Jump to content
Sign in to follow this  
zaan

Zgłupiałem

Recommended Posts

Przepraszam za mało oryginalny tytuł, ale mam dosyć "ciekawy" problem...

 

Właśnie przez panel az zarejestrowałem domenę xxxx.com (literówka, pierwsza 300 alexy) - naturalnie była wolna (ale o tym szerzej później). Ustawiłem DNS'y na ND. Rejestruje, wszystko ok, sukces! Yuhu! Wchodzę na ND ->add domain i... domena istnieje. :) Wpisuje adres do przeglądarki i wchodzi mi na ND. Co jest myślę. Sprawdzam whois (az,active24,nazwa)- widnieją moje dane. /EDIT - tu coś było ale się zmyło/

 

Co może być grane? Czy udało mi się przechwycić domenę i dnsy (ustawione przeze mnie na ND) wskazują jeszcze na parking innego gościa? Zmieniłem na DNSy az i czekam co będzie.

 

Innej teorii nie mam..

 

Aha. Na internic.net wywala: "No match for registrar "xxx.COM"."

 

Zauważyłem, że az często przekłamuje stany domen. To co pokazuje zajęte, faktycznie jest wolne :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

niedawno mialem problem tez z az.pl

 

rejestrowalem domene xxxx.com, wyskoczyl jakis blad. jak chcialem jeszcze raz zarejestrowac to wyskoczyło ze zajete. patrze w whois a tam moje dane i wszystko pieknie, ale domeny nie bylo w panelu.

 

pewnie to cos u nich... daj znac jak to sie skonczy ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prostu ktoś mial ją wczesniej w NameDrive, nie odnowił i nie usuną z konta w ND. Daj screen do ND z panelu administracyjnego gdzie zarejestrowales domene.

 

Chba ze źle Cie zrozumialem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po prostu ktoś mial ją wczesniej w NameDrive, nie odnowił i nie usuną z konta w ND. Daj screen do ND z panelu administracyjnego gdzie zarejestrowales domene.

 

Też tak myślę (tylko „usunął” bym inaczej napisał :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że dobrze zrozumiałeś apze. Musi tak być, bo chociaż się staram, to innej możliwości nie widzę.

 

Po prostu zdziwiłem się, że ktoś wypuścił taką ładną (niekombinowaną) literówkę takiego serwisu i stąd ta cała panika :)

 

Zobaczymy, czy zmieni mi przekierowanie na dns'y az. Wtedy będę spokojny.

 

BTW. az jest dziwny. Dalej pokazuje tą domenę jako wolną...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też tak myślę (tylko „usunął” bym inaczej napisał :P ).

Literówka, zjedzenie ostatniej ltery :P. W innych swoich postach ten wyraz napisałem dobrze. Nie mówię o innych wyrazach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW. az jest dziwny. Dalej pokazuje tą domenę jako wolną...

 

Coś im szwankuje, bo od paru godzin API mi nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co może być grane? Czy udało mi się przechwycić domenę i dnsy (ustawione przeze mnie na ND) wskazują jeszcze na parking innego gościa? Zmieniłem na DNSy az i czekam co będzie.
------------------------------------------------------------

 

 

Nic nie bedzie...

Pisz koniecznie do ND - mialem kilka takich sytuacji i nie licz ze sami to zmienia - kasa wplywa na konto starego wlasciciela domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wchodzę na ND ->add domain i... domena istnieje.

 

tak jak już koledzy napisali, oznacza to, że ktoś ma już tą domenę w swoim portfolio w ND. po prostu dodając ją do swojego i otrzymując taki komunikat kliknij w "ownership review". ludzie z ND sprawdzą czy domena faktycznie należy do Ciebie po whois, a jeżeli we whois Twoje dane nie są ujawnione, poproszą się o zrzut ekranu z Twojego panelu domen, gdzie masz tą domenę zarejestrowaną. cały proces trwa dzień, góra dwa.

właśnie przedwczoraj miałem podobny przypadek, a dziś domena jest już w moim portfolio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie. Domena jest już w moim portfolio na ND. I dobrze, bo sedo jakoś mi nie podchodzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×