Jump to content
Guest Michal

Matka boska na drzewie

Recommended Posts

Proszę nie straszyć, bo ludzie nie będą chcieli domen kupować :)

 

Wręcz przeciwnie - wraz z apokalipsą pieniądze staną się bezwartościowe, a jak można je lepiej i szybciej wydać niż na jakąś fajną domenę? Potem wystarczy sobie wydrukować zrzut z whois (konieczne ustawienie jawności danych), na wypadek gdyby serwery się spaliły, i po apokalipsie będzie jak znalazł na nowy start - ewentualnie jako spadek dla bliższej lub dalszej rodziny. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wystarczy sobie wydrukować zrzut z whois (konieczne ustawienie jawności danych), na wypadek gdyby serwery się spaliły, i po apokalipsie będzie jak znalazł na nowy start - ewentualnie jako spadek dla bliższej lub dalszej rodziny. ;-)

to ja wykuje w kamiennej tablicy, żeby nie spłoneło

 

ps: przy okazji pojawila się tez domenka, wypowiedzi w tv udzielal ktoś z zmianynaziemi.pl

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Ludzie we wszystkim doszukują się Boga.

 

 

Może im Go po prostu brakuje. Są zagubieni i Go szukają.

 

Za postawę poszukującą nie zamierzam nikogo piętnować.

Inna rzecz, że często szukają na swój prosty, ludyczny sposób.

Jako osoba wierząca uważam, że kierunek jaki powinni raczej obrać to próbować nawiązać bezpośrednią relację osobową "ja - Bóg".

Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katolickie mzimu pojawia się na drzewach i w kosmosie, islamski bajkowy stwór zadbał by jego wyznawcy mogli pobzykać żonę nawet gdy ta nie żyje

 

http://wiadomosci.onet.pl/forum/egipt-poze...660,czytaj.html

 

Rożne dziwne dyrektywy unijne wychodzą może czas na taką o przymusowym leczeniu psychiatrycznym najgorliwszych wyznawców?

Za chwilę w takiej Francji, Niemczech czy Holandii to nie bardzo będzie wiadomo czy to prosektorium czy dom schadzek ;)

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Katolickie mzimu pojawia się na drzewach i w kosmosie, islamski bajkowy stwór zadbał by jego wyznawcy mogli pobzykać żonę nawet gdy ta nie żyje

 

http://wiadomosci.onet.pl/forum/egipt-poze...660,czytaj.html

 

Rożne dziwne dyrektywy unijne wychodzą może czas na taką o przymusowym leczeniu psychiatrycznym najgorliwszych wyznawców?

Za chwilę w takiej Francji, Niemczech czy Holandii to nie bardzo będzie wiadomo czy to prosektorium czy dom schadzek ;)

 

 

Stary, masz prawo do swojego niewierzenia ale nie obrażaj moich uczuć religijnych. Możesz być na 100% pewien, że nie będę rechotał z Twojej niewiary i nie będę postulował przymusowego leczenia psychiatrycznego dla Ciebie.

 

 

--

edit:

"Literówka".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stary, masz prawo do swojego niewierzenia ale nie obrażaj moich uczuć religijnych. Możesz być na 100% pewien, że nie będę rechotał z Twoje niewiary i nie będę postulował przymusowego leczenia psychiatrycznego dla Ciebie.

Czy możesz zdefiniować pojęcie "uczucia religijne" i ewentualnie "uczucia niereligijne", ponieważ zdaje mi się, że to pierwsze jest przez pewne osoby nadużywane, a to drugie nie jest w ogóle brane pod uwagę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy możesz zdefiniować pojęcie "uczucia religijne" i ewentualnie "uczucia niereligijne", ponieważ zdaje mi się, że to pierwsze jest przez pewne osoby nadużywane, a to drugie nie jest w ogóle brane pod uwagę.

 

Nie mam zamiaru tworzyć i definiować czegokolwiek, jak również tłumaczyć albo tłumaczyć się. Tekst cytowany a pogrubiony przeze mnie dotknął mnie. I tyle.

Jeśli komuś takie wyjaśnienie nie wystarczy to może sobie przytoczone pojęcia rozgryzać na czynniki pierwsze.

 

 

Mam szacunek dla pogladów [nie]religijnych innych ludzi,

i pewnie dlatego jak dotąd nie założyłem tematu bliźniaka pt. "Nie wierzą. Ha, ha, ha!"

 

-----

Edit:

Zdaje się, że wątek niniejszy zatoczyl wielkie koło i zaczyna się od początku.

Postulat przymusowego leczenia [dla katolików] padł już w pierwszych postach wątku.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Postulat przymusowego leczenia [dla katolików] padł już w pierwszych postach wątku.

Nigdzie nie jest napisane, ze wszystkich ;-) Troche wiecej luzu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdzie nie jest napisane, ze wszystkich ;-) Troche wiecej luzu :-)

 

 

Ja tam wyluzowany jestem ;)

 

 

Tyle, że na horyzoncie widzę w tym wątku "Dzień Świstaka" a pewnie nie ma potrzeby znowu psuć sobie nawzajem tutaj krew ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stary, masz prawo do swojego niewierzenia ale nie obrażaj moich uczuć religijnych. Możesz być na 100% pewien, że nie będę rechotał z Twojej niewiary i nie będę postulował przymusowego leczenia psychiatrycznego dla Ciebie.

 

 

--

edit:

"Literówka".

 

 

Naprawdę wierzysz że ta chmura diabli wie czego do Bóg? Albo to na drzewie, naleśniku czy innej zardzewiałej patelni?

 

A co do leczenia fanatyków to mały przykład. Z racji branży w ktoś działam (medycyna) mam do czynienia z czymś takim jak DIABETOLOGIA. Kiedyś rozmawiając przez komórkę o DIABETOLOGII zostałem zwyzywany przez skretyniałą moherówę od satanistów i jakich tylko bo się w jej wypranym mózgu diabetologia z diabłem skojarzyła. Babsztyl prawie do rękoczynów przeszedł.

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę wierzysz że ta chmura diabli wie czego do Bóg? Albo to na drzewie, naleśniku czy innej zardzewiałej patelni?

 

A co do leczenia fanatyków to mały przykład. Z racji branży w ktoś działam (medycyna) mam do czynienia z czymś takim jak DIABETOLOGIA. Kiedyś rozmawiając przez komórkę o DIABETOLOGII zostałem zwyzywany przez skretyniałą moherówę od satanistów i jakich tylko bo się w jej wypranym mózgu diabetologia z diabłem skojarzyła. Babsztyl prawie do rękoczynów przeszedł.

Ja wśród znajomych mam kilku fanów homeopatii. Niby inteligentne osoby, bez uprzedzeń, tolerancyjne, ale jak zaczynają mnie przekonywać że homeopatia działa, to jakbym z psycholami gadał, którym ktoś do głowy włożył pozbawione logiki bzdury.

Myślę że niektorzy po prostu chcą wierzyć w te bzdury, i religia nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tą homeopatią to też bym uważał bo może być potraktowana jako synonim homoseksualizmu i można dostać z liścia ;)

 

Zaczynam mieć problemy z zakwalifikowaniem się pod kątem poglądów bo jak idzie o religię to za Chiny Ludowe nie po drodze mi z yarową i moherami a jak idzie o politykę obrzuciłym jajkami horacego11

Share this post


Link to post
Share on other sites
z tą homeopatią to też bym uważał bo może być potraktowana jako synonim homoseksualizmu i można dostać z liścia ;)

 

Zaczynam mieć problemy z zakwalifikowaniem się pod kątem poglądów bo jak idzie o religię to za Chiny Ludowe nie po drodze mi z yarową i moherami a jak idzie o politykę obrzuciłym jajkami horacego11

normalne, z jednym do tańca, z drugim do różańca:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
normalne, z jednym do tańca, z drugim do różańca:)

 

albo bardziej euroentuzjastycznie

 

żeby życie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek (oczywiście under 15 by nie narazić się capo di tutti capi z Watykanu)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Katolickie mzimu pojawia się na drzewach i w kosmosie, islamski bajkowy stwór zadbał by jego wyznawcy mogli pobzykać żonę nawet gdy ta nie żyje

 

http://wiadomosci.onet.pl/forum/egipt-poze...660,czytaj.html

 

Nie znam religii islamskiej, ale z tego co poczytałem na zagranicznych portalach to przeważa opinia, że to może być po prostu fake albo plotka rozsiewana przez przeciwników islamu. Ponoć nie ma dowodów, że taka ustawa w ogóle gdziekolwiek trafiła.

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-21...e-nonsense.html

 

A social media teraz podchwycą wszystko co im się podrzuci. Ja osobiście nie uwierzę, żeby jakikolwiek cywilizowany kraj wprowadził naprawdę takie prawo.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę wierzysz że ta chmura diabli wie czego do Bóg? Albo to na drzewie, naleśniku czy innej zardzewiałej patelni?

 

[...]

 

 

W sprawie "teleskopowej" jeśli ją masz na myśli polemizujesz z jakąś brytyjską gazetą i polskimi portalami a nie ze mną czy z mitycznymi katolikami. Naprawdę mnie nie interesuje co kto widzial po drugiej stronie teleskopu.

 

 

 

To co mnie dotyczy, wcześniej wyboldowałem.

 

 

normalne, z jednym do tańca, z drugim do różańca:)

 

 

Do dzisiaj nie wiem ubolewam, jak się posługiwać różańcem. Marny ze mnie pewnie chcrześcijanin, czy ściślej Katolik, ponieważ taki niechodzący przez prawie całe swoje życie do Kościoła bo tylko przy okazji "Mszy za Ojczyznę" za komuny oraz chrztów, ślubów, pogrzebów, nie uczęszczajacy od II klasy podstawówki w ogóle na lekcje religii, bez bierzmowa, bez możliwości wzięcia kościelnego ślubu, imprezowicz, bardzo trunkowy, były kobieciarz (?) itd. itp.

 

Wiem jednak jedno: wyśmiewanie się z czyjejś wiary świadczy o ...? Niech sobie każdy dopowie.

 

----

Edit:

"literówki" + dopisanie słów "wcześniej", "ponieważ", "uczęszczający", "bo" ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

W grudniu 2011 drinkowałem przez tydzień w Egipcie. Zakolegowałem się z barmanem (układ dobre napiwki za uczciwe ilości alkoholu w drinkach ;) ) i gość- student opowiada że po obaleniu Mubaraka odbyło się na jego uczelni spotkanie z gościem z Bractwa Muzułmańskiego który grzmiał że jak dojdą islamiści do władzy to nie będą się na plaży obnażać kobiety, Europejczycy nie będą pić alkoholu na plaży i profanować ziemi Allaha. Barman pyta się go a co z nami jak nie przyjadą Europejczycy, bo pracujemy w hotelach które padną jak oni nie przyjadą? Brodacz odpowiada: jakim prawem śmiesz życie swoje i swojej rodziny (student żonaty i dzieciaty) stawiać na równi z Allahem. Czyli drodzy muzułmanie zdychajcie z głodu byle tylko Allaha nie obrażano...

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×