Jump to content
Sign in to follow this  
tom_net

3literowa domena; com.pl zajęta przez firmę o tej nazwie

Recommended Posts

Witam!

Mam domenę 33333333an7.jpg. Pod com.pl działa sklep o tej nazwie. 33333333ee1.jpg jest zarejestrowanym znakiem towarowym przez zupełnie inna firmę, niż ta spod com.pl. 33333333ee1.jpg to także skrót lotniska oraz powszechnie znane słowo opisujące palenie marihuany :). Nie ukrywam, że chetnie odsprzedam tą domenę właścicielowi com.pl, ale nie mam ochoty spotykać się z nim w sądzie. Co powinienem zrobić? Czy najlepiej dać na tej stronce info, że strona na sprzedaż? Boję się trochę ją parkować, bo nie chcę, podpaść pod zarzut nieuczciwej konkurencji.

Proszę o porady

Pozdrawiam

tom_net

 

PS. Bardzo proszę, nie ujawniać nazwy domeny "na piśmie". Dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

Mam domenę 33333333an7.jpg. Pod com.pl działa sklep o tej nazwie. 33333333ee1.jpg jest zarejestrowanym znakiem towarowym przez zupełnie inna firmę, niż ta spod com.pl. 33333333ee1.jpg to także skrót lotniska oraz powszechnie znane słowo opisujące palenie marihuany :). Nie ukrywam, że chetnie odsprzedam tą domenę właścicielowi com.pl, ale nie mam ochoty spotykać się z nim w sądzie. Co powinienem zrobić? Czy najlepiej dać na tej stronce info, że strona na sprzedaż? Boję się trochę ją parkować, bo nie chcę, podpaść pod zarzut nieuczciwej konkurencji.

Proszę o porady

Pozdrawiam

tom_net

 

PS. Bardzo proszę, nie ujawniać nazwy domeny "na piśmie". Dziękuję.

 

Regula jest taka ze akronimy sie bardzo latwo bronia zarowno w arbitrazu jak i w sadzie powszechnym .Mowa oczywiscie o takich akronimach jak twoja domena ktora z cala pewnoscia ( nazwa ) nie posiada renomy co bardzo wazne i dla ciebie na plus.To ze jest to skrot nazwy lotniska i cos jeszcze to malo wazne .

Jesli postawisz to na parking i nie bedzie na tym tematyki jaka jest w zarejestrowanym zanku ( bo mowisz ze taki jest a ja nie sprawdzalemnawet w uprp jaka branza ) ani nie bedzie tenatyka linkow to co jest pod com.pl to sprawa jest czysta jak lza .Nie moze byc mowy o nieutrzciwej konkurencji bo po pierwsze abonent domeny czyli Ty ( whois domeny ) jest osoba prywatna domniemuje nie posiadajaca osobowosci prawnej czytaj firma .Po drugie zeby byl zarzut nieutrzciwej konkurencji bo jest to mozliwe nawet w wypadku osoby fizycznej ale tylko wtedy kiedy UDOWODNI sie dzialnie mowiac najprosciej gospodarcze czyli np w twoim wypadku ze strona powodowa bedzie miala niezbity dowod ze jestes w swietle rozumienia przepisu przedsiebiorca .Zeby tak argumentowac wystarczy miec dowod ze np. w ciagu ostatnich paru lat sprzedales no... 3 domeny ;) I juz gapa :)

Jesli zas wystapisz z propozycja sprzedazy konkretnie skierowana do firmy uzywajacej takiej nazwy ( a nie jest to generic ) to jest to jeden z punktow z przepisow o cybersquattingu.Tak wiec dla ostroznosci nie radze ;) Reszta dozwolona i prosta jak rogal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regula jest taka ze akronimy sie bardzo latwo bronia zarowno w arbitrazu jak i w sadzie powszechnym .Mowa oczywiscie o takich akronimach jak twoja domena ktora z cala pewnoscia ( nazwa ) nie posiada renomy co bardzo wazne i dla ciebie na plus.To ze jest to skrot nazwy lotniska i cos jeszcze to malo wazne.

myślałem, żeby dać taki tekst na tej stronce: Tu będzie domena o mijescu takim i takim (nazwa lotniska) + e-mail do siebie. Moze wtedy napisza do mnie Ci z com.pl?

Jesli postawisz to na parking i nie bedzie na tym tematyki jaka jest w zarejestrowanym zanku ( bo mowisz ze taki jest a ja nie sprawdzalemnawet w uprp jaka branza ) ani nie bedzie tenatyka linkow to co jest pod com.pl to sprawa jest czysta jak lza .Nie moze byc mowy o nieutrzciwej konkurencji bo po pierwsze abonent domeny czyli Ty ( whois domeny ) jest osoba prywatna domniemuje nie posiadajaca osobowosci prawnej czytaj firma.

właścicielme znaku towarowego jest firma Orlen, która nie ma żadnego zzwiązku z firmą 33333333ee1.jpg.com.pl.

2. niedługo będę osobą fizyczną prowadzącą działalność gosp., czyli frima :). Właścicielem domeny jestem jako osoba prywatna.

Po drugie zeby byl zarzut nieutrzciwej konkurencji bo jest to mozliwe nawet w wypadku osoby fizycznej ale tylko wtedy kiedy UDOWODNI sie dzialnie mowiac najprosciej gospodarcze czyli np w twoim wypadku ze strona powodowa bedzie miala niezbity dowod ze jestes w swietle rozumienia przepisu przedsiebiorca .Zeby tak argumentowac wystarczy miec dowod ze np. w ciagu ostatnich paru lat sprzedales no... 3 domeny ;) I juz gapa :)

załóżmy, że da się udowodnić, że sprzedałem już sporo domen...

Jesli zas wystapisz z propozycja sprzedazy konkretnie skierowana do firmy uzywajacej takiej nazwy ( a nie jest to generic ) to jest to jeden z punktow z przepisow o cybersquattingu.Tak wiec dla ostroznosci nie radze :P Reszta dozwolona i prosta jak rogal

A można pod ta domeną dać stronkę: "Strona na sprzedaż"? Czy moge ją sprzedawać na Allegro?

 

z góry dzięki za odp. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj! Podobna sytuacja jest z domeną feb.pl -> niedawno na Allegro, nie poszła nawet za 200zł.

 

Zobacz feb.com.pl

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie związane z tematem:

Mam bskazy7.jpg.pl, jest rozwinięciem skrótu Babk4 Szkol4 Jazdy, który jest nazwą kilku firm, ale nie trademarkiem.

Czy rozsądne jest pisać do właściciela com.pl i do innych potencjalnych zainteresowanych z oferta odkupu tej domeny? Czy mogę ją bezkarnie zaparkować, nie martwiąc się o jakieś podejrzenia o "nieuczciwą konkurencję"? (Oczywiście tematyką parkingu będzie nauka jazdy)

pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jezeli nie ma trademarku i parking nie jest zwiazany z tematyka domeny .com.pl to nie powinienes miec problemow.

Ale mnie właśnie interesuje parking związany z tematyką com.pl (nauka jazdy itp)

 

A co z moim drugim pytaniem? Pisać do com.pl, czy nie chą kupić PLki, czy to za duże ryzyko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×