Jump to content
apze

.TEL - już dziś - już teraz - już za późno ;(

Recommended Posts

Zmiana DNS-ów dla takich adresów jest w związku z tym niemożliwa, nie można również publikować tam dowolnych treści.
Ehh, dałem tyłka po całości, im człowiek starszy tym głupszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmiana DNS-ów dla takich adresów jest w związku z tym niemożliwa, nie można również publikować tam dowolnych treści.

:)

to po co komu taka domena?

 

(a mi sie nic nie zarejestrowalo bo Dotpay dał plamy... jutro do nich zadzwonie i poprosze o zwrot pieniedzy hmm)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile osób, rejestrujące te domeny, zdaje sobie sprawę, że innej stronki niż wizytówka taka jak ta http://largeco.tel tam nie założą?

To tylko wizytówki mające służyć jako globalna książka telefoniczna. Serwisów marzeń tam nie pozakładacie.

 

Btw. Witam wszystkich :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile osób, rejestrujące te domeny, zdaje sobie sprawę, że innej stronki niż wizytówka taka jak ta http://largeco.tel tam nie założą?

To tylko wizytówki mające służyć jako globalna książka telefoniczna. Serwisów marzeń tam nie pozakładacie.

 

ja o tym zapomnialem

kiedys czytalem ze to bedzie ''globalna ksiazka telefoniczna'' ale ucieklo mi z glowy :)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile osób, rejestrujące te domeny, zdaje sobie sprawę, że innej stronki niż wizytówka taka jak ta http://largeco.tel tam nie założą?

To tylko wizytówki mające służyć jako globalna książka telefoniczna. Serwisów marzeń tam nie pozakładacie.

 

Btw. Witam wszystkich :)

Niektórzy wiedzą, niektórzy nie wiedzą.

Ja widzę pewne możliwości tych domen. Zauważ, że jest możliwość dania opisu oraz odnośnika do strony www - to moim zdaniem dużo. Fajnej domenie .tel , np. sex.tel to w zupełności wystarczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niektórzy wiedzą, niektórzy nie wiedzą.

Ja widzę pewne możliwości tych domen. Zauważ, że jest możliwość dania opisu oraz odnośnika do strony www - to moim zdaniem dużo. Fajnej domenie .tel , np. sex.tel to w zupełności wystarczy.

Dostrzegam potencjał tych domen, zwłaszcza iż kontakty tam zawarte mogą być zagnieżdżane (podział na miasta, regiony).

Jeśli będzie to rozwijane i promowane może jakiś sukces odnieść. Dobrym pomysłem było na przykład dostosowanie wizytówek to urządzeń mobilnych. Zamiast szukać kontaktu na stronach na komórce, jeden adres i z głowy.

 

W mojej poprzedniej wypowiedzi chodziło mi o posty użytkowników o zakładaniu tam własnych serwisów, świadczące o niewiedzy na temat zamawianych usług jak i o dobieraniu nazw domen nieadekwatnie do zastosowania domen .tel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)

Serwery znajdujące się w Stanach Zjednoczonych mogą znaleźć się w domenie komercyjnej (.com - od commercial), naukowej i edukacyjnej (.edu ? education), rządowej (.gov ? goverment), wojskowej (.mil ? military), usług sieciowych (.net ? network providers) lub organizacji (.org ? organizations). Pozwala to na szybkie zorientowanie się w charakterze instytucji, z którą się łączymy. W Polsce ten zwyczaj nie jest zbyt powszechnie przestrzegany i trafiamy czasem na takie nic nie mówiące nazwy serwerów jak www.gazeta.pl czy informujące nas o położeniu geograficznym www.lublin.pl.

(...)

6 lipca 1998

 

Tekst z roku 1998 przedstawia ten sam sposób myślenia, który można dostrzec u niektórych domainerów dzisiaj. Nie tędy droga, segregacja stron poprzez nowe rozszerzenia nie porządkuje internetu, tylko go zaśmieca. Internauta nie może się zastanawiać czy strona będzie pod .tel, .mobi, .com, .pl, czy może jeszcze innym wymyślnym rozszerzeniem bo przejdzie do konkurencji. Strony w domenach intuicyjnych, .com w USA, a .pl w Polsce wygrywają już na starcie bo jest to biznesowo uzasadnione.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jakieś żarty AZ.PL zainkasował pieniążki i poinformował "USŁUGA: Rejestracja domeny: xxx.tel, na okres: 1nie mogły zostać wykonane automatycznie." Najpierw problem z częściowo niedziałającym serwisem z płatnościami, więc zapłaciłem kartą...

Przecież tutaj liczy się każda minuta, za chwile domeny może mieć, kto inny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jakieś żarty AZ.PL zainkasował pieniążki i poinformował "USŁUGA: Rejestracja domeny: xxx.tel, na okres: 1nie mogły zostać wykonane automatycznie." Najpierw problem z częściowo niedziałającym serwisem z płatnościami, więc zapłaciłem kartą...

Przecież tutaj liczy się każda minuta, za chwile domeny może mieć, kto inny.

 

Też miałem ten komunikat, dziwna sprawa, ale na szczęście domena została zarejestrowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domeną .tel nie wiążę przyszłości związanej ze stronami czy globalną książką telefoniczną.

To po prostu nowy system identyfikacji. Tak jak domeny .pl identyfikują IP, tak domeny .TEL będą identyfikowały inne namiary w tym numery telefonów, email, skype. Myślę, że to takie następstwo, gdy adresy IP zamieniamy na proste i łatwe do zapamiętania nazwy (główna idea domen). Teraz czas, aby nasze numery telefonu zamienić prostymi nazwami np:

rafalp.TEL (0516433902)

restauracja.TEL (zamiast 022.4322343)

nazwafirmy.TEL (zamiast 32.2825032)

Nie można tego porównać do domen .mobi czy .eu to zupełnie inny system.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z domeną .tel nie wiążę przyszłości związanej ze stronami czy globalną książką telefoniczną.

To po prostu nowy system identyfikacji. Tak jak domeny .pl identyfikują IP, tak domeny .TEL będą identyfikowały inne namiary w tym numery telefonów, email, skype. Myślę, że to takie następstwo, gdy adresy IP zamieniamy na proste i łatwe do zapamiętania nazwy (główna idea domen).

 

Prędzej znajdziesz daną osobę na Naszej Klasie, gdzie ponoć siedzi już cała Polska (więc to jedna wielka książka telefoniczna) niż po domenie .tel Skoro ktoś będzie miał Andrzej.tel, ktoś inny AndrzejK.tel a inny jeszcze AndrzejKowalski.tel a Andrzejów X cos tam mamy tysiące to niby jak chciałbys zrealizowac utopijny plan namiaru dla wszystkich osób? Domeny .tel to tylko kolejna cegiełka do zamieszania z identyfikacją i niczego one nie ułatwią. NIe widze przeszkód, aby taką samą wizytówkę wykonać sobie na stronie ImięNazwisko.pl

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prędzej znajdziesz daną osobę na Naszej Klasie, gdzie ponoć siedzi już cała Polska (więc to jedna wielka książka telefoniczna) niż po domenie .tel Skoro ktoś będzie miał Andrzej.tel, ktoś inny AndrzejK.tel a inny jeszcze AndrzejKowalski.tel a Andrzejów X cos tam mamy tysiące to niby jak chciałbys zrealizowac utopijny plan namiaru dla wszystkich osób? Domeny .tel to tylko kolejna cegiełka do zamieszania z identyfikacją i niczego one nie ułatwią. NIe widze przeszkód, aby taką samą wizytówkę wykonać sobie na stronie ImięNazwisko.pl

Numery telefonów to kilka-kilkanaście cyfr (0-9) i jest tylko 10 możliwości. Tutaj możesz mieszać te cyfry + litery alfabetu; więc starczy dla wszystkich :)

I nie traktuję tego jako wizytówkę ;) Tylko 'zbiorczy numer, identyfikator'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny .tel nigdy nie będą czołowymi domenami ale mają szansę zyskać umiarkowaną popularność, szczególnie że tak szybko zarejestrowaliście dobre keywordy. Można stworzyć w taki sposób szybko katalogi dostawców pizzy, korporacji taksówkarskich, firm itp. Zagnieżdżanie jest dobrze pokazane na przykładzie http://celebrity.tel/.

 

Bardzo motywująco na rozwój przydatnych treści w tych domenach może wpłynąć fakt że nie można ich wrzucić na parking :)

 

# rezerwacje.tel

# lekarz.tel

# zakopane.tel

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to i ja się pochwalę moimi .telinkami

 

997.tel

112.tel

 

Po rejestracji dostałem komunikat o braku możliwości rejestracji automatycznej. Domeny w az dalej pokazują się jako wolne, ale miła pani na helplajnie powiedziała, że są już do mnie przypisane i teraz trzeba tylko spokojnie czekać.

 

nindże czy nie nindże?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można stworzyć w taki sposób szybko katalogi dostawców pizzy, korporacji taksówkarskich, firm itp. Zagnieżdżanie jest dobrze pokazane na przykładzie http://celebrity.tel/.

 

czyli wracamy do początków internetu i katalogów z tysiącami podstron (tutaj jako subdomeny) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby prosta nawigacja itp ..

 

Ale na dobra sprawe jesli chcemy z tego zrobic jkatalog jakichs uslug to .... lipa , jezeli chcemy dodac lekarz.. to mamy na pierwszej stronie kilkunastu specjalistow , pozniej wojewodztwa , pozniej, powiaty, potem miasta , dopiero kontakt - a najpradopodobniej link na WWW - jesi chodzi o czas to duzo predzej bylo by dotrzec do tych danch wpisujac w

gogulc-u np: stomatolog + gdansk , albo poprostu wejsc na panorame firm i tyle....

 

Ciezko jest sie okreslic, koncowka niby fajna ale "standaryzacja" ............. :/

Edited by creativemind

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że domeny nadal potrafią wywoływać emocje.

To chyba dla tego rozszerzenia dobrze bo im więcej się o nim mówi tym lepiej.

 

Ja mam mieszane uczucia choć wydaje mi się, że niektórzy będą woleli reklamować taką stronę z prostym keywordem ( np. randki.tel , meble.tel ) i podać w niej adres do swojej trudno zapamiętywalnej strony ( np. zakochanisąwśródnas.pl lub mojehiszpańskiestaremeble.pl ).

Bo tak czy inaczej tracą ruch na rzecz innych a tu być może stracą go mniej.

 

Choć z drugiej strony równie dobrze można skorzystać z innego rozszerzenia ( .to / .tv / ... ) a w wymowie tel i peel brzmią podobnie więc czuję, że właściciele peelek z takimi keywordami nie będą mieli powodów do zmartwień.

 

Dopóki .tel nie zostanie porządnie wypromowana ( o ile będzie ) trudno będzie o rewelacyjne transakcje.

Choć to tylko przeczucie.

 

porady.tel ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to i ja się pochwalę moimi .telinkami

 

997.tel

112.tel

 

Po rejestracji dostałem komunikat o braku możliwości rejestracji automatycznej. Domeny w az dalej pokazują się jako wolne, ale miła pani na helplajnie powiedziała, że są już do mnie przypisane i teraz trzeba tylko spokojnie czekać.

 

Domeny .tel nie mogą się składać wyłącznie z cyfr (taka polityka rejestru). Z całą pewnością więc te domeny nie zostaną zarejestrowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny .tel nie mogą się składać wyłącznie z cyfr (taka polityka rejestru). Z całą pewnością więc te domeny nie zostaną zarejestrowane.

To w takim razie już w ogóle końcówka .tel będzie niewypałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To w takim razie już w ogóle końcówka .tel będzie niewypałem.

Dlaczego? Domena 997.tel po to, żeby wejść i zobaczyć alarmowy nr policyjny 997?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Ja osobiście nie jestem przekonany do tej końcówki i podchodzę do niej raczej sceptycznie.

Czas pokaże czy miałem rację, czy tez myliłem się.

 

BTW: Tak wygląda działająca strona na domenie .tel : www.justin.tel

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×