Jump to content

Recommended Posts

Opis sprawy, który miał miejsce dziś.

Dotyczy jakości firmy NetArt

 

W dniu 14.03.2009 r. wysłałem do firmy NetArt wniosek w sprawie wydania kodów authinfo dla domen zarejestrowanych na moją firmę W dniu 16.03.2009 r. zostały wygenerowane listy email w których napisane było iż kody zostaną wysłane w przeciągu jednego dnia roboczego, kody authinfo otrzymałem w dniu 20.03.2009 r.

 

Otrzymałem łącznie 26 kodów authinfo ale bez kodu dla najważniejszej domeny która również wymieniona była na wniosku. Były wszystkie z wyjątkiem tej jednej którą chciałem sprzedać. Po rozmowie telefonicznej z biurem obsługi klienta firmy NetArt kody authinfo miały być mi natychmiast wysłane na adres email który widnieje w moim panelu. Kody otrzymałem o godz. 17:14 dnia 20.02.3009 r. Email podpisany przez pana Michała J. Z-ca Kierownika Biura Obsługi Klienta. Niestety zbyt późno.

 

Domena została przeznaczona na sprzedaż, została podpisana umowa z której klient się wycofał z powodu zaniedbania firmy NetArt polegającego na niedostarczeniu kodu authinfo na czas w poprawnej postaci tj. listu poleconego w raz z wydrukiem zawierającym kod authinfo dla domeny w wyniku czego poniosłem stratę w wysokości 15.000 zł z tytułu sprzedaży domeny, plus koszty kary umownej w wysokości 10.000 zł za niewywiązanie się z umowy.

 

Tak właśnie działa firma NetArt

Nie wiem co mam zrobić to jest poprostu karygodne,

mam zamiar dochodzić zadośćuczynienia na drodze sądowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli klientowi zalezaloby na domenie to by zrozumial, kto podpisuj umowy za 10tys z niewywiazania sie? moze to nowy sposob naciagania: kupic doemne z netart podpisac taką umowę, i na 90% netart zawali sprawe ;)

Edited by domeny.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena została przeznaczona na sprzedaż, została podpisana umowa z której klient się wycofał z powodu zaniedbania firmy NetArt polegającego na niedostarczeniu kodu authinfo na czas w poprawnej postaci tj. listu poleconego w raz z wydrukiem zawierającym kod authinfo dla domeny w wyniku czego poniosłem stratę w wysokości 15.000 zł z tytułu sprzedaży domeny, plus koszty kary umownej w wysokości 10.000 zł za niewywiązanie się z umowy.

 

Nie uważasz, że to co napisałeś nie ma sensu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie kupujący(zresztą z forum) czekał trzy tygodnie na domenę(transfer 21 dni) i raczej nie w głowie było mu dochodzić odszkodowania. W świecie biznesu spisuje się rózne umowy, może kupujący sam miał terminy przed swoim klientem i przez sytuację z NetArt nie dostarczył mu rozwiązania na czas? Sam miałem taką sytuację(ale tylko raz) kiedy duża firma nasłała na mnie prawnika, żeby załatwiał ze mną kupno domeny i na umowie którą sporządził ów prawnik było właśnie coś takiego, że w razie gdybym się nie wywiązał ze sprzedaży domeny, to wtedy należałoby im się 20 tysięcy odszkodowania ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otrzymałem łącznie 26 kodów authinfo ale bez kodu dla najważniejszej domeny która również wymieniona była na wniosku. Były wszystkie z wyjątkiem tej jednej którą chciałem sprzedać.

 

No popatrz, pewnie byli w zmowie z kupujacym ta domene ;)

 

Sorry, Twoja historia nas nie przekonala. "Jestes zagrozony" powiedzialby Krzysztof Ibisz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No popatrz, pewnie byli w zmowie z kupujacym ta domene ;)

 

Sorry, Twoja historia nas nie przekonala. "Jestes zagrozony" powiedzialby Krzysztof Ibisz ;)

 

może Ciebie to teraz śmieszy ale pewnie jak byś się znalazł w takiej sytuacji to tez szukał byś jakieś porady....

trochę zrozumienia ludzie

 

cóż mogę powiedzieć w tej sprawie, na twoim miejscu również ubiegałbym się o "zadośćuczynienie" jak to nazwałeś ale najpierw udałbym się do prawnika z tym i przedstawił jak sprawa stoi.

Edited by blink

Share this post


Link to post
Share on other sites
może Ciebie to teraz śmieszy ale pewnie jak byś się znalazł w takiej sytuacji to tez szukał byś jakieś porady....

trochę zrozumienia ludzie

 

cóż mogę powiedzieć w tej sprawie, na twoim miejscu również ubiegałbym się o "zadośćuczynienie" jak to nazwałeś ale najpierw udałbym się do prawnika z tym i przedstawił jak sprawa stoi.

 

@blink Dzięki

 

Ja sobie nie wymyśliłem tech całej historii.

 

W NetAt mam 130 domen chciałem je przenieść do innego rejestratora (lepsze ceny),

trochę odsprzedać, porobić porządki wiosenne i niestety zaczeły się szopki.

 

Właściwien, nie kumam tej firmy.

Prosiłem ich by mi kody authinfo wysłali odrazu emailem,

upierali się że tak nie moża bo nask na to nie zezwala, że tylko

listem poleconym można. OK.

Dobra niech będzie polecony laska, ale skoro pomineli mi domenę,

którą wymieniłem na wniosku to już chyba przesada!

 

Dziś jak zadzwoniłem to nagle okazuje się można wysłać kod emailem.

 

Faktycznie jest na stronie NSKU jak byk

"Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany

jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków."

Edited by Members.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalnie Ci współczuje.

Też jakiś czas temu przekonałem się o braku poszanowania klienta przez firme NetArt.

Przy czym w moim przypadku nie poniosło to za sobą żadnych konsekwencji. Poza faktem że są u mnie przegrani.

Ale generalnie naprawde nieciekawa sprawa..

Ja na Twoim miejcu równiez starał bym się o jakies zadość uczynienie...

Edited by sz3kla

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jestem ciekawy finału sprawy i dowodów rzecz jasna, gdyż na razie piszemy o rzeczach wirtualnych (chciałbym dać wiarę, ale z natury jestem sceptykiem typu szkiełko i oko)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod AuthInfo służy do przenoszenia domeny pomiędzy rejestratorami, a nie do zmiany abonenta, od tego jest cesja. Twoim błędem było, że zgodziłeś się, pod groźbą takiej kary, wydać AuthInfo w takim krótkim terminie. Należało zrobić cesję domeny, a o kod starałby się już nowy właściciel. Rezygnacja z kupna domeny z powodu niewydania kodu jest co najmniej niepoważna. Może powinieneś wytłumaczyć klientowi do czego ten kod służy i że bez tego domena już może działać dla tego klienta?

a.

Edited by ams

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybym wiedział, że grozi mi kara 10 tysięcy, za niewywiązanie się z umowy wsiadam w samochód jadę osobiście do NetArt'u pokazuję dowód osobisty biorę kod authinfo i jadę do domu ... wole stracić 100 zł na paliwo niż być 10.000 zł w plecy.

Choć mało wiarygodnie wygląda umowa z karą na 10k przy kwocie 15k.

Przy takiej kwocie kara max. 2k ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdybym wiedział, że grozi mi kara 10 tysięcy, za niewywiązanie się z umowy wsiadam w samochód jadę osobiście do NetArt'u pokazuję dowód osobisty biorę kod authinfo i jadę do domu ... wole stracić 100 zł na paliwo niż być 10.000 zł w plecy.

Choć mało wiarygodnie wygląda umowa z karą na 10k przy kwocie 15k.

Przy takiej kwocie kara max. 2k ...

 

 

A to istnieje jakaś reguła co do wysokości kary, bo ja o takiej nie słyszałem. Równie dobrze mogła tam się znaleźć kwota 100.000zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stanowisko NASK jest takie, że kod authinfo ma być wydany niezwłocznie:

 

Czy NASK gdziekolwiek zdefiniowal, co do dokladnie jest niezwłocznie? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy NASK gdziekolwiek zdefiniowal, co do dokladnie jest niezwłocznie? ;)

 

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=niezw%B3ocznie

niezwłoczny «taki, który powinien nastąpić w jak najkrótszym czasie»

• niezwłocznie

 

Biorąc pod uwagę uwarunkowania techniczne, „jak najkrótszy czas” wynosi w porywach do kilku sekund, zwykle mniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to istnieje jakaś reguła co do wysokości kary, bo ja o takiej nie słyszałem. Równie dobrze mogła tam się znaleźć kwota 100.000zł.

Ja o takim czymś nie słyszałem, ale umowy są różne i nie ma przepisu który by na to nie pozwalał, umowa wiążąca z karą dot. z jej niewywiązania.

Oczywiście ja tutaj tylko i wyłącznie mówię, co bym zrobił gdybym znalazł się na jego miejscu.

Bo osobiście nigdy nie podpisywałbym takiej umowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×