Jump to content
DESiGNER

Dropped - Padł ?

Recommended Posts

Licytowałem dziś kilka domen, dwie kupiłem i nie zauważyłem, żeby coś nie działało - choć faktycznie serwis chodzi może wolniej niż zwykle...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Licytowałem dziś kilka domen, dwie kupiłem i nie zauważyłem, żeby coś nie działało - choć faktycznie serwis chodzi może wolniej niż zwykle...

 

Przekupiony tanimi zakupami też bym tak pisał.

 

A ja nawet przekupiony tanim zakupem jednej domeny u networkera (chociaż tam wszystko działało, bo to ok. 20:00 było) piszę, że przed 22:00 nie dało się w ogóle złożyć ofert na aukcjach, bo serwis się ładował i ładował, a oferta nie była składana - mimo chęci.

 

Moim zdaniem takie aukcje mimo wszystko powinny być przedłużone (bo niektóre były w ogóle ze stratą dla sprzedawcy np. te widowiska.pl z 2005 roku co "zakupiłeś", bo nie wszyscy co chcieli mogli zalicytować)...

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie zauwazylem problemow z aukcjami przed 20.30

ale pozniej juz tylko oczekiwanie :rolleyes: przy probie potwierdzenia licytacji

czekamy na reakcje AM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przekupiony tanimi zakupami też bym tak pisał.

 

A ja nawet przekupiony tanim zakupem jednej domeny u networkera (chociaż tam wszystko działało, bo to ok. 20:00 było) piszę, że przed 22:00 nie dało się w ogóle złożyć ofert na aukcjach, bo serwis się ładował i ładował, a oferta nie była składana - mimo chęci.

 

Moim zdaniem takie aukcje mimo wszystko powinny być przedłużone (bo niektóre były w ogóle ze stratą dla sprzedawcy np. te widowiska.pl z 2005 roku co "zakupiłeś", bo nie wszyscy co chcieli mogli zalicytować)...

 

Uważaj Thomaso co piszesz, bo łatwo jest napisać trochę za dużo, szczególnie jeśli używa się pod konkretnym adresem negatywnych i obraźliwych określeń typu "przekupiony"!

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważaj Thomaso co piszesz, bo łatwo jest napisać trochę za dużo, szczególnie jeśli używa się pod konkretnym adresem negatywnych i obraźliwych określeń typu np. "przekupiony"!

 

Przepraszam, poniosły mnie nerwy, wiem, że można napisać czasem za dużo. :rolleyes:

 

Może za mocne słowo rzeczywiście - ale chciałem tak wyrazić (chyba zbyt skrótowo) myśl, że gdybyś przegrał te aukcje to byś na pewno też trzymał stronę, że "nie działało". Może miałeś po prostu więcej szczęścia, że Tobie składały się oferty.

 

Szczęście w każdym razie nie powinno decydować o wyniku licytacji.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie zauwazylem problemow z aukcjami przed 20.30

ale pozniej juz tylko oczekiwanie :rolleyes: przy probie potwierdzenia licytacji

czekamy na reakcje AM ;)

 

 

Sytuacja została opanowana, teraz czas na analizę i decyzje,

kiedy tylko otrzymam informację o ewentualnym przesunięciu aukcji - przekażę na forum.

 

Tymczasem życzę spokojnego wieczoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Licytowałem dziś kilka domen, dwie kupiłem i nie zauważyłem, żeby coś nie działało - choć faktycznie serwis chodzi może wolniej niż zwykle...

 

może dlatego:

 

Sir_Elwood (34) 205 PLN 2011-06-01 19:56:32

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja włąśnie widze, ze już nawet dostałem całe 100 pln za jedną z domen, której aukcja kończyła się o 21 i nie dało się jej licytowac

 

bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja włąśnie widze, ze już nawet dostałem całe 100 pln za jedną z domen, której aukcja kończyła się o 21 i nie dało się jej licytowac

 

bomba

 

Właśnie otrzymałem informację od Michaua o przesunięcia aukcji kończących się dzisiaj o 21szej - na jutro.

Stosowna informacja zostanie przesłana do wszystkich obserwujących i biorących udział w aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie otrzymałem informację od Michaua o przesunięcia aukcji kończących się dzisiaj o 21szej - na jutro.

Stosowna informacja zostanie przesłana do wszystkich obserwujących i biorących udział w aukcjach.

 

a aukcje konczace sie o 22.00 tez zostana przesuniete?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a aukcje konczace sie o 22.00 tez zostana przesuniete?

 

 

na podstawie otrzymanego ticketu te o 21 i 22 tak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darmowy hosting w Aftermarket.pl nie działa.Wyświetla się obecnie oferta sprzedaży dla domeny.Wcześniej normalnie wyświetlała się strona z treścią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam nadzieję, ze osoby, które licytowały i/lub obserwowały aukcje, któe kończyły się o 21 i 22 zostana powiadomione o tym, ze aukcje zostają przedłuzone i o nowym terminie zakończenia

 

sorki Darku, w emocach nie doczytałem Twojego wpisu :rolleyes:

wybacz

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stosowna informacja zostanie przesłana do wszystkich obserwujących i biorących udział w aukcjach.
mam nadzieję, ze osoby, które licytowały i/lub obserwowały aukcje, któe kończyły się o 21 i 22 zostana powiadomione o tym, ze aukcje zostają przedłuzone i o nowym terminie zakończenia

Share this post


Link to post
Share on other sites
sorki Darku, w emocach nie doczytałem Twojego wpisu :rolleyes:

wybacz

 

duzo dzis krzyczales (ale mozna to zrozumiec) :)

problemy moga zdarzyc sie kazdemu, wazne jednak jak sa rozwiazywane

 

pozdrawiam

do jutra ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe bo aukcja która zakończyła się wczoraj o 20 a nie było problemu z licytowaniem została przedłużona o kolejny dzień

 

 

 

Dobra wiadomość dla sprzedających, troszkę mniej dobra dla tych którym udało się coś wylicytować wczoraj.

Tak, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu całej wczorajszej sesji aukcyjnej o 24 godziny.

 

Oczywiście informacja ta zostanie rozesłana do wszystkich zainteresowanych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
duzo dzis krzyczales (ale mozna to zrozumiec) ;)

problemy moga zdarzyc sie kazdemu, wazne jednak jak sa rozwiazywane

 

pozdrawiam

do jutra ;)

 

 

true ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobra wiadomość dla sprzedających, troszkę mniej dobra dla tych którym udało się coś wylicytować wczoraj.

Tak, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu całej wczorajszej sesji aukcyjnej o 24 godziny.

 

Oczywiście informacja ta zostanie rozesłana do wszystkich zainteresowanych.

 

Wyniki aukcji które zakończyły się w "normalnym" trybie są wiążące. Zatem wszystkie wyniki aukcji zakończonych do godziny 21 są ważne i tych przedłużać Wam nie wolno. Bo albo ta forma sprzedaży nazywa się aukcja albo sprzedaż bazarowa pana Henia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

System wreszcie przyjał wplate wczoraj wieczorem ale od tego czasu domena "Oczekuje na rejestrację".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobra wiadomość dla sprzedających, troszkę mniej dobra dla tych którym udało się coś wylicytować wczoraj.

Tak, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu całej wczorajszej sesji aukcyjnej o 24 godziny.

 

Oczywiście informacja ta zostanie rozesłana do wszystkich zainteresowanych.

Czy słusznie, czy nie - nie wnikam. Mam pytanie czy w takim razie dotyczy to też aukcji FirstMinute, które kończyły się wczoraj?

Kilka moich wisi na liście w statusie "zakończona", nie są ani przeniesione do zakładki "do opłacenia", ani nie są możliwe do licytacji.

Co z nimi będzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym zaznaczyć na wstępie że w omawianym temacie nie mam żadnego interesu ale wkuźwiają mnie niektóre pomysły Dropped. Dzisiejszy pomysł o przedłużeniu aukcji to jak dla mnie totalna wiocha. Bo níe za bardzo rozumiem powody takiej decyzji. To że niektórzy mieli trudności z netem z powodu burzy czy innych czynników atmosferycznych nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Mieli wystarczająco wiele czasu do złożenia oferty a to że czekali z tym do ostatniej chwili to ich decyzja. Chciałbym również przypomnieć iż zakończenie aukcji ze złożoną ofertą jest wiążące dla stron. Szopki związane z przedłużaniem aukcji po ich zakończeniu świadczy nie tylko o braku profesjonalizmu jak również o dziwnym podejściu. Skoro system Wam się zaczął sypać po 21 to można było przedłużyć aukcje przed ich zakończeniem a nie po zakończeniu. To jedno, drugie, rozumiem że skoro przedłuża się aukcje z powodu czynników atmosferycznych to jak będe miał sraczkę to również przedłużycie zakończone aukcje. Wszak sraczka to też czynnik zewnętrzny, mało od nas zależny, no chyba że ktoś lubi...;) A tak na marginesie, pojawiły się nowości a wersja mobilna jak działała dziadosko tak dziadosko działa dalej pomimo że problem był wielokrotnie zgłaszany...Tak że może zamiast wymyślać kolejne gadżety zajmijcie síę prawidłowym funkcjonowaniem dotychczasowych funkcji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To że niektórzy mieli trudności z netem z powodu burzy czy innych czynników atmosferycznych nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Mieli wystarczająco wiele czasu do złożenia oferty a to że czekali z tym do ostatniej chwili to ich decyzja.

 

tylko, ze to nie był problem niektórych. a serwisu. znajdź prosze jakiś bid złozony powiedzmy między 20:50 a 22:20 - ja nie znajduje i wiem, zę się poprostu nie dało

 

dropped ma obowiązki nie tylko wobec kupujących, ale również wobec sprzedających

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko, ze to nie był problem niektórych. a serwisu. znajdź prosze jakiś bid złozony powiedzmy między 20:50 a 22:20 - ja nie znajduje i wiem, zę się poprostu nie dało

 

dropped ma obowiązki nie tylko wobec kupujących, ale również wobec sprzedających

Ja to wszystko wiem, ale decyzja serwisu o przedłużeniu aukcji po zakończonych, wiążących umową kupna-sprzedaży aukcjach to po prostu bezprawie delikatnie pisząc. Nie zmienia się przepisów w trakcie gry. To jedno, drugie, czy wystawiając domene na sprzedaż bez ceny minimalnej zawsze masz pewność że pójdzie za satysfakcjonującą Ciebie kwotę?...Prawda jest taka że kupujący mają prawo żądać od sprzedających wydania domen za wylicytowane kwoty a serwis jako pośrednik w transakcjach odpowiada wobec sprzedających. I nie pisałbym pewnie o tym gdyby nie fakt że decyzja o przedłużeniu aukcji była podjęta jednostronnie przez serwis. A to już w porządku w stosunku do klientów nie jest, o prawnych aspektach już nie wspominając...

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy wystawiając domene na sprzedaż bez ceny minimalnej zawsze masz pewność że pójdzie za satysfakcjonującą Ciebie kwotę?...

oczywiscie, że nie mam i co z tego.

wystawiajac domenę na sprzedaż na okreslonych warunkach i określony czas mam prawo domagać się, żeby te warunki były wypełnione. prawda ?

 

brak możliwości udziału w aukcji spowodowany awarią serwisu spowodował, ze warunki nie zostały dotrzymane. proste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×