Jump to content
necik

Dropped na Cyprze?

Recommended Posts

Poza tym chyba lepszą zmianą było by przeniesienie firmy do Polski.

Tak, ja jestem zdecydowanie za tym żeby przenieść biznes do Polski.

Jako firma jest mi to obojętne czy płacę z VAT czy bez, bo i tak Vat odliczam od faktur.

 

A to na pewno wpłynełoby korzystniej na postrzeganie firmy przez wielu klientów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdyby firma mialabyc w Polsce pewnie dawno by byla... ale jak widac sporo osob probuje omijac podatki w tym kraju i zaklada firmy w innych krajach...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma na Cyprze nie jest niczym złym, jest w EU itp. Wiele osób i funduszy inwestycyjnych wykorzystuje właśnie spółki cypryjskie w optymalizacji podatkowej i nie jest to uznawane za jakieś szemrane interesy tylko powszechnie zrozumiałe. Wiele transakcji zakupu polskich firm przeprowadza się za pomocą spółek cypryjskich. Spólki te są jednak wykorzystywane jednak jako firmy pomocnicze albo firmy matki dla innych spółek i bardzo rzadko spotyka się takie spółki jako świadcżące usługi w Polsce dla klientów końcowych.

 

W wypadku dropped dochodzi np. VAT i dziwi mnie właśnie wykorzystanie takiej spółki cypryjskiej jako "operacyjnej". Skoro i tak jest vat to równie dobrze można byłoby zmontować układ 2 lub 3 spółek w celu optymalizacji podatkowej a usługi dla klientów z PL swiadczyłaby np. polska sp. z o.o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyzwyczaiłem siebie i księgową do Delaware, trzeba będzie się odzwyczaić.

Jestem przekonany, że Michau przemyślał kwestię dokładnie, ocenił ryzyko, potencjalne straty, itd i wybrał najlepszą opcję dla siebie, bo to w końcu jego biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, ja jestem zdecydowanie za tym żeby przenieść biznes do Polski.

Jako firma jest mi to obojętne czy płacę z VAT czy bez, bo i tak Vat odliczam od faktur.

 

A to na pewno wpłynełoby korzystniej na postrzeganie firmy przez wielu klientów.

Dokładnie, takie rozwiązanie było by najkorzystniejsze z punktu widzenia klientów, wiarygodności i czego tam tylko :) Na pewno z tego względu przybyło by też klientów utrzymujących pojedyncze ilości domen (mam na myśli firmy). Nie każdy wie jak zaksięgować fakturę z USA więc po prostu unikając kłopotu, szukania, konsultowania się itp kupuje w innej firmie, która mu tą FV wystawi.

 

Jednak z punktu widzenia właściciela już takie rozwiązanie nie jest takie korzystne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nie można było by po prostu wybrać sobie przez kogo sie chce być obsługiwanym przez delaware czy cypr? Jakos nie podoba mi się płacenia dodatkowo 15% przez fanaberie właściciela

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie, takie rozwiązanie było by najkorzystniejsze z punktu widzenia klientów, wiarygodności i czego tam tylko :) Na pewno z tego względu przybyło by też klientów utrzymujących pojedyncze ilości domen (mam na myśli firmy). Nie każdy wie jak zaksięgować fakturę z USA więc po prostu unikając kłopotu, szukania, konsultowania się itp kupuje w innej firmie, która mu tą FV wystawi.

 

Jednak z punktu widzenia właściciela już takie rozwiązanie nie jest takie korzystne ;)

Dropped to firma dla Domainerów, a nie pojedynczych klientów, jeżeli chcesz żeby siedziba była w Polsce to masz całą masę innych rejestratorów oferujących maksymalnie korzystne warunki na jakie mogą sobie pozwolić polskie firmy. Chyba jasne jest, że Dropped nie przeniesie się do Polski bo byłby to nieunikniony koniec tej firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, jest okazja do przejęcia rynku. Kto wykorzysta okazję i utworzy nowego rejestratora z siedzibą w Delaware? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, jest okazja do przejęcia rynku. Kto wykorzysta okazję i utworzy nowego rejestratora z siedzibą w Delaware? :)

 

AMS, do dzieła. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped to firma dla Domainerów, a nie pojedynczych klientów, jeżeli chcesz żeby siedziba była w Polsce to masz całą masę innych rejestratorów oferujących maksymalnie korzystne warunki na jakie mogą sobie pozwolić polskie firmy. Chyba jasne jest, że Dropped nie przeniesie się do Polski bo byłby to nieunikniony koniec tej firmy.

No tak, sam fakt że dla NASK płaci ceny netto czyni firmę konkurencyjną.

 

Z drugiej strony 10 tysięcy klientów utrzymujących pojedynczą domenę też przekłada się na niezły dodatkowy profit (który w przypadku wprowadzenia usług hostingowych się by jeszcze zwiększył).

 

Jak to robią w OVH? Jest Polska sp zoo i ona wystawia FV, a rejestratorem domeny jest OVH z siedzibą we Francji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie jest na Cyprze, można pośmigać wózkiem do golfa po.... antybiotykach. ;)

Jest jedna spółka paliwowa zarejestrowana na Cyprze, która trzęsie polskim rynkiem paliw, może Dropped ma taki sam plan, ale w domenach. :P

 

 

Witam....

.....cena za domenę jest do przyjęcia.......rozliczenie przez AfterMarket.....może mi Pan bliżej coś napisać o tej firmie?

 

 

Witam.......

..... firma zarejestrowana jest na Cyprze...... :) .....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nastąpi zmiana regulaminu serwisu. Wprowadzony zostanie mechanizm, pozwalający na dalsze zarządzanie domenami (zmiany DNS, pobranie AuthInfo itp). bez konieczności akceptacji nowego regulaminu.

A co wtedy z przedłużeniem? Rozumiem, że płaciłby za nie po starych zasadach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co wtedy z przedłużeniem? Rozumiem, że płaciłby za nie po starych zasadach?

Napisał, że rozważa obniżenie przedłużeń. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dropped.pl, strasznie, ale to strasznie jestem zawiedziony Pańską osobą i tym, co właśnie Pan sobą zaprezentował. Po raptem 2 miesiącach po wprowadzeniu "mega" oferty okazuje się, że wyrolował Pan osoby, które zdecydowały się / są w trakcie decydowania się na przeniesienie do Pana. Ktoś, w trakcie wymiany poglądów w tym temacie wspomniał, że to Pana biznes i że robi Pan to, co korzystne dla Pana. Zgadzam sie. Niestety, robi to Pan nie w porządku w stosunku do swoich klientów, wręcz ich wykorzystując.

 

Żegnam. Ozięble.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda ze nie zauważacie jeszcze kilku rzeczy.

Wszystkie first, second dropcatchers są zarejestrowane w USA więc na jakiej podstawie bedzie naliczny podatek vat, jezeli któraś z tych firm przechwyci domene?

Oraz przy sprzedaży za pośrednictwem AM klient koncowy musi dopłacić VAt, gdyz jak każdy wie, że przez chwile właścicielem każdej domeny sprzedawanej w ten sposób jest firma AM i ona sprzedaje domene, i ona wystawia rachunek.

Wiec do kazdej sprzedazy będzie trzeba teraz doliczyć 15 % VAT.

 

Swoją drogą to tylko na tym forum jest taki pogląd ze można zmieniac regulaminy działalności firm zarejestrowanych w USA bez żadnych konsekwencji, i ograniczyc dostęp do usług w momencie odmowy akceptacji nowego regulaminu.

z tego co mi jest wiadomo jest przygotowany zbiorowy pozew, ( w związku z utraconymi przychodami, brakiem dostępu do zarzadzania domenami itp.. ) a kwota rządanego odszkodowania zawiera podobno wiele zer.

Wieć moze to jest powód zmiany kraju działalności?

No ale może się myle.....

 

To tylko w POlsce na sądy czeka się lata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę, to wszystkie osoby, które wypowiedziałe się w tym wątku są niezadowolone z poczynań dropped.pl

Cała siła dropped tkwi w użytkownikach, głównie pochodzących z DI.

Jeżeli faktycznie dropped zmieni kraj na Cypr i domeniarze zdecydują wycofać swoje zasoby z tej firmy to może to być bardzo bolesne dla Michaua.

Jak będzie zobaczymy.

Ja osobiście też jestem zawiedziony takim postępowaniem i też zastanawiam się nad przeniesiem do konkurencji.

 

Decyzja należy do Michaua i mam nadzieję, że weźmie pod uwagę opinię klientów.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mógłby mi ktoś podać link do strony Dropped.pl z komunikatem o zmianie siedziby? Nie mogę znaleźć... Już zacząłem przyzwyczajać myśli, że Dropped to moja podstawowa firma utrzymująca moje domeny. Czyżby już niebawem miał znów zmienić rejestratora?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co widzę, to wszystkie osoby, które wypowiedziałe się w tym wątku są niezadowolone z poczynań dropped.pl

 

 

Czy dobrze rozumiem ze na przenosinach dropped na Cypr traca tylko osoby fizyczne?

Dla firm przenosiny nie maja chyba znaczenia?

 

Jesli na AM jakas firma kupi moja domene, to nadal dostanie FV - tyle ze z cypru...i chyba nie bedzie musiala doliczac tych 15% vatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
www.Dropped.pl/cypr.htm :)

 

Dzięki, widocznie już za długo ślęczę przy kompie ;)

 

 

Edit:

 

Nowa spółka administrująca serwisem będzie miała siedzibę na terenie Unii Europejskiej. Pozwoli to na podniesienie wiarygodności serwisu w oczach nabywców i klientów.

 

Uważam, że zmiana siedziby w tak krótkim odstępie czasu już nieco podważa wiarygodność firmy....

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie znaczenie ma wyłącznie cena - jeśli po doliczeniu 15% dla fizycznych ceny będą wyższe niż np. w OVH, dokonam transferu domen. Generalnie zmiany zdecydowanie na minus :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×