Jump to content
Guest Michal

Matka boska na drzewie

Recommended Posts

Nie zapomne'jak kilka lat temu "podlaczalem" pewna wioske do neta. Jak przed ta "era" dzieciaki mozna bylo spotkac w sporych grupach, przy ulicy/na pobliskim boisku' tak od wejscia cywilizacji jakby wies wymarla ;) I niestety jest to w kazdej wsi... A orliki i sale'jak bylo juz napisane'przynosza pokazny zysk dla gminy, bo graja na nich tylko "dziadki".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żydzi też mają swoje schizy z religią...

"Duch wcielił się w psa". Sąd wydał wyrok śmierci

Sąd Rabiniczny w Jerozolimie skazał na śmierć przez ukamienowanie psa, którego ciało stało się siedliskiem ducha zmarłego przed dwudziestu laty prawnika - informuje serwis nzherald.co.uk.

 

Prawnik, którego duch znalazł się w psie, dwie dekady temu obraził dwóch sędziów. Rabini podejrzewają, że teraz prawnik wrócił pod postacią psa.

 

Wszystko dlatego, że pies, którego cała ta sprawa dotyczy, wszedł do budynku Sądu Finansowego i w żaden sposób nie dawał się stamtąd wypędzić.

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/duch...,wiadomosc.html

(czy ten prawnik w ciele psa był żydem?) :)

 

sorka za OT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Co łaska" czyli ile? Porównywarka cen usług kościelnych

 

Tyle, ze jak sie czarni dowiedza, to tam gdzie byly niskie oplaty, tam wyrownaja do sredniej, a tam gdzie stawki sa nakwieksze, tam nic sie nie zmieni ;-)

 

Poza tym, juz widze prawdziwosc danych tam prezentowanych. Moze teraz, ale jak "owieczki" sie dowiedza, ze w ich kosciele jest drogo, to zawsze znajdzie sie jakis "przymilny", ktory poda fikcyjna, zanizona kwote, byle o jego ksiendzu proboszczu mowiono jak najlepiej.

 

No i nie zdziwilbym sie, gdyby niebawem powstal jakis komitet, ktory oprotestuje ta strone ;-)

 

Odnosnie domeny, to bez IDN jest lekko dwuznaczna ;-) A IDN nalezy chyba do ich konkurencji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje, ze za ilesdziesiat lat w Polsce bedzie normalniej.. I nie chodzi mi o to, by ludzie sie odsuwali od wiary. Po prostu ciemnota wymrze, a mlodzi beda patrzec juz bardziej racjonalnie. Nietety na to potrzeba tez dobrej edukacji, a jak z nia w PL jest, kazdy widzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieje, ze za ilesdziesiat lat w Polsce bedzie normalniej.. I nie chodzi mi o to, by ludzie sie odsuwali od wiary. Po prostu ciemnota wymrze, a mlodzi beda patrzec juz bardziej racjonalnie. Nietety na to potrzeba tez dobrej edukacji, a jak z nia w PL jest, kazdy widzi.

Szczerze wątpię, że za kilkadziesiąt lat będzie normalniej. :) "Ciemnota katolicka" ustępuje miejsca, ale nie normalności tylko "ciemnocie ateistycznej", która jeszcze chętniej chce ingerować w stosunki społeczne niż ta pierwsza i wprowadzać swoją wizję świata, zwaną lewactwem i libertynizmem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze wątpię, że za kilkadziesiąt lat będzie normalniej. ;) "Ciemnota katolicka" ustępuje miejsca, ale nie normalności tylko "ciemnocie ateistycznej", która jeszcze chętniej chce ingerować w stosunki społeczne niż ta pierwsza i wprowadzać swoją wizję świata, zwaną lewactwem i libertynizmem. ;)

Wiesz, prawdziwy ateista jest zazwyczaj tolerancyjny. Totez nie mieszalbym ich z blotem na rowni z populistami i innymi ruchami antyklerykalnymi :) Tak jak nie mieszalbym wszystkich katolikow z "obroncami krzyza", badz tych mazow na pomniku. Chca to niech sobie wierza, ze to cud, byle nie wprowadzali swieta narodowego z tego tytulu.

 

Osobiscie jestem za rownowaga. Obecnie jej niestety nie ma, za to jest narzucanie woli, a nie rownosc. Przyklad in vitro, ktory w imie niewiadomo czego jest w PL marginalizowany, tylko dlatego, bo kosciol tego nie chce. A przeciez nikt im nie kaze sie tak rozmnazac - nie chca, to nie, ale niech nie zabraniaja innym. In vitro to nie zbrodnia - nikt nie ginie. Wrecz przeciwnie...

 

I bede powtarzal to jak mantre - kilka wiekow temu "w imie Chrystusa" mordowano i nikomu to nie przeszkadzalo, w szczegolnosci kosciolowi, ktory byl inicjatorem tych mordow, inkwizycji, palenia na stosach,tortur... Obecnie czasy sie zmienily, to nagle stali sie obroncami zycia. Czesto wlasnie ci antyklerykalowie przeciwstawiaja sie nie tyle tezom gloszonym przez rozne koscioly, co maja juz dosyc obludy i hipokryzji.Oni nie maja nic przeciwko wierze. Oni walcza o swoje prawa, ktore sa dyskryminowane w imie sredniowiecznych tez.

 

Nie zamykalbym sie tez przed wartosciami, jakie kosciol glosi, bo nie wszystko co "czarne" jest zle ;-) Jednakze nie dajmy sie zwariowac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Przyklad in vitro, ktory w imie niewiadomo czego jest w PL marginalizowany, tylko dlatego, bo kosciol tego nie chce. A przeciez nikt im nie kaze sie tak rozmnazac - nie chca, to nie, ale niech nie zabraniaja innym.[...]

 

 

... Ale o co chodzi właściwie? Kościół tego nie chce bo ma prawo tego nie chcieć. Chyba nie będzie zmieniał poglądów tylko dlatego, że ktoś spoza Kościoła chce In Vitro? [a to, że tego mogą chcieć osoby z wewnątrz Kościoła to sprawa wewnątrz danego Kościoła].

 

 

Empireus, zagłosuj w Wyborach na takich przedstawicieli, którzy mają swój mocny kręgosłup

i nie będą marginalizować In Vitro i po sprawie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz, prawdziwy ateista jest zazwyczaj tolerancyjny. Totez nie mieszalbym ich z blotem na rowni z populistami i innymi ruchami antyklerykalnymi :) Tak jak nie mieszalbym wszystkich katolikow z "obroncami krzyza", badz tych mazow na pomniku. Chca to niech sobie wierza, ze to cud, byle nie wprowadzali swieta narodowego z tego tytulu.

Ja nie chcę mieszać nikogo z błotem, ani odnosić się do żadnej grupy personalnie. ;) Piszę tylko o światopoglądzie, który przenika naszą cywilizację, kiedyś było to chrześcijaństwo wraz ze wszystkimi swoimi zabobonami, teraz jest to libertynizm ze swoimi zabobonami, przybranymi w różne piękne słowa - Liberté, Égalité, Fraternité.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
sprawa nie jest prosta....

beton ma swoje wady, ale własnie on chroni naszą tożsamosc

Niestety jest dokładnie tak jak piszesz. Problem polega na tym, że tego betonu już praktycznie nie ma. Kościół na Soborze Watykańskim II wyrzekł się wszystkich wartości, które mimo wszystko wypracowało chrześcijaństwo przez stulecia w zamian za korzyści materialne. Dzisiejsza nauka KK to zbiór jakichś przypowiastek, masońskich obrzędów, ideologi New Age, modernistycznej nowomowy itd. Stąd takie zepsucie moralne w samym kościele, które najbardziej wylazło do wierzchu za pontyfikatu JP2.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Empireus, zagłosuj w Wyborach na takich przedstawicieli, którzy mają swój mocny kręgosłup

i nie będą marginalizować In Vitro i po sprawie ;)

 

Na kogo radzisz glosowac? Zeby nie zasmiecac watku, mozesz odpowiedziec w temacie "Polityka".

 

Poza tym, to byl jeden z wielu przykladow i polityki bym w to az tak nie mieszal, bo tu bardziej chodzi o poszanowanie praw mniejszosci i tolerancje, ktore to glosi kosciol, lecz nie chce sie do tego stosowac... Kosciol moze sobie nakazywac _swoim_ wiernym, by respektowali prawa, ktore tenze kosciol sobie wymyslil, jednakze nie ma prawa ingerowac w zycie ludzi nie nalezacych do tego czy innego kosciola. Narzucanie pewnych wartosci pewnej grupy wyznaniowej wszystkim obywatelom jest jak dawne nawracanie mieczem, tyle ze w innej formie. W tym przypadku, jesli nikomu nie dzieje sie krzywda, to nie rozumiem, dlaczego ktos, kto nie zgadza sie z tezami gloszonymi przez KK musi sie do nich dostosowywac? Nie widzisz pewnej asymetrii? KK zagrabil ogromny majatek - rowniez tych ludzi, ktorzy nie byli katolikami. Z naszych podatkow dotowane sa budowy kosciolow etc Rowniez z podatkow tych osob, ktore nie sa , w tym wypadku, katolikami. Pomijajac juz In Vitro, to inne przyklady na szybko - sredniowieczne nauczanie dzieci o seksie. Potepianie prezerwatyw. Przeciez to ze wzgledu na naciski KK mamy pod tym wzgledem sredniowiecze. Czy prezerwatywa zabija? Nie - wrecz chroni zdrowie nie tylko grzesznikow, ale i osob prawych, ktore nieswiadomie trafia na tych rozwiazlych. Czy cos zlego jest w lekacjach o seksie? Nie - chroni mlodych przed zniszczonym zyciem, jak i zycie tych, ktorzy wzieliby sie z takiego mlodocianego poczecia. Sa to naprawde przyziemne sprawy, a mimo to, jakas grupa nakazuje mi zyc w ciemnogrodzie i niebezpieczenstwie. Tylko dlatego, ze oni musza zablysnac, ze czemus sie sprzeciwiaja. Dzieki temu nie ma automatow z gumkami w szkolach srednich, a lekcje z seksuologii przypominaja nauki przedmalzenskie (kto mial, ten zapewne wie co mam na mysli). Dzieciaki w gimnazjum mysla, ze wystarczy po stosunku wymyc mydlem pewna czesc ciala i juz ciazy nie bedzie, a HIV to tylko na filmach amerykanskich... Wiec nie mow mi, ze mam glosowac na taka czy inna partie. Bezpieczenstwo gwarantuje mi konstytucja, ktora niestety nie jest respektowana, bo pw/ a) kler musi jakimis dyrdymalami zablysnac :) politycy chca byc przy korycie i zdaja sobie sprawe, ze ciemnogrod po mszy idzie glosowac... Reka reke myje. To sa ogromne pieniadze i ani kler nie odpusci (niedawna afera), ani politycy nie zaryzykuja... I tu sie kolo zamyka i wracamy do poczatku - gdyby kosciol zastosowal sie do tez, ktore glosi, czyli tolerancji, uczciwosci itp nie byloby obludy, hipokryzji i falszu, a ludzie nie byliby nastawiani przeciwko innym. Obecnie jest szczucie - nie ochrzcisz dziecka, nie poslesz go na lekcje religii, to proboszcz sie postara, zeby "umilic" zycie... Jakas partia zaglosuje wbrew postulatom episkopatu, to bedzie szczuta na ambonach...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym przypadku, jesli nikomu nie dzieje sie krzywda, to nie rozumiem, dlaczego ktos, kto nie zgadza sie z tezami gloszonymi przez KK musi sie do nich dostosowywac? Nie widzisz pewnej asymetrii?

 

Jak to dlaczego? To Ty nie wiesz? ;)

 

Najwięcej wiernych gromadzi Kościół katolicki, do którego przynależy około 95% wierzącej części społeczeństwa.

źródło: http://www.poland.gov.pl

 

Wszystko przez to, że ludzie na ogół nie występują z kościoła, a każdego ochrzczonego w tym obrządku uważa się za katolika...

 

 

A propos tematu to podobają mi się słowa z wywiadu Newsweek'a z Adamem "Nergalem" Darskim:

 

Newsweek: Ale biskupi się burzą, dziennikarze katoliccy też. Nie sądzi pan, że mają rację?

 

Adam Darski: Mają swoją, a ja mam swoją. Ponoć żyjemy w demokracji i pluralizmie. Zgadza się, czy coś mi się pomyliło? Zresztą nie ma o co kruszyć kopii. Wybaczam im, albowiem nie wiedzą, co czynią. Walczą w obronie religii, której fundamentowi, czyli prawu do wolnego wyboru, zaprzeczają. W sumie to jest nawet zabawne, bo, parafrazując słynne słowa z ?Fausta?, są częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, zło czyni.

 

Całe to zamieszanie to także promocja dla mnie i moich poglądów ? w ich mniemaniu niebezpiecznych i złych. Dziękuję ślicznie i proszę o jeszcze! Ja się w tym programie nie znalazłem po to, aby udawać kaznodzieję. Telewizja jest miejscem, w którym robię wysokiej jakości rozrywkę i tyle. A polem bitwy jest dla mnie scena, ale ? i to proszę zapamiętać ? nie walczę z ludźmi, walczę jedynie z intelektualnym betonem.

 

Bardzo trafnie to wszystko podsumował :)

 

Treść całej rozmowy: Newsweek KLIK

Edited by bartxx86
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='empireus' date='czw, 15 wrz 11' post='444874']

Na kogo radzisz glosowac? Zeby nie zasmiecac watku, mozesz odpowiedziec w temacie "Polityka".

 

 

Już kiedyś pisałem na kogo głosowałem. Nie będę doradzał w tym zakresie. Ja mam swoje poglądy i każdy ma swoje.

 

[...] Pomijajac juz In Vitro, [...]

 

Nawiązałem tutaj do In Vitro i ściśle się tego trzymam. Dlatego, aby nie wchodzić w wielkie dysputy światopoglądowe. Dlatego nie zamierzam ze swojej strony rozciągać tematu.

 

[...] Wiec nie mow mi, ze mam glosowac na taka czy inna partie. [...] Jakas partia zaglosuje wbrew postulatom episkopatu, to bedzie szczuta na ambonach..."

 

 

Empireus, zrobisz jak zechcesz. Wycofuję więc to zdanie i nie mówię Ci, że masz głosować [bo powinienem napisać, że możesz]. Co zrobisz, to Twoja sprawa.

Dla mnie to jest krótka piłka: Ustawy są uchwalane w Sejmie. Kiedy panie i panowie Posłanki i Posłowie podniosą ręce i nacisną przyciski - tak będzie wyglądało prawo. W uproszczeniu, bo do tego dochodzi "sito" senackie i podpis Prezydenta RP. Później Rozporządzenia do konkretnej Ustawy [Rząd].

 

Miłego dnia. Pozdrawiam.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Obecnie jest szczucie - nie ochrzcisz dziecka, nie poslesz go na lekcje religii, to proboszcz sie postara, zeby "umilic" zycie... Jakas partia zaglosuje wbrew postulatom episkopatu, to bedzie szczuta na ambonach...

 

 

... To jeszcze wyjątkowo nawiążę do tego tematu, bo świeżo po tzw. chrzcinach jestem :) [nie swoich].

 

 

 

Jeśli nie należysz do Kościoła Katolickiego, żaden proboszcz niczego Ci nie będzie w tej materii umilał.

 

Jeśli należysz, to Twoim obowiązkiem jako członek tego Kościoła [tak jak w prawie świeckim są prawa i obowiązki] jest ochrzcić dziecko

[w przypadku np. niektórych Kościołów Protestanckich, chrzest dotyczy wyłącznie osób dorosłych].

Ba ... nawet chyba podczas ślubu kościelnego [jeśli zachodzi okoliczność takiego ślubu] zobowiązujesz się do wychowania dziecka zgodnie z wyznaniem wiary Kościoła, do którego należysz.

 

Poza tym, masz prawo wystąpić [jeśli należysz a nie chcesz należeć] ze swojego Kościoła. I nie chrzcić dzieci i nie posyłać ich na religię. I nie widzę w tym problemu.

 

Np. ja. nie mam bierzmowania. Jest to dla mnie problem w przypadku ślubu kościelnego. Tylko, że ja sam tę sprawę "zawaliłem" i dlatego bierzmowania nie mam. W przypadku, jeśli nie byłbyś np. ochrzczony albo Twoje dziecko, to skutkuje to później w przypadku ślubów kościelnych i pogrzebów [z udziałem księdza lub/i na terenach kościelnych]. To wszystko leży w gestii konkretnej osoby [w Twojej gestii]. Nie chcesz, nie masz.

 

 

Co do "szczucia" partii na ambonach - nie wypowiadam się. Zbyt rzadko a w zasadzie niestety tylko okazjonalnie przebywam w pobliżu ambon. Na ambonach stoją ludzie. Ze swoimi wadami, przywarami i zaletami. Nie sądzę, aby KK "szczuł" w postanowieniach Episkopatu. Ma jednak prawo tak jak każdy inny Kościół lub stowarzyszenie, organizacja - wypowiadać się w kwestiach, które dotyczą tematu, jaki leży w obszarze jego zainteresowań. Np. moralnych, etycznych, oczywiście w religijnych, w kwestiach tzw. społecznych, innych ...

Organizacje mają bowiem nie tylko prawo ale moim zdaniem obowiązek [nazwałbym go "moralnym"] udzielać się w życiu publicznych. W innym przypadku staną się jedynie gettami a przemawiał będzie tylko Rząd i od czasu do czasu "ulica". Życie społeczne i debata publiczna to naprawdę na tyle szerokie pojęcia, że nie są zarezerwowane tylko dla organów władzy publicznej [a "najlepiej" i tylko dla władzy tzw. "centralnej"].

Wypowiedziałeś swoje zdanie w czasie przyszłym. Nie wiem co będzie ["szczucie"].

Na ambonach ... Pewnie są i ludzie mali i więksi i nikczemni i szlachetni. Jak w życiu i w innych jego dziedzinach. I tyle.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potepianie prezerwatyw. Przeciez to ze wzgledu na naciski KK mamy pod tym wzgledem sredniowiecze. Czy prezerwatywa zabija? Nie - wrecz chroni zdrowie nie tylko grzesznikow, ale i osob prawych, ktore nieswiadomie trafia na tych rozwiazlych. Czy cos zlego jest w lekacjach o seksie? Nie - chroni mlodych przed zniszczonym zyciem, jak i zycie tych, ktorzy wzieliby sie z takiego mlodocianego poczecia. Sa to naprawde przyziemne sprawy, a mimo to, jakas grupa nakazuje mi zyc w ciemnogrodzie i niebezpieczenstwie. Tylko dlatego, ze oni musza zablysnac, ze czemus sie sprzeciwiaja. Dzieki temu nie ma automatow z gumkami w szkolach srednich, a lekcje z seksuologii przypominaja nauki przedmalzenskie (kto mial, ten zapewne wie co mam na mysli). Dzieciaki w gimnazjum mysla, ze wystarczy po stosunku wymyc mydlem pewna czesc ciala i juz ciazy nie bedzie, a HIV to tylko na filmach amerykanskich...

Żeby powróciła normalność to władzę nad szkołą powinno się jak najszybciej oddać rodzicom. To rada rodziców powinna decydować czego uczą się ich własne dzieci, w jednej szkole będą uczyć lekcji seksu, a w innych religii. Szkoła to nie jest miejsce do przepychanek ideologicznych. Jestem pewien, że przytłaczająca większość rodziców wybrałaby mądrze : przedmioty ścisłe, j. polski , j. obce, przedsiębiorczość, tak jak mądrze wybiera decydując się na dodatkowe korepetycje. Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek wykupił korepetycje dla swojego dziecka z wychowania seksualnego.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dajcie sobie spokój z invitro, prezerwatywami, eutanazją, aborcją, itp, itd...

to wszystko tematy poruszane przez polityków na potrzeby wyborów,

Kosciół ma ten temat stałe poglądy i dla nikogo nie są zaskoczeniem,

a jesli je zmienia to trwa to powoli i bardzo długo...

 

u nas problemem jest to ze politycy wykorzystują do swoich celów beton Koscioła - nie dajcie sie w to wciągnąć

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Święte prawo własności :rolleyes:

 

Jeśli padłoby pytanie czy wolę aby ten majątek był w rękach państwowych czy prywatnych, to wybieram prywatne.

 

Jeśli powinien należeć w ogóle do kogoś innego, to też dla mnie nie ma sprawy. Wystarczy założyć sprawę w Sądzie, przedłożyć odpowiednią dokumentację, udowodnić prawo do majątku i tyle.

 

Edit:

 

Prawdę mówiąc, gdybym był właścicielem takich potężnych hektarów, to nie pozwolilbym aby gniły bezużytecznie tylko "robiłbym" pieniądz ;). Wolę gospodarność od niegospodarności. W tym drugim przypadku, można się spotkać nawet z takim zarzutem prawnym.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
niestety, dostali ziemie kilkaset lat temu to mają...

ale Kosciól powoli wyprzedaje swoje haktary

Wyprzedaje, by zainwestowac w co innego... Swego czasu, duzo burdeli nalezalo do KK. W Rzymie nawet sam papiez byl wlascieielem burdelu. To z tych wiadomych spraw, a o ilu sie nie wie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam ten przypadek :rolleyes:

 

swoją drogą ciekawe czy KK będzie też objęty podatkiem katastralnym... będzie placił miliony rocznie? ;)

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyprzedaje, by zainwestowac w co innego... Swego czasu, duzo burdeli nalezalo do KK. W Rzymie nawet sam papiez byl wlascieielem burdelu. To z tych wiadomych spraw, a o ilu sie nie wie.

...a skąd o tym wiesz? Byłeś, korzystałeś? jakieś linki... fotki/filmiki... bo tak to kiepsko o wiarygodność owej "prowadzonej przedsiębiorczości swego czasu". :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×