena (wyróżnione czy zwykłe) Kilka słów na temat pomysłu na wykorzystanie/ewentualnie istniejącego w danej chwili na domenie serwisu itp. (przydatne w czasie rozmów z klientami) może zostać dosłane po zakwalifikowaniu.

Pierwszeństwo mają nazwy związane z tematyka targów.

Decyzję o kwalifikacji domeny do projektu podejmuje organizator.

Sprawy techniczne - przeniesienie własności, sposób wystawienia aukcji - kontakt z AM.

 

Niezależnie od zainteresowania promocją swoich domen- zapraszam wszystkich do odwiedzenia stoiska targowego.

 

*Opłaty za promocję domen w czasie targów:

Domena wyróżniona: 250PLN

Pozostałe domeny: 100PLN

Rabat: za wystawienie domeny od 1 PLN - 30%

Rabat za więcej wystawionych domen - negocjowany indywidualnie.

Ceny netto.

 

Uwagi dodatkowe:

Cały projekt ma za zadanie przede wszystkim dotarcie z ofertą domen do dwóch typów klientów:

- bardzo konkretnego użytkownika końcowego - powiedzmy w tym przypadku- firmy producenckiej albo nadawcy

- potencjalnych inwestorów i zainteresowanie ich zarówno inwestowaniem w domeny - jak i w serwisy

(Więcej informacji na temat inwestorów - za kilka dni - na stronie)

Aukcja (i pojedyncze domeny) będą promowane także innymi - mniej spektakularnymi sposobami ;)

Domenę może sprzedać się na aukcji a może za pół roku. Ważne jest "zasianie ziarna".

W czasie Targów planowane jest przeprowadzenie konferencji o domenach; temat i termin są uzgadniane;

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie oplaty dla AM za sprzedaz?

Czy wszystko na aukcji czy rowniez cena KupTeraz - sprzedaz przy stoisku?

Edited by mag

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakie oplaty dla AM za sprzedaz?

Czy wszystko na aukcji czy rowniez cena KupTeraz - sprzedaz przy stoisku?

 

Są dwie możliwości:

1. "Złóż ofertę" + cena "kup teraz"

2. Podanie ceny startowej i licytacja.

 

Proszę o podawanie którą z opcji wybieracie dla danej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. "Złóż ofertę" + cena "kup teraz" - chyba lepiej - tylko czy tam w AM mozna skladac oferty bez zarejestrowania sie?

Bo takim firmom moze nie chciec sie rejestrowac.

 

Jaka jest szczegolowa tematyka domen branzowych na ta edycje bo media to dosyc ogolna tematyka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są dwie możliwości:

1. "Złóż ofertę" + cena "kup teraz"

2. Podanie ceny startowej i licytacja.

 

Proszę o podawanie którą z opcji wybieracie dla danej domeny.

opcja "złóż ofertę" na takich targach jest delikatnie mówiąc niepoważna, powinno być tylko i wyłącznie "kup teraz", aukcje odpadają

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
opcja "złóż ofertę" na takich targach jest delikatnie mówiąc niepoważna, powinno być tylko i wyłącznie "kup teraz", aukcje odpadają

Zgadzam się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brawo za pomysł, jednak każda taka propozycja to kwestia kosztów i praktyki

 

ludzie na targach spotykają się by porozmawiać, spotkać stałych kontrahentów, napić się, po prostu być, nikogo nie zmusi się do wydania pieniędzy, jak nie będzie naprawdę potrzebował, poza tym będzie to nowość, a więc ludzie może się zainteresują, ale do kupowania to jeszcze potrzebny kolejny krok, do kupna może dojść raczej tylko na gorąco, bo potem o tym zapomną, a tu kwestia rejestracji, przelewów, tłumaczenia co to jest AM, a wiec zaufania, poza tym jak zwykle wszystko zamyka się w kosztach, i ten punkt warto by przemyśleć, gdyż trudno liczyć na zbyt dużo sprzedaży,

Share this post


Link to post
Share on other sites

W materialach musialby byc doklady opis jak to dziala i ze to jest bezpieczne.

Hostessy/ prowadzacy stoisko powinien umiec udzielic wszystkich informacji.

Na stoisku powinien byc komputer pokazowy.

Jezeli jakas firma bylaby zainteresowana powinna istniej mozliwosc zrealizowania transakcji od razu na targach z pomoca obslugi stoiska (moze warto jeszcze miec wzor umowy , zeby taki Klient pozniej sie nie rozmyslil to podpisywalby on jakby umowe na miejscu w formie papierowej)

Tak jak na ostatnich targach budowlanych hostessy oczywiscie rozbieraja sie do naga :D wtedy i reklama w TV by byla

Share this post


Link to post
Share on other sites
W materialach musialby byc doklady opis jak to dziala i ze to jest bezpieczne.

Hostessy/ prowadzacy stoisko powinien umiec udzielic wszystkich informacji.

Na stoisku powinien byc komputer pokazowy.

Jezeli jakas firma bylaby zainteresowana powinna istniej mozliwosc zrealizowania transakcji od razu na targach z pomoca obslugi stoiska (moze warto jeszcze miec wzor umowy , zeby taki Klient pozniej sie nie rozmyslil to podpisywalby on jakby umowe na miejscu w formie papierowej)

Tak jak na ostatnich targach budowlanych hostessy oczywiscie rozbieraja sie do naga :D wtedy i reklama w TV by byla

 

za każde "Kup Teraz" jeden ciuszek mniej? ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites
za każde "Kup Teraz" jeden ciuszek mniej? ;>

 

Może aukcja holenderska? Cena spada razem z ciuszkami. :D

 

A już całkiem serio - bardzo ciekawa inicjatywa ta cała promocja domen na targach. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może aukcja holenderska? Cena spada razem z ciuszkami. :D

 

A już całkiem serio - bardzo ciekawa inicjatywa ta cała promocja domen na targach. ;)

 

O nie bo to wtedy wszystkie poszlyby za 1 zl. Jak targi za 10 dni to troche malo czasu - chyba ze juz wszystko jest dograne i zorganizowane a ogloszenie tylko po to zeby zebrac domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mała sugestia gdyż uważam, że nie powinniście na tych targach prezentować domen od 1zł

to nie jest meetdomainers, a ludzie z innych branż nie znający się na domenach

odnisią wrażenie, że domeny są tanie, a nawet nic nie warte.

 

Będą tam ludzie obracający kwotami o wielu zerach i domeny tam promowane na ulotkach itp

też powinny mieć wiele zer, by ich zainteresować,

 

No to przeszukam co by się z moich nadawało, dodam po zerze i prześlę do wyboru na PW :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mała sugestia gdyż uważam, że nie powinniście na tych targach prezentować domen od 1zł

to nie jest meetdomainers, a ludzie z innych branż nie znający się na domenach

odnisią wrażenie, że domeny są tanie, a nawet nic nie warte.

Zgadzam się.

 

Pomysł bardzo, bardzo dobry. Nie wiadomo jak się na targach przyjmie, ale kto nie próbuje.. Trzymam kciuki i chętnie usłyszę jeszcze więcej szczegółów na ten temat :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawy pomysł. Przedstawię kilka propozycji.

 

BTW, kilka dni temu dzwonił do mnie przedstawiciel organizatora targów odzieżowych, w celu wystawienia się właśnie z domenami.

Nie skorzystałem, gdyż nie mam dużego wyboru z tej branży, kalesony.pl i kiecki.pl to za mało . :D

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo ciekawy pomysł. Przedstawię kilka propozycji.

 

BTW, kilka dni temu dzwonił do mnie przedstawiciel organizatora targów odzieżowych, w celu wystawienia się właśnie z domenami.

Nie skorzystałem, gdyż nie mam dużego wyboru z tej branży, kalesony.pl i kiecki.pl to za mało . :D

A ja nie podaję publicznie numeru telefonu i sam sobie jestem winien :-) Gdyby dzwonił jeszcze raz to powiedz proszę, że kolega ma tanktop.pl ;)

 

 

Napisałem już autorowi PM z moją propozycja, w przeciwieństwie do TomNice obciąłem trochę kPLN ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. "Złóż ofertę" + cena "kup teraz" - chyba lepiej - tylko czy tam w AM mozna skladac oferty bez zarejestrowania sie?

Bo takim firmom moze nie chciec sie rejestrowac.

Jaka jest szczegolowa tematyka domen branzowych na ta edycje bo media to dosyc ogolna tematyka

Jeśli ktoś będzie zainteresowany daną domeną - to się zarejestruje.

 

Tematyka - podałem adres strony.

 

Targi Poznań Media Expo zgromadza w Poznaniu:

- nadawców telewizyjnych,

- producentów sprzętu,

- producentów wyposażenia studio telewizyjnego,

- dystrybutorów sygnału telewizyjnego,

- producentów programów i filmów,

- Szeroka publiczność.

 

Jako, że tv wkracza do internetu - nie może być lepszych targów na start tego projektu.

 

opcja "złóż ofertę" na takich targach jest delikatnie mówiąc niepoważna, powinno być tylko i wyłącznie "kup teraz", aukcje odpadają

Promocja jest na targach. Decyzje zakupowe - mogą zapaść kilka dni po.

Sprzedawca może złożoną ofertę wykorzystać jako cenę startową i w tym momencie uruchomić aukcję.

 

, gdyż trudno liczyć na zbyt dużo sprzedaży,

Każdą sprzedaż domeny z "30" w ciągu najbliższego pół roku - pozwolę sobie poczytać częściowo za sukces targów.

 

Jezeli jakas firma bylaby zainteresowana powinna istniej mozliwosc zrealizowania transakcji od razu na targach z pomoca obslugi stoiska (moze warto jeszcze miec wzor umowy , zeby taki Klient pozniej sie nie rozmyslil to podpisywalby on jakby umowe na miejscu w formie papierowej)

Tak jak na ostatnich targach budowlanych hostessy oczywiscie rozbieraja sie do naga :D wtedy i reklama w TV by byla

Na stoisku będzie laptop z dostępem do internetu. Oczywiście w razie zainteresowania - klientowi udzielona zostanie pełna pomoc przy logowaniu i zakupie. Ale to nie są pączki. Nie liczcie na sprzedaż każdej wystawionej domeny w czasie targów.

Umowy papierowej nie widzę - bo z kim miałaby być zawierana? Ale obiecuję sprawę przemyśleć. Ewentualne propozycje takiej umowy - proszę na pw.

 

Jak targi za 10 dni to troche malo czasu - chyba ze juz wszystko jest dograne i zorganizowane a ogloszenie tylko po to zeby zebrac domeny

 

Targi są zorganizowane. Nie będzie fajerwerków. Raczej spokojna rzeczowa praca na rzecz rozwoju wtórnego rynku. Poparta mam nadzieję sprzedażą części domen.

 

BTW, kilka dni temu dzwonił do mnie przedstawiciel organizatora targów odzieżowych, w celu wystawienia się właśnie z domenami.

Nie skorzystałem, gdyż nie mam dużego wyboru z tej branży, kalesony.pl i kiecki.pl to za mało . ;)

 

Ogłoszenie jest po to, żeby zebrać lepsze domeny niż mógłbym wystawić sam. Bo ilościowo - dałbym radę ;)

Pewnie wielu z nas mogłoby swoimi domenami kilkanaście targów obstawić. Ale wydaje mi się, że lepiej współpracować i dzielić się kosztami.

 

Jeśli ktoś chciałby "popracować" na stoisku przez kilka godzin - zapraszam. Proszę tylko o takie ustalenie czasu, żebyśmy sobie nawzajem nie przeszkadzali.

 

Dziękuję za dotychczasowe propozycje i za zapowiedzi.

Proszę o dotrzymanie terminu - żebym zdążył wydrukować materiały.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny pomysł. Co prawda, mam za słabe domeny, żeby teraz o tym myśleć, ale w przyszłości na pewno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mozna liczyc na to , ze ulotka z domenami trafi rowniez do wiekszosci firm wystawiajacych sie na targach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się.

 

Pomysł bardzo, bardzo dobry. Nie wiadomo jak się na targach przyjmie, ale kto nie próbuje.. Trzymam kciuki i chętnie usłyszę jeszcze więcej szczegółów na ten temat :)

 

DD

Czy mozna liczyc na to , ze ulotka z domenami trafi rowniez do wiekszosci firm wystawiajacych sie na targach?

 

Ulotka NA PEWNO trafi do wszystkich stoisk. Co ważniejsze - z kilkoma słowami omówienia.

Uczestniczyłem w wielu targach i wiem jaka jest różnica pomiędzy rozmową z osobą roznoszącą ulotki - a z innym wystawcą.

Zakończenie aukcji prawie tydzień po targach - ma na celu dotarcie ulotki/informacji - do jak największej ilości osób.

 

W czasie targów odbędzie się kilka konferencji - i do ich uczestników również postaramy się dotrzeć.

Między innymi:

"debata CO DALEJ TELEWIZJO? poruszającą problem cyfryzacji. Debata transmitowana będzie w telewizji TV Biznes,

a udział w niej wezmą: Anna Streżyńska UKE, Witold Kołodziejski KRRiTv, Jerzy Straszewski PIKE oraz Maciej Strzembosz KIPA. "

 

Kilka ciekawostek:

Jestem w trakcie uzgadniania terminu konferencji. Temat będzie związany z telewizją internetową. Bardzo ciekawa osoba prowadząca ;)

 

Dla promocji na targach i na tworzonej stronie jest miejsce dla firm/osób zajmujących się:

-budową serwisów

-hostingiem

-innymi rzeczami związanymi z wykorzystaniem domen po kupieniu.

Założeniem jest, że umieszczam po jednej (sprawdzonej) firmie z branży. Po targach ta ilość może się zwiększyć.

 

Można też umieścić na stronie swoje portfolio domen. Jednak - musi ono być dobrze przygotowane. W miarę pełna informacja, podział i selekcja umieszczonych domen.

 

Przy wybieraniu domen na targi - pomyślcie też o domenach ogólnych. Może trafi się poważny inwestor i kupi dobrego generyka:)

 

O ile "stoisko z domenami" przyjmie się - obiecuję przy okazji następnych targów udzielić rabatu osobom które zaryzykują za pierwszym razem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

uważam, że każdy powinien podać cenę domeny i powinien być "sklep z domenami" a nie aukcja. ceny jak zwykle podlagają negocjacjom dla zainteresowanych kupujących ale nie może to wyglądać na śmietnisko ani allegro.

 

skoro ma to być na poważnie i np. porównuje się domeny do nieruchomości to logiczne jest że nie powinno być aukcji bo aukcje organizuje się jak jest wielu oferentów i najczęściej są to przetargi lub licytacje po bankturach. nikt nie widział chyba domu ani działki na aukcji od 1 zł czy 1000 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
uważam, że każdy powinien podać cenę domeny i powinien być "sklep z domenami" a nie aukcja. ceny jak zwykle podlagają negocjacjom dla zainteresowanych kupujących ale nie może to wyglądać na śmietnisko ani allegro.

 

skoro ma to być na poważnie i np. porównuje się domeny do nieruchomości to logiczne jest że nie powinno być aukcji bo aukcje organizuje się jak jest wielu oferentów i najczęściej są to przetargi lub licytacje po bankturach. nikt nie widział chyba domu ani działki na aukcji od 1 zł czy 1000 PLN

 

Ja bym domeny bardziej porównał z dziełami sztuki. Bo - podobnie jak obraz - każda jest wyjątkowa i jedyna. A dzieła sztuki sprzedaje się na aukcjach.

 

Zresztą na świecie domeny sprzedaje się na aukcjach :)

 

Jest możliwość wyboru i będą zarówno wystawione domeny na aukcji - od podanej ceny jak i "kup teraz" albo "złóż ofertę".

 

Jeśli ktoś zechce może być tylko złóż ofertę - ale ja muszę znać szacowaną oczekiwaną cenę - w czasie rozmowy z klientami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rozumiem, że sens stoiska na targach jest taki, żeby poinformować o tym że domeny można kupić itp.

jak będzie jeden poważnie zainteresowany zakupem na 30% domen to będzie i tak cud a żeby robić aukcje to ludzie muszą się bić o domenę.

 

nie można wystawić aukcji na takim dziewiczym "terenie" i czekać na cud bo wtedy można będzie jeszcze tylko zamówić kogoś kto zrobi fotoreportaż z tej katastrofy :)

 

jak ktoś wystawia ofertę typu "złóż ofertę" tzn. w tłumaczeniu "podaj kwotę jeleniu jaką jesteś w stanie stracić" i jak ja widzę takie podejście że ktoś chce coś sprzedać ale nie powie za ile - to dla mnie jest śmieszny i z nim wogóle nie rozmawiam

Edited by Marion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bylbym sklonny zaplacic do 10zl za wpis do katalogu domen(lub np 200zl za 50szt), cos w rodzaju sklepu gdzie beda kategorie zgodne z tym co jest w pdg na stronie targow czyli

 

http://pme.mtp.pl/midcom-serveattachmentgu..._tematyczny.pdf

 

1. Stacje oraz kanały telewizyjne

2. Dystrybutorzy sygnału telewizyjnego

2.1 Przewodowi (kablowi)

2.2 Satelitarni

2.3 Mobilni

2.4 Internetowi

3. Producenci kontentu

4. Producenci technologiczni

4.1 Producenci sprzetu satelitarnego

4.1.1 Anteny satelitarne

4.1 2 Dekodery satelitarne

4.1.3 Inne

4.2 Producenci sprzetu audio-wizualnego

4.2.1 Kamery

4.2.2 Obiektywy

4.2.3 Mikrofony

4.2.4 Telewizory

4.2.5 Wirtualne studia telewizyjne

4.2.6 Inne

4.3 Producenci osprzetu i wyposaKenia studio

4.3.1 Magnetowidy

4.3.2 Sprzetowe dekodery obrazu

4.3.3 Oswietlenie

4.3.4 Podnosniki i platformy do kamer

4.3.5 Wózki do kamer

4.3.6 Statywy

4.3.7 Stoły montaKowe

4.3.8 Inne

4.4 Producenci oprogramowania

4.4.1 Edycja audio/video

4.4.2 Telewizyjne aplikacje interaktywne

4.4.3 Telewizja internetowa

4.4.4 Technologie wizualizacji i rezerwacji usług

towarów

4.4.5 Inne

5. Operatorzy usług telekomunikacyjnych

6. Narzedzia

7. Kable

8. Agencje reklamowe

9. Domy Mediowie

10. Wydawnictwa specjalistyczne

11. Portale i serwisy internetowe

12. Organizacje bran;owe

 

 

Wtedy jak podejdzie klient i bedzie szukal domen z konkretnego dzialu to mozesz mu je szybko zaproponowac!

Warto zebys mial wtedy duzo domen do wyboru.

Jesli mam zaplacic 100zl za szt, to wiadomo ze wybiore 1-2 szt

a jesli kilka zl, to moze znajde do kazdej kategorii jakas fajna domene.

 

 

Co o tym myslisz?

Ludziska przysylali by CI nazwe kategori wg powyzszego schematu, nazwe i CENE.

 

Oczywiscie przyjmowanie domen do promowania na banerach za 300 i 100zl pozostaje.

 

 

Link do katalogu mozna by podac na ulotce.

Mogloby ew kierowac do AM w postaci

 

aftermarket.pl/TARGI/ ktore kierowaloby to zwyklego linku np, http://www.aftermarket.pl/marketportfolio.php?id=1260

 

Wtedy nawet 1-2 tyg po targach kazdy moglby jeszcze zajrzec na strone.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak ktoś wystawia ofertę typu "złóż ofertę" tzn. w tłumaczeniu "podaj kwotę jeleniu jaką jesteś w stanie stracić" i jak ja widzę takie podejście że ktoś chce coś sprzedać ale nie powie za ile - to dla mnie jest śmieszny i z nim wogóle nie rozmawiam

 

Każdy może wybrać w jaki sposób daną domenę wystawić. Moją rolą - na targach - będzie, żeby dany klient złożył ofertę. Ja muszę znać oczekiwania - i będę informował klienta, że właściciel tej domeny życzy sobie za nią około, albo co najmniej, albo coś podobnego. Albo, że podobna domena .com sprzedała się za... Potrzebuję od Was takich informacji.

 

Ja bylbym sklonny zaplacic do 10zl za wpis do katalogu domen(lub np 200zl za 50szt), cos w rodzaju sklepu gdzie beda kategorie zgodne z tym co jest

 

Wtedy nawet 1-2 tyg po targach kazdy moglby jeszcze zajrzec na strone.

 

Pomysł dobry.

Pisałem, że na mojej stronie będą linki do portfolii. Jeżeli przygotujesz dobre portfolio - zamieszczę link. Opłata będzie jakaś zryczałtowana - niezależnie od ilości domen.

Natomiast nie obiecuję, że będę pamiętał te domeny - albo, że będę miał czas poszukać - w czasie targów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×