Jump to content
przemowild

Kasa z unii na startup

Recommended Posts

Weksel in blanco podpisujesz i oddajesz urzednikowi na 5 lat. Od jego oceny czy wszystko zrealizowales zgodnie z tym co wyczytal z Twojego wniosku zalezy, czy weksel Ci odda po 5 latach czy go zrealizuje. Jak uzna, ze cos nie tak to zwrocic musisz cala kwote dotacji + odsetki.

Edited by jamesbond

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz układy, dojścia do urzędników regionalnych jednostek PARP (najlepiej oczywiście mieć je w centrali w Warszawie) otrzymujesz każde, w maksymalnych możliwych do uzyskanie kwotach mierzone dofinansowanie . W późniejszym okresie nikt cię też praktycznie nie niepokoi szczegółową kontrolą rozliczeń (jeśli już to odbywają się one tylko pro forma) .

Jeśli nie masz żadnych układów, dojść i w drodze przypadku (coś w rodzaju "alibi" programu, przyznawane najczęściej na stosunkowe niskie kwoty) uda ci się uzyskać dofinansowanie, będziesz przeklinał dzień, w którym wypełniłeś wniosek (biurokraci już o to odpowiednio, w trakcie częstych kontroli zadbają) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli masz układy, dojścia do urzędników regionalnych jednostek PARP (najlepiej oczywiście mieć je w centrali w Warszawie) otrzymujesz każde, w maksymalnych możliwych do uzyskanie kwotach mierzone dofinansowanie . W późniejszym okresie nikt cię też praktycznie nie niepokoi szczegółową kontrolą rozliczeń (jeśli już to odbywają się one tylko pro forma) .

Jeśli nie masz żadnych układów, dojść i w drodze przypadku (coś w rodzaju "alibi" programu, przyznawane najczęściej na stosunkowe niskie kwoty) uda ci się uzyskać dofinansowanie, będziesz przeklinał dzień, w którym wypełniłeś wniosek (biurokraci już o to odpowiednio, w trakcie częstych kontroli zadbają) .

Nie wiem o jakim Ty programie mówisz, ale jeżeli o 8.1 to po prostu bzdury opowiadasz.

Mam kilku znajomych bez żadnych kontaktów w PARP, którzy otrzymali pieniądze powyżej 500K i nic nie słyszeli o tych rzekomych częstych kontrolach. Czasem się zdarzają, ale to chyba oczywiste, że coś za coś. Normalne, że jak instytucja daje środki to kontroluje sposób ich wydatkowania. Tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem o jakim Ty programie mówisz, ale jeżeli o 8.1 to po prostu bzdury opowiadasz.

Mam kilku znajomych bez żadnych kontaktów w PARP, którzy otrzymali pieniądze powyżej 500K i nic nie słyszeli o tych rzekomych częstych kontrolach. Czasem się zdarzają, ale to chyba oczywiste, że coś za coś. Normalne, że jak instytucja daje środki to kontroluje sposób ich wydatkowania. Tyle.

 

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś .

Wnioski programu 8.1 były weryfikowane w PARP od 15.10 do 31.12.08 , czyli jak na razie twoi znajomi nie mogli otrzymać żadnych pieniędzy . Zrozumiałe jest więc, że nie było u nich żadnych kontroli .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś .

Wnioski programu 8.1 były weryfikowane w PARP od 15.10 do 31.12.08 , czyli jak na razie twoi znajomi nie mogli otrzymać żadnych pieniędzy . Zrozumiałe jest więc, że nie było u nich żadnych kontroli .

Jeżeli uważnie czytasz to napisałem, że otrzymali powyżej 500K bez układów. Znajomy przygotowywał 5 wniosków i wszystkie przeszły też bez żadnych znajomości. Raz jeszcze powtórzę, że coś za coś. Po prostu nie można przeginać to ten wstrętny urzędnik nic Ci nie zrobi:-)

Edited by Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, tak, w pewnym wieku to już tylko Radio Maryja może pomóc na wszędobylskie układy. :rolleyes:

Edited by sanit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli uważnie czytasz to napisałem, że otrzymali powyżej 500K bez układów. Znajomy przygotowywał 5 wniosków i wszystkie przeszły też bez żadnych znajomości. Raz jeszcze powtórzę, że coś za coś. Po prostu nie można przeginać to ten wstrętny urzędnik nic Ci nie zrobi:-)

 

Czegoś tu w takim razie nie rozumiem . Twój serwis mambiznes*pl spełnia imho warunki programu 8.1 (e-usługa) . Twoi znajomi byli zorientowani w terminarzu przygotowanym przez PARP .

Dlaczego nie skorzystałeś z tej możliwości dofinansowania ? . Nie musiałbyś wówczas spamować WHT i DI informacjami o wyprzedaży portfolio .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego nie skorzystałeś z tej możliwości dofinansowania ? . Nie musiałbyś wówczas spamować WHT i DI informacjami o wyprzedaży portfolio .

Heh, nie no sorry, ale co to ma do rzeczy? To chyba jego sprawa czy monetyzuje zyski , bo mu się tak podoba, czy żeby się doinwestować. Tak czy siak, portfolio nie jest złe, a spamerów sprzedających domeny na DI jest multum i to z :rolleyes: .

Edited by sanit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na początku dosyć mocno się nakręciłem na te środki z programu 8.1. Było to we wrześniu, odbyłem 2 rozmowy w agencji pośredniczącej - wszystko świetnie. Pomagają nawet wypełniać wnioski.

 

Potem został uruchomiony nabór. Kto pierwszy ten lepszy :) Wszystko przygotowane, wysyłamy. Serwery były tak zapchane że nie szło wniosku uzupełnić (trzeba to było zrobić online). Ileś tam telefonów i wszędzie tylko powtarzali że jest uruchomiony i żeby dodać bo szybko wystrzelają wszystkie miejsca (nikogo nie obchodzi że serwery przeładowane były bardziej niż za początków nasza-klasa). Po 3 dniach się zorientowali i dali możliwość wysyłania tego listownie (blokując formularz online ;) ) oraz informując jednocześnie że przyjęli już wniosków na jakieś 90% kasy którą dysponują na ten nabór :angry: dotarło do mnie, że coś tam jest nie tak :rolleyes:

 

Przekopałem się jeszcze przez ileśdziesiąt stron dokładnego regulaminu pod kątem ile w razie czego będę musiał czekać na te pieniądze. Zależało mi bardzo uruchomić serwis początkiem stycznia tego roku. Podzwoniłem, odbyłem kolejną rozmowę w agencji pośredniczącej i potwierdziło się że nie ma najmniejszej możliwości żeby serwis (zgodnie z umową z nimi jeśli takową podpiszę) powstał do stycznia czy nawet marca.

 

Projekt zrealizowałem z własnych środków na czas więc nie żałuję ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czegoś tu w takim razie nie rozumiem . Twój serwis mambiznes*pl spełnia imho warunki programu 8.1 (e-usługa) . Twoi znajomi byli zorientowani w terminarzu przygotowanym przez PARP .

Dlaczego nie skorzystałeś z tej możliwości dofinansowania ? . Nie musiałbyś wówczas spamować WHT i DI informacjami o wyprzedaży portfolio .

Już spieszę wytłumaczyć choć przyznam, że czytając Twoje wypowiedzi zaczynam się oglądać czy ktoś za mną nie idzie:-) Co do spamowania to po prostu niektórzy trzymają domeny a ja cześć postanowiłem sprzedać i oczywiście możesz z tego wyciągać najbardziej absurdalne wnioski(zresztą z tego jesteś znany i niejeden user di.pl się o tym przekonał). Wyobraź sobie, że są takie działy na forum di.pl gdzie możesz spokojnie zamieścić ogłoszenie o sprzedaży domeny bo właśnie po to powstały. Tak na marginesie to po co tam zaglądasz?

 

BTW. To już nie pierwszy raz gdy nie mając racji wchodzisz na domeny:-) Rozumiem, że czujesz się tam mocny, ale jak widać jedni mają w domenach a inni gdzie indziej:-)

 

Na koniec dodam, że znowu pudło bo właśnie wczoraj złożyłem wniosek o dotację z działania 8.1 PO IG. Teraz wszystko w rękach urzędników. Zachęcam wszystkich do składania wniosków w kolejnym naborze i jakbyście szukali kogoś do przygotowania wniosku to mam parę osób.

Edited by Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś .

Wnioski programu 8.1 były weryfikowane w PARP od 15.10 do 31.12.08 , czyli jak na razie twoi znajomi nie mogli otrzymać żadnych pieniędzy . Zrozumiałe jest więc, że nie było u nich żadnych kontroli .

Jeżeli uważnie czytasz to napisałem, że otrzymali powyżej 500K bez układów. Znajomy przygotowywał 5 wniosków i wszystkie przeszły też bez żadnych znajomości. Raz jeszcze powtórzę, że coś za coś. Po prostu nie można przeginać to ten wstrętny urzędnik nic Ci nie zrobi:-)

Po zakończeniu weryfikacji trzeba trochę poczekać (termin w miesiącach liczą). Potem najpierw należy wyłożyć swoja kasę, później przedstawić faktury, faktury muszą się zgadzać ze wszystkimi wytycznymi, następnie dopiero można otrzymać pieniądze. Mamy dopiero początek marca, a oni już wydali 500k, przedstawili faktury i otrzymali kasę?

 

Fundusze unijne to biznes biurokracji. Pułapek jest w nich tysiące. Wystarczy poczytać sobie te tony dokumentacji. Ja przeczytałem i zrezygnowałem. Pewne rzeczy się zmieniają i nawet o tym nie wiesz, zupełnie jak w przetargach. :rolleyes: Zabezpieczeniem jest weksel. Niewiele osób wie jak potężnym instrumentem płatniczym jest weksel i nie życze im, żeby się o tym przekonali. Trzeba bardzo dobrze wiedzieć jak zabezpieczyć weksel, gdyż nawet gdy wszystko idzie dobrze, może stać się coś złego. Kwota dotacji jest zawsze kwotą ryzyka. Nie wypełnisz umowy, zwracasz wszystko z odsetkami (wyobrażasz sobie zwrócić 500k z odsetkami?). Jeśli chcesz się do tego profesjonalnie zabrać, potrzebny będzie Ci konsultant, który weźmie kilka procent od dotacji. Żeby dostać kasę musisz najpierw ją mieć, następnie wydać i dostać zwrot. Skoro Twoja firma nie ma roku to nie dostaniesz pożyczki ani kredytu. Wcześniej wymagano też gwarancji bankowych, ale z tego co słyszałem mieli to znieść. Problem będzie też z nadpłaconym VATem. Nie wyobrażam sobie brania dotacji na DG, natomiast sp. z o.o. to już koszty rejestracji, utrzymania i kapitał bazowy, który musi wynieść więcej niż dotacja.

 

Co najlepsze - urzędnicy mają pokaźny zestaw do walki z Tobą: błędy formalne (ktoś nie zdąży w kolejkę to Tobie wytkną błędy formalne, przesuniesz się w kolejce, on wskoczy, ty wylatujesz), wpływ na środowisko (to jest fantazyjna broń, którą można załatwić każdego), interpretacja zapisów (ty tak, oni tak, kto ma rację?), przedsięwzięcie musi się SAMO utrzymywać i działać jeszcze ileśtam lat po zakończeniu dotacji (nie możesz go utrzymywać ze środków z innej działalności)... Długo by wymieniać. Ja radze się dobrze zastanowić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie co, nie było mien w kraju jakis czas, tęskniłem, wróciłem , jestem juz kilka miesięcy i mam tego kraju dość q&^%#^&%!!! ze względu na to, co w tym poronionym kraju sie dzieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat posta "kasa na startup" a piszecie chyba o innowacjach?

 

Na startupy sa 2 projekty

 

z UP - 18k

 

z UE projekt PO KL 6.2 - do 40k

 

tak jak z UP wystarczy isc na poczatku roku popytac czy maja pieniadze i zlozyc kilka swistkow + żyrant tak z UE na 40k trzeba chodzic na szkolenia przygotowawcze a wymagania kwalifikacyjne do programu ustala zwykle jednosta posredniczaca i tak moga to byc np

 

mieszkancy terenów wiejskich i miast do 25k

kobiety po urodzeniu dziecka

osoby bezrobotne powyzej roku itp.

 

tutaj to jednostka posredniczaca wybiera kryteria co nabor wystarczy poszukac jednostki , ktora was obsluguje terytorialnie i tam sprawdziec:)

 

Jesli ktos chce otworzyc firme to dostanie kase. Jesli ktos chce jest niezdecydowany badz pracuje to bedzie mu ciezko bo tutaj szkolenia przygotowawcze trwaja ok 2 m-cy.

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
z UE projekt PO KL 6.2 - do 40k

Plus około 1200 zł. "kieszonkowego" przez pierwszy rok działalności. Jedyny problem jest taki że już w wielu miejscach zakończyła się rekrutacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... wczoraj złożyłem wniosek o dotację z działania 8.1 PO IG. Teraz wszystko w rękach urzędników. Zachęcam wszystkich do składania wniosków w kolejnym naborze i jakbyście szukali kogoś do przygotowania wniosku to mam parę osób.

Załapałeś się w ostatniej chwili.

PARP w dniu 05 marca wstrzymał się z przyjmowaniem wniosków na Działanie 8.1 ze względu na przekroczenie 130% środków w ramach alokacji przewidzianej na pierwszą rundę aplikacyjną.

źródło: PARP

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o 6.2 to z tego co się orientuję przeprowadzane są trzy kolejne sesje rozpatrywania wniosków w lutym ( już chyba za późno), kwietniu i lipcu. Do wzięcia jest max 40 tys. przy 15 % wkładu własnego. Jest również możliwość starania się o dofinansowanie pomostowe, polegające na otrzymywaniu świadczeń przez pierwsze pół roku ( a może rok) w wysokości 800 zł. Ciekawie to wszystko wygląda, ale łatwo nie jest. Wypełnić te wszystkie druki to droga przez mękę, ale chyba warto skoro można dostać trochę kasy. Biurokracja biurokracją ale nie doszukiwałbym się spisków wszędzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po zakończeniu weryfikacji trzeba trochę poczekać (termin w miesiącach liczą). Potem najpierw należy wyłożyć swoja kasę, później przedstawić faktury, faktury muszą się zgadzać ze wszystkimi wytycznymi, następnie dopiero można otrzymać pieniądze. Mamy dopiero początek marca, a oni już wydali 500k, przedstawili faktury i otrzymali kasę?

Nie wiem czy wiesz, ale ten program realizuje się etapami. Najkrótszy może mieć 2 miesiące i po jego realizacji otrzymujesz zwrot środków wydatkowanych w przez ten czas. Warto dodać, że nie trzeba się starać zaraz o 500k a można np. o 50K. Co do faktur to chyba nic dziwnego, ze muszą się zgadzać z wielkościami założonymi we wniosku, ale odchylenie +-10% przyjmowane jest bez marudzenia. Jeżeli wartość przekroczy 10% wówczas musisz się tłumaczyć.Co do stwierdzenia, że aby wydac pieniądze trzeba je najpierw mieć to jest to prawda tylko w małym zakresie. Tak jak powiedziałem projekt realizujesz etapami za które zwracane są środki. Zakładając, że pierwszy etap wart 10 K ma 2 miesiące. Faktycznie wykładasz swoje 10 K ale po miesiącu od zakończenia etapu otrzymujesz zwrot w kwocie 8,5 K, która następnie może już być Twoim kapitałem własnym na poczet kolejnych etapów. Poza tym jeżeli chcesz sie rozwijać to i tak te pieniądze musiałbyś sam wyłożyć więc czemu nie skorzystać z okazji o wydać tylko 15 proc. tej kwoty. Oczywiście, że każdy projekt wiąże się z ryzykiem a jego realizacja z pewnym wysiłkiem, ale coś za coś. Do każdego z osobna należy decyzja czy warto ten wysiłek ponieść czy też nie i na tym proponuję zakończyć dyskusję.

 

Tu pierwsi straceńcy:-)

http://interaktywnie.com/newsy/2861-audiot...oju-z-parp.html

Edited by Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja tam nie mam nic przeciwko unijnym funduszom - jeśli firmy będą za te pieniądze kupować ode mnie domeny, to jestem za :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja tam nie mam nic przeciwko unijnym funduszom - jeśli firmy będą za te pieniądze kupować ode mnie domeny, to jestem za :rolleyes:

A propos - nie podważają wycen przy kwalifikowaniu takich wydatków ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja tam nie mam nic przeciwko unijnym funduszom - jeśli firmy będą za te pieniądze kupować ode mnie domeny, to jestem za :)

A właśnie, można w takim wniosku zaznaczyć że chcemy kupić domenę .pl za 500k ? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A właśnie, można w takim wniosku zaznaczyć że chcemy kupić domenę .pl za 500k ? :rolleyes:

 

Można... pytanie tylko czy należy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do tematu.

 

Mam swój pomysł i domenę pod start-up, o dotacje nie będę się starał. To co naskrobałem na domenach, mam zamiar włożyć w ten projekt. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jeden pan z Gazety Polskiej, nie będzie chciał u mnie blogować. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

przedewszystkim, zeby strac się o jakakolwiek dotację to trzeba mieć model biznesowy, opracowane i opeisane w jaki sposob bedziemy zarabiac pieniadze.

Nikt nie da ot tak pieniedzy bo chce mieć jakąs tam stronke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam chciałem skorzystać z programu 6.2 , ale biurokracja mnie przeraża ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×