Jump to content
sz3kla

Magia wygasających domen

Recommended Posts

A mam jeszcze takie pytanie.

Bo teraz zauważyłem w dropped dwie funkcje, opcja i przechwytywanie.

Zakładając opcję na domenę mamy pewność że jeśli nie zostanie ona przedłużona, to spadnie dla nas?

A zamawiając przechwycenie? Może się okazać że nie tylko my zamówilismy przechwycenie tej domeny, i potem dodatkowo trzeba będzie się licytować?

 

Co jest korzystniejsze, skuteczniejsze? Opcja, czy przechwycenie?

 

 

Opcja to gwarnacja ze kupisz domene w cenie 32+15zl, a zamowienie lapania to moze zaplacisz 30zl, a moze i kilkaset...jesli bedzie kilka ludkow chetnych na nia.

 

 

Minus, to ze za opcje musisz zaplacic z gory,a z lapania mozesz zrezygnowac kilka godzin przed spadem domeny i kasy nie wydasz.

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja sie tu podepne z pytaniem by nie zakladac nowego tematu. 10 domen bylo zarezerwowanych przez rejestratora Y i koniec rezerwacji uplynal prawie w tym samym momencie. Jakim cudem 1 domene przechwycil rejestrator X a pozostale przeszly w stan releasing from the queue i trzeba na nie czekac 5 dni? Czy jest to wogole mozliwe?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To i ja sie tu podepne z pytaniem by nie zakladac nowego tematu. 10 domen bylo zarezerwowanych przez rejestratora Y i koniec rezerwacji uplynal prawie w tym samym momencie. Jakim cudem 1 domene przechwycil rejestrator X a pozostale przeszly w stan releasing from the queue i trzeba na nie czekac 5 dni? Czy jest to wogole mozliwe?

W stanie BOOK_BLOCKED (releasing) można domenę zarejestrować, ale nie można jej ponownie zarezerwować.

Diagram stanów ze strony NASK jest tu: http://dns.pl/stany_domen.pdf

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ten diagram, zawsze czegos takiego szukalem. Tylko skoro w stanie book_blocked dowolny rejestrator moze zarejestrowac ta domene, to dlaczego zaden rejestrator nie udostepnia takiej mozliwosci (w panelu do rejestracji pokazuje sie informacja, ze domena jest zarezerwowana lub zajeta)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko skoro w stanie book_blocked dowolny rejestrator moze zarejestrowac ta domene, to dlaczego zaden rejestrator nie udostepnia takiej mozliwosci (w panelu do rejestracji pokazuje sie informacja, ze domena jest zarezerwowana lub zajeta)?

 

bookblocked.png

 

:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No rzeczwyiscie dropped i ppd udostepniaja taka mozliwosc, wiec zwracam honor. Ja standardowo sprawdzalem domeny hurtowo w active24 i podobnie jak w az nie da sie tam zarejestrowac wygasajacych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chce już zakładać nowego tematu.

Chciałbym rozgryźć zagadkę dotyczącą przechwytywania domen w dropped, która mnie ciekawi.

Mowa tu o dropped.pl.

Zamawiam przechwytywanie jakiejś domeny. Założmy, że tylko ja zamawiałem jej przechwycenie. Została ona dla mnie przechwycona. Więc od momentu przechwycenia mam 72 na zapłacenie 30zł za przechwycenie, i 15zł zarejestrację, tak?

A co w przypadku gdy przechwytywanie domeny zamówiło kilka osób? Założmy, że zamówiłem przechwytywanie domeny aaa.pl. Poza mną zrobiły to jeszcze 3 osoby. Domena trafia na ukację prywatną. Mam obowiązek uczestniczeniaw tej aukcji,czy mogę zrezygnować?

Jakie w takiej sytuacji ponoszę koszty? Założmy,że gdy okazało się, że domene chciało przechwycić 3 użytkowników, rezygnuję z aukcji prywatnej tej domeny. Czy mimo to, muszę zapłacić za jej przechwycenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Założmy, że tylko ja zamawiałem jej przechwycenie. Została ona dla mnie przechwycona. Więc od momentu przechwycenia mam 72 na zapłacenie 30zł za przechwycenie, i 15zł zarejestrację, tak?

 

Nie. W kwocie 30 zł zawiera się zarówno przechwycenie jak i rejestracja.

 

A co w przypadku gdy przechwytywanie domeny zamówiło kilka osób?

 

W takim przypadku płaci tylko jedna osoba - ta, która zaoferuje najwyższą kwotę na aukcji prywatnej, a pozostałe osoby nie są obciążane żadnymi kosztami.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim przypadku płaci tylko jedna osoba - ta, która zaoferuje najwyższą kwotę na aukcji prywatnej, a pozostałe osoby nie są obciążane żadnymi kosztami.

 

Z jednym zastrzeżeniem. W przypadku gdy nikt nie będzie licytował, domenę dostaje (i płaci za nią) ten kto pierwszy dodał ją do przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie. W kwocie 30 zł zawiera się zarówno przechwycenie jak i rejestracja.
W takim przypadku płaci tylko jedna osoba - ta, która zaoferuje najwyższą kwotę na aukcji prywatnej, a pozostałe osoby nie są obciążane żadnymi kosztami.

No co Ty. :(

To super. :P Ja myslałem ze to na ciut niekorzystniejszych warunkach jest. Że do kwoty przechwycenia trzeba doliczyć jeszcze kwotę rejestracji, a w przypadku przechwytywania za przechwycenie płacą wszyscy.

 

No ale skoro tak to naprawde ekstra. :)

W takim razie jutro przelewam forse do dropped. :D

 

Z jednym zastrzeżeniem. W przypadku gdy nikt nie będzie licytował, domenę dostaje (i płaci za nią) ten kto pierwszy dodał ją do przechwycenia.

Tak, tego domysliłem sięz warunków przechwytywania opisanych na stronie. ;)

 

Serdeczne dziekuję za odpowiedź Panowie. ;)

Edited by sz3kla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×