Jump to content
heden.pl

Varia i ppd.pl :)

Recommended Posts

qrt: Jeszcze nie odpowiedzieliśmy, ponieważ jutro będzie sprawdzana przyczyna wystąpienia problemu. Uzyskasz odpowiedź, gdy tylko dowiemy się co się stało.

 

dziękuję za pomoc, sprawa załatwiona profesjonalnie :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie jest to pytanie do PPD, ale...

Czy są jakieś opóźnienia w rejestracji domen w NASK, PPD?

Moje nocne łowy są nadal niewidoczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podałeś domeny więc nie mogę sprawdzić konkretnego przypadku, ale należy pamiętać, że jeżeli domenę przechwycił nasz partner zostaje ona przekazana do PPD.pl po 5 dniach i wtedy rozpoczyna się proces finalizacji. A co do samych rejestracji - są wykonywane w czasie rzeczywistym. Jeżeli chcesz, bym sprawdził co się dzieje z konkretną domeną podaj jej nazwę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, jesteś przekonany, że nie masz ich w panelu? (może na drugiej stronie?). Nie mogę zalogować się na Twoje konto ale od strony technicznej wszystko wygląda w porządku. Tak więc zanim poświęcę godzinę na szukanie problemu bądź tak dobry i potwierdź mi, że na pewno ich nie masz na liście domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może się po prostu jeszcze zmiany nie rozpropagowały, sprawdź za kilka godzin.

Ok, nie ma sprawy, chociaż zawsze w PPD domeny były od razu widoczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powracam do swojego postu powyżej:

Minęło już ponad 60 godzin od rejestracji domen a nadal nie są one widoczne na parkingu. Jestem zaniepokojony. Dodatkowo przetransferowałem do PPD inną domenę, która również jest niewidoczna. Czy dns-y prawidłowo działają?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powracam do swojego postu powyżej:

Minęło już ponad 60 godzin od rejestracji domen a nadal nie są one widoczne na parkingu. Jestem zaniepokojony. Dodatkowo przetransferowałem do PPD inną domenę, która również jest niewidoczna. Czy dns-y prawidłowo działają?

 

Wróciłem ze świąt ;), znalazłem problem, naprawiłem, na razie tylko na ns1.ppd.pl i ns2.ppd.pl, ale za max 24h będzie już działało wszędzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z nałożeniem kar przez NASK na spóźnionych użytkowników (domeny w kwarantannie) chcę zapytać:

1. Kto będzie ponosił koszty tej kary w przypadku wygranej aukcji domeny już w stanie wygasania?

2. Czy aukcje domen w stanie wygasania będą miały sens? Kara wynosi 10 pln netto.

3. Czy można poznać strategię PPD w kwestii aukcji domen wygasających, czym podyktowana jest stawka kary 10 zł netto, itd.?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
W związku z nałożeniem kar przez NASK na spóźnionych użytkowników (domeny w kwarantannie) chcę zapytać:

1. Kto będzie ponosił koszty tej kary w przypadku wygranej aukcji domeny już w stanie wygasania?

2. Czy aukcje domen w stanie wygasania będą miały sens? Kara wynosi 10 pln netto.

3. Czy można poznać strategię PPD w kwestii aukcji, czym podyktowana jest stawka kary 10 zł netto?

 

Ceny odnowień domen LM nie ulegają zmianie. Opłata reaktywacyjna będzie doliczana tylko dla domen odnawianych przez użytkownika po terminie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałem właśnie wpis na FAQ w ppd.pl

 

Dlaczego nie mogę przetransferować domeny?

 

Jeśli przy próbie transferu domeny otrzymujesz komunikat „Domena nie może być transferowana.”, oznacza to że domena była zarejestrowana mniej niż 21 dni temu, lub że ostatni transfer domeny miał miejsce mniej niż 21 dni temu. Okres 21 dni, przez który domena jest zablokowana do transferu, wynika z polityki centralnego rejestru domen polskich NASK i jedynym sposobem jest odczekanie i ponowne wykonanie transferu gdy będzie już możliwy do zainicjowania.

 

Z tego co wiem, jakiś czas temu nastąpiły zmiany tych terminów (?)

 

BTW. strasznie mało informacji w FAQ o cesji i transferze domeny z PPD do innego rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, zaaktualizujemy. A odnośnie transferu z PPD.pl do innego rejestratora to opis procesu już jest w interesie nowego rejestratora (my możemy jedynie opisać proces pobierania kodów authinfo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×