Jump to content
Domeny_Wroclaw

Jaki masz samochód?

Recommended Posts

Tak radzili znajomi: bierz vw albo audi.

 

Ewentualnie co polecacie na pierwszy samochód w przedziale cenowym 20 000 - 30 000 zł. (oprócz bmw)?

Nie słuchaj się znajomych, chyba, że pragniesz dołączyć do klubu Audi A4. :)

Ja oczywiście bym coś amerykańskiego znalazł Tobie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie słuchaj się znajomych, chyba, że pragniesz dołączyć do klubu Audi A4. :)

Ja oczywiście bym coś amerykańskiego znalazł Tobie. :)

 

Nie kazdego stac na 6l pod maska i czesci sprowadzane na zamowienie ze stanow :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja oczywiście bym coś amerykańskiego znalazł Tobie. :)

Dziękuję, ale na 300C jestem jeszcze za młody. To tak bliżej 30-stki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie kazdego stac na 6l pod maska i czesci sprowadzane na zamowienie ze stanow :)

Mamy 2010 rok wszystkie części są na miejscu, a silniki o pojemności 2 w autach made in USA już nie dziwią.

Dla przykładu: http://allegro.pl/item879881089_dodge_intr...ng_stratus.html , auto sprzedaje dobry znajomy i jednocześnie mechanik mojego kumpla, mogę dowiedzieć się czegoś więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak radzili znajomi: bierz vw albo audi.

 

Ewentualnie co polecacie na pierwszy samochód w przedziale cenowym 20 000 - 30 000 zł. (oprócz bmw)?

 

Przede wszystkim musiałbyś określić swoje priorytety:

- czy samochód ma mieć rysy sportowe, czy raczej bardziej rodzinny

- czy wchodzi w rachubę 3D

- jakie max. spalanie jest w Twoim zasięgu, abyś później nie pluł sobie w brodę

- etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję, ale na 300C jestem jeszcze za młody. To tak bliżej 30-stki :)

Dlatego polecał bym Tobie Magnuma z Hemi pod maską, ale to trochę większy budżet niż planowany. BTW, Laguna, to też nie jest auto dla młodzieży. :)

 

Podaj więcej informacji, tak jak napisał Radek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim musiałbyś określić swoje priorytety:

- czy samochód ma mieć rysy sportowe, czy raczej bardziej rodzinny

- czy wchodzi w rachubę 3D

- jakie max. spalanie jest w Twoim zasięgu, abyś później nie pluł sobie w brodę

Rysy sportowe niekoniecznie, nawet niewskazane (nie jestem szybki i wściekły). Najbardziej pasowałby mi vw sharan, jednak jest trochę zbyt drogi jak na pierwszy samochód. Wersja 3D raczej nie. Natomiast jeżeli chodzi o spalanie to trudno powiedzieć, może coś średniego?

 

Zakup planuję bliżej wiosny. Z góry wielkie dzięki za opinie i wskazówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak kupowałem dla mamy dwa lata temu Clio to też się nasłuchałem, że elektronika pada i że generalnie francuskie auta są mało warte.

 

Kupiłem naprawdę zadbany egzemplarz Initiale i przez dwa lata prócz typowych wymian (rozrząd, oleje, filtry, klocki) to nic a nic nie wymagało naprawy. Natomiast jeśli chodzi o usterki Renault to faktycznie są problemy z taśmą bocznej poduszki powietrznej, ale nie ma się czemu dziwić ponieważ praktycznie dwa razy dziennie fotel jest przesuwany bo ja wprowadzam auto do garażu ;-)

 

A Renault faktycznie są dobre jeśli chodzi o zderzenia czołowe. Top Gear - Renault Megane Crash Test (03:16)

 

Parę tygodni temu widziałem w akcji Megane Sport i od tamtego czasu całkiem inaczej postrzegam ten samochód.

 

Natomiast w Twoim przedziale cenowym necik kupiłbym A4 B5 Avant 2000/2001 lub A6 C5 każdy silnik prócz 2.5 TDI.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rysy sportowe niekoniecznie, nawet niewskazane (nie jestem szybki i wściekły). Najbardziej pasowałby mi vw sharan, jednak jest trochę zbyt drogi jak na pierwszy samochód. Wersja 3D raczej nie. Natomiast jeżeli chodzi o spalanie to trudno powiedzieć, może coś średniego?

 

Zakup planuję bliżej wiosny. Z góry wielkie dzięki za opinie i wskazówki.

 

No i trochę się już wyjaśniło, niestety w tej kategorii samochodów nie mam opinii więc nie będę się wypowiadał.

 

Jedyne co mogę doradzić, to żebyś przy zakupie ~ 6 letniego samochodu miał w rezerwie ok. 3-4k pln (tak na wszelki wypadek), a zatem odradzam zapalanie się na coś droższego i wydawanie wszystkich odłożonych pieniędzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×