Jump to content
korneliusz.com

Czyściciel list domen.

Recommended Posts

Trochę się za szybko pochwaliłem.

 

Przy okazji odnowienia domeny postanowiłem zaktualizować serwer i wszystko popsułem. Piątkowy wieczór to jednak nie czas na siedzenie przy serwerze i naprawianie go ;) Wszystko będzie działać dopiero jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę się za szybko pochwaliłem.

 

Przy okazji odnowienia domeny postanowiłem zaktualizować serwer i wszystko popsułem. Piątkowy wieczór to jednak nie czas na siedzenie przy serwerze i naprawianie go ;) Wszystko będzie działać dopiero jutro.

 

Czy coś już wiadomo co ze skryptem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajcie znac co ten magiczny czysciciel robil, moze przysiade w weekend i cos naskrobie.

Najlepiej bedzie w punktach i z ewentualnym przykladem tekstu do wyczyszczenia.

 

Prosze o wiadomosci na PW.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze mi ktos podeslac jakis wiekszy text do wyczyszczenia. Na kilkunastu domenach dziala be problemu, ale nie wiem jak bedzie przy wiekszej ilosci.

 

Co chcecie, zebym dodal jako nastepne:

1. IDN'y

2. Ustawianie wlasnej listy koncowek, ktore ma czyscic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze mi ktos podeslac jakis wiekszy text do wyczyszczenia. Na kilkunastu domenach dziala be problemu, ale nie wiem jak bedzie przy wiekszej ilosci.

 

Co chcecie, zebym dodal jako nastepne:

1. IDN'y

2. Ustawianie wlasnej listy koncowek, ktore ma czyscic

 

Wejdź w jakąś giełdę, ustaw np.: na 2000 (am) zaznacz i skopiuj wszystko.

 

Edit: sprawdziłem działa ładnie.

 

Edit2: dodasz warunki: tylko .pl tylko .com.pl itp ( czyli to o czym pisałeś w pkt 2)>

Edited by Mr.Tea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wejdź w jakąś giełdę, ustaw np.: na 2000 (am) zaznacz i skopiuj wszystko.

 

Edit: sprawdziłem działa ładnie.

 

Edit2: dodasz warunki: tylko .pl tylko .com.pl itp ( czyli to o czym pisałeś w pkt 2)>

 

Tak dodam, na razie poprawilem skrypt, zeby domyslnie wyswietlal IDNy w unicode, dodam jeszcze warunek, bez IDN'ow i IDNY w punycode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodalem:

 

1. Opcje: obetnij koncowki

2. Usuniecie duplikowanych domen, jezeli na liscie domena wystepuje wiecej niz raz, w rezultatach zostanie pokazana tylko raz.

 

Enjoy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3. supported domains: .pl .com.pl .com .co .net .eu .org .tv .biz

A mógłbyś dodać checkbox "supported all" (bo czasem są końcówki spoza listy)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mógłbyś dodać checkbox "supported all" (bo czasem są końcówki spoza listy)?

 

Bedzie mozliwosc definiowania swoich koncowek, na razie dodaje obsluge czystego (sortowanie, dodawanie www., dodawanie koncowek).

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://cleaner.bkita.cloudbees.net/

 

- mozna dodawac i usuwac www.

- mozna dodawac i usuwac koncowki

- sortowanie A do Z

- mozna wkleic liste slow (bez koncowek) i mozna je posortowac (A -> Z), dodac www. i dodac koncowke

- IDN'y domyslnie w unicode.

 

* zeby pracowac z czystym textem trzeba zaznaczyc: plain text (without extension)

 

Happy hunting!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodalem kilka nowych opcji:


- exclude IDNs (nie wyswietla IDNow)

- show only IDNs (wyswietla tylko IDNy)

- exclude domains with numbers (nie wyswietla domen z cyferkami)

- show only domains with numbers (wyswietla tylko domeny z cyferkami)

- exclude domains with dashes (nie wyswietla domen ze srednikiem)

- show only domains with dashes (wyswietla tylko domeny ze srednikiem)


PS. Strona moze byc troche niestabilna bo dziala na darmowym serwerze wiec nie mozna wymagac 100% up time.

PS2. Jezeli znajdziecie jakies bledy to prosze o info.

PS3. Co nowego dodac?



Happy hunting!

Edited by BartX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Chcialem zapytac czy znajdzie sie nim 10 osob gotowych zaplacic 30zl rocznego abonamentu za korzystanie z mojego czysciciela?

Oczywiscie chodzi o wersje pro, w ktorej zostanie dodane:

 

- filtrowanie subdomen

- konwersja IDN'ow (Unicode -> Punycode, Punycode -> Unicode)

- zostanie mocno rozszerzona lista wspieranych domen

- mozliwosc definiowania swoich domen

- mozliwosc definiowania swoich slow/domen, ktore maja byc wykluczone z wynikow wyszukiwania

- czyszczenie calych stron po podaniu URLa

 

Mozliwosc dodania dodatkowych opcji.

 

Przed podjeciem decyzji o zakupie bedzie mozliwosc przetestowania wersji pro przez tydzien.

 

Darmowa wersja, ktora jest obecnie dostepna zostanie mocno organiczona.

 

PS. Wprowadzenie platnej wersji wiaze sie glownie z oplata serwera. Na chwile obecna, najtanszy, ktory znalazlem, to koszt ponad 300zl/rok.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a potem może jeszcze 50 zł, co? Uważam, że to lekka przesada. Kiedyś proponowałem model freemium. Uważam, że max 10 zł jest OK (i to od każdego chętnego). Kazdy z nas ma tyle płatności to tu, to tam, że dokładanie aż trzech dych to nieporozumienie. NIe spotkałem jeszcze czyściciela, który byłby płatnym narzedziem. No ale Polak potrafi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a potem może jeszcze 50 zł, co? Uważam, że to lekka przesada. Kiedyś proponowałem model freemium. Uważam, że max 10 zł jest OK (i to od każdego chętnego). Kazdy z nas ma tyle płatności to tu, to tam, że dokładanie aż trzech dych to nieporozumienie. NIe spotkałem jeszcze czyściciela, który byłby płatnym narzedziem. No ale Polak potrafi.

 

@umberto, nie bardzo rozumiem skad to negatywne nastawienie.

Po pierwsze nie wydaje mi sie, zebym zrobil cos zlego lub niezgodnego z prawem i zadal za to pieniedzy.

Kazdy bedzie mial wybor, albo darmowa wersja, albo platna bardziej rozbudowana. Wyraznie napisalem, ze 10 osobo po 30zl to oplata za serwer. Poswiecam swoj czas zeby napisac przydatne narzedzie to czemu mam jeszcze do tego dokladac? Moze dla Ciebie napisanie takiego czysciciela to 15 minut, dla mnie nie. Tak jak napisales kazdy ma wydatki, 10zl tu 30zl tam ale serwer sam sie nie oplaci, przynajmniej nie u mnie. Po drugie, jest przynajmniej kilka darmowych czyscicieli wiec spokojnie mozesz zaoszczedzic te 30zl i smialo korzystac z tych, darmowych, ogolnie dostepnych. Jak widac sa osoby chetne, zeby zaplacic ta astronomiczna sume i korzystac z mojego rozwiazania.

 

Z innej beczki, orientujesz sie moze ile kosztuje godzina pracy programisty?

 

Peace!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×