Jump to content
Jaca869

Czy znacie się na PSACH ??? :-/

Recommended Posts

Witam

 

Kilka dni temu moja rodzinka jak to się im od czasu do czasu zdaża przygranęła pieska... Prawdopodobnie ktoś go wyrzucił koło lasu przy drodze. Pies na pierwszy rzut oka bardzo fajny, zadbany.

 

Ale chciałbym wiedzieć czy nie jest to jakaś rasa...? Chwilowo nie jest duży, ale nie ciekawie by było gdyby urósł na duuużego pieska... Dlatego też dołączam jego fotki (robione telefonem). Jeśli ktoś poznaje w nim zwykłego burka, kundla, albo rasowca, proszę o komentarz... Chciałbym po prostu wiedzieć czy nie urośnie za duzy, no i czy nikogo nie zje kiedyś przypadkiem :)

 

bbfb91f3041ff4f9m.jpg

 

011d6a4df926d37bm.jpg

 

97f09193198d4ec2m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biedaczysko :)

Jakkolwiek bardzo wdzięczne waszej Rodzinie (tylko pochwalić za postępowanie!), jest na 100% w stresie. Nowe otocznie, niepewność jutra.

Nikogo nie zje, a okaże wdzięczność. Wszystko zależy, jak będzie traktowany. Już być może zaufał nieraz człowiekowi ...

 

 

Nie mam na zdjęciu skali porównawczej, do jakiegoś mebla np ... ale to chyba mieszaniec "wilczurowaty". Łapy wydaje się mieć dosyć solidne. Powtarzam, ze nie mam skali porównawczej, ale malutki nie będzie.

W zw.z z tym, że widzę tylko jego zdjęcie, sądzę, iż może być w wieku od pół roku do 1 roku. Jeśli został wyrzucony, to pewnie jakiś zwyrodnialec stwierdził, że to chyba jednak nie jest zabawka ponieważ ona rośnie!

 

Nie wielkość jest jednak istotna. To przecież nie jest szafa, czy telewizor, a potencjalny członek Rodziny.

 

Na pewno:

 

1. Twoja Rodzina powinna się upewnić, czy nikt przypadkiem nie szuka tego biedaka. Informacja na stronach lokalnych, Towarzystw Opieki Nad Zwierzętami (lub pod odpowiednimi telefonami w prasie lokalnej). To może być nie tylko dramat psa, trauma, brak jego stada czyli byłej ewentualnie rodziny ... To dramat jego potencjalnych byłych opiekunów.

 

2. Jeśli nikt go nie szuka, powinniście się udać do weterynarza. Standardowe zbadanie, szczepienia.

 

 

Jest młody, wiele go jeszcze można nauczyć. Oczywiście, należy też wymagać, ale tylko pod warunkiem, kiedy się go najpierw nauczy o co chodzi.

Jak już jesteśmy przy tej tematyce ... Tylko wychowanie pozytywne. Poprzez nagradzanie. Nigdy poprzez karanie. Nigdy w życiu poprzez bicie! Oczywiście, jest to pies "z przejściami" więc jakiś czas upłynie w zdobywaniu zaufania.

 

 

 

Edit:

 

piękną ma tę "krawatkę" ;) (a to na pewno nie po rodzicu wilczurze). Prawie taką , jak ma moja sunia.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Networker jest chyba biegły :excl:.Przynajmniej w domenach z tej "branzy" :excl:

 

hehe no tak, t chyba musze coś napisać :excl:

 

pies na 99% nie jest rasowcem, co do wieku i potencjalnych rozmiarów wypada mi się zgodzić z yarowa/yarową ( nie wiem, odmienia sie ?? )

 

co do zaleceń również

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziękuje za wypowiedzi, faktycznie wygląda na młodego psa. Oczywiścicie zorientuje się czy go nikt nie szuka, jeśli nie wiadomo że zostanie z nami. Oczywiście weterynarz wiadomo, że również będzie :excl: dzięki :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam na zdjęciu skali porównawczej, do jakiegoś mebla np ... ale to chyba mieszaniec "wilczurowaty". Łapy wydaje się mieć dosyć solidne. Powtarzam, ze nie mam skali porównawczej, ale malutki nie będzie.

W zw.z z tym, że widzę tylko jego zdjęcie, sądzę, iż może być w wieku od pół roku do 1 roku. Jeśli został wyrzucony, to pewnie jakiś zwyrodnialec stwierdził, że to chyba jednak nie jest zabawka ponieważ ona rośnie!

Gdyby się tak zagłębiać w genetykę, to prawda jest taka że każda rasa w jakiś sposób wywodzi się od wilka. :D

A co do pieska, to moim zdaniem to jakiś mieszaniec hmm.. owczarka niemieckiego? z jakimś kundelkiem.

Potwierdzam, że wygląda młodziutko. Łapki owszem, dobrze zbudowane, więc można wnioskować że jeszcze urośnie.

Moim zdaniem będzie podobnych rozmiarów co owczarki niemieckie.

No i zaleceniami yerowa równiez się zgadzam. :excl:

 

A tak na marginesie, poszanowanie za taki czyn. :excl: Niewielu ludzi w takich sytuacjach decyduje się na przygarnięcie takiego porzuconego/zagubionego biednego zwierzątka. :excl:

Ja przed laty przygarnąłem wychudzonego, wystraszonego, porzuconego boksera i jest ze mną do dziś. :D

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... z yarowa/yarową ( nie wiem, odmienia sie ?? )

 

[...]

 

 

Można śmiało odmieniać :D

 

 

 

name='sz3kla' date='wto, 31 mar 09' post='175814']

Gdyby się tak zagłębiać w genetykę, to prawda jest taka że każda rasa w jakiś sposób wywodzi się od wilka. wink.gif [...]

 

W tym przypadku, chodzi o popularnego "wilczura", czyli owczarka alzackiego/niemieckiego :excl:.

 

Edit:

 

Co do moich "zaleceń" ... miło mi po prostu, że są osoby w taki sposób jak Wy Panowie, patrzące na relację człowiek - pies.

Uczestnicząc w dramacie mojej bokserki (padaczka) jestem świadkiem cierpienia fizycznego. Jednak jakich dodatkowo psychicznych cierpień doświadczają pieski, które są maltretowane lub/i wyrzucane jak śmieci, ukradkiem do lasu, albo z pędzącego samochodu - tylko one wiedzą :excl:

Sz3kla, ile lat ma Twój boksiu :excl:?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będę bardzo wdzięczny za informację, jakie psy prócz yorków mają włosy (nie lenią się).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będę bardzo wdzięczny za informację, jakie psy prócz yorków mają włosy (nie lenią się).

 

West Highland White Terier west_highland_white_terier04.jpg

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będę bardzo wdzięczny za informację, jakie psy prócz yorków mają włosy (nie lenią się).

 

Czy chodzi Ci o pieski "nie leniące się"? Z krótką sierścią?

Np. boksery i w ogóle wszystkie rasy tzw. molosowate. U tych, ten proces dla oka człowieka nie jest tak zauważalny, jak w przypadku innych ras.

Chyba, że pytasz o pieski tak "owłosione" jak yorki a nie leniące się...?

 

Edit:

 

Już rozumiem. To drugie pytanie ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłem tyle psów, które się nie lenią:

Maltańczyk

Hawańczyk

Bolończyk

Shi-tzu

Owczarek francuski Briard

Terier tybetański

Lhasa Apso

Nowofundlandy

West Terriery

Yarowa: Bokser

(część podlega dyskusji)

 

Kwestia jest o tyle istotna, że po 10 latach wczoraj nam mocno pogryziono Yorka i mimo że szybko go w nocy zawieźliśmy na dyżur i następnego dnia przeszedł wiele operacji to nie udało się go uratować (operacje przeszły pomyślnie lecz kilka godzin później nagle się pogorszył stan). Jak wiadomo Yorki bardzo się przywiązują do rodziny jak i rodzina do nich, a ich inteligencja i charakter nie potrafią o sobie zapomnieć, więc muszę pomyśleć o nowym piesku, który choć spróbuje pokazać cechy Yorka, bo mi rodzina nie może się pozbierać, za bardzo go brakuje.

 

Ważne cechy:

- Odważny

- Inteligentny

- Wyjątkowy charakter

- Uparty

- Mocno wiążący się z rodziną

 

York miał jeszcze sto innych.. no ale cóż.

Nie musi być to mały pies.

 

Z góry dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znalazłem tyle psów, które się nie lenią:

 

Nowofundlandy

zdecydowanie się lenią, własnie zaczał się okres, mogę sprzedawać kilka poduszek wypchanych sierścią nowofundlanda dziennie :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli nie miales boksera to moze warto sprobowac? Ja polecam.

Nasz Atos byl na pewno inteligentny, wiazal sie z rodzina i mial wyjatkowy charakter :excl: Z odwaga roznie bywalo ;]

 

 

cieszesiezewaswidzei.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Yarowa: Bokser

(część podlega dyskusji)

 

 

 

Ważne cechy:

- Odważny

- Inteligentny

- Wyjątkowy charakter

- Uparty

- Mocno wiążący się z rodziną

 

[...]

 

Ww. to również ewidentne cechy boksera :D.

 

Są krnąbrne, ale kochają i bronią swojego opiekuna i całą Rodzinę, na śmierć ...

To silne psiska. Uważane za psy średniej wielkości.

Na krnąbrność, i potrzebę dominacji (ale przede wszystkim wobec innych psów) jest odpowiednie wychowanie. Przede wszystkim ustalenie hierarchii (ale to w przypadku każdego pieska przecież ...)

Do końca życia, zabawa to dla nich jeden z najważniejszych priorytetów. Potrafią słuchać i zrozumieć. Bardzo szybko przyswajają sobie to, co się do nich mówi, objaśnia.

Ja do mojej dużo mówiłem, mówię, pokazuję Świat i tłumaczę.

 

Lubią być w środku wydarzeń, obiektem zainteresowania. Psy bardzo rodzinne, uczuciowe, wierne.

Bodajże w dogoterapii chętnie wykorzystywane.

Tak jak rok1978, polecam bokserka.

Są żółte/rude :excl: oraz brązowe/pręgowane ... Do niedawna myślałem, że to "to samo" ...

Widzę różnice, a w budowie ciała również (brązowe/pręgowane są jakby drobniejsze wydaje mi się ...).

Pewnie ze względu na naszą sunię, będę polecał tę płeć oraz to umaszczenie :D

Oczywiście - wszystkie bokserki, niezależnie od płci i koloru, chociaż tak groźnie wyglądające - są przekochane :excl:. Polecam.

 

----

 

 

Współczuję :excl:

Bardzo trudno jest pogodzić się z pożegnaniem takiej istoty, tak nagle ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do moich "zaleceń" ... miło mi po prostu, że są osoby w taki sposób jak Wy Panowie, patrzące na relację człowiek - pies.

Kolego, toż to nie pies! To przyjaciel! :P

Nawiasem mówiąc, tak na tą relacje patrzę. :P

 

Przykładem tego, że nie tylko ja tak na to patrzę, jest to, co napisał Interson.

Kwestia jest o tyle istotna, że po 10 latach wczoraj nam mocno pogryziono Yorka i mimo że szybko go w nocy zawieźliśmy na dyżur i następnego dnia przeszedł wiele operacji to nie udało się go uratować (operacje przeszły pomyślnie lecz kilka godzin później nagle się pogorszył stan). Jak wiadomo Yorki bardzo się przywiązują do rodziny jak i rodzina do nich, a ich inteligencja i charakter nie potrafią o sobie zapomnieć, więc muszę pomyśleć o nowym piesku, który choć spróbuje pokazać cechy Yorka, bo mi rodzina nie może się pozbierać, za bardzo go brakuje.

I również współczuję. Około 7 lat temu też straciłem pieska. A co w tym wszystkim jest najgorsze, to przez przekupnego skur****** weterynarza!! :excl: Ale to zbyt długa historia, by opowiadać.

 

Co do cech które posiadają Yorki, zgadzam się z yarową, posiadają je również boksery. :D

Dodatkowo bokser jest tak delikatny, że można mu nawet dziecko do opieki pozostawić. :D

Oczywiście odrobinkę tu ten fakt wyolbrzymiłem. Z tym że jednak, jak na psa, potrafi się niesamowicie delikatnie obchodzić z dzieckiem.

Uparte są, to fakt, ale przy odpowiednim podejściu, można je bardzo szybko wytresować.

Ja swojego psa bez problemu nauczyłem takich spraw jak siad, leżeć, daj łapę, daj głos, poproś, no i jeszcze jedna bardzo wg. mnie ważna sztuczka, je dopiero gdy usłyszy odpowiednią komendę. ;) To ma na celu ochronienie pieska przed ewentualnym obcym, chcącym go otruć..

 

Generalnie polecam tą rase. Wspaniałe pieski. :excl:

obraz47.jpg

obraz48.jpg

Czyż nie jest słodka? :excl:

Edited by sz3kla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego, toż to nie pies! To przyjaciel! :excl: ...]

 

Co prawda, to prawda ... Zastosowałem tę okropną, sztywną nomenklaturę :excl: .

Fotki piękne :excl:.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem wspomnieć pisząc o tej rasie.

 

Ten pies w tak magiczny sposób okazuje swoją radość, że nawet gdy człowiek ma potwornie paskudny dzień, nie sposób się nie uśmiać. :excl:

To okazywanie radości można by porównać do jakiegoś niezdarnego tańca. :excl:

 

Przekomicznie to wygląda. :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem wspomnieć pisząc o tej rasie.

 

Ten pies w tak magiczny sposób okazuje swoją radość, że nawet gdy człowiek ma potwornie paskudny dzień, nie sposób się nie uśmiać. :excl:

To okazywanie radości można by porównać do jakiegoś niezdarnego tańca. :excl:

 

Przekomicznie to wygląda. :D

 

... o tak :D, a jak się wita, nastawia równocześnie do głaskania i głowę i kuper,

zginając się w pałąk :excl:. I ciszy się całym sobą (nie, jak inne, tylko ogonkiem merda), dosłownie całym ciałem - wygląda wówczas tak, jakby w tym momencie przechodziły przez niego silne dreszcze ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
... o tak , a jak się wita, nastawia równocześnie do głaskania i głowę i kuper,

zginając się w pałąk . I ciszy się całym sobą (nie, jak inne, tylko ogonkiem merda), dosłownie całym ciałem - wygląda wówczas tak, jakby w tym momencie przechodziły przez niego silne dreszcze ...

Dokładnie tak. :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszyyystkie psy są fajne, a kundelki podobno najmądrzejsze :excl:

 

 

... Kundelki są mądre :excl:, nie wiem czy najmądrzejsze :D .

 

Fakt, że jeśli ktoś kocha psy, a wpadnie mu w oko jeden konkretny, to kwestia rasy schodzi w końcu na plan dalszy ... W końcu nie jesteśmy rasistami :excl:

 

 

 

Bohater Autora niniejszego tematu jest piękny :D. I na pewno inteligentny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Kundelki są mądre :rolleyes:, nie wiem czy najmądrzejsze :) .

Najmądrzejsze. ;)

 

Ja mam już drugiego psa w życiu. Pierwszy pies to PON, Polski Owczarek Nizinny, zdechł na infekcję moczowodu po 8 latach. Moja ciotka miała hodowlę tej rasy i do dzisiaj mi się podobają, ale sprzątania po nich jest jest w cholerę. Jak wiecie jak ten pies wygląda, to sobie wyobraźcie ile kudłów jest w domu. :P Co ciekawe jak mu się obetnie kudły które zasłaniają oczy, to pies ślepnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minęło kilka dni, piesek jednak został :P Ogólnie jest super, na początku faktycznie bardzo przestraszony leżał sobie i nie wychodził ale po kilku dniach jak nabrał zaufania biega, bawi się i nawet poszczekuje :)

 

68b4520c476c3a3cm.jpg

 

54e3da92f5b52cfam.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×