Jump to content
DESiGNER

Dropped - Padł ?

Recommended Posts

co do bezprawności to jest regulamin dropped:

 

----

Aukcja domeny może być anulowana i przeprowadzona ponownie w przypadku wystąpienia błędu systemowego lub innych okoliczności uniemożliwiających jej prawidłowy przebieg. O anulowaniu aukcji użytkownicy licytujący w aukcji zostaną powiadomieni emailem. Jeśli domena została opłacona przez zwycięzcę anulowanej aukcji, opłata za domenę zostanie zwrócona na konto użytkownika, zaś domena usunięta z tego konta.

---

 

czy niedziałanie serwisu w trakcie kończenia się aukcji jest okolicznością uniemożliwiającą jej prawidłowy przebieg ??

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

O co ta dyskusja w ogóle? Oczywiste jest, że aukcje powinny zostać przedłużone. I dobrze się stało, że zostały. To standardowa praktyka w serwisach aukcyjnych.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
co do bezprawności to jest regulamin dropped:

 

----

Aukcja domeny może być anulowana i przeprowadzona ponownie w przypadku wystąpienia błędu systemowego lub innych okoliczności uniemożliwiających jej prawidłowy przebieg. O anulowaniu aukcji użytkownicy licytujący w aukcji zostaną powiadomieni emailem. Jeśli domena została opłacona przez zwycięzcę anulowanej aukcji, opłata za domenę zostanie zwrócona na konto użytkownika, zaś domena usunięta z tego konta.

---

 

czy niedziałanie serwisu w trakcie kończenia się aukcji jest okolicznością uniemożliwiającą jej prawidłowy przebieg ??

A czy wyczuwasz różnice pomiędzy anulowaniem a przedłużaniem? Bo ja tak...Daniel, popytaj w allegro jak to się załatwia i przeczytaj ale dokładnie ich regulamin

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy wyczuwasz różnice pomiędzy anulowaniem a przedłużaniem? Bo ja tak...Daniel, popytaj w allegro jak to się załatwia i przeczytaj ale dokładnie ich regulamin

 

Allegro w przypadku awarii robi dokładnie to samo, co zrobił Aftermarket.pl przecież czyli przedłuża aukcje i powiadamia użytkowników (miałem taką sytuację). Jeśli jakaś aukcja była zakończona w trakcie awarii - też jest wznawiana.

 

http://allegro.pl/country_pages/1/0/z5.php

 

Za awarię techniczną uznaje się sytuację, w której zdecydowana większość lub wszyscy Użytkownicy utracili możliwość korzystania z podstawowych funkcji Allegro związanych z organizowaniem Aukcji, w szczególności nie mogli się zalogować, wystawić Towaru, złożyć oferty lub wyszukiwać Aukcji przy pomocy kluczowych metod dostępnych w Allegro. W przypadku wystąpienia awarii technicznej:

a. jeżeli awaria techniczna trwa 6 godzin albo krócej, Aukcje, których termin zamknięcia przypada na czas trwania awarii oraz w okresie 15 minut po jej usunięciu, są przedłużane o 24 godziny;

b. jeżeli awaria techniczna trwa dłużej niż 6 godzin, wszystkie Aukcje, które trwały w momencie wystąpienia awarii, są przedłużane o 24 godziny albo odpowiednio o wielokrotność tego okresu w przypadku awarii trwającej dłużej niż 24 godziny;

a niezależnie od długości awarii technicznej, jeżeli którejkolwiek z Aukcji, z przyczyn technicznych, nie udało się przedłużyć i zakończyła się w czasie awarii, wówczas opłaty i prowizje dotyczące tej Aukcji nie są naliczane, a już pobrane są zwracane w terminie nie dłuższym niż 21 dni.

 

W sumie różnicą jest to, że Allegro nie przedłuża aukcji przed awarią i tylko 15 minut po jej usunięciu, ale też nie sądzę, żeby Aftermarket.pl był w stanie aż tak monitorować uptime serwera na takim poziomie jak to robi Allegro i stwierdzić od której do której godziny trwała dokładnie ta awaria.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

wina dropped jest taka, że nie ma tak szczegołowego zapisu regulaminowego jak allegro

 

Bazyli, czy anulowanie całkowite już byłoby ok i nie łamałoby tego co pisałeś wczesniej o wiążących umowach i bezprawiu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Allegro w przypadku awarii robi dokładnie to samo, co zrobił Aftermarket.pl przecież czyli przedłuża aukcje i powiadamia użytkowników (miałem taką sytuację). Jeśli jakaś aukcja była zakończona w trakcie awarii - też jest wznawiana.

 

http://allegro.pl/country_pages/1/0/z5.php

 

 

 

W sumie różnicą jest to, że Allegro nie przedłuża aukcji przed awarią i tylko 15 minut po jej usunięciu, ale też nie sądzę, żeby Aftermarket.pl był w stanie aż tak monitorować uptime serwera na takim poziomie jak to robi Allegro i stwierdzić od której do której godziny trwała dokładnie ta awaria.

Skoro nie są przygotowani na tego typu ewentualności to niech przestaną wymyślać dodatkowe gadżety a zajmą się dopracowaniem już istniejących żeby funkcjonowały prawidłowo. Poza tym regulamin serwisu nie dopuścił możliwości przdłużania zakończonych aukcji. I skoro w dziale prawo i wśród znajomych nie popieramy bezprawnych działań to dziwie się moim oponentom że w tym temacie takie bezprawie popierają. Trochę trąca to hipokryzją...

 

Teraz to jest patowa sytuacja bo serwis podjął decyzje niezgodną nie tylko z regulaminem ale i prawem. Gdyby od razu anulował aukcje sytuacja byłaby klarowna, a teraz jak pisałem wyżej, kupujący mają prawo domagać się sprzedaży za wylicytowane kwoty.

 

A i jeszcze jedno, żeby nie było że nie lubie Dropped i ich załogi chociaż za zaświadczeniem w wiadomej sprawie czekam trzeci miesiąc a za poprawieniem wersji mobilnej drugi. Mnie nie cieszy ich 4 miejsce. Chciałbym aby byli numerem jeden nie tylko pod względem zarejestrowanych domen ale również pod względem poziomu świadczonych usług...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli przedłużanie nie, anulwoanie tak ?

 

dobrze CIę rozumiem. wiesz chce się upewnić, bo parę chwil temu pisałeś coś o wiążacych wynikach aukcji ?

 

BTW: czy to był pierwszy rpzyapdek w historii dropped, kiedy aukcje zostały przedłużane ?

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli przedłużanie nie, anulwoanie tak ?

 

dobrze CIę rozumiem. wiesz chce się upewnić, bo parę chwil temu pisałeś coś o wiążacych wynikach aukcji ?

 

BTW: czy to był pierwszy rpzyapdek w historii dropped, kiedy aukcje zostały przedłużane ?

 

Aukcje zostały anulowane czy przedłużone? Zostały nie wiadomo czemu przedłużone bez żadnych podstaw regulaminowych. Zatem skoro decyzja o ich przedłużeniu była samowolą serwisu to ta decyzja w żaden sposób nie jest wiążąca dla klientów, i zatem wiążące stają sie wyniki wczorajszych aukcji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

regulamin jest nieprecyzyjny. interpretacja zaś jest możliwa na wiele sposobów

 

wyniki aukcji zostały anulowane. aukcja została zakończona, anulowana i wystawiona na kolejne 24 godziny bez usuwania ofert. moze być ;) ?

 

fakt, ze w regulaminie dla dociekliwych powinien pojawić się zapis, że w przypadku ..... aukcje mogą zostac anulowane lub przedłuzone

 

teraz kwestia zasadnicza, a nie akademicka. co jest lepsze dla użytkowników: anulowanie całkowite czy przedłuzenie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
regulamin jest nieprecyzyjny. interpretacja zaś jest możliwa na wiele sposobów

 

wyniki aukcji zostały anulowane. aukcja została zakończona, anulowana i wystawiona na kolejne 24 godziny bez usuwania ofert. moze być ;) ?

 

fakt, ze w regulaminie dla dociekliwych powinien pojawić się zapis, że w przypadku ..... aukcje mogą zostac anulowane lub przedłuzone

 

teraz kwestia zasadnicza, a nie akademicka. co jest lepsze dla użytkowników: anulowanie całkowite czy przedłuzenie ?

 

To nie jest kwestia interpretacji a oczywistych zapisów regulaminowych. W omawianym przypadku regulamin wyraźnie określa co uczyni serwis z aukcjami w przypadku awari. Akceptując regulamin każdy z nas wyraził zgodę na anulowanie aukcji w określonych w regulaminie przypadkach. Jednocześnie akceptując inne postanowienia owego regulaminu. I skoro nie akceptowaliśmy możliwości przedłużania aukcji to tego typu działania serwisu są ich samowolą delikatnie pisząc. A co do wspomnianej przez Ciebie kwesti...ja dostałem informacje o przedłużeniu aukcji a nie o anulowaniu...pewnie do każdego z nas piszą co innego...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... chyba nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem bo to niewiele da...

Alleluja i do przodu jak zwykł mawiać mój idol ;)

(mam nadzieję, że nie podpadnę próbując rozładować nieco tak wielkie emocje)

 

P.S. Chyba nie do końca sytuacja została opanowana, bo nadal są problemy z wystawianiem aukcji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie do serwisu. Ostatni raz pytam kiedy zostanie przywrocona pełna funkcjonalnosc mobilnej wersji serwisu? Kto i kiedy zwroci na nasze konto domeny ktore spadly bo przedluzyc ich sie nie dalo (wersja mobilna) pytanie trzecie, jakie zadoscuczynienie przewiduje serwis tytulem niemozliwosci wystawiania domen na sprzedaz, rowniez aukcji dla korzystajacych z mobilnej wersji serwisu? Problem szajsu zwanego mobilna wersja serwisu byl parokrotnie poruszany, zglaszany parokrotnie opiekunowi konta, ale dzisiaj to juz síe wku.wíłem...tak że oczekuje jasnych i klarownych deklaracji z Waszej strony w zakresie w/w pytan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widzę moje pytania były dla Was za trudne zatem tym razem zadam jedno ale konkretne:

KIEDY KUR.A MAC ZROBICIE PORZĄDEK Z MOBILNĄ WERSJĄ SERWISU...o naszych stratach nie wspominając...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rating jest przeliczany od nowa stad chwilowe problemy - w najblizszym czasie wszystko wroci do normy ! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy próbuję wejść na główną stronę AM to automatycznie mnie wylogowywuje :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy próbuję wejść na główną stronę AM to automatycznie mnie wylogowywuje :ph34r:

Ten problem pojawia się co jakiś czas... Ja zauważyłem, ze wchodząc z dropped na główna stronę AM (ale też nie zawsze) pojawia się inne saldo (pewnie czyjeś bo za każdym razem jest inna kwota) ale zaraz po wejściu w inną zakładkę wraca wszystko do normy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy próbuję wejść na główną stronę AM to automatycznie mnie wylogowywuje :(

 

 

Czy da się jakoś rozwiązać ten problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak nie jestem zalogowany to strona Dropped.pl śmiga, ale po zalogowaniu muli, muli i wymulić nie może. Ostatnio strona funkcjonuje coraz wolniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×