Jump to content
mcjacko

dropped

Recommended Posts

Pytanie do Pana Michała (Dropped.pl):

Jak wygląda obecnie skuteczność przejmowania domen u Pana?

 

Bo przyznam szczerze ze trochę mnie Pan zawiódł :blink: liczyłem, że przejmie Pan domenę muzo.pl, a tu dzisiaj w nocy o 1:08 po kilkunastu dniach postępowania wyjaśniającego, ktoś uprzedził Dropped :blink:

 

A pewnie kilka osób się u Pana na nią zapisało :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od niedawna zasiliłem szeregi dropped.pl dlatego napiszcie mi proszę czy browar.pl , którą przejął pb, to jak dotychczas rekord w tym serwisie ?

Gratulując zwycięzcy zastanawiam się jednocześnie co z tą domenką zrobi a także czy nie żałuje on, iż nie wykupił kolejnych kilkuset opcji ? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od niedawna zasiliłem szeregi dropped.pl dlatego napiszcie mi proszę czy browar.pl , którą przejął pb, to jak dotychczas rekord w tym serwisie ?

Gratulując zwycięzcy zastanawiam się jednocześnie co z tą domenką zrobi a także czy nie żałuje on, iż nie wykupił kolejnych kilkuset opcji ? :blink:

Bylby rekord, gdybym, nie spoznil sie kilka sekund. :blink:

Chyba rekord to bm.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od niedawna zasiliłem szeregi dropped.pl dlatego napiszcie mi proszę czy browar.pl , którą przejął pb, to jak dotychczas rekord w tym serwisie ?

browar.pl zajął zaszczytne 2-gie miejsce :blink:

 

1. bm.pl 14530 PLN (http://dropped.pl/bid.php?id=959)

2. browar.pl 10240 PLN (http://dropped.pl/bid.php?id=6358)

3. tekstypiosenek.pl 10000 PLN (http://dropped.pl/bid.php?id=2027)

 

Właścicieli wszystkie powyższych domen szczerze pozdrawiam :blink:

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dotychczas browar.pl to wedlug mnie najlepsza domena licytowana na aukcjach dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy nie żałuje on, iż nie wykupił kolejnych kilkuset opcji ? :)

 

A co ma jedno do drugiego? ;-)

 

Zauważyłem dziś dziwną rzecz. Miałem w dropped dodaną domenę do przechwycenia. Myślałem że dziś ma spaść, ale coś długo nie spadała. Z ciekawości sprawdziłem w jakim jest stanie – była wolna. Na spokojnie ją zarezerwowałem, po czym sprawdziłem dropped – dobrze pamiętałem, miałem ją wśród dodanych do przechwycenia. Czyżby dropped nie łapał domen, które zamówi tylko jeden użytkownik (nie była to jakaś super atrakcyjna domena, ale mnie akurat interesowała)? A może akurat miałem szczęście wstrzelić się w jakąś lukę i „złapać” domenę z palca (jak to drzewiej bywało)? A może to był po prostu jakiś błąd techniczny?

 

1. bm.pl 14530 PLN (http://dropped.pl/bid.php?id=959)

2. browar.pl 10240 PLN (http://dropped.pl/bid.php?id=6358)

3. tekstypiosenek.pl 10000 PLN (http://dropped.pl/bid.php?id=2027)

 

Z tych trzech aukcji tylko w jednej brałem udział. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dotychczas browar.pl to wedlug mnie najlepsza domena licytowana na aukcjach dropped.

A moim zdaniem to średniak! :)

 

Ale żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał - domena jest bardzo dobra, ale wcale nie lepsza od takiej np. kokos.pl. Obie są dobre, ale jak widać ich wycena się różniła.. co prowadzi mnie do wniosku, że obecny właściciel browar.pl i były właściciel kokos.pl zaoszczędziłby, gdyby nie sprzedawał kokos.pl i nie kupował browar.pl - 8000 zł :P Efekty byłby taki sam - miałby jedną fajną domenę :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał - domena jest bardzo dobra, ale wcale nie lepsza od takiej np. kokos.pl. Obie są dobre, ale jak widać ich wycena się różniła.. co prowadzi mnie do wniosku, że obecny właściciel browar.pl i były właściciel kokos.pl zaoszczędziłby, gdyby nie sprzedawał kokos.pl i nie kupował browar.pl - 8000 zł :P Efekty byłby taki sam - miałby jedną fajną domenę :)

 

Ale się czepiliście tego kokosa... więcej nie napiszę za ile co sprzedałem. Mam jeszcze dużo dobrych domen. Ot, choćby patisony.pl. Dużo lepsza niż kokos.pl, bo liczba mnoga. O! :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co ma jedno do drugiego? ;-)

 

Za pieniądze wydane na browar.pl można było kupic dodatkowo ponad 200 opcji , w tym browar.pl ...

Oczwiście mądry Polak po szkodzie ale może za kilka stówek jakaś wróżka by to przewidziała ? :P

 

edit: ale walczyłeś bardzo dzielnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyłem dziś dziwną rzecz.

 

Ja rowniez :)

 

... pada juz od kilku godzin i z okna widze wszystko przykryte sniegiem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale się czepiliście tego kokosa... więcej nie napiszę za ile co sprzedałem. Mam jeszcze dużo dobrych domen. Ot, choćby patisony.pl. Dużo lepsza niż kokos.pl, bo liczba mnoga. O! :-P

 

No i patisony są być może bardziej sycące od kokosa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A moim zdaniem to średniak! :)

 

Ale żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał - domena jest bardzo dobra, ale wcale nie lepsza od takiej np. kokos.pl.

 

ja tam takim autorytetem jak Daniel nie jestem ;-) ale absolutnie się nie zgodzę. browar to browar, tego wyrazu i napoju używa się w Polsce na potęgę i z każdym rokiem więcej. konkurencja wśród browarów jest ogromna, te firmy wydają na reklamę krocie, inwestują w kluby sportowe itd. a myślę, że to i tak dopiero początek wojny o klienta. myślę, że posiadanie takiej domeny pomogłoby którejś z nich w tej wojnie wygrać.

a kokos? phi, tego nawet w sklepie osiedlowym nie kupisz :-) to, że ktoś to wykorzystał na serwis finansowy to inna bajka (pomysł dobry, ale kto wcześniej by skojarzył tą domenę z finansami?).

 

uważam, że browar.pl to zdecydowanie najlepsza domena, jaką licytowano na Dropped i szczerze mówiąc dziwię się, że poszła za tak niską cenę. byłem pewien, że któryś z "wymiataczy" podbije grubo wyżej. pb, gratulacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za pieniądze wydane na browar.pl można było kupic dodatkowo ponad 200 opcji , w tym browar.pl ...

Oczwiście mądry Polak po szkodzie ale może za kilka stówek jakaś wróżka by to przewidziała ? :)

 

Aha, że *wcześniej* nie kupiłem tych paru opcji? Jakoś nie spodziewałem się, że IQ.pl puści taką domenę... ale widać się pomyliłem. Teraz już będę hojniejszy w zakładaniu opcji. O ile jest jeszcze na co... ;-)

 

uważam, że browar.pl to zdecydowanie najlepsza domena, jaką licytowano na Dropped i szczerze mówiąc dziwię się, że poszła za tak niską cenę. byłem pewien, że któryś z "wymiataczy" podbije grubo wyżej. pb, gratulacje.

 

Też spodziewałem się wojny z DD i/lub TG, ale jak widać żaden z nich nie wziął udziału w licytacji, dzięki czemu udało mi się kupić domenę dość tanio. No i jeszcze należą się podziękowania twórcom Windowsa, za pośrednią zasługę w postaci zawieszenia Selesowi komputera tuż przed końcem aukcji. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
konkurencja wśród browarów jest ogromna, te firmy wydają na reklamę krocie, inwestują w kluby sportowe itd. a myślę, że to i tak dopiero początek wojny o klienta. myślę, że posiadanie takiej domeny pomogłoby którejś z nich w tej wojnie wygrać.

Mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób firma produkująca średnie piwo miałaby zniszczyć konkurencję tylko dzięki posiadanej domenie .pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też spodziewałem się wojny z DD i/lub TG[...]

Czas wojny trzeba pozostawić w czeluściach przeszłości - teraz jest czas Kolektywnej Budowy Branży Domen, czyli KBBD :P Kamień węgielny został już jakiś czas temu wmurowany.. obyśmy tylko o fundamentach nie zapomnieli :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czas wojny trzeba pozostawić w czeluściach przeszłości

 

Źle się wyraziłem, miałem na myśli bitwę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha, że *wcześniej* nie kupiłem tych paru opcji? Jakoś nie spodziewałem się, że IQ.pl puści taką domenę... ale widać się pomyliłem. Teraz już będę hojniejszy w zakładaniu opcji. O ile jest jeszcze na co... ;-)

 

Gdy czytałem opinie dot. opcji na przełomie stycznia i lutego br. też do końca nie wierzyłem w to, że ktoś może puszczać dobre domeny.

Dlatego zarejestrowałem ich tylko kilkadziesiąt.

Wtedy pojawiały się pół-żartem głosy, że warto zaryzykować bo może akurat ktoś zapomni, zginie lub nie przedłuży ich z innych powodów.

Po tej aukcji jak i po kilku innych zastanawiam się jeszcze bardziej czy nie lepiej założyć opcje na następnych kilkaset lub tysiąc domen i przez 3 lata zaoszczędzić mnóstwo czasu na codzienne przeglądanie spadów i podbijanie aukcji na dropped ?

Nawet jeśli z tego tysiąca opcji trafi mi się choć kilka procent to i tak gra może być warta świeczki .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo przyznam szczerze ze trochę mnie Pan zawiódł :) liczyłem, że przejmie Pan domenę muzo.pl, a tu dzisiaj w nocy o 1:08 po kilkunastu dniach postępowania wyjaśniającego, ktoś uprzedził Dropped :P

 

Domena muzo.pl została odnowiona przez właściciela. Mi też się podobała, ale cóż :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób firma produkująca średnie piwo miałaby zniszczyć konkurencję tylko dzięki posiadanej domenie .pl ?

 

hm.. nic takiego nie napisałem. pomimo Twoich problemów z czytaniem ze zrozumieniem, miałem już tutaj walnąć wykład nt. tego, że jakość towaru/usługi ma się nijak do wysokości sprzedaży, jednak ostatecznie zrezygnowałem z pisania o tak później porze oczywistych oczywistości :-)

do przemyślenia przez noc podam Ci tylko kilka przykładów: dlaczego miliony ludzi je syf z mcdonald'sa, dlaczego miliardy ludzi ogląda najbadziewniejsze amerykańskie filmy, w końcu dlaczego tysiące ludzi rejestruje domeny w nazwa.pl? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
hm.. nic takiego nie napisałem. pomimo Twoich problemów z czytaniem ze zrozumieniem

 

to i tak dopiero początek wojny o klienta, myślę, że posiadanie takiej domeny pomogłoby którejś z nich w tej wojnie wygrać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena muzo.pl została odnowiona przez właściciela. Mi też się podobała, ale cóż :)

 

Chyba nie bardzo:

DOMAIN: muzo.pl

created: 2008.03.20 01:08:15

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja tam takim autorytetem jak Daniel nie jestem ;-) ale absolutnie się nie zgodzę. browar to browar, tego wyrazu i napoju używa się w Polsce na potęgę i z każdym rokiem więcej. konkurencja wśród browarów jest ogromna, te firmy wydają na reklamę krocie, inwestują w kluby sportowe itd. a myślę, że to i tak dopiero początek wojny o klienta. myślę, że posiadanie takiej domeny pomogłoby którejś z nich w tej wojnie wygrać.

a kokos? phi, tego nawet w sklepie osiedlowym nie kupisz :-) to, że ktoś to wykorzystał na serwis finansowy to inna bajka (pomysł dobry, ale kto wcześniej by skojarzył tą domenę z finansami?).

 

uważam, że browar.pl to zdecydowanie najlepsza domena, jaką licytowano na Dropped i szczerze mówiąc dziwię się, że poszła za tak niską cenę. byłem pewien, że któryś z "wymiataczy" podbije grubo wyżej. pb, gratulacje.

 

 

No dobra, ale kto to kupi? Okocim? Tyskie? Lech? Inny browar, ktory ma juz swoja marke? Zaklad, ze nie?

Wniosek nasuwa sie sam. Ktos tu juz napisal, ze lepiej bylo za ta sumke zalozyc mase opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobra, ale kto to kupi? Okocim? Tyskie? Lech? Inny browar, ktory ma juz swoja marke? Zaklad, ze nie?

Wniosek nasuwa sie sam. Ktos tu juz napisal, ze lepiej bylo za ta sumke zalozyc mase opcji.

 

Kto zalozyl ze PB nie stac na zalozenie mimo wszystko tej masy opcji ?

Moim zdaniem cena za taka domene bardzo dobra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×