Jump to content
bradiaga

Promocja domen na Targach POZNAŃ MEDIA EXPO

Recommended Posts

Ja bylbym sklonny zaplacic do 10zl za wpis do katalogu domen [...]

Jesli mam zaplacic 100zl za szt, to wiadomo ze wybiore 1-2 szt

a jesli kilka zl, to moze znajde do kazdej kategorii jakas fajna domene.

 

 

Co o tym myslisz?

Ludziska przysylali by CI nazwe kategori wg powyzszego schematu, nazwe i CENE.

[...]

 

 

Popieram :)

Ryskadow, trafiłeś w sedno. Wypowiedziałeś, sądzę, najprawdopodobniej to, o czym parę osób pomyślało, obserwując ten temat (dotyczący niewątpliwie bardzo ciekawego pomysłu).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popieram ;)

Ryskadow, trafiłeś w sedno. Wypowiedziałeś, sądzę, najprawdopodobniej to, o czym parę osób pomyślało, obserwując ten temat (dotyczący niewątpliwie bardzo ciekawego pomysłu).

 

Też jestem za. Powiem jak to u mnie było. Poświęciłem całe 3 godziny z życia na wyszukanie 40 domen, po czym pomyślałem, że wyjdzie to 4000 zł, więc zmniejszyłem do 10, żeby ciąć koszty po czym doszedłem do wniosku, że nie jestem do końca przekonany, czy są związane z targami. Po głębszej zadumie ostały się 3, które uznałbym za "premium" po 250 zł, ale to 750 zł. Postanowiłem więc, że zostawię jedną, mniejsze koszty.

 

Wtedy zadumałem się nad tą jedną i doszedłem do wniosku, że może być :P i w końcu nie przesłałem żadnej. :)

 

Tak bym przesłał wszystkie 40 i liczył na to, że komuś "wpadną w oko", wydaje mi się, że podczepienie linka do katalogu domen to nie jest koszt 4000 zł. :P

 

EDIT: albo wydrukowanie tych folderów. Tylko ten druk wielkoformatowy może być warty po 250 zł/szt. ok tu się zgadzam. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też jestem za. Powiem jak to u mnie było. Poświęciłem całe 3 godziny z życia na wyszukanie 40 domen, po czym pomyślałem, że wyjdzie to 4000 zł, więc zmniejszyłem do 10, żeby ciąć koszty po czym doszedłem do wniosku, że nie jestem do końca przekonany, czy są związane z targami. Po głębszej zadumie ostały się 3, które uznałbym za "premium" po 250 zł, ale to 750 zł. Postanowiłem więc, że zostawię jedną, mniejsze koszty.

 

Wtedy zadumałem się nad tą jedną i doszedłem do wniosku, że może być ;) i w końcu nie przesłałem żadnej. :)

 

Tak bym przesłał wszystkie 40 i liczył na to, że komuś "wpadną w oko", wydaje mi się, że podczepienie linka do katalogu domen to nie jest koszt 4000 zł. :P

 

EDIT: albo wydrukowanie tych folderów. Tylko ten druk wielkoformatowy może być warty po 250 zł/szt. ok tu się zgadzam. :P

 

Z drugiej strony jak powstanie katalog 10 tys domen (bo beda za grosze) to nikt tego nie bedzie przegladal i szansa sprzedazy tez mala :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z drugiej strony jak powstanie katalog 10 tys domen (bo beda za grosze) to nikt tego nie bedzie przegladal i szansa sprzedazy tez mala :).

 

dlatego albo ludzie powinni zanim prześlą listę dokładnie ją samemu oceniać, albo jakaś osoba trzecia, która to powybierałaby wartościowe domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na stoisku i na aukcji będą wystawione te same domeny:

Domeny wyróżnione : max 30!

Pozostałe : 50-70

80-90% domen powinno być związanych z tematyką targów. Pozostałe 10 % - dobre domeny ogólne.

Rozszerzenia: .pl, .tv, .com, .eu.

Za promocję domeny w czasie targów pobierana jest opłata*.

 

Domen ma być wybranych około 100 szt.

Przez kogo ? Organizatorów przedsięwzięcia ? Przez osoby chcące wystawić swoje domeny ? Może jakaś sonda ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z drugiej strony jak powstanie katalog 10 tys domen (bo beda za grosze) to nikt tego nie bedzie przegladal i szansa sprzedazy tez mala ;).

 

No tak, ale z "trzeciej strony" dobra byłaby różnorodność. Sam np. nie inwestowałem dużo w domeny związane ze sprzętem elektronicznym i telewizyjnym (bo żadnych sensownych już nie było w cenach nie wziętych z kosmosu), a na pewno na forum są osoby mające takie domeny. Sam inwestowałem w nowe technologie (Internet, mobile itd.). Stąd uważam, że różnorodność i podział na kategorie byłyby lepszym rozwiązaniem, specjaliści od telewizji mobilnej czy inwernetowej nie będą szukać domen telewizji tradycyjnej, a sprzętowców interesowałyby domeny stricte sprzętowo-handlowe. :P Ograniczanie się do 60 czy tam 90 domen "jakichkolwiek" zawęża mocno różnorodność, stąd dodatkowy sklep w domenami byłby też fajnym pomysłem (oczywiście te 30+60 domen promowanych jest bardzo ok, ale muszą to być domeny, że tak powiem reprezentacyjne i TOP, reszta spokojnie może się tułać po tym sklepie nawet w granicach nawet tego niskiego-średniego xxx zł). :P

 

@ Jarek17 patrząc w co i jak bradiaga inwestuje, jestem przekonany w 100%, że z tym selekcjonerem od targów będą potrafili bez problemu odsiać ziarno od skrajnych plew. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

te domeny dodawane do katalogu tez moglby bradiaga zatwierdzac, wiec jakby bylo w kazdej kategori po 30-50 szt to nic sie nie stanie.

 

 

no ale musimy miec decyzje, najpozniej do jutra do 12ej, zeby miec czas na wyslanie propozycji.

 

Wg mnie kilka- kilkanascie linkow do portfolio nie ma sensu, bo ludkom moze sie nie chciec zagladac na poszczgolne strony.

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z drugiej strony jak powstanie katalog 10 tys domen (bo beda za grosze) to nikt tego nie bedzie przegladal i szansa sprzedazy tez mala :).

 

Właśnie, a do tego jeśli ceny będą jakieś niskie to wyjdzie z tego tylko stragan zamiast stoiska - wg. mnie powinna być dobra selekcja domen i do tego minimalna cena 1000EUR bo jak będą za grosze to tak się to utrwali wśród ludzi i potem będzie ciężko to zmienić. Według mnie ważniejszy jest efekt długoterminowy. jak będą wyższe ceny to jest szansa na zaineresowanie TV a jak będą niskie to odbiór będzie taki że "dzieciaki sobie śmieszny biznes wymyśliły" - rejestrują domeny za 1zł a sprzedają za 100zł

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domen ma być wybranych około 100 szt.

Przez kogo ? Organizatorów przedsięwzięcia ? Przez osoby chcące wystawić swoje domeny ? Może jakaś sonda ?

 

Wydaje mi sie ze rynek :) Pewno nie bedzie wiecej chetnych zaplacic 100 czy 250 zl

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale jak się pojawią całe portfolia to będzie śmietnisko niestety

 

Całe portfolia na pewno odpadają. :)

 

W sumie i tak decyzja należy do bradiagi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem wszystko powinno byc 100 domen w formacie Kup Teraz, a najtansza domena powinna kosztowac 1k pln. Zadnych licytacji - po co komplikowac sytuacje.

Ale jak bedzie -zobaczymy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
moim zdaniem wszystko powinno byc 100 domen w formacie Kup Teraz, a najtansza domena powinna kosztowac 1k pln. Zadnych licytacji - po co komplikowac sytuacje.

Ale jak bedzie -zobaczymy :)

 

zgadzam się po trochu, moim zdaniem powinno to wyglądać mnie więcej tak:

 

~70 domen w formie Kup Teraz

~3 domeny na aukcji live

link do ogólnego katalogu domen przygotowanego przez AM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok dobrze prawi, tylko może 100 to za dużo :)

 

Ponadto to są targi. Tam się nie bierze całego asortymentu tylko 'szpanuje' tym co uzna za stosowne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selekcja. Pierwszą selekcję robi każdy sam. Nie obiecuję sprzedaży a pobieram opłatę. Więc selekcja jest mocna - jak np. u #thomaso. Jutro zobaczę ile tych propozycji będzie. Nikt nie sprzeda za 100 zł domeny za której "promocję" zapłacił 100 lub więcej.

 

Nie zrobię "sklepiku z domenami". Szanuję #ryskadow Twój model biznesowy - ale tutaj nie można go kopiować.

Na targach nie będą do mnie przychodzić klienci i mówić : "Panie, daj mi pan jedną domenę z telewizją i dwie z mikrofonami. Zapakować."

 

Jeżeli ktoś zechce inną domenę - to mu pomogę. Może wyślę zapytanie na di. Może skieruję do Twojego portfolio. Może wyszukam na Aftermarket.

 

Ale nastawiam się na pracę nad poinformowaniem potencjalnych inwestorów i pokazaniem domen wystawcom i gościom targów. Taka rozmowa nie może trwać 3 minuty.

 

Całe portfolio może być. Tylko pamiętajcie co napisałem. Będzie weryfikacja. Portfolio do którego będzie link na mojej stronie - nie może być śmietniskiem. Może mieć dużo domen - ale rozsądnie opisanych i podzielonych. Portfolio składającego się z domen 2012europemistrzostwa.com.pl w różnych kombinacjach - nie przyjmę za żadne pieniądze. Swoich :) też tam nie będę umieszczał. Przynajmniej na razie ;)

 

Będzie jeszcze jedna drobna niespodzianka dla tych którzy się zdecydują - ale o tym za kilka dni:)

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

autor ma swoją koncepcję, i możemy poczekać co z tego wyjdzie, można też spróbować "doradzać" :)

 

na kupno domeny nie da się namówić rozmowami, każdy kogo interesuje temat sam wybierze, więc im większy wybór tym lepiej, rozmowa może dać efekt w wypadku rzeczywistego zainteresowania konkretną domeną,

 

wydaje mi się, ze większe powodzenie miałaby wersja dwóch rodzajów promocji domen - "drogich i tanich" - właśnie jeżeli chodzi o koszty promocji, w sumie jak w temacie, tylko inny podział kosztów

 

drogie - te mocno promowane na stoisku, jak w opisie tematu

 

tanie - liczba masowa, niski koszt promocji za domenę, jak proponuje ryskadow, wystarczy dobrze podzielić tematycznie domeny, niekoniecznie zgodnie z targami, wydrukować - albo w formie ulotek, albo prostego katalogu, wtedy im więcej domen będzie na liście, tym lepiej, 10 do 30 domen w danej kategorii, kto zainteresuje się weźmie taki katalog czy ulotki, rozdawanie wszystkim mija się z celem

 

na AM można by przygotować specjalne portfolio tych domen zgodnie z podziałem tematycznym, wg nowych kategorii, także jeden link prowadziłby do wszystkich domen (tworzenie własnych kategorii na AM ma się pojawić niedługo, można dodać opcję katalogów dostępnych dla grupy osób, które mogłyby dodać tam swoje domeny)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miło mi poinformować, że znany Wam z MeetDomeiners twórca Fotka.pl, Rafał Agnieszczak zgodził się poprowadzić w ramach Targów POZNAŃ MEDIA EXPO konferencję na temat "Telewizja w Internecie". Konferencja odbędzie się w piątek o godzinie 14 w sali zielonej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znając nieco specyfikę Targów Poznańskich ( choć niekoniecznie tych ) proponuję przeprowadzić aukcję w jednym z nocnych klubów gdzie po którymś kieliszku, łatwiej wydaje się pieniądze :)

Wtedy będzie szansa na sprzedaż prawie każdej domeny, zwłaszcza jeśli zaoferuje je powabna osoba do towarzystwa ;)

 

Gdy już zostaną zebrane wszystkie wystawiane domeny, nie zapomnijcie podać ich na forum - wcześniej mogą zainteresować kogoś z nas niż gości targowych.

 

Bradiaga - nie wiem czy masz już podobne doświadczenia z organizacją takich przedsięwzięć ale trzymam kciuki nie tyle za spektakularne transakcje ( bo z tym może być różnie ) ale za to byś wyrobił w potencjalnych inwestorach odpowiednie skojarzenia z domenami.

Jeśli ludzie, którzy nie znają tematyki będą po targach kojarzyli je z czymś wyjątkowym i wartym poważnych inwestycji, to zapewne choć trochę przyczynisz się do rozwoju tego rynku. Nawet jeśli nie zostanie sprzedana żadna z nich.

Gorzej jeśli od tego momentu domeny będą im się kojarzyły z byle-jakością, olbrzymią podażą i niską ceną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znając nieco specyfikę Targów Poznańskich ( choć niekoniecznie tych ) proponuję przeprowadzić aukcję w jednym z nocnych klubów gdzie po którymś kieliszku, łatwiej wydaje się pieniądze :)

Wtedy będzie szansa na sprzedaż prawie każdej domeny, zwłaszcza jeśli zaoferuje je powabna osoba do towarzystwa ;)

 

Gdy już zostaną zebrane wszystkie wystawiane domeny, nie zapomnijcie podać ich na forum - wcześniej mogą zainteresować kogoś z nas niż gości targowych.

 

Bradiaga - nie wiem czy masz już podobne doświadczenia z organizacją takich przedsięwzięć ale trzymam kciuki nie tyle za spektakularne transakcje ( bo z tym może być różnie ) ale za to byś wyrobił w potencjalnych inwestorach odpowiednie skojarzenia z domenami.

Jeśli ludzie, którzy nie znają tematyki będą po targach kojarzyli je z czymś wyjątkowym i wartym poważnych inwestycji, to zapewne choć trochę przyczynisz się do rozwoju tego rynku. Nawet jeśli nie zostanie sprzedana żadna z nich.

Gorzej jeśli od tego momentu domeny będą im się kojarzyły z byle-jakością, olbrzymią podażą i niską ceną.

 

Mam doświadczenie w sprzedaży i mam doświadczenie w targach.

 

Nie będzie sklepiku i nie będzie aukcji na żywo. Zauważcie, że na MD klienci byli zapraszani i weryfikowani tygodniami. Co z tego, że pierwszego dnia targów przyjdzie ktoś i zarezerwuje fajną domenę a tydzień po targach okaże się, że on tylko sprząta w firmie? Robimy targi dla EU a nie dla domeniarzy.

 

To są targi telewizyjne i o naszej inicjatywie ma szansę być głośno. Nie obiecuję tego - bo jak będzie - nie wiem. To często sprawa szczęścia i przypadku.

Myślę, że wszyscy którzy zapłacą za domeny przyczynią się częściowo do rozwoju tego rynku. Ja będę się starał, żeby mieli z tego korzyść - w sensie sprzedania domeny albo wzbudzenia nią zainteresowania u dobrych klientów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla jasności podaję stosowane upusty:

 

Powyżej 500 PLN - 5%

Powyżej 1000 PLN - 10%

Powyżej 1500 PLN - 15%

Dla pełnej jasności - to opusty przy zakupie jednej zakupionej domeny wraz z opłaceniem 'wytarganej' godziny powabnej osoby towarzyszącej czy na same domeny ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krótkie podsumowanie.

Za chwilę wyślę wszystkim których domeny zakwalifikowały się - prośbę o dodatkowe informacje.

 

Wśród domen "promowanych" jest jeszcze kilka miejsc. Dla osób które jeszcze się nie zdecydowały promocja! : 350 PLN za promowaną domenę :)

(nie dotyczy osób które podały domeny a nie zdecydowały w jakich grupach mają być umieszczone)

 

Listy domen nie będę umieszczał tutaj. Nie chcę żeby wszystkie zeszły przed targami - nie będę miał czego sprzedawać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wśród domen "promowanych" jest jeszcze kilka miejsc. Dla osób które jeszcze się nie zdecydowały promocja! : 350 PLN za promowaną domenę :)

(nie dotyczy osób które podały domeny a nie zdecydowały w jakich grupach mają być umieszczone)

Myślałem, że domeny promowane to te za 250 PLN?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślałem, że domeny promowane to te za 250 PLN?

 

Tak było dziś do 18 :)

Ci którzy zgłaszają się teraz płacą 350.

 

Osoby które zaczęły rozmowy wcześniej mają początkowe ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×