Jump to content
Sign in to follow this  
andrasz

Witam Wszystkich

Recommended Posts

Witam Wszystkich

 

Po pół roku zgłębiania zasobów forum stwierdziłem, że czas już zarejestrować się i należy także przywitać się.

Wiekowo jestem już "seniorem", ale przeglądając forum zauważyłem, że nie będę jedyną osobą mającą za sobą 40 wiosen. :)

Mam nieco inne podejście do domen niż część użytkowników forum, specjalizujących się m.in. w parkingu, pozycjonowaniu itp. Ja się na tym znam słabo, więc nie ma sensu ścigać się z najlepszymi.

Moje zawodowe doświadczenia wykorzystujące związek języka polskiego z marketingiem i sprzedażą, powodują, że patrzę na domeny jak na "produkt", który może być przydatny firmie. Mówiąc wprost: który można firmie sprzedać.

Więcej czasu poświęcam domenom od połowy ub. roku. Uważam, że w niektórych branżach są jeszcze całkiem spore "złoża" domen do odkopania. Niektóre "działki" (m.in. branża informatyczna, czy sex-domeny) są przekopane do cna. Inne działki można jeszcze penetrować.

Sprawdzając dwie grupy domen (jedna to rodzaj związku wyrazowego, druga branża med-farm) udało mi się zarejestrować około 300 domen. Część z nich to :) w czystej postaci, ale na pewno nie wszystkie.

Oczywiście sukcesem każdej firmy, także tej domenowej jest nie tylko produkcja (czytaj: zarejestrowanie) domen, ale też ich sprzedaż. Ogólna teoria sprzedaży jest szeroko opisana, jednak trzeba ją dostosować do branży domenowej, tutaj liczy się doświadczenie lub pomysł.

O pewnych rozwiązaniach, szczególnie tam gdzie wspólnie działanie domeniarzy stanowi "wartość dodaną" można i trzeba pisać na forum. Jednak większość dobrych pomysłów na sprzedaż każdy trzyma dla siebie. Jak ktoś słusznie napisał na forum: "pieniądze lubią ciszę".

Przepraszam za przydługie powitanie, ale kilkumiesięczne anonimowe przeglądanie forum powoduje teraz większą "gadatliwość".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj rówieśniku - ucz się pilnie i dziel się wiedzą bo na naukę nigdy nie jest za późno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj na forum, mam nadzieję, że Twoja "gadatliwość" spowodowana półroczną "partyzantką" wniesie też jakąś ciekawą "wartość dodaną" na forum oraz sprowokuje ciekawe dyskusje, bo tych ostatnio tu jednak trochę brakuje. :lol:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×