Jump to content
korneliusz.com

Czyściciel list domen.

Recommended Posts

ahh, sam się dałeś złapać ;-)

Panowie, nie ma co narzekać.

To kolejne darmowe narzędzie do domainingu - branża staje się coraz bardziej popularna i to cieszy :wacko:

 

Pozdro,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co jest nie tak z tą domeną? :wacko:

 

Teraz już zgłupiałem. Przeczytałem ponownie wszystkie RFC i jestem głupszy niż byłem.

 

Najpierw myślałem, że dwa myślniki po sobie są zabronione, ale rzeczywiście żaden RFC tego nie zakazuje. Myślałem, że zakazuje na pozycji 3 i 4 ale okazuje się, że też nie. Sprawdziłem jednak kilka domen z -- na 3 i 4 pozycji i nie da się ich zarejestrować.

 

Czy ktoś mnie nakieruje na dokument, który określa kiedy -- jest dozwolony, a kiedy nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz już zgłupiałem. Przeczytałem ponownie wszystkie RFC i jestem głupszy niż byłem.

 

Najpierw myślałem, że dwa myślniki po sobie są zabronione, ale rzeczywiście żaden RFC tego nie zakazuje. Myślałem, że zakazuje na pozycji 3 i 4 ale okazuje się, że też nie. Sprawdziłem jednak kilka domen z -- na 3 i 4 pozycji i nie da się ich zarejestrować.

 

Czy ktoś mnie nakieruje na dokument, który określa kiedy -- jest dozwolony, a kiedy nie?

 

Zabroniony jest myślnik na początku i końcu domeny oraz jednocześnie na trzeciej i czwartej pozycji w nazwie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zabroniony jest myślnik na początku i końcu domeny oraz jednocześnie na trzeciej i czwartej pozycji w nazwie.

 

OK. Ale gdzie jest to zdefiniowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK. Ale gdzie jest to zdefiniowane?

Guidelines for the Implementation of Internationalized Domain Names

6.2 The appearance of hyphens in the third and fourth positions of a label indicates an encoding scheme. The registration of any label containing hyphens in these positions must not be permitted unless the hyphens follow a two-letter designator for a sanctioned scheme and the label conforms to the corresponding specifications.

 

Pozatym w domenach IDN nie każdy znak unicode jest dozwolony. Jest to między innymi zabezpieczenie przed phishingiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozatym w domenach IDN nie każdy znak unicode jest dozwolony. Jest to między innymi zabezpieczenie przed phishingiem.

 

Trochę inaczej – zabronione jest mieszanie znaków z różnych zestawów unikodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę inaczej – zabronione jest mieszanie znaków z różnych zestawów unikodu.

Zgadza się, ale są też zabronione znaki. Przykładowo "Ɓ" \xc6\x81 {LATIN CAPITAL LETTER B WITH HOOK} z subsetu Latin Extended-A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym zasugerować możliwość dodawania i odejmowania końcówek .pl .com .eu idt. Oraz żeby można uzyskiwać same nazwy bez końcówek. Fajnie by było gdyby też zamieniał hurtowo unikod na ASCII i na odwrót.

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym zasugerować możliwość dodawania i odejmowania końcówek .pl .com .eu idt. Oraz żeby można uzyskiwać same nazwy bez końcówek. Fajnie by było gdyby też zamieniał hurtowo unikod na ASCII i na odwrót.

 

Zamiana Unikodu na ASCII i na odwrót jest od samego początku (opcja Zwróć IDNy: Tak, jako Unicode lub Tak, jako punycode (ASCII)). No chyba że chodzi Ci o coś innego - jeśli tak to o co?

 

Co do reszty zmian - to przemyślę i może zrobię w ten lub następny weekend. Poproszę więc wszystkie osoby, które mają pomysły na zmiany o wypowiedzenie się w tym wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dałoby się czyściciela zrobić w drugą stronę?

 

Mam kilkaset domen np .pl jakieś angielskie keywordy i chciałbym zobaczyć w godaddy.com Register in Bulk, ktore z nich sa wolne dla innych końcówek lub po prostu oczyścic z końcówki

 

edit: no dobra, w przypadku GoDaddy, można wrzucić z końcówką .com i wyskoczy też dla innych koncówek bez problemu. No ale nadal przydaloby sie po prostu do hurtowego usuwania koncowek

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prośbę jednego z forumowiczów dodałem opcję bezpośredniego podawania końcówek domen (lista) zamiast wyboru z predefiniowanych grup (grupy).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na prośbę jednego z forumowiczów dodałem opcję bezpośredniego podawania końcówek domen (lista) zamiast wyboru z predefiniowanych grup (grupy).

To jeszcze proszę cię, usuń ten tekst "Wprowadź tekst zawierający domeny...", żeby tego nie było lub znikał za wstawieniem kursora/kliknieciem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jeszcze proszę cię, usuń ten tekst "Wprowadź tekst zawierający domeny...", żeby tego nie było lub znikał za wstawieniem kursora/kliknieciem.

 

Gotowe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzieki dla autora za ta stronke, czesto uzywam ;)

ps. mam nadzieje ze nie zapisuje to gdzies co bylo wklejane? ;)

 

Nie, nie zapisuje. Sprawdzam tylko statystyki ruchu od czasu do czasu, ale nie mam statystyk wpisywanych domen, tekstów itp.

 

Może jednak się kiedyś zdarzyć, że będę chciał zbadać jak ludzie tego używają - poinformuję jednak wtedy, że wpisy są monitorowane, a wyniki badań użyję tylko do poprawy działania programu, a nie żadnych niecnych celów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może warto zrobić jakąś wersję angielską (bez domen .pl), rozreklamowac na paru zagranicznych forach, wkleić linka do konta PayPal typu "Donate"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pewnie był by szczyt marzeń, ale fajnie jak by była możliwość sprawdzania dostępności domen (przynajmniej .pl i .com) i opcji na domeny. Mógłbyś zarabiać na programie partnerskim w dropped. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To pewnie był by szczyt marzeń, ale fajnie jak by była możliwość sprawdzania dostępności domen (przynajmniej .pl i .com) i opcji na domeny. Mógłbyś zarabiać na programie partnerskim w dropped. ;)

 

A jesli nie sa dostepne to na programie patnerskim sedo. Ale to by moglo spowolnic dzialanie strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×