Jump to content
Dan18

Wygasanie Domen

Recommended Posts

Witam. Czy ejst jakas mozliwosc by sprawdzic kiedy wygasa domena?? Sprawdzałem w WHOIS, ale tam nie ma nic na ten temat...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam. Czy ejst jakas mozliwosc by sprawdzic kiedy wygasa domena?? Sprawdzałem w WHOIS, ale tam nie ma nic na ten temat...

 

dla domen zarejestrowanych data wygasania domeny .pl pojawia się we WHOIS dopiero wtedy, gdy domena ta wejdzie w status wygasania. Natomiast w pozostałych przypadkach daty wygasania domeny można się domyślić na oko, że jest to rok (lub wielokrotnośc) od "daty utworzenia" lub daty ostatniej modyfikacji. Przy czy "ostatnia modyfikacja" może oznaczac zarówno datę opłacenia/przedłużenia domeny, ale może również oznaczać zmianę ustawień DNS

 

PS jest jeszcze wygasanie rezerwacji i tutaj data wygasania tez sie pojawia dopiero wtedy, gdy mija dokladnie 14 dni od daty rezerwacji domeny.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli domena wejdzie w stan "Wygasa" to "Data wygasania: 2009.05.19 16:30:44" we Whois oznacza, że dokładnie o 16:30:44 będzie w puli domen które można zarejestrować/rezerwować ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

zauważyłem, że z dropped'em nie ma szans ustawiłem dropsek 5 minut przed zwolnieniem domeny a tu po 6 minutkach pisze, ze dropped sobie ją zarezerował... słabiutko... widze jedynie co pozostaje to opcja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak :)

 

Ps. Oczywiscie chodzi Ci o date Wygasniecia :rolleyes:

To jakim cudem dzisiaj, dodając domenę do mojego scryptu na godzinę 14:54:05 domena złapana została przez dropped i nie o dziwo o 14:54:05 lecz ~godzinę później 15:30:28, jak takie coś wytłumaczyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jakim cudem dzisiaj, dodając domenę do mojego scryptu na godzinę 14:54:05 domena złapana została przez dropped i nie o dziwo o 14:54:05 lecz ~godzinę później 15:30:28, jak takie coś wytłumaczyć?

 

nie zawsze dokładna data wygaśnięcia z WHOIS zgadza się z rzeczywistą datą wygaśnięcia. Są różnice, nieraz duże. DNS.pl podaje,że "WHOIS udostępnia dane z opóźnieniem nie większym niż 15 minut w stosunku do zawartości centralnego systemu rejestracji domen .pl"

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie zawsze dokładna data wygaśnięcia z WHOIS zgadza się z rzeczywistą datą wygaśnięcia. Są różnice, nieraz duże. DNS.pl podaje,że "WHOIS udostępnia dane z opóźnieniem nie większym niż 15 minut w stosunku do zawartości centralnego systemu rejestracji domen .pl"

Rozumiem, że tylko opóźnienie? Nie będzie takiej sytuacji, że domena wygasła wcześniej, niż było napisane we Whois?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja pozwolę sobie odkopać trochę. Według jakiego czasu jest podawana godzina wygaśnięcia domeny w whois?

 

Wg czasu obowiązującego w Polsce w dniu kiedy domena wygaśnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym przechwycić domenę z końcówką .com. Sprawdzałem whpois i jest Expiration Date: 2010-02-19. Czy to znaczy, ze tego samego dnia mogę zlecić dropped.pl przechwycenie tej domeny i zostanie ona dla mnie przechwycona??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym przechwycić domenę z końcówką .com. Sprawdzałem whpois i jest Expiration Date: 2010-02-19. Czy to znaczy, ze tego samego dnia mogę zlecić dropped.pl przechwycenie tej domeny i zostanie ona dla mnie przechwycona??

 

dropped.pl nie przechwytuje domen .com

 

Będziesz musiał zlecić w jakimś zagranicznym np.

 

snapnames.com

pool.com

namejet.com

 

itd.

 

EDIT: a dalej jak pisze umberto - domeny .com wygasają bardzo długo i ich proces usuwania jest bardzo skomplikowany. :unsure:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym przechwycić domenę z końcówką .com. Sprawdzałem whpois i jest Expiration Date: 2010-02-19. Czy to znaczy, ze tego samego dnia mogę zlecić dropped.pl przechwycenie tej domeny i zostanie ona dla mnie przechwycona??

NIe, dopiero po jakichś 75-80 dniach

 

domain-lifecycle.jpg

 

lifecycle.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja bym się chciała zapytać dlaczego po założeniu opcji na daną domenę, nie widać tej opcji w bazie WHOiS- dalej jest wpis przy opcji : brak ??

i jeszcze nie ważne jest chyba u jakiego operatora jest zarejestrowana domena, bo opcje mogę założyć u innego op. na tą domenę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli opcja została założona to widać ją we whois - za każdym jednym razem. :( Jeśli opcji nie widać we whois to znaczy, że nie została założona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli opcja została założona to widać ją we whois - za każdym jednym razem. :( Jeśli opcji nie widać we whois to znaczy, że nie została założona.

kurde czyli co mam zrobić, założyłam opcje w dropped, domena jest chyba w home lub nazwa- nie ważne, ale w swoim panelu w dropped mam napisane ze opcja zostala zalożona.

Mam do dropped napisac- napisze to mi znowu sprzątną domenę z przed nosa ?

 

Moja przygoda z ta firma już mnie denerwuje, ciągle coś jest nie tak, o wszystko muszę się upominać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kurde czyli co mam zrobić, założyłam opcje w dropped, domena jest chyba w home lub nazwa- nie ważne, ale w swoim panelu w dropped mam napisane ze opcja zostala zalożona.

Mam do dropped napisac- napisze to mi znowu sprzątną domenę z przed nosa ?

 

Moja przygoda z ta firma już mnie denerwuje, ciągle coś jest nie tak, o wszystko muszę się upominać.

O opcję na jaką domenę chodzi? .pl? MOżna zakłądać jedynie na .pl. Poza tym, dlaczego pytasz w kilku wątkach o to samo? Nie zwiększy to twojej szansy na odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O opcję na jaką domenę chodzi? .pl? MOżna zakłądać jedynie na .pl. Poza tym, dlaczego pytasz w kilku wątkach o to samo? Nie zwiększy to twojej szansy na odpowiedź.

myślałam ze zwiększy...... Tak na domene.pl, juz zdążyłam doczytać wcześniej ze o takich tylko może być mowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
kurde czyli co mam zrobić, założyłam opcje w dropped, domena jest chyba w home lub nazwa- nie ważne, ale w swoim panelu w dropped mam napisane ze opcja zostala zalożona.

Mam do dropped napisac- napisze to mi znowu sprzątną domenę z przed nosa ?

Nie zakładałaś żadnej opcji w naszym serwisie (sprawdź w historii operacji). Gdzie było napisane, że opcja założona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×