Jump to content
necik

Dropped na Cyprze?

Recommended Posts

Wystarczy że dropped zrobi przedłużenie za 47zł netto i będzie miał najlepszą ofertę dla osoby fizycznej.

 

Też nie jestem zadowolony z faktu pojawienia się dropped.pl na Cyprze, ale nie ma się co dziwić. Firma się rozwija i wprowadzane są nowe rozwiązania. Przecież Michau nie trzyma nikogo na siłę.

 

Ja zostaje w dropped mimo wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczy że dropped zrobi przedłużenie za 47zł netto i będzie miał najlepszą ofertę dla osoby fizycznej.

Wystarczy, ze np. Domala LLC zrobi to samo i juz Dropped nie bedzie mial najlepszej oferty.

A ja, jak wielu przedmowcow nie zamierzam rezygnowac z 15% domen wiecej ;-)

Niestety nie widze zadnych plusow wynikajacych ze zmian w Dropped, wrecz przeciwnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lekka przesada jesli nagle mam placic 15% wiecej - rejestrowalem sporo domen (takze przechwytywalem/kupowalem) liczac dokladnie ile mnie to bedzie kosztowac... nagle sie okazuje ze 15% wiecej musze zaplacic za swoje domeny w tym roku, dzieki czemu moge nie miec budzetu na przedluzenie nowych.... to sie nie dzieje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez zniżek wydaje mi się, że OVH i MasterNET

A czy u nich odnowienia IDNków mają niższe ceny, bo nie mogę znaleźć w cennikach? MasterNET obiecał, ale jeszcze nic nie widzę. Zapytam w tamtym wątku, bo tu chyba offtopic - można skasować...

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Robicie burze w szklance wody. Zaraz pewnie jakoś Michau porozumie się z jakimś papugą i coś wykombinują.

Ty masz skojarzenia z wodą a ja z drzewem i wiatrem:

Wicher wieje,

wicher słabe drzewa łamie, hej,

wicher wieje,

wicher silne drzewa głaszcze, hej.

Najważniejsze to być silnym,

wicher silne drzewa głaszcze, hej...

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli na AM jakas firma kupi moja domene, to nadal dostanie FV - tyle ze z cypru...i chyba nie bedzie musiala doliczac tych 15% vatu?

Jeśli będzie miała NIP UE to nie zapłaci VAT. Jeśli nie będzie miała - zapłaci też VAT. Zwiększość firm nie ma NIP UE. Gdy ja zgłaszałem się po NIP UE, kosztowało to jednorazowo około 100zł. Nie wiem jak teraz, ale frycowe pewnie nadal jest. Pozatym 2-3 tygodnie oczekiwania na zwrotny papier potwierdzający.

 

Michau kolejny raz przemilczał nie wygodną dla niego kwestię. Całe przenosiny na Cypr są tylko dlatego, żeby mógł sobie odliczać wydatki na usługi reklamowe. Poprzednio USA też zostało wybrane, aby płacić 8.5% podatku zamiast 19%. Co następne? Belize? Guersey? Wyspy Marshalla?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdy ja zgłaszałem się po NIP UE, kosztowało to jednorazowo około 100zł. Nie wiem jak teraz, ale frycowe pewnie nadal jest. Pozatym 2-3 tygodnie oczekiwania na zwrotny papier potwierdzający.

Składanie wniosku i uzyskanie NIP UE jest bezpłatne, okres oczekiwania 2 tygodnie to fakt.

 

EDIT:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=24594

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Składanie wniosku i uzyskanie NIP UE jest bezpłatne, okres oczekiwania 2 tygodnie to fakt.

 

Ale od chwili złożenia wniosku możesz już używać NIP-EU, papier to tylko formalność (ta informacja pochodzi z US, chyba że coś się zmieniło).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale od chwili złożenia wniosku możesz już używać NIP-EU, papier to tylko formalność (ta informacja pochodzi z US, chyba że coś się zmieniło).

Chyba tak, na wniosku trzeba zaznaczyć tylko od kiedy będzie się pierwszy używać tego numeru NIP EU (czy jakoś tak)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Michau kolejny raz przemilczał nie wygodną dla niego kwestię.

 

To jest chyba wyraz stosunku do klientów...

 

Padły dwie propozycje - wyboru i rozdzielenia. Bardziej jestem za tą drugą. dropped.pl nie ma problemu z zakładaniem nowych firemek ( th dropcatchers ) więc i z tym nie powinno być problemu.

 

Co główny zainteresowany sądzi?

 

Z tego co widzę, to wszystkie osoby, które wypowiedziałe się w tym wątku są niezadowolone z poczynań dropped.pl

Cała siła dropped tkwi w użytkownikach, głównie pochodzących z DI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przejrzałem jeszcze raz ustawę o VAT oraz dostępne artykuły na temat importu usług. Ustawa o VAT wyraźnie stanowi, że NIP-UE jest potrzebny tylko w przypadku sytuacji opisanych w art. 28 (wewnątrzwspólnotowe nabycie i transport towarów) - reguluje to art. 17 ust. 4. NIP-UE nie jest wymagany w przypadku importu usług telekomunikacyjnych i elektronicznych, opisanych w art. 27 - reguluje to art. 17 ust. 3 który nie nakłada na podatnika obowiązku rejestracji NIP-UE. Wystarczy sięgnąć do ustawy i wszystko staje się jasne :wacko:

 

Tak więc Dropped niczego nie przemilcza - stan prawny jest dokładnie taki, jak podałem. Informacja o tym, jakoby bez NIP-UE trzeba doliczyć VAT do faktur jest nieprawdziwa.

 

Co do pozostałych poruszonych kwestii, w tej chwili rozmawiam z prawnikiem na temat możliwości rozliczania klientów indywidualnych przez jedną ze spółek amerykańskich. Jeśli okaże się, że jest to możliwe, tak też zostanie to zrobione.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

rozliczanie przes spolke amerykanska, firma na cyprze i obslugiwanie w 99% firm i osob indywidualnych z Polski.....wszystko po to by uniknąć podatku.......nie boisz sie ze ktos z konkurencji nasle skarbowke na Ciebie....bo jak oni się dobiora to drżyjcie narody....a ktoś z konkurencji w końcu może się połasić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie boję się, gdyż robię wszystko legalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami, tak polskimi, jak i cypryjskimi. Spółka ma rezydencję podatkową na Cyprze, posiada certyfikat rezydencji podatkowej, tam płaci podatek dochodowy i VAT, korzysta z zapisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Cyprem. A że podatki na Cyprze są niskie? Cóż, są kraje o lepszym prawie podatkowym niż Polska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś się już zmieniło, bo wpłacając jako firma mam tak:

 

Dokonujesz wpłaty następującej kwoty:

500 PLN plus 0,00 PLN tytułem podatku VAT.

 

Czyli sprzedaż domen użytkowników na aukcjach też będzie obciążona VAT-em?

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jutro rano mam spotkanie z prawnikiem i ustalimy, w jaki sposób będzie to zorganizowane.

napisz na PM, chętnie pomogę

( ja też ze swoim się widzę w poniedziałek)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wiadomo już coś więcej na temat możliwości wyboru przez użytkownika firmy rejestrującej domenę? Chodzi mi o wybór pomiędzy Cyprem, a USA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba zmieniła sie data zmiany operatora serwisu:

 

Cennik usług

 

Od dnia 1 kwietnia 2009, dla klientów niebędących płatnikami VAT, do cen należy doliczyć 15% VAT zgodnie ze stawką stosowaną na Cyprze.

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro to już postanowione, to może zrobić jeszcze jedną zmianę!. W tej chwili można przedłuzać domeny tylko z miesięcznym wyprzedzeniem. Może wydłuzyc ten okres np. do 3 miesięcy. Myślę, że przez to jakaś tam grupa osobób fizycznych, takich jak ja, nie płacące dotychczas vat-u, pozostanie jeszcze w dropped przez te 3 miesiące.

Przez taki ruch moze się okazać, że dropped może mieć "zniwa" w marcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×