Jump to content
heden.pl

Varia i ppd.pl :)

Recommended Posts

Nie wszystkie firmy są płatnikami VAT. Zresztą jeżeli klientami są nie tylko firmy to zawsze powinno podawać się ceny brutto. Uważam, że podawanie cen netto to głupi wybieg.

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie. Nie wszyscy są płatnikami VAT. Więc jak tu podawać kwotę brutto, jeśli dla różnych osób/firm jest inna? A tak przy wpłacaniu pieniędzy w zależności od tego czy firma płaci VAT czy nie, ma do wpłacenia odpowiednią kwotę brutto (od razu obliczana przez system na podstawie kraju), a następnie w panelu wszyscy operują kwotami netto, ponieważ kwestie VAT zostały załatwione już przy wpłacaniu pieniędzy do panelu. Pomyśl teraz gdzie byłby jednak większy bałagan ;-). Kwoty netto są jedynym prawidłowym rozwiązaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]Kwoty netto są jedynym prawidłowym rozwiązaniem.

 

Teoretycznie masz rację, ale... proponuję ten artykuł: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/999...ene_brutto.html - juz pierwsze zdanie rozwija wątpliwości jaka cena powinna być w cenniku.

 

A tu: http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=282720 jeden z wyroków na ten temat.

 

Przemyślcie zatem ten temat, żeby ktoś się nie przyczepił. Prawo jest dosyć dziwne w tym temacie, ale to jednak prawo, czyli dura lex sed lex ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam problem, wydaje mi sie ze powinienem otrzymac meila z linkiem potwierdzajacym... niestety nadal go nie mam a rejestrowalem sie kolo 10...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę wysłać wiadomość na support@ppd.pl podając login. Już dochodzą normalnie wiadomości więc raczej wina antyspamu lub innego, indywidualnego problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem zmiany we Whois w panelu PPD. O tyle o ile korzysałem z PPD głownie dla Whois, to w tej chwili dla mnie to narzędzie w PPD stało się całkowicie bezwartościowe. Nie widać w tym momencie czy domena jest zarejestrowana, zarazerwowana czy na testach. Na cholerę komu taki Whois??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyłem zmiany we Whois w panelu PPD. O tyle o ile korzysałem z PPD głownie dla Whois, to w tej chwili dla mnie to narzędzie w PPD stało się całkowicie bezwartościowe. Nie widać w tym momencie czy domena jest zarejestrowana, zarazerwowana czy na testach. Na cholerę komu taki Whois??

 

Po co te nerwy, po prostu jeden element został przeoczony przy formatowaniu wyników whois, będzie to poprawione.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po co te nerwy, po prostu jeden element został przeoczony przy formatowaniu wyników whois, będzie to poprawione.

 

no to super :wacko: wściekłem się bo uzależniłem się od PPD'owego Whoisa i bez niego nie wyobrażam juz sobie zabawy z domenami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo ustawiania zeby mnie nie informowalo via mail o wygasajacych testach i rezerwacjach na 7dni przed usunieciem dalej funkcja sie nie ustawia mimo pozytywnego alertu w panelu dalej nie jest to przestawione :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mimo ustawiania zeby mnie nie informowalo via mail o wygasajacych testach i rezerwacjach na 7dni przed usunieciem dalej funkcja sie nie ustawia mimo pozytywnego alertu w panelu dalej nie jest to przestawione :wacko:

 

Sprawdzimy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

 

 

ppd.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

 

Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ certyfikat wystawcy jest nieznany.

 

(Kod błędu: sec_error_unknown_issuer)

 

 

 

* Powodem tego może być nieprawidłowa konfiguracja serwera albo próba podania się za ten serwer przez podmiot nieuprawniony.

 

* Jeśli użytkownik łączył się wcześniej z tym serwerem, błąd może być tymczasowy – w tej sytuacji należy spróbować ponownie później.

 

takie cos mnie trafilo

 

Myśleliśmy, że to indywidualny problem. Jednak tak nie było. Obecnie problem został naprawiony i nie powinien już mieć miejsca. Lepiej późno niż wcale ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a daloby sie zrobic zeby w statystykach byly naliczane tylko unikalne wejscia a nie odswiezenia? (przepraszam za brak ogonkow)

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś sie z whois dzieje :lol:

 

Zablokowana po rezerwacji

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/XXX/public_html/catch/include/functions.php:565) in /home/XXX/public_html/catch/system.php on line 20

 

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/XXX/public_html/catch/include/functions.php:565) in /home/XXX/public_html/catch/system.php on line 20

 

 

Data utworzenia: 2009.02.10 20:06:52

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy w ppd.pl bedzie dzialac pobieranie pliku z lista domen testowanych?

Teraz zglasza blad (pod IE6)

 

Koncza mi sie testy, a nie chce mi sie recznie sprawdzac kazdej domeny w ND;)

 

 

mam info jak ponizej

 

 

---------------------------

Microsoft Internet Explorer

---------------------------

Internet Explorer nie może pobrać ..._filters=0&report=1&partial=0 z ppd.pl.

 

 

 

Program Internet Explorer nie może otworzyć tej witryny internetowej. Żądana witryna jest niedostępna lub nie można jej znaleźć. Spróbuj ponownie później.

---------------------------

OK

---------------------------

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ryskadow: A więc to w IE leży problem ;-). Nie mogłem spowodować tego problemu pod FF, przez co uznałem za chwilowy. Jutro zostanie poprawione.

Noname: Whois zostanie dziś wieczorem poprawiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Chciałem przed chwilą założyć konto. Występują błedy:

 

- Wpisując niemiecki kod pocztowy (format to "12345", nie "12-345"), po wysłaniu formularza treść jest usuwana z pola i pojawia się "Podaj kod pocztowy."

- Tak samo w przypadku podania miejscowości zawierającej znak "ü".

- Posiadam europejski NIP który chciałbym podać, ale pojawia się podobny błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem przed chwilą założyć konto. Występują błedy:

 

- Wpisując niemiecki kod pocztowy (format to "12345", nie "12-345"), po wysłaniu formularza treść jest usuwana z pola i pojawia się "Podaj kod pocztowy."

- Tak samo w przypadku podania miejscowości zawierającej znak "ü".

- Posiadam europejski NIP który chciałbym podać, ale pojawia się podobny błąd.

 

Czy przed tymi operacjami zmieniłeś kraj z rozwijanej listy? Jeśli tak, to opisane sytuacje nie powinny wystąpić, zabezpieczenia są przewidziane tylko dla Polski. Sprawdzimy to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Czy przed tymi operacjami zmieniłeś kraj z rozwijanej listy? Jeśli tak, to opisane sytuacje nie powinny wystąpić, zabezpieczenia są przewidziane tylko dla Polski. Sprawdzimy to.

Tak. Dodam, że używam przeglądarke Safari.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ryskadow: A więc to w IE leży problem ;-)

 

Miałem to samo przy pobieraniu plików CSV poprzez HTTPS w MSIE. Jest to znany błąd w MSIE 6.0; pomaga dodanie linijek:

 

header("Pragma: public");

header("Cache-Control: maxage=1");

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem to samo przy pobieraniu plików CSV poprzez HTTPS w MSIE. Jest to znany błąd w MSIE 6.0; pomaga dodanie linijek:

 

header("Pragma: public");

header("Cache-Control: maxage=1");

 

Dzięki ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×