Jump to content
Sign in to follow this  
maryuse

Domeny .mobi

Recommended Posts

Przeczytałem ostatnio na jednej ze stron rejastratora, iż domeny w TLD .mobi będą zyskiwały na wartosci, że sa one dedykowane dla portali wyswietlanych na urzadzeniach mobilnych ze wzgledu na specyfikę jezyka programowania i jego ograniczeń.

Zastanawia mnie kwestia:

-skoro obecnie przegladarki Wap, czy też WWW w tychże urzadzeniach spełniaja już standardy XHTML to o jakich ograniczeniach autor pisał,

-rozumiem, ze gdyby strona była piasna tylko w języku WML (dotyczy WAP) to może faktycznie maiałoby to sens, ale obecnie jest trend progaramistów w kierunku XML (to jezyk który definiuje wszystkie języki w tym XHTML i WML),

-skoro strona WWW o rozszerzeniu .com jest poprawnie wykonanana w XHTML to taka strona prawidłowo jest wyswietlana na komórce na przykład.

 

Troche sie rozpisałem ale chetnych zapraszam do dyskusji. Może czegoś nie rozumiem. Programuje strony www i własnie nie bardzo rozumiem tej dedykacji domeny .mobi pod urzadzenia mobilne skoro jest trend unifikacji dostepu do informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem domeny .mobi sa bardzo naciagane i watpie czy kiedys nabiora na wartosci. To jest pierwsze tld ktore jest dla tak specyzowanej grupy wiec i popyt na nia bedzie maly. Chociaz mozliwe ze bedzie ona uzywana glownie w telefonach komorkowych, ale to sie dowiemy pewnie za pare ladnych lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to bardzo mozliwe. Byc moze bedzie tak samo jak z domenami .pro o ktorych malo kto wie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Moim zdaniem, jeżeli producenci telefonów i operatorzy gsm będą mocno "lansowali" .mobi to jest szansa, że za jakiś czas będą sporo warte, zreszta pare .mobi poszło już za ładną kase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×