Jump to content
mcjacko

dropped

Recommended Posts

Tak, jesli nie masz skryptu do łapania wygasających domen to możesz marzyć o złapaniu którejś z listy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak :lol: Żeby coś dobrego wyłapać trzeba mieć jeszcze skrypt wypytujący bazę whois i rejestrujący domenę w przeciągu kilku sekund od wygaśnięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

z tego co wlasnie przeczytalem to potrzebny jest jakis skrypt, a czy uzytkownik takiego systemu ma jeszcze mozliwosc jakos wystartowac taki skrypt skoro rzekomo powinien robic to wszystko automatycznie serwis dropped? mozna kilka slow wjasnien na ten temat prosic co to za cudo taki skrypt i jak moglby zwykly uzytkownik z niego skorzystac w takim serwisie,czy caly pic polega na sprzedawaniu samych takich uslug jak oferuje dropped albo na przyklad nawet gdzies na tym forum zareklamowany przez kogos program Domenader zeby klient placil za sam program badz abonament i na tym sie zarabia tzn na kliencie a on biedny naiwniak mysli ze moze mu sie cos uda zarobic.

Zastanawia mnie rowniez to iz skoro mozna takie super wartosciowe domeny tam przechwycic to dlaczego nie robi tego wlasciciel tego serwisu tylko udostepnia to dalej skoro moglby sam zarobic? Czyzby byl z niego taki samarytanin?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Mario,

 

Na dzien dzisiejszy z tego co wiem, serwis dropped umozliwia lapanie domen. Jednak o jego skutecznosci niewiele mi wiadomo. Moge jednak zapewnic ze serwis dropped nie daje w stu procentach szans na zlapanie jakiejs domeny gdyz istnieje wiele innych osob prywatnych ze swietnymi skryptami (mozliwe ze i kontaktami) ktore zgarniaja wszystko co tylko spada. Mysle ze zarabia sie troche na naiwniakach gdyz tak jak mowie, co z tego ze ktos ma liste dobrych domen ktore wygasaja jak ich nie zlapie gdyz jest spora konkurencja. Trzeba sie niezle nagimnastykowac zeby zlapac np. jakas domene z ruchem.

 

Ta lista w dropped z tego co zauwazylem jest obcieta o dobre domeny ktore spadaja wiec zwykly smiertelnik ma nikle szanse na ich zdobycie.

 

To takie moje trzy slowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym serwisie często podawane są fałszywe wartości PR. Ja nie sprawdziłem i wywaliłem 2 stówki w błoto. Myślałem, ze mam PR=5 a kupiłem zero. To chyba nie jest uczciwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spunk: nie fałszywe tylko z redirectu, trzeba wiedzieć co się kupuje i znać się trochę na rzeczy.

 

[ Dodano: 2006-11-21, 12:06 ]

tak btw Domenader(którego jestem twórcą) oraz dropped dopiero wystartowały w Polsce. jako pierwsi zajeliśmy się tematyką usuwanych domen PL.

Na świecie listy z usuwanymi domenami globalnymi są ogólnie dostępne liczą się tylko Ci, którzy potrafią je przechwycić i tak pewnie będzie za niedługo z PLkami listy będą za free, ale liczyć się będą zaawansowane skrypty przechwytujące. Na pytanie czemu twórca takiej listy sam nie wyłapuje wartościowych domen??

Odpowiedz brzmi: bo nie jest wróżką... i nie jest w stanie powiedzieć czy domena z PR4 jest lepsza od domeny z PR2 (to pozostawiamy ocenie użytkownika, my dajemy tylko narzędzia, których wcześniej nie było.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@spunk: Niekoniecznie fałszywe, po prostu był update PageRank i PR spadło. Być może jest to dobry pomysł, by PR sprawdzać częściej niż do tej pory. Zresztą napisałem do Ciebie przedwczoraj w sprawie zwrotu pieniędzy, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi...

 

@tmi: System pokazuje wszystkie wykryte domeny, nie jest tak że te "najlepsze" są specjalnie obcinane. Skuteczność serwisu jest nienajgorsza, do tej pory złapaliśmy prawie 40 domen dla naszych klientów. Oczywiście te super najlepsze domeny łapią ludzie, którzy mają odpowiednie dojścia, nawet odpytywanie WHOIS co sekundę nic tu nie pomoże. Ale te już troszeczkę gorsze łapiemy my :lol:

 

@mario: Nie jestem samarytaninem, po prostu nie znam się na domenach ani na ich kupowaniu i sprzedawaniu, jestem programistą i umiem napisać dobry skrypt co niniejszym uczyniłem. Jest to zgodne z moją filozofią biznesową: nie zarabiaj, tylko dostarczaj innym narzędzia do zarabiania. Zresztą, w ramach testów złapałem dla siebie jedną bardzo fajną domenę oficjalnej strony zespołu Lady Pank (i miała sporo ruchu...)

 

@scav: Polskie prawo autorskie zezwala na reverse-engineering, więc jeśli ktos kupi Twój program i go zdebuguje by dowiedzieć się jak to jest realizowane, nie będziesz mógł nic zrobić...

 

Natomiast chyba nikt nie sądzi że scav powie wszystkim jak taki program napisać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest oczywiste ze scav nie powie jak ten program napisac. Zapewne korzystacie z tego samego sposoby aby odpytywac baze whois czesciej niz robi to zwykly smiertelnik. Czy to ma bezposredni zwiazek z jakims rejestratorem?

 

Dropped.pl: z jaka czestotliwoscia monitorowana domena jest sprawdzana czy juz sie zwolnila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Chciałem jeszcze dodać, że jezeli domena jest rejestrowana w NASK to nie są tak szybko usuwane, na jedną z domen fakturę do zapłacenia miałem w lutym czy marcu 2006, a zapłaciłeem na początku listopada i nic się nie działo, w Polsce delete działa wszędzie tylko nie w NASK'u - no może jakby to była generic to by się ktoś zainteresował (w Nask'u) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×