Jump to content
bradiaga

Promocja domen na Targach POZNAŃ MEDIA EXPO

Recommended Posts

Czas na pierwsze podsumowanie:

Targi.

Kryzys który (jest, będzie, widać, obawiamy się) - przekłada się niestety na wszystkie branże. W tym przypadku przełożył się na zmniejszenie liczby wystawców o połowę. Duże firmy płacą olbrzymie pieniądze za aranżację stoisk, pracowników, materiały reklamowe - i te firmy przede wszystkim zrezygnowały. Za tym poszła prawdopodobnie słabsza reklama - i mniej odwiedzających. Z wydrukowanych 4 000 gazetek - rozdaliśmy kilkaset. (Organizatorzy zapowiadali 5 000 odwiedzających). A hostessy zaopatrzyły w gazetki na pewno ponad 80% gości.

 

Zainteresowanie domenami.

Ogólnie zainteresowanie takie sobie. Sporo tłumaczenia co to jest domena i z czym się ją je. Firmy które wystawiały się(w związku z redukcjami - pozostały firmy handlowe) - mają swoje domeny i w zasadzie nie są zainteresowane niczym nowym. Poza jedną dla której mógłbym odkupić (od kogoś z forum :P - domenę bez myślnika. Niestety nie była to domena wystawiona - zresztą zupełnie niepowiązana z branżą. Był też przypadek wolnej domeny z nazwą firmy - której właściciele nie byli zainteresowani rejestracją za 10,70 . Ogólnie - bardzo bardzo dużo pracy "u podstaw" nas czeka.

 

Było kilku klientów zainteresowanych konkretnymi domenami. Cenami może i byli przerażeni, ale nie usłyszałem niemiłych słów ;) Myślę, że jeśli za rok tę samą domenę zobaczą za podwójną cenę - to będą żałowali, że nie kupili wcześniej. Jednym słowem - do niektórych osób "wartość domen" dotarła.

Sporo osób tylko "zbiera oferty" na targach - a analizuje w firmie. Wszyscy dostali listę domen z adresem www.media.aftermarket.pl .

Nikt nie chciał się rejestrować ani kupować na miejscu.

 

Co dalej.

Targi to nie tylko stoisko. Dostałem/dostanę kilka ciekawych namiarów. W ciągu najbliższych dni wyślę obie listy do firm które miałem nadzieję spotkać na targach. Jeśli zainteresowana osoba zgłosi się w najbliższym czasie - nawet po skończeniu aukcji - warunki pozostają takie jak były. Przekażę kontakt albo skontaktuję się z danym właścicielem.

 

Strona zacznie działać jutro ale podstawowym adresem na liście z domenami był AM. Kiedy ulotki targowe trafią na biurka szefów a ja będę wysyłał informację - strona powinna działać. Będą też na niej zdjęcia z targów.

 

Jeśli ktoś chce usłyszeć kilka zdań konkretnie na temat swoich domen - bardzo proszę o telefon.

 

Co z kolejnymi targami - to pytanie zostawię na za tydzień-dwa. Na spokojnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie byli zainteresowani rejestracją za 10,70

 

To sie nie zmieni, ani za 10 lat. Mozna tylko to zjawisko ograniczyc, ale i tak w niewielkim stopniu. Ogolnie wine za taki stan rzeczy ponosza glownie firmy oferujace domeny, agencje reklamowe, ktore nie maja pojecia o domenach - co uwazam za skandal i zaniedbanie, a takze sami domeniarze, ktorzy dyktuja dziwne trendy i ceny z kosmosu za kosmiczne ninje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To sie nie zmieni, ani za 10 lat. Mozna tylko to zjawisko ograniczyc, ale i tak w niewielkim stopniu. Ogolnie wine za taki stan rzeczy ponosza glownie firmy oferujace domeny, agencje reklamowe, ktore nie maja pojecia o domenach - co uwazam za skandal i zaniedbanie, a takze sami domeniarze, ktorzy dyktuja dziwne trendy i ceny z kosmosu za kosmiczne ninje.

 

Jeżeli klient ma do wyboru świetną domenę za 15k i ninję za 75k to przecież jasne jest, że kupi świetną za 15. Dlatego nie widzę powodów do denerwowania się na zbyt wysokie ceny domen innych wystawiających.

 

Była w czasie targów sytuacja, że klient w zasadzie zdecydowany na jedną z domen (A) zapytał o cenę i jak przypuszczam trochę się "zszokował". Ale wśród wystawionych domen jest dość podobna (B ) - kilka razy tańsza - i - nie wykluczam, że ją wybierze. Chociaż pytając mnie o cenę był zdecydowany na A i zdecydowanie nie chciał B. Ponieważ były to domeny różnych właścicieli - nie mogłem klienta przekonywać o "wyższości" jednej nad drugą.

Zabrał ulotkę i będzie się pewnie zastanawiał.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja też, moze byc jpg albo pdf do wydruku

Można wrzucić w tym temacie, też bym chętnie obaczył.

 

Ponieważ były to domeny różnych właścicieli - nie mogłem klienta przekonywać o "wyższości" jednej nad drugą.

Albo się jedzie zarabiać pieniądze, albo nie.

Co to za różnica czyja jest domena? Dla mnie żadna, albo się ma gościa na widelcu, albo ma się sentymenty, bo domeny są różnych użytkowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla "normalnych" osób to co wpisuje się do przeglądarnki internetowej to adres internetowy i uważam że lepiej używać takiego określenia. mało osób wie co to jest domena internetowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
rekino...czy gdzies mozna zobaczyc probke Twoich domen wraz z cenami ????

 

Pewnie, a chciales cos kupic?

 

Co do zaprezentowanych domen na zdjeciach - mozna bylo to zrobic lepiej. Ale lepszy rydz niz nic. Organizator moglby tez napisac ogolnie na jakie domeny byly zapytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykro mi że nie udały się targi...

kibicowałem Wam bardzo mocno...

 

mam tylko nadzieję że będzie to zasianie ziarna i zwróci się to kiedyś z nawiązką.

 

Nie łamcie może i ceny były trochę wysokie, ale kiedyś musi przyjść zmiana trendu.

 

Mam nadzieje że już niedługo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak z mojego doswiaczenia targowego z roznych branz to powiem, ze targi sa po to zeby sie obstawic, pokazac (nieobecnosc jest postrzegana w sektorze za slabosc), zaprosic na stoisko stalych kontrahentow, a na owoce promocji oraz kontrakty czy sprzedaze to trzeba czasem poczekac. Szczegolnie w tak nieznanym swiecie jak domeny zaintersownie jest polaczone z nieufnoscia, zdziwieniem w stosunku do cen wiec takich akcji promocyjnych na targach jest jeszcze wiele do zrobienia zeby dotrzec do swiadomosci klientow. To bylo do przewidzenia..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×