Jump to content
sz3kla

Oczekuje w kolejce na rejestrację

Recommended Posts

Witam. :)

 

Mam kilka pytań. ;)

DOMENA:

xxxx.pl oczekuje w kolejce na rejestrację

 

Oznacza to, że domena jest zarezerowowana. Czyli jest tzw "fifty fifty" prawdopodobieństwa że zostanie opłaacona, lub też nie i spadnie?

 

 

utworzona: 2009.02.01 15:36:19

 

ostatnia modyfikacja: 2009.02.01 15:36:19

Pytanie numer dwa. :lol:

Od daty rejestracji, jeśli nie zostanie opłacona, to po 14dniach spadnie, tak? :) Czyli wg. wyżej wymienionego przykładu, można się spodziewać tego, że jeśli nie zostanie opłacona, to dnia 15lutego spadnie?

 

To tyle. Wiem, banalne pytania, ale jestem jeszcze laikiem w tej dziedzinie, a nie chciałbym popełnić błedów, które mogłyby tu zaważyć na tym, czy stane się posiadaczem jakiejś domeny, czy nie. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oznacza to, że domena jest zarezerowowana. Czyli jest tzw "fifty fifty" prawdopodobieństwa że zostanie opłaacona, lub też nie i spadnie?

TAK, ale trzeba tez uwzglednic, ze ktos inny moze na domene czyhac, rowniez poprzez automatyczny skrypt

 

 

Pytanie numer dwa. :lol:

Od daty rejestracji, jeśli nie zostanie opłacona, to po 14dniach spadnie, tak? :) Czyli wg. wyżej wymienionego przykładu, można się spodziewać tego, że jeśli nie zostanie opłacona, to dnia 15lutego spadnie?

 

NIe, nie spadnie 15-go dnia. Zacznie wygasać. Wtedy to bedziesz miał we WHOIS info, kiedy domena wygaśnie (generalnie może to potrwac jeszcze do 7 dni po rozpoczeciu wygasania rezerwacji - okres losowy)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
(generalnie może to potrwac jeszcze do 7 dni po rozpoczeciu wygasania rezerwacji - okres losowy)

 

Równe 5 dni co do sekundy. Przy czym w czasie wygasania rezerwacji można ją zarejestrować np. w ppd.pl. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy czym w czasie wygasania rezerwacji można ją zarejestrować np. w ppd.pl. ;-)

Co mam przez to rozumieć?

Że nim całkowicie wygaśnie, można ją już tam zarejestrować?

Czy mimo wszystko trzeba czekać aż wygaśnie, i dopiero wtedy rejestrować, a adres swojej strony podałeś ot tak, by mnie zachęcić? :)

 

A co do Twojej strony.

Z początku miałem opory co do strony ppd.pl

Na każdym kroku napotykałem ją tu na forum.. ale jakoś nei byłem co do niej przekonany.

Jednak zarejestrowałem się i naprawdę nie żałuję. :)

Świetna strona, naprawdę świetna. Bogata w funkcje, a przede wszystkim prosta i intuicyjna. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okres rezerwacji trwa 14dni po tym okresie domena wchodzi w 5dniowy okres wygasania - w tym czasie mozesz ja zarejestrowac w takich serwisach jak Dropped.pl czy PPD.pl - podkreslam tylko i wyłącznie podczas wygasania po rezerwacji mozna zrobić taki myk :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równe 5 dni co do sekundy. Przy czym w czasie wygasania rezerwacji można ją zarejestrować np. w ppd.pl. ;-)

dzięki :lol: masz klienta!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co mam przez to rozumieć?

Że nim całkowicie wygaśnie, można ją już tam zarejestrować?

Czy mimo wszystko trzeba czekać aż wygaśnie, i dopiero wtedy rejestrować, a adres swojej strony podałeś ot tak, by mnie zachęcić? :)

 

Haczyk polega na tym, że przez tych 5 dni można ją tylko *zarejestrować*, a nie można zarezerwować ani testować. Natomiast po tych jeszcze 5 dniach wraca do normalnej puli wolnych i można ją rezerwować/rejestrować/testować.

 

A co do Twojej strony.

Z początku miałem opory co do strony ppd.pl

Na każdym kroku napotykałem ją tu na forum.. ale jakoś nei byłem co do niej przekonany.

 

E no, bez przesady. Raptem dwa wątki i parę (2? 3?) wzmianek przy innych okazjach. To już nazwy.pl jest więcej. ;-)

 

Jednak zarejestrowałem się i naprawdę nie żałuję. :lol:

Świetna strona, naprawdę świetna. Bogata w funkcje, a przede wszystkim prosta i intuicyjna. :)

 

Z tym się zgodzę. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tym się zgodzę.

Ahh ta skromność. :lol:

 

CYTAT

A co do Twojej strony.

Z początku miałem opory co do strony ppd.pl

Na każdym kroku napotykałem ją tu na forum.. ale jakoś nei byłem co do niej przekonany.

 

 

E no, bez przesady. Raptem dwa wątki i parę (2? 3?) wzmianek przy innych okazjach. To już nazwy.pl jest więcej. ;-)

A Twój podpis? ;) Jako że dużo się udzielasz.. to i dużo reklam PPD. :)

 

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja mam takie pytanie czy jeżeli domena np

 

utworzona: 2009.02.01 15:36:19

 

ostatnia modyfikacja: 2009.02.01 15:36:19

 

to po 14 dniach rezerwacji (jeżeli ktoś jej nie opłaci) dokładnie o 15:36:19 przejdzie Ona w okres wygasania ?? i będzie mozna ją zarejestrowac np w ppd.pl ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja mam takie pytanie czy jeżeli domena np

 

utworzona: 2009.02.01 15:36:19

 

ostatnia modyfikacja: 2009.02.01 15:36:19

 

to po 14 dniach rezerwacji (jeżeli ktoś jej nie opłaci) dokładnie o 15:36:19 przejdzie Ona w okres wygasania ?? i będzie mozna ją zarejestrowac np w ppd.pl ??

 

Tak,

i mowa o tym już była w tym wątku wcześniej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak domena spada po testach to można ją zarejestrować?

 

EDIT - mam na myśli taki stan

Edited by tlen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak domena spada po testach to można ją zarejestrować?

 

nie.

Wtedy moze ja zarejestrowac tylko osoba, ktora testowala domene.

 

EDIT: to znaczy jesli masz na mysli stan: wygasania po testach :rolleyes:

Edited by rok1978

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam jeszcze jedno pytanko :rolleyes: czy jeśli domena jest w trakcie wygasania to dropped bądź złapane mogą ją w tym czasie złapać ? i czy są skrypty które wyłapują domeny w tym stanie tz od razu je rejestrują ? oczywiście chodzi o okres wygasania

Edited by djpiatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam jeszcze jedno pytanko :rolleyes: czy jeśli domena jest w trakcie wygasania to dropped bądź złapane mogą ją w tym czasie złapać ? i czy są skrypty które wyłapują domeny w tym stanie tz od razu je rejestrują ? oczywiście chodzi o okres wygasania

 

zalezy co masz na mysli piszac 'wygasanie'

1. wygasanie po rezerwacji? Mogą.

2. wygasanie po rejestracji? Nie mogą.

3. wygasanie po testach? Napisalem dwa posty wyzej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygasania po czym ? Po rejestracji - dopiero gdy sie zwolni po 14 dniach, po testach - dopiero jak sie zwolni do puli wolnych po 5dniach, po rezerwacji - moga ja zlapac odrazu(zarejestrowac) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

chodzi mi o to, że znalazłem fajna domenę i ktoś miał na Nią opcję, ale z tego co widzę to raczej jej nie opłaci i teraz znajduje się w stanie rezerwacji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli jej nie opłaci tj. rezerwacji po opcji w co smiem watpic - to po 14dniach domena wejdzie w stan wygasania i bedziesz ja mogl wtedy zarejestrowac :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak i zapłacę z tys złotych na licytacji :)

 

 

mam jeszcze jedno pytanko :rolleyes: nie wiem za pewne było w jakim czasie po możliwości rejestracji domeny rejestruje ja dropped ??

Edited by djpiatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak i zapłacę z tys złotych na licytacji :D

 

Jesli domeny nie zglosisz nigdzie to przejmowania, to sam recznie tym bardziej nie masz szans :P

 

Poza tym, jesli bedzie wiecej chetnych do licytacji, nikt Ci nie kaze brac w niej udzialu.

A jesli nie bedzie innych chetnych, to tanio zlapiesz domene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×