Jump to content
Sign in to follow this  
Grzesiek B.

ParkDomen.pl - aukcje przechwyconych domen

Recommended Posts

Proponuję zmienić lub poprawić komunikaty pojawiające się po złożeniu oferty w licytacji. Są mało czytelne.

W przypadku licytacji dwóch użytkowników typu ukryty i ukryta bardzo łatwo można się pogubić KTO jest KTO. Tak właśnie straciłem możliwość dalszej licytacji sugerując się przedłużeniem czasu o 10 minut i wyświetleniem się nicka aktualnego najwyżej licytującego. Nie wiedziałem już czy występuję pod nick'iem UKRYTY czy jako UKRYTA.

 

W przypadku złożenia identycznej oferty cenowej jak poprzednik nie ma jednoznacznego komunikatu typu: "Twoja Oferta Jest Niewystarczająca".

Trochę się wkurzyłem :lol:

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku złożenia identycznej oferty cenowej jak poprzednik nie ma jednoznacznego komunikatu typu: "Twoja Oferta Jest Niewystarczająca".

Trochę się wkurzyłem :lol:

 

Przyjrzę się jeszcze raz tym komunikatom. Dziękuję za sugestie.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku złożenia identycznej oferty cenowej jak poprzednik nie ma jednoznacznego komunikatu typu: "Twoja Oferta Jest Niewystarczająca".

 

Zmiana została wprowadzona i teraz komunikaty są bardziej czytelne.

Jeszcze raz dzięki za sugestię.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, że w przypadku nicków ukrytych trochę ciężko się połapać, które aukcje się wygrywa a które nie. Przydałaby się dodatkowa informacja:jesteś teraz wygrywającym aukcję albo coś takiego.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się, że w przypadku nicków ukrytych trochę ciężko się połapać, które aukcje się wygrywa a które nie. Przydałaby się dodatkowa informacja:jesteś teraz wygrywającym aukcję albo coś takiego.

 

Już jest :lol:

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już jest :D

Przy najbliższej aukcji przetestuję ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jakiś błąd:

gdy dodaję aukcję do obserwowanych i sam w niej licytuję otrzymuję info mailem o tym, że ktoś w aukcji obserwowanej przeze mnie licytuje. Zaznaczam, że jestem jedynym licytującym. To może trochę mylić. Zresztą sam mail z informacją to same "krzaczki".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest jakiś błąd:

gdy dodaję aukcję do obserwowanych i sam w niej licytuję otrzymuję info mailem o tym, że ktoś w aukcji obserwowanej przeze mnie licytuje. Zaznaczam, że jestem jedynym licytującym. To może trochę mylić. Zresztą sam mail z informacją to same "krzaczki".

 

Dzięki za info. Już poprawione.

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zniknęły wszystkie aukcje czy ja już jestem zmęczony? :)

 

Przerwa jest.

 

Nie dostałeś 17.08 maila o tytule "Aukcje domen - przerwa urlopowa"

 

Szanowni Klienci,

 

pragniemy poinformować, w związku z planowanym urlopem (21.08-30.08) - a tym samym niemożnością

zapewnienia pełnej obsługi w tym czasie - od dziś do 31 sierpnia nie będą rozpoczynały się nowe aukcje domen.

Oczywiście w tym czasie nadal będziemy przechwytywali domeny, ale pojawią się one na aukcjach

we wrześniu.

 

Liczymy na Państwa wyrozumiałość i proszę oczekiwać kolejnej porcji ciekawych domen już 1 września ;)

 

 

Pozdrawiam,

 

Grzegorz Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena została dodana do przechwycenia przez 8 użytkowników. Nikt nie licytował. Komu przypadnie domena? Temu który najwcześniej dodał ją do przechwycenia, czyli... któremu? Po czym to poznać?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena została dodana do przechwycenia przez 8 użytkowników. Nikt nie licytował. Komu przypadnie domena? Temu który najwcześniej dodał ją do przechwycenia, czyli... któremu? Po czym to poznać?
.

 

Domena przypadnie temu kto dodał jako pierwszy. A poznać go mozna po tym ze jest jako pierwszy na liście licytujacych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A poznać go mozna po tym że jest jako pierwszy na liście licytujących.

Heh, naprawdę :) ?? Nie może być.

Nigdy bym na to nie wpadł :)

 

Chodziło mi o coś innego.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam :rolleyes:

 

Albo ja czegoś nie łapię, albo coś dziwnego działo się podczas tej prywatnej aukcji:

 

Przebieg licytacji

(ukryty) 60,00 PLN 2010-02-04 16:15:01 CET

(ukryty) 60,00 PLN 2010-02-06 20:56:52 CET

(ukryty) 50,00 PLN 2010-02-06 20:56:24 CET

(ukryty) 40,00 PLN 2010-02-06 20:53:24 CET

(ukryty) 30,00 PLN 2010-02-04 16:15:01 CET

 

Licytujących było dwóch: na początku z tą samą kwotą 30 pln i godziną.

Jak to jest możliwe, że jeden licytujący przebijał z datą przechwycenia?

Czy to sztuczne podbijanie ceny czy jest jakieś racjonalne wytłumaczenie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza oferta złożona została automatycznie przez system - ten licytujący dodał domenę najwcześniej do przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwsza oferta złożona została automatycznie przez system - ten licytujący dodał domenę najwcześniej do przechwycenia.

 

To ja wiem :rolleyes:

Na początku były dwie oferty po 30 pln i wygrywał ten, który wcześniej dodał, było tak:

 

(ukryty) 30,00 PLN 2010-02-04 16:15:01 CET

(ukryty) 30,00 PLN 2010-02-04 16:15:01 CET

 

Tylko potem, podczas licytacji, każdą ofertę złożoną przez przegrywającego przebijała oferta wygrywającego. To, co budzi moje wątpliwości to to, że oferta wygrywającego ma datę przechwycenia (2010-02-04 16:15:01 CET).

Z tego co wiem to przy dodawaniu do przechwycenia nie ma opcji "dodaj i ustaw maksymalną cenę licytacji na x pln". Jeśli więc wygrywający chciałby zabezpieczyć swoją wygraną, to musiałby złożyć swoją ofertę z datą późniejszą niż przechwycenie, czyli np. 2010-02-04 16:20:00 CET

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko potem, podczas licytacji, każdą ofertę złożoną przez przegrywającego przebijała oferta wygrywającego. To, co budzi moje wątpliwości to to, że oferta wygrywającego ma datę przechwycenia (2010-02-04 16:15:01 CET).

Z tego co wiem to przy dodawaniu do przechwycenia nie ma opcji "dodaj i ustaw maksymalną cenę licytacji na x pln". Jeśli więc wygrywający chciałby zabezpieczyć swoją wygraną, to musiałby złożyć swoją ofertę z datą późniejszą niż przechwycenie, czyli np. 2010-02-04 16:20:00 CET

 

Zapewne podwyższenie oferty w momencie gdy się wygrywa nie powoduje zmiany daty złożenia oferty (vide allegro.pl, PPD.pl).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w ParkDomen są jakieś problemy z przechwytywaniem?

 

Zleciłem w Dropped i ParkDomen 2 domeny do przechwycenia. obie złapał ParkDomen. Jedną dziś po 6-tej rano, drugą po 14-tej. Do tej pory cicho sza! Poprzednio po kilku godzinach dostałem info, a teraz nawet nie wiem, czy jest aukcja, czy byłem jedynym, który zlecił, tylko widze, że domeny są zarezerwowane? Przecież Grzegorz mówił, że dla siebie domen nie przechwytuje jesli ktoś inny zlecił. Jestem ciekaw, skąd te opóźnienia. Chyba napisze do supportu albo poczekam jeszcze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w ParkDomen są jakieś problemy z przechwytywaniem?

 

Zleciłem w Dropped i ParkDomen 2 domeny do przechwycenia. obie złapał ParkDomen. Jedną dziś po 6-tej rano, drugą po 14-tej. Do tej pory cicho sza! Poprzednio po kilku godzinach dostałem info, a teraz nawet nie wiem, czy jest aukcja, czy byłem jedynym, który zlecił, tylko widze, że domeny są zarezerwowane? Przecież Grzegorz mówił, że dla siebie domen nie przechwytuje jesli ktoś inny zlecił. Jestem ciekaw, skąd te opóźnienia. Chyba napisze do supportu albo poczekam jeszcze.

WYJAŚNIONE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje ze nie macie pretensji za odkopanie ale chcialbym czegos od Was sie dowiedziec. Na czym tak naprawde polega ten serwis? :) A raczej jak działa? Skrypt sprawdzajacy co x milisekund dostepnosc domeny i jej ewentualna rezerwacja? No ParkDomen chyba sztamy z NASKiem nie ma a że ktoś z owego serwisu siedzi i F5 pali to też nie chce mi się wierzyć :o

 

p.s lista domen które zostały już zlecone do przechwycenia jest gdzieś publikowana (nie te już przechwycone)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ParkDomen chyba sztamy z NASKiem nie ma a że ktoś z owego serwisu siedzi i F5 pali to też nie chce mi się wierzyć :)

 

p.s lista domen które zostały już zlecone do przechwycenia jest gdzieś publikowana (nie te już przechwycone)?

 

Nameo jest przecież rejestratorem i partnerem NASK:

http://www.dns.pl/porozumienie/partners/nameo.html

https://parkdomen.pl/kontakt

 

Przechwytują jak dropped.pl, czasem nawet lepiej. A i ceny niższe na aukcjach ogólnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×