Jump to content
heden.pl

Varia i ppd.pl :)

Recommended Posts

Jako, że mamy "nowego" rejestratora wraz z jego panelem pozwalam sobie na założenie nowego tematu. Temat z kosmicznym panelem ktoś pozwolił sobie zamknąć więc nie ma gdzie teraz pisać uwag. ;)

 

Temat zlapane.pl to całkiem inna bajka więc zakładam nowy temat dotyczący już rejestratora Varia B)

 

Moje 1 pytanie w tym temacie. Gdzie znajdę jakiś cennik hurtowy? Na stronie widzę tylko 1 cennik i teraz nie wiem czego (kogo) on dotyczy. Cena 50 zł netto nie jest chyba ceną dla hurtownika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z racji tej, że nie mam ani jednej domeny utrzymywanej u pb - nie mogę wypowiedzieć się na ten temat, ale... przy okazji mam jedno pytanie, które może odzwierciedlić tą sytuację - jak wygląda layout parkingu? Można prosić o wgląd?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z racji tej, że nie mam ani jednej domeny utrzymywanej u pb - nie mogę wypowiedzieć się na ten temat, ale... przy okazji mam jedno pytanie, które może odzwierciedlić tą sytuację - jak wygląda layout parkingu? Można prosić o wgląd?

 

Na razie jest coś takiego: http://zrzut.pl/

Prosta strona + zdjęcia do wyboru z biblioteki, ale można samemu ustawić domyślną stronę dla wszystkich swoich domen i/lub dla poszczególnych (własnych) kategorii poprzez edycję/wklejenie kodu html.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PB - czy planujesz zmiane koloru grafiki? Moze tylko ja mam takie odczucie, ale ten kolor jest tak zamulony, ze az zniecheca. Jakbym dluzej mial tam siedziec i majstrowac w panelu, to oczy padna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PB - czy planujesz zmiane koloru grafiki? Moze tylko ja mam takie odczucie, ale ten kolor jest tak zamulony, ze az zniecheca. Jakbym dluzej mial tam siedziec i majstrowac w panelu, to oczy padna.

 

Może dodamy jakieś skórki, ale to nie jest wysoko na liście TODO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dobrze, bo to co teraz jest to jak dla nmnie po prostu koszmar, a wzrok mam dobry jednak wyraznie odczuwam roznice w lekkosci innych stron, chocby dropped, di, a jak wejde na ppd, to od razu daje po oczach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z racji tej, że nie mam ani jednej domeny utrzymywanej u pb - nie mogę wypowiedzieć się na ten temat, ale... przy okazji mam jedno pytanie, które może odzwierciedlić tą sytuację - jak wygląda layout parkingu? Można prosić o wgląd?

 

Może od siebie dodam, że możliwości parkingowe aktualnie wyglądają następująco:

Parking:

- Możliwość ustawiania szablonu strony parkingowej. Również jest możliwość wyboru fotografii z bazy PPD oraz 25 konfiguracji kolorystycznych.

- Możliwość tworzenia własnych (własny kod html) szablonów.

- Domyślny szablon udostępniony przez PPD.pl można dowolnie modyfikować.

- Dostępne zmienne:

{domena} - ta zmienna daje możliwość pokazywania nazwy domeny, również przydatna przy wstawianiu linku do formularza kontaktowego danej domeny.

{style} - (css) narzuca na szablon warunkowo (dla kategorii lub globalnie) wersję kolorystyczną.

{zdjecie} - zamiast zmiennej pokazuje się warunkowo (dla kategorii lub globalnie) zdjęcie. W przyszłości będzie możliwość budowania własnej bazy zdjęć.

 

Tak więc można bez problemu budować własne, elastyczne szablony i dostosowywać udostępniony przez PPD.

W szablonie udostępnionym przez PPD została również domyślnie wyznaczona część na własną treść, reklamy.

Obecnie domyślny szablon jest skromny, planujemy go udoskonalić, ale jeśli komuś nie odpowiada może stworzyć własny.

 

DEMO:

zrzut.pl

 

Dodatkowo przydatna funkcja przy przekierowaniu:

- Możliwość (na styl wykop) w przekierowaniu informowania potencjalnego klienta o chęci sprzedaży lub, w zależności od potrzeb umieszczenie reklamy czy innej treści.

- Zmienna {domena}

 

DEMO (chwilowe):

smile.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

 

 

ppd.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

 

Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ certyfikat wystawcy jest nieznany.

 

(Kod błędu: sec_error_unknown_issuer)

 

 

 

* Powodem tego może być nieprawidłowa konfiguracja serwera albo próba podania się za ten serwer przez podmiot nieuprawniony.

 

* Jeśli użytkownik łączył się wcześniej z tym serwerem, błąd może być tymczasowy – w tej sytuacji należy spróbować ponownie później.

 

takie cos mnie trafilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki problem był tylko przez chwilę wczoraj. Czy po użyciu skrótu ctrl+f5 nadal masz taki problem?

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktycznie, gdzieś się zapodział link do cennika na głównej, ale już jest.

https://ppd.pl/cennik.html

(ceny obowiązują tylko w ppd.pl, w złapane.pl są te co były)

 

Rabaty przyznawane są automatycznie po przekroczeniu progu liczby domen oraz akceptacji regulaminu rabatu.

 

Gdzie ten regulamin? Dobrze byłoby wiedzieć żeby czasami nie okazało się, że przedłużam w promocji ale muszę 2 lata utrzymywać jakąś ilość domen inaczej muszę zwracać różnicę do ceny np. 99 netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

 

 

ppd.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

 

Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ certyfikat wystawcy jest nieznany.

 

(Kod błędu: sec_error_unknown_issuer)

 

 

 

* Powodem tego może być nieprawidłowa konfiguracja serwera albo próba podania się za ten serwer przez podmiot nieuprawniony.

 

* Jeśli użytkownik łączył się wcześniej z tym serwerem, błąd może być tymczasowy – w tej sytuacji należy spróbować ponownie później.

 

takie cos mnie trafilo

 

Jakiej przeglądarki (oraz wersji) używasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już zostało napisane w wątku Kosmicznego Panelu - płatności w złapane.pl nie będzie.

Chwilowo zostanie wdrożone rozwiązanie, które umożliwi zarządzanie domenami oraz rozliczanie płatności przez panel PPD.pl.

Dlaczego płatności w złapane nie będzie? Ponieważ w niedalekiej przyszłości ruszy zamiennik złapane wbudowany w PPD.pl.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktycznie, gdzieś się zapodział link do cennika na głównej, ale już jest.

https://ppd.pl/cennik.html

(ceny obowiązują tylko w ppd.pl, w złapane.pl są te co były)

 

 

fajnie wygladaje te ceny... ale to nie sa chyba z wliczonym podatkiem co??

 

szkoda ze juz na ''starcie'' nie podajecie pełnych cen ;)

 

no chyba ze sie myle??

Share this post


Link to post
Share on other sites

W panelu przy cenniku widnieje informacja, że są to ceny netto. W głównym cenniku informacji tej zabrakło. Została dodana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W panelu przy cenniku widnieje informacja, że są to ceny netto. W głównym cenniku informacji tej zabrakło. Została dodana.

 

 

dziekuje za szybką reakcje ;)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
fajnie wygladaje te ceny... ale to nie sa chyba z wliczonym podatkiem co??

 

szkoda ze juz na ''starcie'' nie podajecie pełnych cen ;)

 

no chyba ze sie myle??

Ty chłopie ślepy jesteś? Jak byk jest napisane że netto.

 

U którego rejestratora masz na stronie podane ceny brutto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie kwoty którymi operuje się w obrębie panelu są kwotami netto. Główną przyczyną jest to, że dla firmy kwota netto jest rzeczywistym kosztem, więc kwota brutto jest nieistotna. W transakcjach z firmami zagranicznymi kwota brutto w ogóle nie występuje, więc takie podejście wprowadziłoby jedynie zamęt. Po prostu osoby fizyczne (z kraju i zagranicy) muszą pamiętać o doliczeniu 22%, ale to jest istotne tylko przy zasileniu panelu, potem z wpłaconej kwoty brutto jest już widoczna tylko część netto. Mam nadzieję że wszystko jasne. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty chłopie ślepy jesteś? Jak byk jest napisane że netto.

 

U którego rejestratora masz na stronie podane ceny brutto?

 

 

chyba nie doczytales wszystkiego?

 

Interson dodal info ze to sa ceny netto po tym jak napisalem na farum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×