Jump to content
necik

Dropped na Cyprze?

Recommended Posts

Edit: sprawdziłem. VAT dotyczy tylko mieszkańców UE. Dla osób spoza UE, zarówno fizycznych jak i firm, nie ma opodatkowania VAT. Wszystkie konta spoza UE będą miały ustawione brak VATu.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nastąpi zmiana regulaminu serwisu.

Jeśli już zmienisz regulamin, to proponuję byś zostawił tylko jedną nazwę: Dropped albo Aftermarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Było wiele przesłanek. Jedną z nich była niemożność świadczenia przez spółkę z Delaware wielu rodzajów usług w Polsce (np. usługi reklamowe). Jak już napomknąłem, ze zmianą właściciela serwisu będzie się wiązało wprowadzenie w niedługiej perspektywie kolejnej, zupełnie nowej usługi (obok Dropped.pl i AfterMarket.pl).

 

Inną były kwestie podatkowe (Delaware wymusza prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce, np. na ryczałcie 8.5% celem wytransferowania zysku do Polski, podczas gdy dochody z Cypru nie są w ogóle opodatkowane).

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie najbardziej rozwalil ten kawalek ;)

 

Nowa spółka administrująca serwisem będzie miała siedzibę na terenie Unii Europejskiej. Pozwoli to na podniesienie wiarygodności serwisu w oczach nabywców i klientów.

 

ze niby Cypr zwiekszy wiarygodnosc spolki :) mi to troche przypomina dzialania PZM - uciekanie od podatkow i wrzucanie statkow w tanie bandery cypryjskie i maltanskie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli już zmienisz regulamin, to proponuję byś zostawił tylko jedną nazwę: Dropped albo Aftermarket.

 

dołączam się do propozycji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiszę krótko: BARDZO NIE PODOBA MI SIĘ TA ZMIANA!

 

Zwłaszcza w kontekście budżetu jaki planowałem na najbliższe miesiące.

 

Ogólnie to strasznie pokręcone wydaje mi się to, że osoby prywatne będą dopłacały 15%, zaś firmy będą na starej zasadzie naliczały i odliczały (zatem na 0) - no ale jeżeli na pewno tak stanowią ustawy państw czy też unijne przepisy to trudno.

 

PS

A co jeśli osoba prywatna wpisze do formularza NIP i nie będzie dopłacała 15% - będzie wówczas ścigana przez Państwo Polskie czy przez Cypr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No szkoda, a już się przyzwyczaiłem do rejestrowania domen od razu w Dropped.pl :-)

 

Teraz znów będę rejestrował w Active24 i przenosił je po 21 dniach do Dropped.pl. Mnie w ogóle nie zależy na fakturze, więc dropped.pl był dla mnie najbardziej odpowiedni.

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co jeśli osoba prywatna wpisze do formularza NIP i nie będzie dopłacała 15% - będzie wówczas ścigana przez Państwo Polskie czy przez Cypr.

Z tego co wiem, to VAT jest należny na Cyprze. Cypryjczycy mają dość luźne podejście do tego podatku :)

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co jeśli osoba prywatna wpisze do formularza NIP i nie będzie dopłacała 15% - będzie wówczas ścigana przez Państwo Polskie czy przez Cypr.

 

Za nieodprowadzenie podatku będzie "ścigana" firma, która wystawiła nieprawidłową fakturę i tym samym uszczupliła budżet danego państwa. Tak przynajmniej byłoby w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plusów żadnych i jeden wielki minus...

Bardziej opłacalne staje się przedłużenie domen w ovh.pl lub masternet.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy przeniesienie firmy na Cypr pozwoli na "podniesienie wiarygodności serwisu w oczach nabywców i klientów". Było trochę firm krzaków na Cyprze, czy na Malcie, dlatego ja prędzej zaufam firmie z USA. Do tego dochodzi bonusowe 15% dla osób prywatnych, czyli zaboli trochę mocniej po kieszeni. Zresztą mnie takie skakanie z kwiatka na kwiatek niezbyt się podoba, i będę musiał zacząć analizować oferty innych rejestratorów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napiszę krótko: BARDZO NIE PODOBA MI SIĘ TA ZMIANA!

 

Zwłaszcza w kontekście budżetu jaki planowałem na najbliższe miesiące.

 

[...]

 

 

I ośmielę się dodać ponownie: został ogłoszony Regulamin na 2009 r. Zmiana regulaminu po 2 m-cach, nie wpływa na wiarygodność Firmy. Żeby było jasne: Dropped jest dla mnie wiarygodną Firmą. Jako firma, i wiarygodną w osobie Michaua. Wiem, że to nie jest "firma krzak", nie rozpłynie się, z korespondencją, z zajmowaniem się konkretnym problemem również nie mogę narzekać.

Tu wszystko O.k.

W kontekście tej ostatniej zmiany, jednak nieprzewidywalną ;) .

Edit: emotikon właściwie powinien tutaj wyglądać tak: :).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma co ukrywać, że dla sporej części osób zmiany są bardzo niekorzystne. Proponuję spróbować rozdzielić ME, tak aby każdy mógł wybrać sobie czy chce być obsługiwany w USA, czy na Cyprze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Plusy dla klienta:

* Dodatkowe usługi (m.in. usługi reklamowe - promowanie domen do sprzedaży, w dalszej perspektywie zapewne parking domen, później hosting).

* Uproszczone generowanie faktur wewnętrznych (wiele osób narzeka na konieczność przepisywania wielu pozycji z faktur).

Tak w sumie to czy nie lepiej byłoby założyć oddzielną firmę do tego celu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
mnie najbardziej rozwalil ten kawalek ;)

 

 

 

ze niby Cypr zwiekszy wiarygodnosc spolki :) mi to troche przypomina dzialania PZM - uciekanie od podatkow i wrzucanie statkow w tanie bandery cypryjskie i maltanskie :P

 

 

Osobiście wydaje mi sie ze przenosiny na Cypr zmniejszą wiarygodnosc firmy, bo zwykle jak sa jakies przekrety z firmami to maja one swoja siedzibe na Cyprze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście wydaje mi sie ze przenosiny na Cypr zmniejszą wiarygodnosc firmy, bo zwykle jak sa jakies przekrety z firmami to maja one swoja siedzibe na Cyprze

 

;)

A w tej bajce były smoki? Rozumiem, że jak koleś z warszawy okradł staruszkę to cała warszawa to złodzieje, koleś wiesz co to stereotyp? :)

Co szkodzi zakładanie firmy w miejscu, gdzie to najmniej kosztuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście wydaje mi sie ze przenosiny na Cypr zmniejszą wiarygodnosc firmy, bo zwykle jak sa jakies przekrety z firmami to maja one swoja siedzibe na Cyprze

 

Tu się niestety trzeba zgodzić, jakoś firmy cypryjskie kojarzą się z firmą "krzak" :) wolałem po "hamerykańsku" ;)

No i ceny będą wyższe. Dla odbiorców to zmiana na duzy minus.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma co ukrywać, że dla sporej części osób zmiany są bardzo niekorzystne. Proponuję spróbować rozdzielić ME, tak aby każdy mógł wybrać sobie czy chce być obsługiwany w USA, czy na Cyprze.

 

 

Tak w sumie to czy nie lepiej byłoby założyć oddzielną firmę do tego celu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma co ukrywać, że dla sporej części osób zmiany są bardzo niekorzystne. Proponuję spróbować rozdzielić ME, tak aby każdy mógł wybrać sobie czy chce być obsługiwany w USA, czy na Cyprze.

 

 

Tak w sumie to czy nie lepiej byłoby założyć oddzielną firmę do tego celu?

 

Padły dwie propozycje - wyboru i rozdzielenia. Bardziej jestem za tą drugą. dropped.pl nie ma problemu z zakładaniem nowych firemek ( th dropcatchers ) więc i z tym nie powinno być problemu.

 

Co główny zainteresowany sądzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Już dotychczas ze względu na swoją siedzibę i formę prawną Dropped nie miał u mnie największego zaufania. Teraz przeniesienie się na Cypr je jeszcze bardziej zmniejszy.

 

A co jeśli osoba prywatna wpisze do formularza NIP i nie będzie dopłacała 15% - będzie wówczas ścigana przez Państwo Polskie czy przez Cypr.

Ścigana może być tylko przez sam Dropped. Cypryjskie instytucje będą jedynie domagały się odpowiedniego VATu od firmy działającej na ich terenie, gdyż to ona ma obowiązek płacenia VATu za usługi świadczone osobom fizycznym.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy Dropped mocno by ucierpiał finansowo mając siedzibę w Polsce. Jeszcze wczoraj w USA, dziś na Cyprze - to może jutro w Polsce? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
;)

A w tej bajce były smoki? Rozumiem, że jak koleś z warszawy okradł staruszkę to cała warszawa to złodzieje, koleś wiesz co to stereotyp? :)

Co szkodzi zakładanie firmy w miejscu, gdzie to najmniej kosztuje?

Większość osób źle myśli o Cyprze przez media i może mieć to wpływ na sprzedaż domen przez serwis. Nie podoba mi się ta zmiana. Planowałem nawet przeniesienie wszystkich domen do dropped, ale muszę z planów zrezygnować. Nie podoba mi się taka nieprzewidywalność działań i uważam, że powinny być one konsultowane z klientami. Poza tym chyba lepszą zmianą było by przeniesienie firmy do Polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×