Jump to content
emimario

Pozycjonowanie

Recommended Posts

Gdzie pozycjonować i za ile.???????????

Pozycjonuj samemu, powoli i rozważnie. A pytania gdzie pozycjonować nie rozumiem :) Jak to gdzie ? , w internecie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozycjonuj samemu, powoli i rozważnie. A pytania gdzie pozycjonować nie rozumiem :P Jak to gdzie ? , w internecie ;)

 

 

 

 

To moje pierwsze post więc za nieścisłości sorki. :P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

właśnie wpadłem na stronkę pozycjonowaną na frazę dewocjonalia, oto ich kawałek kodu:

" <meta name="keywords" content="dewocjonalia, księgarnia katolicka, edukacyjne, prezentacje multimedialne, księgarnia katolicka, księgarnia religijna, ksi±zki religijne, ksi±żki katolickie, programy multimedialne, koszulki, koszule, koszulki religijne, hurtownia artykułów liturgicznych, kubki religijne, naczynia, naczynia liturgiczne, dewocjonalia kielce, kosciol katolicki w polsce, koscioly, kosciol, koscioly w warszawie,

kosciol mariacki, wiara, ksiazki, ksiazki ksiegarnie, ksiazki, kielce, dewocjonalia, ksiegarnie, ksiegarnie, ksiegarnie internetowe, ksiegarnie katolickie, ksiegarnie katolickie, sklepy internetowe, internetowe sklepy

wielobranzowe, sklepy internetowe informatory, sklepy, inne sklepy

wirtualne, neokatechumenat, hurtownia, biskupi ksieza klerycy,

liturgia, pozostałe, liturgiczny.pl, liturgia, malach, opoka, katolik, jan pawel ii, jan pawel ii zdjecia, jan pawel 2, papiez, seminaria duchowne, oltarz, oltarze na boze cialo, boze cialo oltarze, oltarze boze cialo,

oltarze bozego ciala, parafie, parafie krakow, parafia, parafie warszawa

miasto, parafie katowice, parafia warszawa, parafie w warszawie,

kosciol katolicki w polsce, jezus, kubki, katolickie, swiety krzyz,

bierzmowanie, i komunia swieta, stroje komunijne, slub i wesele, slub, zaproszenia slubne, kartki slubne, suknieslubne, chrzest,

ojciec chrzestny, web22.pl, paweł popiel, paweł łukasz popiel,

dewocjonalia kielce, kielce, z kielc, w kielcach, kielc, web22.pl

paweł popiel, web22.pl paweł popiel kielce, paweł popiel kielce, monstrancja, biblia, hymn o milosci, bierzmowanie, duch ¶więty,

trójca ¶więta, różaniec, kustodia, psalm 23, monstrancje, naczynia

koscielne, sklepy liturgiczne, modlitwy, ministrant, różaniec

sprzedaż, sklep religijny,

sklepy religijne, kapy liturgiczne, komże, almadar, zawieszki drewniane, Kielce, Kraków, Warszawa, dewocjonalia, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, dewocjonalia, Częstochowa dewocjonalia, Lublin, Bydgoszcz, Białystok, Olsztyn dewocjonalia, Gdynia, Gdańsk, dewocjonalia, Sopot, Szczecin dewocjonalia, Radom, ŁódĽ

dewocjonalia, Zielona Góra dewocjonalia, Toruń, Opole, Rzeszów

dewocjonalia, " />

<meta name="description" content="SKLEP LITURGICZNY.PL - dewocjonalia, artykuły koscielne, księgarnia katolicka, koszulki religijne, ksi±żki katolickie, ksi±żki religijne, ksi±żki katolickie, komunikanty, hostie, artykuły religijne, różańce, różaniec, szaty liturgiczne, księgarnia katolicka, księgarnia religijna, dewocjonalia kielce, oplatki wigilijne, opłatki, sianko wigilijne, kubki religijne, ksi±żki katolickie i religijne, komunikanty, hostie, oplatki wigilijne, opłatki, krzyze katolickie, krzyz neokatechumenat, sianko wigilijne, dewocjonalia kielce,

koszulki, wyposażenie parafii, ksiazki religijne, ksi±żki

religijne, ¶wiece, ksi±żki katolickie, ksi±żki religijne, koszulki z nadrukiem, liturgia, ministranci, wydawnictwa religijne, pomoce duszpasterskie, pomoce katechetyczne, alba, alb, alby, szaty

liturgiczne, parafie, oltarz, liturgiczna, ksi±żki, ksiazka,

księgarnia, księgarnie, sklep, sklepy, hurtownia, hurt, detal, sprzedaz hurtowa dewocjonaliow, producent szat liturgicznych, producenci szat liturgicznych, multimedia, multimedialne programy

edukacyjne, prezentacje multimedialne, programy multimedialne, koszulki, koszule, naczynia, naczynia liturgiczne, kosciol katolicki w polsce, koscioly, kosciol, koscioly w warszawie, kosciol mariacki, wiara, ksiazki, ksiazki ksiegarnie, ksiazki,

ksiegarnie, ksiegarnie, ksiegarnie internetowe, ksiegarnie katolickie, ksiegarnie katolickie, sklepy internetowe, internetowe sklepy wielobranzowe, sklepy internetowe informatory, sklepy, inne sklepy wirtualne, neokatechumenat, hurtownia, biskupi ksieza klerycy, liturgia, liturgiczny.pl, liturgia, malach, opoka, katolik, jan pawel ii, jan pawel ii zdjecia, jan pawel 2, papiez, seminaria duchowne, oltarz, oltarze na boze cialo, boze cialo oltarze, oltarze boze cialo, oltarze bozego ciala, parafie, parafie krakow, parafia, parafie warszawa miasto, parafie katowice, parafia warszawa, parafie w warszawie, kosciol katolicki w polsce, jezus, kubki, katolickie, swiety krzyz, bierzmowanie, i komunia swieta, stroje komunijne, slub i wesele, slub, zaproszenia slubne, kartki slubne, suknieslubne, chrzest, ojciec chrzestny, web22.pl, paweł popiel, paweł łukasz popiel, dewocjonalia kielce, kielce, z kielc, w kielcach, kielc, web22.pl paweł popiel, web22.pl paweł popiel kielce, paweł popiel kielce, gloria24.pl, gloria24, ko¶ciół, monstrancja, monstrancja, biblia, hymn o milosci, bierzmowanie, duch ¶więty, trójca ¶więta, różaniec, kustodia, psalm 23, monstrancje, naczynia koscielne, sklepy liturgiczne, modlitwy, ministrant, różaniec sprzedaż, sklep religijny, sklepy religijne, kapy liturgiczne, komże, almadar, zawieszki drewniane, alby, Kielce, Kraków, Warszawa, dewocjonalia, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, dewocjonalia, Częstochowa dewocjonalia, Lublin, Bydgoszcz, Białystok, Olsztyn dewocjonalia, Gdynia, Gdańsk, dewocjonalia, Sopot, Szczecin dewocjonalia, Radom, ŁódĽ dewocjonalia, Zielona Góra dewocjonalia, Toruń, Opole, Rzeszów dewocjonalia, " />"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio zaczalem korzystac z firmy PierwszeMiejsce.pl i za pozycjonowanie nazwy nadmorskiego miasta (strony pensjonatu) mój klient płaci 450zł netto miesiecznie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio zaczalem korzystac z firmy PierwszeMiejsce.pl i za pozycjonowanie nazwy nadmorskiego miasta (strony pensjonatu) mój klient płaci 450zł netto miesiecznie :)

 

no popatrz:D moze bym sie wzial i sie tym zajal:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio zaczalem korzystac z firmy PierwszeMiejsce.pl i za pozycjonowanie nazwy nadmorskiego miasta (strony pensjonatu) mój klient płaci 450zł netto miesiecznie :)

A co w tym dziwnego? Jeśli przykładowo nazwą miejscowości jest Łeba i pensjonat też nazywa się Łeba to koszt wydaje się niewygórowany. Dodatkowo IMHO nie zachodzi wielki konflikt interesów, sprawa dość bezpieczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy korzystaliscie z narzedzi dodajacych strone do kilkuset/kilkutysiecy katalogow - czy takie narzedzia sa skuteczne? Lepiej kupic czy skorzystac np. z ofert na Allegro? Czy tez lepiej dodawac do glownych polskich katalogow recznie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiście polecam pozycjonowanie ręczne i najlepiej robić to samemu. Podstawa to dobre keywordsy, dodawanie do katalogów ( w miarę regularne - około 10 wpisów dziennie ) i dokładne opisywanie zawartości, linki pozycjonujące na innych stronach o zbliżonej tematyce, nie będące jednocześnie farmami linków. To są podstawy, bo o samym pozycjonowaniu powstają książki. Poszukaj w internecie - jest tego sporo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy korzystaliscie z narzedzi dodajacych strone do kilkuset/kilkutysiecy katalogow - czy takie narzedzia sa skuteczne? Lepiej kupic czy skorzystac np. z ofert na Allegro? Czy tez lepiej dodawac do glownych polskich katalogow recznie?

Osobiście testowałem, chyba wszystkie dostępne + 2 dedykowane, krótko, obecnie nie korzystam i nie zamierzam. Tyle, że ja mam pewną słabość: lubię swoje portfolio i strony Klientów ;)

Ale ważne są też cele: jeśli chcesz tylko szybko zaindeksować adres i sprzedać domenę to pewnie przy dobrej konfiguracji, tempie katalogowania i bazie katalogów, adder/adderopodobne skrypty się sprawdzą, ale jeśli masz ładne domeny, a choćby te w stopce mi się podobają, i zamierzasz na nich zarabiać/sprzedać poważnemu klientowi to tylko ręczne katalogowanie (tym bardziej, że możesz sobie to doliczyć do ceny). Wg. mnie, a aktualizowałem bazę na dniach, jest w tej chwili max. 400 "dobrych" seokatalogów. Ceny oscylują wokół 250-350 za jednorazowe zgłoszenie do w/w listy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też chętnie skorzystałbym z niej ;)

 

Dopiero się uczę pozycjonowania, właśnie szukam dobrych katalogów jakbyś mógł podesłać to byłbym wdzięczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ktoś mi podpowie mam domenę i jej IDNa. Chcę postawiony serwis.

Czy serwis powinien stać na IDN-ie czy nie?

Postawić serwis na IDN-ie czy przekierować z IDN-a?

A może serwisik powinien stać na obu domenach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a masz ta baze 400 katalogow? :)

Sorry, jest zbudowana na moich subiektywnych ocenach, mam tam własne katalogi, zamknięte dla ogółu, zatem pewnie nie przydałaby się :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekino, coś lipna jest ta firma którą promujesz w stopce. Zarejestrowałem się, chciałem zobaczyć jak to działa, ale z darmowych 30 katalogów nici, najpierw piszą że w ramach demo możesz dodać stronę do 30 katalogów a jak sie zarejestrujesz to się okazuje, że figa z makiem, bo wersji demo już nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżam wątek gdyż mam kilka pytań :mellow:

 

1. Czy pozycjonując swoją stronę (forum) warto dodawać wpisy (mini art) na preclach? Znalazłem w internecie listę kilkuset dobrych precli i na razie dodałem na jednym, niby ładnie wszystko wygląda ale czy moja strona może jakoś na tym ucierpieć? Rozumiem, że na każdym raczej powiniennem pisać nową, unikalną treść... Mam małe doświadczenie w tym wszystkim dlatego pytam :)

 

2. Na allegro jest sporo ofert linków pozycjonujących (np w stopkach stron) - warto za coś takiego płacić?

 

3. Czy warto mieć kilka ale bardzo dobrych linków, czy kilkadziesiąt mało znaczących? Jakie to ma przełożenie?

 

z góry dzięki za odpoweidź, jeśli ktoś umie jej udzielić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Generalnie warto, ale sprawdź precle pod względem jakości, podlinkowania, wieku domeny, linków wychodzących do spamiar, itp. "Teoretycznie" linkowanie ze stron złego sąsiedztwa i spamiar nie może zaszkodzić pozycjonowanej stronie, w praktyce Matt i Googlarz już kilka razy pisali "kreatywną prawdę", jak to pijarowcy na usługach korporacji. Doskonale byłoby, gdybyś pisał tylko unikalne arty - tymbardziej więc przeprowadź selekcję precli, bo się zajedziesz :mellow:

2. Generalnie nie warto, nie na Allegro, trzeba czekać miesiące na pojawienie się wartościowego rodzynka.

3. Zależy od konkurencyjności branży, w której działasz - jak robisz forum szeroko to zasada "link jest link" obowiązuje, jak kilka słów kluczowych na prostą stronę firmową to kilka-kilkanaście linków wysokiego zaufania może sprawić cuda.

 

To tak na gorąco...

 

[edyta]

http://www.forum.optymalizacja.com/ - bardziej odpowiednie forum.

Tam uzyskasz odpowiedź: "napierniczaj ile wlezie, najlepiej z systemów, żaden link nie szkodzi, swl nie szkodzi, nic nie szkodzi..."

Edited by xsawery

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. Czy warto mieć kilka ale bardzo dobrych linków, czy kilkadziesiąt mało znaczących?

Lepiej kilka bardzo dobrych, niż kilkaset słabych.

 

(Ale kilkaset słabych da się taniej/szybciej załatwić niż kilka bardzo dobrych.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odświeżam wątek gdyż mam kilka pytań :mellow:

 

1. Czy pozycjonując swoją stronę (forum) warto dodawać wpisy (mini art) na preclach? Znalazłem w internecie listę kilkuset dobrych precli i na razie dodałem na jednym, niby ładnie wszystko wygląda ale czy moja strona może jakoś na tym ucierpieć? Rozumiem, że na każdym raczej powiniennem pisać nową, unikalną treść... Mam małe doświadczenie w tym wszystkim dlatego pytam :)

 

2. Na allegro jest sporo ofert linków pozycjonujących (np w stopkach stron) - warto za coś takiego płacić?

 

3. Czy warto mieć kilka ale bardzo dobrych linków, czy kilkadziesiąt mało znaczących? Jakie to ma przełożenie?

 

z góry dzięki za odpoweidź, jeśli ktoś umie jej udzielić ;)

 

1. Najlepiej mieć własne zaplecze z dużą ilością podstron o tematyce zbliżonej do strony jaką chcesz pozycjonować, pozycjonowanie tekstem jeszcze nikomu nie zaszkodziło a tylko pomogło ;) co innego SWL, gdzie leci masa twoich linków na śmietniki zwane stronami.

2. Regulamin Google nie pozwala na sztuczne nabijanie PR przez kupowanie linków np. na allegro czy też podlinkowanie SWL'ami. Nawet niedawno prowadziłem rozmowę z pracownikiem Search Quality Team Google i dowiedziałem się ciekawej rzeczy, już wkrótce wezmą się za te linki w stopkach kierujące do masy stron :P bo jak na razie to tylko usuwają po zgłoszeniu danej strony do Google.

3. najlepiej mieć kilka dobrych linków na stronach tematycznych :) PR nie jest tu aż tak ważny bo Google w 80% zwraca uwagę na tematykę strony i w ten sposób pozycjonuje twoją. Ogólnie nie polecam kupować farmy linków na stronach z pr3 jak ona jest o innej tematyce. Warto też pamiętać ze aby dany link przyniósł efekty musi być minimum 6 miesięcy.

 

 

Pozdrawiam.

Janek

Edited by jahptb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×