Jump to content
pitreq

domena .at

Recommended Posts

Jak to bywa w zyciu nie wiedzialem co i jak z domenami .at

 

od jakiegos czasu ciagle z nic.at sla mi rachunek, ze mam zaplacic 90euro mimo ze rejestrowalem domene w az.pl

 

dowiedzialem sie, ze trzeba wyslac faks jezeli nie chce sie przedluzac domene w ciagu 28 dni po wygasnieciu,termin minal mi w ogole jakos w sierpniu 2008 roku a ciagle sla mi zebym zaplacil... nie mam zamiaru placic 400zl za domene ktorej nie chce... czy mial ktos juz z tym taki problem? wyslac do nich fax, ze chce wykasowac domene i nie placic i po problemie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
niby ok ale tam w sumie pisza o domenach .de, wychodzi na to ze olac i tyle?

Nie olewać :) Po wysłaniu do nich mail o rezygnacji z utrzymywania domeny sprawa ucichła a domenę przejął jakiś niemiecki domainer i spamował, czy chcę ją z powrotem za paręset euro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta tylko ja nie moge meilowo zrezygnowac :) musze faxa poslac a nie chce mi sie d.... ruszac na poczte:D

Rusz teraz na pocztę bo później będziesz musiał ruszać dalej :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Since the .at Domains do not expire, but are automatically renewed every year at the date when they were initially registered, you will receive a new invoice in August.

 

If you will not pay the invoice, it will be give to our Collection Agency. Please understand that we see ourselves obliged to take legal actions in order to collect the the open invoice in case of non-payment.

 

In order to avoid any further costs and unpleasant dunning fees, we advise you to send us the cancellation form. You can send it via Fax at the +43/ 662 46 69/ 29 or scanned via e-mail at the service@nic.at.

 

troche nie rozumiem, dostalem juz do zaplaty ale pisza zebym anulowal domene i nie bedzie problemow... nie mam zamiaru placic 100 euro za przedluzenie...

Edited by pitreq

Share this post


Link to post
Share on other sites
troche nie rozumiem, dostalem juz do zaplaty ale pisza zebym anulowal domene i nie bedzie problemow... nie mam zamiaru placic 100 euro za przedluzenie...

 

chyba przeczytałeś wyżej poradę: rusz tyłek słać fax, bo tylko tak załatwisz to w mig. Inaczej będziesz miał problemy. Domeny .de i .at jeśli się nie chce dalej utrzymywać, trzeba wypowiedzieć umowę w odpowiednim terminie, nie wygasają automatycznie jak .pl-ki po nie przedłużeniu ich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wyslalem ten fax ale to chyba juz za pozno bo domena wygasala w sierpniu 2008 roku... w ogole porazka, mogl chociaz mnie ktos poinformowac a rejestrowalem poprzez az...

Share this post


Link to post
Share on other sites

no niestety w Twoim przypadku po wygaśnięciu będziesz musiał opłacić tą fakturę

 

http://www.nic.at/en/faq/domain_cancellation/

 

Swoją droga dziś też wysyłałem do nich fax o usunięcie domeny w trybie natychmiastowym,

ale nie zwróciłem uwagi, po co jest usunięcie domeny po terminie utrzymania :)

 

w takim razie będę musiał wysłać im więcej papierków szkoda potem nie miło się zdziwić

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
dostalem dzisiaj pismo ze jak nie zaplace do 24 do podadza mnie do sadu... co myslicie o tym?

Piszą prawdę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no tak ale bedzie to jakos egzekfowane ode mnie? nie znam sie ale to sad w autrii przeciez... szkoda 500zl placic za nic ;-/

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tak ale bedzie to jakos egzekfowane ode mnie? nie znam sie ale to sad w autrii przeciez... szkoda 500zl placic za nic ;-/

 

Teraz szkoda Ci 500zł, a jak będziesz musiał wynająć prawnika, ponieść koszty procesowe i w końcowym efekcie zapłacić jeszcze te 500zł to będziesz sobie pluł w brodę, że nie zapłaciłeś wcześniej 500zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale to bedzie egzekwowane? przeciez oni sa z austrii... jak to wyglada?

 

Jak to wygląda to Ci nie powiem, bo nie wiem. Ale to, że Cie będą ścigać jest pewne. Potrzeba Ci tego ? Ja dla świętego spokoju bym opłacił domenę i starał się nie zapomnieć o zrezygnowaniu z niej za rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to wygląda to Ci nie powiem, bo nie wiem. Ale to, że Cie będą ścigać jest pewne. Potrzeba Ci tego ? Ja dla świętego spokoju bym opłacił domenę i starał się nie zapomnieć o zrezygnowaniu z niej za rok.

 

słyszałem, że jest już coś takeigo jak wpis do europejskiego rejestru dłużników. na razie generalnie zająć nic nie mogą, ale kto wie, czy kiedyś nie bedziesz musiał np wyjeżdzając do pracy w Niemczech odpracowac dla Austriaków za błędy popełnione w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli moge nie placic i nic sie nie stanie? w razie co to w przyszlosci to odrobie?

 

Ja w takiej sprawie skorzystałbym z rady prawnika, a nie zdawał się na opinie osób, której mają 'jakieś' pojęcie na ten temat. Będziesz spał spokojnie jeśli napiszę Ci, że nic Ci nie zrobią ? Bo mi by to nic nie dało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×