Jump to content
Sign in to follow this  
Roooocky

AdWords

Recommended Posts

Z racji tego, że nigdy nie prowadziłem kampanii u google'a mam pytanie.

Otóż można się reklamować dzięki AdWords na innych stronach.

Widziałem, że reklamować można się również w wyszukiwarce google'a.

Są tam reklamy po prawej stronie (pionowe) i po lewej (poziome, nad wynikami).

Otóż, żeby umieścić reklamę nad wynikami w wyszukiwarce dodatkowo się płaci?

Mógłby mi ktoś dokładnie opisać co i jak?

Mam zamiar rozpocząć własną kampanię i chciałem wiedzieć :) .

Pozdrawiam i proszę o info :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otóż, żeby umieścić reklamę nad wynikami w wyszukiwarce dodatkowo się płaci?

 

Aby wyświetlić swoją reklamę nad wynikami wyszukiwania Twoja reklama musi mieć wysoki Wynik Jakości, czyli musi być spełnione szereg czynników m.in. treść reklam dobrze dopasowana do zapytań, zoptymalizowane strony docelowe, wysoki CTR reklamy. Google dba o to, żeby trafiały tam najlepsze reklamy, więc nie tylko ma znaczenie ustawiony koszt kliknięcia (CPC) słowa kluczowego ale i Wynik Jakości, zatem nie możesz zapłacić za pojawienie się reklamy w tym miejscu.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie AdWords to proponuję duuużżżo poczytać, nie piszę togo dlatego, że wiem więcej lub mniej od Ciebie, po prostu google udostępnia bardzo dużo fajnych materiałów na temat AW i może się sporo dowiedzieć.

Wszystko tylko po to, żeby nie wywalić pieniążków w błoto.

 

Pozdrawiam,

B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

jako, że zajmuję się tą branżą na co dzień powiem tak: zanim zabierzesz się za uruchomienie kampanii przestudiuj sobie choćby oficjalne forum Google Adwords - http://www.google.com/support/forum/p/AdWords?hl=pl

 

Tam znajdziesz sporo praktycznych porad, które na pewno pomogą Ci w tworzeniu pierwszych kampanii. Jeśli chodzi o bycie w wynikach na podświetlonym, żółtym tle to prawdą jest, że im większe CPC tym szybciej tam trafiasz. Jednak często w takim wypadku zapomina się o optymalizacji kampanii, a tym samym koszty stają się wyższe niż być powinny. Idealną sytuacja w kampanii jest gdy za niskie stawki reklama wyświetla się najwyżej w wynikach. Czy to jest możliwe? Oczywiście! Ale wpływa na to bardzo wiele czynników dlatego zapraszam na forum lub na bloga ADNEWS.PL do działu SEO/SEM - http://www.adnews.pl/seo_sem gdzie możesz zadawać pytania oraz znaleźć sporo ciekawych informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×