Jump to content
DESiGNER

Home.pl - Próba uzyskania Authinfo

Recommended Posts

Zapewne zauważyli niektórzy iż zmieniła się forma uzyskania authinfo na home . Do niedawna jeszcze wystarczyło podać któreś z koleji znaki z hasła .Wczoraj chciałem uzyskać kod to mnie skierowano do wypelnienia formularza jakby to miałabyć cesja . Home się zaczyna cofać zamiast być łatwym i przyjaznym rejestratorem

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam to do uzyskania authinfo w home.pl zawsze potrzebny był wypełniony i podpisany wniosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swietnie by bylo gdyby mozna bylo uzyskac kod jak w dropped.pl ale nie jest najgorzej.Wypelniasz wniosek(kilka zdan),ksero dowodu,3 ostatnie znaki hasla,wysylasz mailem i tyle.Cwiczylem to ostatnio zbiorczo dla 200 domen,kody uzyskalem po 24h.Home.pl jest dobre bo maja niska cene rejestracji,Przy duzej ilosci rejestracji 2-3PLN to istotna roznica.Rejestrujesz,wystepujesz o kody i przenosisz do dropped.pl :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile dobrze pamiętam to do uzyskania authinfo w home.pl zawsze potrzebny był wypełniony i podpisany wniosek.

co nie zmmienia faktu ze sa utrudnienia. w netarcie tez o matko boska trzeba czekac na kodyauthinfo pisac wysyla, a w domeny.tv pach pach i kod w skeundach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile dobrze pamiętam to do uzyskania authinfo w home.pl zawsze potrzebny był wypełniony i podpisany wniosek.

 

 

Nie :wacko: z tego co pamiętam wystarczyło podać którąś ( np 3 znak hasla ) ( i tak pare tych znaków ) i authinfo dostawałem na maila

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie :wacko: z tego co pamiętam wystarczyło podać którąś ( np 3 znak hasla ) ( i tak pare tych znaków ) i authinfo dostawałem na maila

 

O czymś nie wiem? Poważnie było tak kiedyś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehehehe, moje kochane home.pl

 

Aktualnie przeprowadzam się z home.pl - serwery mają beznadziejne, nawet WordPressa tam odpalić normalnie jest problem. Akurat się przeprowadzam z powodu sklepu, a home.pl nie radzi sobie z tym dobrze.

 

Apropos domen na home.pl - też przez to przechodziłem, a nawet przez jeszcze gorsze piekło. Miałem u nich 40 domen, w tym 10 wziętych w promocji.

Początkowo przyzwyczajony do "prestiżu" firmy, sądziłem że wszystko będzie OK, nawet w ramach promocji.

Tymczasem, jak zachciało mi się przenosić domeny wypięli się na mnie i poinformowali, że za wydanie kodów domen promocyjnych wiąże się z "prolonogatą", tj. opłać za następny rok a my wydamy kody. No to ja na to "w takim razie chcę skasować te domeny". A home.pl oznajmiło, iż nie ma takiej opcji (w rejestracjadomen.pl jest). A na dokładkę poinformowali, że za zerwanie umowy jest kara....

I tak zostałem zmuszony jeszcze rok się dybać z home.pl ale 30 domen już przeniosłem (bałem się, że będę musiał 30 wniosków wypełniać oddzielnie, wystarczył jeden papier i spis domen z pieczątką).

 

Więc na zakończenie dobra rada: czytajcie regulamin i róbcie screena regulaminu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie :( z tego co pamiętam wystarczyło podać którąś ( np 3 znak hasla ) ( i tak pare tych znaków ) i authinfo dostawałem na maila

 

Nie pomyliło ci się z Active24?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wzorowy sposób uzyskania ma AZ.pl . Kod Authinfo jest do wglądu w panelu danej domeny

 

Jesteś pewien, że wzorowy?

 

Osobiście wolałbym aby były one jednak trochę trudniej dostepne :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak mi sie skojarzyło z TYM TEMATEM na Goldenline i MOIM POSTEM na di.pl. Czy to Ty?

 

Więc na zakończenie dobra rada: czytajcie regulamin i róbcie screena regulaminu :(

 

O tym każdy tutaj wie, że trzeba czytac, a i tak mało kto to robi. Apel ten jest jednak bardziej potrzebny nie-domainerom ;)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rynek rejestracji domen, w przeciwieństwie do przechwytywania nie jest zmonopolizowany więc każdy może sobie rejestrować tam gdzie chce i na takich zasadach jakie mu odpowiadają. Widziałem tysiące domen, ale jeszcze nigdy nie natrafiłem na top-generyka zarejestrowanego np. w dropped, ovh, itd. Za to prawie wszystkie takie domeny rejestrowane są w home, podobnyc firmach, a często bezpośrednio w NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na własnej skórze przekonałem się że mimo regulaminu, home.pl robi jednak wszystko "po swojemu". Z domenami sprawę przebolałem, załatwiłem. Mimo, że czytałem regulamin home.pl odnośnie oferty hostingowej to i tak już chcieli mi zrobić przekręt o czym już nie poinformowałeś (cyt. nie wkleiłeś mojej wiadomości).

Na rejestracjadomen.pl nie miałem problemów z "ofertą promocyjną", stad ta moja nieostrożność. Tylko dlaczego nie wkleiłeś całej rozmowy, tylko wyrwałeś kawałek z konsensu ? Wygląda to tak, jakby home.pl naprawdę była firmą OK.

Zapraszam pilnie do kontaktu i odp. na PW.

 

PS. Tak swoją drogą, nie musisz uprawiać czarnego PR

Edited by Blinkers

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aktualnie przeprowadzam się z home.pl - serwery mają beznadziejne, nawet WordPressa tam odpalić normalnie jest problem.

 

Chyba sobie raczysz zartowac... dla wielu moich klientow uruchamialem strony

w Home.pl postawione na WordPress i wszystkie smigaja poprawnie.

 

Przyznaj sie moze, ze po prostu nie umiesz sobie poradzic z instalacja :rolleyes:

 

No to ja na to "w takim razie chcę skasować te domeny". A home.pl oznajmiło, iż nie ma takiej opcji (w rejestracjadomen.pl jest). A na dokładkę poinformowali, że za zerwanie umowy jest kara....

 

Mozesz _zacytowac_ wiadomosc, ktora dostales w tej sprawie?

 

Prosze o to z ciekawosci, bo z tego co wiem, to nie ma zadnych kar.

Jesli kupowales cos w promocji, to moze pojawic sie co najwyzej kwestia

oplaty na poczet przedluzenia domeny na kolejny rok (co wynika

z tego, ze sam sie do tego zobowiazales).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba sobie raczysz zartowac... dla wielu moich klientow uruchamialem strony

w Home.pl postawione na WordPress i wszystkie smigaja poprawnie.

 

Przyznaj sie moze, ze po prostu nie umiesz sobie poradzic z instalacja :rolleyes:

 

 

 

Mozesz _zacytowac_ wiadomosc, ktora dostales w tej sprawie?

 

Prosze o to z ciekawosci, bo z tego co wiem, to nie ma zadnych kar.

Jesli kupowales cos w promocji, to moze pojawic sie co najwyzej kwestia

oplaty na poczet przedluzenia domeny na kolejny rok (co wynika

z tego, ze sam sie do tego zobowiazales).

 

 

No to najwidoczniej nie znasz dobrze regulaminu home.pl :)

Przeczytaj dokładnie regulamin, a jak jesteś leniwy to cyt.:

 

http://home.pl/promocje/szesciostrzal/regulamin

 

"§5 Pkt. 10 Uczestnik promocji zobowiązuje się nie wypowiadać umowy w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. W przypadku wypowiedzenia umowy przez uczestnika promocji przed upływem ww. okresu, bez wskazania przyczyny lub z przyczyn niezależnych od Organizatora, uczestnik promocji będzie zobowiązany zapłacić Organizatorowi, na jego wezwanie, karę umowną w kwocie stanowiącej różnicę pomiędzy wynagrodzeniem cennikowym za daną usługę, wynikającym z cennika obowiązującego w dniu zawarcia umowy, a promocyjną kwotą wynagrodzenia Organizatora, ustalonej proporcjonalnie do okresu trwania umowy na zasadach promocyjnych."

 

 

Tak, WordPress może śmigać, ale czy poprawnie bym polemizował. W internecie krążą specjalne wersje instalacji na home.pl, np. WordPressa, Joomla! itp.

W WordPresie problem dotyczy cesji podczas próby logowania się do panelu administratora, trzeba edytować specjalnie kod pod home.pl aby za 1 razem prawidłowo powiodło się logowanie. No i pamiętać o utworzeniu katalogu TMP ;)

 

PS. Nad moimi możliwościami nie polemizuj. Specjalnie wspomniałem o tak prostej czynności jak instalacja WorsPressa - to standard i podstawa. Więc jestem ciekaw skąd masz swoich klientów? Z allegro ? :P

Edited by Blinkers

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to najwidoczniej nie znasz dobrze regulaminu home.pl :rolleyes:

Przeczytaj dokładnie regulamin, a jak jesteś leniwy to cyt.:

 

http://home.pl/promocje/szesciostrzal/regulamin

 

Podales regulamin promocji i punkt dotyczacy serwerow, a nie domen ;-p

 

Tak, WordPress może śmigać, ale czy poprawnie bym polemizował. W internecie krążą specjalne wersje instalacji na home.pl, np. WordPressa, Joomla! itp.

 

No popatrz, to widocznie jestem czarodziejem, skoro zwykle wersje Joomli

i WordPressa umiem zainstalowac na serwerach Home.pl bez przerobek :)

Wystarczy umiec kierowac (w razie potrzeby) domene na podkatalog

i odpowiednio podawac parametr sciezki absolutnek czy live_site.

 

Na tym proponuje EOT, bo sie zrobi zupelny OT ;-p

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podales regulamin promocji i punkt dotyczacy serwerow, a nie domen ;-p

 

Ja twierdzę nadal że domen, dają 6 domen czy 6 serwisów w promocji wg Ciebie? Czy może 6 laptopów? :>

 

No popatrz, to widocznie jestem czarodziejem, skoro zwykle wersje Joomli

i WordPressa umiem zainstalowac na serwerach Home.pl bez przerobek :rolleyes:

Wystarczy umiec kierowac (w razie potrzeby) domene na podkatalog

i odpowiednio podawac parametr sciezki absolutnek czy live_site.

 

Na tym proponuje EOT, bo sie zrobi zupelny OT ;-p

 

Tak, jestem czarodziejem. Ja freelancerem byłem 5 lat temu, obecnie zakładam własny biznes, WP i J to podstawy, o które nawet nie śmiem pytać, radziłem sobie z tym "tak doskonale jak Ty". Przyszedł czas na otwarcie sklepu i zmieniam hosting na bardziej odpowiedni.

Wszystko klepiesz na home.pl , nawet sklepy internetowe? :>

 

PS. Odpowiedziałem sobie na własne pytanie w myślach, tak dla ciekawości home.pl często polecali ok. 4-5 lat temu na kursach o e-bisnesie na których byłem ale... do 50 produktów max :) więc EOT

Edited by Blinkers

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja twierdzę nadal że domen, dają 6 domen czy 6 serwisów w promocji wg Ciebie? Czy może 6 laptopów? :>

 

Prosze Cie... jak powolujesz sie na regulamin, to przeczytaj go calosciowo:

 

http://home.pl/promocje/szesciostrzal/regulamin

Punkt 10 dotyczy serwera, punkt 11 dotyczy domen.

 

 

Wszystko klepiesz na home.pl , nawet sklepy internetowe? :>

PS. Odpowiedziałem sobie na własne pytanie w myślach, tak dla ciekawości home.pl często polecali ok. 4-5 lat temu na kursach o e-bisnesie na których byłem ale... do 50 produktów max :rolleyes: więc EOT

 

W ogole "nie klepie", bo nie jestem programista. Ale wiem, ze zle napisany skrypt moze

zabic nawet dedyka. A podejscie pod katem liczenia tego ile produktow moze miec

maksymalnie sklep jest w ogole niepowazne. Jest wiele sklepow, ktore dzialaja

na serwerach Home.pl nawet w oparciu o darmowego OSCommerce'a i obsluguja

z powodzeniem znacznie wieksza ilosc produktow :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosze Cie... jak powolujesz sie na regulamin, to przeczytaj go calosciowo:

 

http://home.pl/promocje/szesciostrzal/regulamin

Punkt 10 dotyczy serwera, punkt 11 dotyczy domen.

 

§4 Uczestnicy

 

1. Oferta promocyjna skierowana jest do osób fizycznych posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych posiadających zdolność prawną, które:

1. dokonają w okresie trwania promocji zamówienia konta typu Business Starter, Business Server, Business Server PRO, Windows Starter, Windows Server lub Windows ServerPRO i maksymalnie sześciu domen: globalnych (.com, .net, .org, .info lub .biz), europejskich .eu lub .pl, funkcjonalnych,regionalnych (znajdujących się w puli domen zarządzanych przez NASK),

2. w chwili składania zamówienia zaznaczą stosowną opcję uwzględniającą udział danego konta i domen w promocji,

 

93dc9d16fb195ef8med.jpg

 

No tak, więc koleś z BOKu od home.pl mnie jak zwykle zrobił w konia, a Tyś jak zwykle "masz rację".

Naprawdę się czuję jakbym rozmawiał z koniem... a punkt 184 dotyczy wycieczki na marsa.

Gdzie u licha jest wzmianka ze 10 pkt dotyczy serwera? To nie normalne by było, jakby mnie "ścigali" za to, że zapłaciłem kupę kasy za serwer, a później jakbym zrezygnował z serwera był skazany na karę. Na domeny, owszem... ten punkt odnosi się domen w promocji.

Jak NIE WIERZYSZ MI PANIE, to weź się zaloguj do chatu na home.pl i zapytaj na żywo, wlep screena i czekaj, aż padnę na kolana.

 

W ogole "nie klepie", bo nie jestem programista. Ale wiem, ze zle napisany skrypt moze

zabic nawet dedyka. A podejscie pod katem liczenia tego ile produktow moze miec

maksymalnie sklep jest w ogole niepowazne. Jest wiele sklepow, ktore dzialaja

na serwerach Home.pl nawet w oparciu o darmowego OSCommerce'a i obsluguja

z powodzeniem znacznie wieksza ilosc produktow :rolleyes:

 

Zabrzmiało to tak, jakby darmowe oprogramowanie było be a płatne super. To ja Ci powiem z praktyki, że płatny sklep SOTE, za który płacisz 2.500 jest bez porównania gorszy, niż sklep oparty na OSC, lub jego niektórych przeróbkach świetnie funkcjonujących. Swoją drogą, jak nie "klepiesz" to nie wiem co tam możesz robić dla klientów, ale już mnie to nie interesuje. Była kiedyś taka sonda przeprowadzona wśród osób słabo poruczających się w obecnej technice komputerowej (klienci?), i 90 % osób uznało, że największym i ostatecznym osiągnięciem infomatyka, jest "umiejętność instalacji Windowsa XP". Dalej był Linux, Pasjans, Paint i inne tego typu rzeczy, ale tylko 2% wspomniało coś o "napisaniu programu/skryptu" :)

Sklepów z dużą ilością produktów na home.pl nie znam, powiedzmy że "znałem", ale właściciel dostał pismo od home.pl z informacją "albo Pan coś zrobi, albo won". Więc obecnie sklep pracuje na IQ.pl, a skarg nie ma ani ze strony hostingodawcy, ani ze strony klienta. Poczytaj tak arpopos fora tematyczne i zobacz jak narzekają klienci ze sklepami. Jak chcesz to wejdź na http://www.webhostingtalk.pl/ i zadaj pytanie. Ale... aż by się chciało krzyknąć, podaj przykłady ?

 

PS. Pisz na PW, bo się robi "odjazdowo" z tym tematem ;)

Edited by Blinkers

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak, więc koleś z BOKu od home.pl mnie jak zwykle zrobił w konia, a Tyś jak zwykle "masz rację".

 

Cytujesz regulamin promocji 'Szesciostrzal', a wklejasz zdjecie z promocji 'Siejemy zgroszenie'.

 

Gdzie u licha jest wzmianka ze 10 pkt dotyczy serwera? To nie normalne by było, jakby mnie "ścigali" za to, że zapłaciłem kupę kasy za serwer, a później jakbym zrezygnował z serwera był skazany na karę.

 

Chodzi tu o sytuacje wypowiedzenia umowy na serwer _w trakcie_ jego promocyjnego okresu abonamentowego...

wtedy Home.pl moze zazyczyc sobie 'wyrownania' do ceny regularnej.

 

Proponuje zakonczyc ten temat bez ciagniecia nawet na PW. Nie planuje wiec odpisywac na nastepna wiadomosc, chyba ze mi nawrzucasz za mocno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

W home.pl chyba czas się zatrzymał.

 

Otrzymałem dziś fakturę do opłacenia przedłużenia domeny *.pl za bagatela 99zł netto. LOL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zarejestrowalem 10 Domen w promocji i teraz mam problem bo zglosilem sie do nich o wydanie kodow authinfo a oni do mnie ze najpierw musze przedluzyc na kolejny rok i tak wlasnie jak u ciebie dariush za jedyne 99 zl netto od kazdej :) Moj blad poniewaz nie przeczytalem wczesniej warunkow promocji

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapewne zauważyli niektórzy iż zmieniła się forma uzyskania authinfo na home . Do niedawna jeszcze wystarczyło podać któreś z koleji znaki z hasła .Wczoraj chciałem uzyskać kod to mnie skierowano do wypelnienia formularza jakby to miałabyć cesja . Home się zaczyna cofać zamiast być łatwym i przyjaznym rejestratorem

 

 

Ja używam home.pl tylko do szukania wolnych domen, a tak to już ich omijam szerokim łukiem bo są za drodzy. Kiedyś chciałem uzyskać kod authinfo i okazało się, że kupiłem domenę w promocji więc muszę przedłużyć domenę na kolejny rok by ten kod uzyskać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×