Jump to content
DESiGNER

Dropped - Padł ?

Recommended Posts

Problem został rozwiązany, udało się zainicjować transakcje tylko czy teraz kk może zaakceptować transakcję bo Korneliusz pisał że nie miał takiej możliwości, więc pytanie do Korneliusza - Twój problem też został rozwiązany ?

 

Problem w całości został rozwiązany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie były powody tych problemów. Najgorsze jest to, że serwis nie ponosi odpowiedzialności, ani za straty w czasie kiedy nie jest możliwa sprzedaż z winy serwisu, ani realnej odpowiedzialności za wygaśnięcie przedłużonej domeny.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 szybkie pytania:

 

- Czy działają Wam transfery do AM? U mnie przy próbie transferu wyskakuje błąd przez cały dzisiejszy dzień.

 

- Czy otrzymujecie powiadomienia o ofertach na domeny i ich akceptacji. Widzę aktywne transfery escrow (kupujący zaakceptował cenę) mimo tego nie dostałem żadnego powiadomienia o jego akceptacji.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 szybkie pytania:

 

- Czy działają Wam transfery do AM? U mnie przy prĂłbie transferu wyskakuje błąd przez cały dzisiejszy dzień.

 

- Czy otrzymujecie powiadomienia o ofertach na domeny i ich akceptacji. Widzę aktywne transfery escrow (kupujący zaakceptował cenę) mimo tego nie dostałem żadnego powiadomienia o jego akceptacji.

1. wczoraj transferowałem domeny do AM - bez problemu

 

2. powiadomienie o ofercie otrzymałem, jednak ofertę odrzuciłem

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kwestii działania giełdy i Escrow można spodziewać się niespodzianek. Jak komuś uda się złożyć lub przyjąć ofertę, to powinien każdorazowo to zakomunikować, by było wiadomo, ze giełda działa, także potrzebny jest teraz nowy temat "Dropped działa".

Share this post


Link to post
Share on other sites

oferty na domeny wystawione na giełdzie przychodzą jak chcą, jedne przychodzą prawidłowo, o innych ofertach sprzedający nie jest informowany i nie pojawiają się w panelu mimo że u klienta pojawia się informacja, że oferta została wysłana, na inne domeny natomiast formularz w ogóle nie przyjmuje ofert(nie można przejść do następnego kroku)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@waniawp: Możliwe były problemy w ciągu 5 ostatnich minut.

Wdrażaliśmy nową wersję kodu.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@waniawp: Możliwe były problemy w ciągu 5 ostatnich minut.

Wdrażaliśmy nową wersję kodu.

 

Pozdrawiam.

 

Już wszystko ok dzięki za odpowiedź :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień jak co dzień czyli brak możliwości przeniesienia domeny do innego rejestratora na 2 dni przed wygaśnięciem (w panelu domena przedłużona, whois bez zmian), bo Dropped odnowi ją na chwile przed wygaśnięciem. Czyli mam domenę, ale nie mogę jej (teoretycznie) używać czyli np przenieść do innego rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień jak co dzień czyli brak możliwości przeniesienia domeny do innego rejestratora na 2 dni przed wygaśnięciem (w panelu domena przedłużona, whois bez zmian), bo Dropped odnowi ją na chwile przed wygaśnięciem. Czyli mam domenę, ale nie mogę jej (teoretycznie) używać czyli np przenieść do innego rejestratora.

 

I tak nie mógłbyś przenieść tej domeny, bo transfer polskich domen jest blokowany od 5 dni 6 dni przed wygaśnięciem do daty wygaśnięcia domeny (blokada jest naniesiona odgórnie przez NASK - u wszystkich rejestratorów).

 

A jeżeli przeniósłbyś domenę przedłużoną na kolejny okres (ale wcześniej niż te 5 dni 6 dni do wygaśnięcia) to po transferze Aftermarket doda do salda (odda) pieniądze wcześniej pobrane za przedłużenie, więc z takim przeniesieniem nie ma w ogóle problemu.

 

EDIT: zmiana, dzięki thurisaz.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] transfer polskich domen jest blokowany od 5 dni przed wygaśnięciem do daty wygaśnięcia domeny [...]

 

ja tylko uściślę: naskowa blokada następuje na 6 dni przed ekspiracją (i przez 5 dni od poprzedniego transferu lub rejestracji domeny) :)

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tylko uściślę: naskowa blokada następuje na 6 dni przed ekspiracją (i przez 5 dni od poprzedniego transferu lub rejestracji domeny) :)

 

No tak - faktycznie 6, mi się to zawsze myli, no ale blokada jest. Mogliby to ujednolicić jakoś. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak długo czekacie na zakończenie transakcji przez escrow? Już 6 godzin mija od transferu domeny do dropped, klient wcześniej opłacił, a transakcja wisi cały czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak długo czekacie na zakończenie transakcji przez escrow? Już 6 godzin mija od transferu domeny do dropped, klient wcześniej opłacił, a transakcja wisi cały czas.

 

Kiedyś czekałem 2 dni... napisałem wiadomość i wtedy podziałało...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś czekałem 2 dni... napisałem wiadomość i wtedy podziałało...

Dlaczego to nie odbywa się automatycznie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj przeprowadzałem Escrow z szybką płatnością, 30min i domeny były na koncie kupującego.

Może w Twoim przypadku SELES coś nie pykło, skontaktuj się z supportem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego to nie odbywa się automatycznie?

 

 

Też tak myślałem, że powinno automatycznie, ale w moim jednym przypadku czekałem 2 dni, a w innym miałem podobną sytuację, ale krócej - około 9 godzin czekałem. Radzę napisać maila z przypomnieniem/prośbą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tak myślałem, że powinno automatycznie, ale w moim jednym przypadku czekałem 2 dni, a w innym miałem podobną sytuację, ale krócej - około 9 godzin czekałem. Radzę napisać maila z przypomnieniem/prośbą.

Pisałem, czekam na info. Zastanawia mnie ten brak automatyzmu i sprawdzam jak to w praktyce bywa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie korzystałem z Dropped, ale mam wrażenie, że ilość opłat drastycznie wzrosła. Rozumiem te rosnące prowizję, ale dlaczego w sytuacji kiedy chce przedłużyć domenę za 57 zł, a mam na koncie 59, muszę jeszcze 10 zł dopłacić, żeby transakcja została zrealizowana. To jakiś błąd systemu, czy norma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio problemy w dropped pojawiają się coraz częściej a było chwile spokoju. Np. w tej chwili jedna z domen którą kupiłem na aukcji wisi sobie w próżni od kilku dni, widnieje wśród obserwowanych jako zakończona ale saldo konta nie zostało obciążone z tego tytułu a support nadal tego nie naprawił.

 

 

PS. A w tej chwili "502 Proxy Timeout", wczoraj wieczorem to samo ! Co się tam do cholery dzieje ?!

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×