Jump to content
513581

UDRP

Recommended Posts

Witam, pewna amerykanska firma zlozyla przeciwko mnie pozew udrp odnosnie jednej domeny.

Domena ta nie stanowi dla mnie wartosci, oddal bym im ja zaraz po liscie C&D ale poprostu jakos mialem wiecej innych spraw i tak wyszlo ze im w ogole nie odpisalem, a oni zamiast przyslac mi jakies przypomnienie od razu zalozyli sprawe... Sprawa dotyczy domeny globalnej.

Generalnie niewiem co mam teraz zrobic, mam metlik w glowie, oddal bym im ja teraz w kazdej sekundzie ale domena zostala mi skonfiskowana na czas sprawy, nie mam nad nia kontroli.

Zastanawia mnie czy oni wyciagna jakies konsekwencje finansowe odnosnie zwrotu wydatku jaki musieli poniesc za zalozenie sprawy UDRP? To w koncu 1300 dolarow...

Przewertowalem setki stron na ten temat i nie mam szczerze pojecia bo sa rozne informacje.

Czy ktos tutaj przez to przechodzil jako obwiniony?

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam doświadczenia w takiej sprawie, ale czy list od nich odebrałeś za jakimś potwierdzeniem ?

 

Ktoś teraz oczekuje od Ciebie ustosunkowania się ? Odpisz, że proszę bardzo - domena jest do oddania i tyle.

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

List ktory napisalem ze otrzymalem byl wyslany w formie elektronicznej, jednak dzis dzwonil do mnie kurier ze maja dla mnie przesylke wyslana przez ta wlasnie firme prawnicza ktora pracuje dla tej firmy ktora wytoczyla sprawe.

Czytalem dnforum, nawet znalazlem kilku ludzi tam w podobnej sytuacji, mysle czy by nie napisac im pw z pytaniem, inne strony o tej tematyce rowniez czytalem jednak tak rozne informacje sa podane ze ciezko mi stwierdzic...

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites

nic nie zapłacisz - w najgorszym wypadku stracisz domenę.

 

inaczej sprawa przedstawia się jeśli chodzi o .pl - tutaj za każdym razem podpisujesz zapis na sąd polubowny, w którym oświadczasz iż w przypadku przegranego procesu ponosisz jego koszty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×