Jump to content
Guest Michal

Matka boska na drzewie

Recommended Posts

No i jak tu teraz żyć?

Medycyna transplantacyjna ruszy pełną parą. A i dewizy z turystyki medycznej sprawią, że Polska będzie potęgą i program pińcet plus zwróci się z nawiązką i nie trzeba będzie pożyczać u rotszyldów.

Wystarczy tylko przeflancować śfinty wafelek (niepodniesiony, nieubrudzony łapskami prezywzdęta D.ópy) i...serce roście!

I tylko linku do publikacji w pubmedzie brak. Ale za to wystarczy zaświadczenie od xiendza proboszcza, który wejdzie w skład każdego zespołu transplantacyjnego. W randze szefa oczywiście.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Widok krzyżyka sprawił, że Pani już wie, że wszystko będzie dobrze, no bo krzyżyki widuje się przede wszystkim wśród białych,. dobrze ubezpieczonych mieszkańców świata Zachodniego z dostepem do służby zdrowia, prawda? Ci w Afryce to już krzyżyka nie ujrzą na USG, chyba że z rąk nawracających ich pedofilów w sukienkach.

 

Tak mi się to skojarzyło z piosenką "

" Tima Minchina - długie wideo, bo na początku australijski piosenkarz wyjasnia, jak doszło do skomponowania utworu:

Co tam słyszymy? M. in.:

(...)

That the God you just happened to be taught to believe in

Is the actual God and he digs on healing,

But not the AIDS-ridden African nations

Nor the victims of the plague, nor the flood-addled Asians,

But healthy, privately-insured Australians

With common and curable lens degeneration

Share this post


Link to post
Share on other sites

njusik sprzed 10 lat, ale dzienx, zawsze miło, gdy banan pojawia się na twarzy po ciężkim dniu.

 

BTW, uczona w pseudonauce jakoś nie objawiła się w pubmedzie.

 

Zresztą, co tu dużo pisać, z "badań" Andżeliny wynika, że skuteczniejszy w zabijaniu bakterii jest zwykły domestos!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20358143,matka-boza-czestochowska-patronka-2017-roku-chca-tego-senatorowie.html

 

Jest projekt uchwały o ustanowieniu roku 2017 Rokiem Koronacji Matki Bożej
• Pod projektem podpisało się 22 senatorów Prawa i Sprawiedliwości
• W 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji Jasnogórskiego Obrazu

 

Patronem Wzechwolski 2017 kawałek drewna. Jest to niewątpliwie najistotniejsza #dobrazmiana tego narodu (co jego numerem jest czterdzieści i czter) od zwycięstwa pod Grunwaldem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana rodzaju. Naukowa obserwowalność i powtarzalność. Coś tam coś tam, Richard Dawkins. Wiara.

 

Z cyklu "Ewolucja na drzewie".

 

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ważna figurka jeśli w zamyśle był św. Antoni to myślę, że modlitwa ważna aczkolwiek tzreba by dopytać u księży :)

No i rozj....eś model biznesowy "ars christiana". Bo teraz wystarczy na stole wypluta skórka od chleba uformowana na jezuska i nie trzeba nic kupować. No wsadziłeś kij w mrowisko. BTW, czy ktoś zapytał o skutek tych modlitw? Bo generalnie żadne modlitwy nie mają żadnego sensu ani skutku, strata czasu. W życiu są ważniejsze rzeczy niż modły do mzimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orszak Trzech Króli, czyli, jak czytamy na stronie inicjatywy, "największe jasełka na świecie", przeszedł 6 stycznia ulicami wielu polskich miast, w tym również Szczecina. Tamtejszą imprezę zabezpieczało trzech funkcjonariuszy policji konnej. Ich wygląd mógł jednak mocno dziwić, na mundury nałożyli bowiem... białe prześcieradła, do których doczepione były skrzydła.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21222197,na-orszaku-trzech-kroli-policja-konna-byl-przebrana-za-anioly.html

 

Bez komentarza

 

***

 

Co ta religia robi z ludzi.

 

Modły do kawałka drewna, straszne!

 

Co najmniej milion katolików, większość z nich bosych, wzięło udział w poniedziałek w kilkukilometrowej procesji z Czarnym Nazarejczykiem odbywającej się w Manili na Filipinach. Uczestnicy procesji tłoczyli się wokół rzeźby Chrystusa, rzucając w kierunku krzyża kawałki materiału i usiłując dotknąć ją chociażby jednym palcem. W ten sposób liczą na to, że spłynie na nich zdrowie i szczęście.

Czarny Nazarejczyk to figura Jezusa Chrystusa. Rzeźba miała zostać osmolona w wyniku pożaru, przetrwała też trzęsienia ziemi i intensywne bombardowania w trakcie II Wojny Światowej. Filipińczycy wierzą, że Czarny Nazarejczyk ma wyjątkową moc

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,21219094,ponad-milion-osob-na-ulicach-manili-setki-wiernych-mdlaly,,1.html

 

A nie lepiej kupić sobie figurkę lorda vadera? też czarna i miecz świetlny gratis!

 

Pierwsze efekty wyjątkowej mocy i spłynięcia zdrowia już są: stratowani pielgrzymi mogą w szpitalach dostąpić cudu ozdrowienia rękami lekarzy. Wśród personelu jezuska nie widziano. Poza tym oni się nie pokapowali jeszcze, że teraz jezusek jest królem Polski, a tam tylko osmoloną deskę posłał.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgrzebałem. W ramach pewnie rozliczenia z samym sobą. Miałem wewnętrzną potrzebę powrotu i rozliczenia się z tym tematem, a konkretnie z moimi tutaj wpisami. Już nawet nie pamiętam co dokładnie :)  w szczegółach pisałem ale nie chcę pozostawić moich tutaj poglądów religijnych takimi jakimi pozostały w wypowiedziach w tym topicu. Ponieważ jestem już dość innym człowiekiem a zjawisko tutaj opisywane jest dla mnie w tym momencie zupełnie obojętne. 

 

Paweł Apostoł powiedział: "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" a  ja, jestem nawróconym Chrześcijaninem. W związku z tym dopowiadam do moich poprzednich wypowiedzi, że: Tylko Jezus jest Panem.  I moim Zbawicielem.  I dla mnie najważniejsza, decydująca w moim życiu jest moja z Nim relacja i głoszenie o Nim ewangelii. Zero figurek czy innych bałwanów. Zero ludzkich pośredników. To tyle.

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, yarowa napisał:

Paweł Apostoł powiedział: "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!"

 

A co sądzisz w kontekście przytoczonego cytatu o fakcie iż KK zmienił przykazania ?

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Domeniacz napisał:

 

A co sądzisz w kontekście przytoczonego cytatu o fakcie iż KK zmienił Dekalog ?

 

 

To Biblia Tysiąclecia czyli jak najbardziej katolicka: BT

 

To nie Dekalog został zmieniony ale Katolicy rzadko Pismo Święte czytają. Katolik cytujący Biblię jest przeważnie z miejsca przez swoich współbraci określany Świadkiem Jehowy czy Protestantem. Nierzadko podobnie, Katolik z Biblią odbierany jest w swojej rodzinie.

 

Kościół Katolicki nie zmienił więc Dekalogu ale wg mnie odszedł od źródła, bo Biblia jest dla Chrześcijanina jedynym Słowem pozostawionym czy autoryzowanym przez Boga.  Jeśli Tradycja albo katolicyzm ludyczny nie są zgodne z Biblią, to oznacza wg mnie odstępstwo od tej prawdziwej Ewangelii cytowanej przez mnie za Pawłem Apostołem. I są dla Katolika ewangelicznego wg mnie dwie drogi. Odejść do innej wspólnoty albo pozostać i drążyć nurtem Reformacji 2.0.  ;) Bywa, że nazywanej bardziej czy mniej słusznie pentekostalizacją Kościoła Katolickiego.

 

 

... ale, nie chciałbym tutaj wywoływać nowej dyskusji ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wynika iż wielu katolików ma Biblię, natomiast zaledwie garstka zadała sobie trud aby ją przeczytać. Natomiast absolutnie wszyscy są zaskoczeni właśnie kwestią którą przytoczyłem.

To co mnie absolutnie uderzyło to niezgodność ST i NT. 

 

Np. ST wskazuje jasno jakie mięso i ryby można jeść natomiast Jezus w NT powiedział iż możesz jeść wszystko. Idąc dalej i przyglądając się temu czego nie możesz jeść okazuje się np. iż zakazane ryby żywią się odpadami, tak samo jak świnie. Czyż to nie jest zastanawiające ? Więc co w tej sytuacji powinniśmy jeść Twoim zdaniem ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Domeniacz napisał:

Z mojego doświadczenia wynika iż wielu katolików ma Biblię, natomiast zaledwie garstka zadała sobie trud aby ją przeczytać. Natomiast absolutnie wszyscy są zaskoczeni właśnie kwestią którą przytoczyłem.

To co mnie absolutnie uderzyło to niezgodność ST i NT. 

 

Np. ST wskazuje jasno jakie mięso i ryby można jeść natomiast Jezus w NT powiedział iż możesz jeść wszystko. Idąc dalej i przyglądając się temu czego nie możesz jeść okazuje się np. iż zakazane ryby żywią się odpadami, tak samo jak świnie. Czyż to nie jest zastanawiające ? Więc co w tej sytuacji powinniśmy jeść Twoim zdaniem ?

 

 

 

Tak. Nie czytają Biblii i są równie zaskoczeni, kiedy wezmą Pismo do ręki, że przykazania nie są ułożone od 1 do 10  :)

Zapewne dla Żydów (piszę o wyznaniu) sprawy wynikające z Zakonu są bardzo istotne,  dla starotestamentowych np. Faryzeuszy był to aksjomat.

 

Jeżeli pytasz to dla Ciebie również jest to istotne: po prostu jestem Chrześcijaninem a nie Żydem więc ta kwestia jadania czy niejadania ryb, świń mnie nie dotyczy. Tak jak koszerność. Tak jak i kwestia obrzezania.  Cytowany Paweł  Apostoł i pozostali uczniowie Jezusa rozstrzygnęli tę kwestię przyjmowania pogan w szeregi wyznawców Jezusa. Choćby i w tym miejscu Paweł Apostoł - przywołuję za wspomnianą internetową Biblią Tysiąclecia -  wyjaśnia: "  A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus". 

 

Jeśli czegoś nie jem to albo nie lubię albo nie jem z powodów takich, że mam przed sobą obrazy męczenia i zabijania zwierząt albo nie jestem głodny.

 

Skupiam się zdecydowanie na istocie Chrześcijaństwa czyli na kwestii Zbawienia.  Zbawienia (łaską) przez wiarę - bo jeśli uczynkami możemy się sami zbawić to śmierć Jezusa na krzyżu jest bez sensu.

 

Moje pojawienie się ponowne w tym temacie nie jest powodowane kontynuowaniem nowego tematu. Tak więc przepraszam Cię ale znikam stąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yarowa To nie kwestia czy jesteś Chrześcijaninem czy Żydem, albowiem zapis odnośnie tego co powinno a nie powwino się jeść jest w każdej Biblii, choć pewnego razu nazwano mnie Świadkiem J, oczywiściście bez znajomości faktów. 

 

Druga sprawa jest taka iż jeśli odrzucimy ST to nie ma też żadnych przykazań, albowiem były tylko w ST. A to z kolei oznacza iż również nie ma przeszkody w czczeniu bożków itd, o czym wspomniałeś w swojej wypowiedzi.

 

Zbawienie bez uczynków też nie wygląda najlepiej, albowiem mogło by to oznaczać iż możesz wszystkich zabijać i niszczyć wszystko po drodze a mimo wiary będziesz zbawiony.

 

A już najbardziej rozwaliła mnie Apokalipsa Jana, gdzie Jezus przedstawia się jako Syn Jutrzenki czy też Gwiazda poranna. A wiesz co to oznacza ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazda_Poranna

 

Idąc dalej tym tropem, Jezus jest zawsze przedstawiany jako niosący światło, wygląda bardzo znajomo https://pl.wikipedia.org/wiki/Lucyfer

 

Więc jak to w końcu jest ?

 

Wygląda na to iż lepiej stać obok NT i ST oraz KK.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yarowa Kontynując poprzedni trop ...

 

BARDZO WAŻNY przekaz dla fanatyków KK prosto z Watykanu:

 

 

 

Dalej jesteś pewny iż podążasz właściwym tropem ?

Bo absolutnie zgadzam się z Tobą iż należy szukać Boga, 

ale trzeba uważać aby z deszczu nie wpaść pod rynnę.

 

A co na to inni użytkownicy forum ?

Dyskusja na poziomie mile widziana.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yarowa Rozumiem iż jako KSIĄDZ słowa więcej nie powiesz, albowiem wiesz że każdy kto czytał Biblię jest w stanie obalić wszelakie zabobony. Gdzie przez "czytanie Biblii" mam na myśli zarówno Stary jak i Nowy Testament nie zaś garstkę cytatów z NT na które zwykle powołuje się KK.

 

Np. powołałeś się na Pawła Apostoła (NT): "  A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ..."

 

Tylko że:

1) Jezus urodził się w rodzinie żydowskiej

2) Jezus został obrzezany ósmego dnia po narodzeniu

 

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezus_Chrystus

 

Fajnie by było gdybyś mimo wszystko odniósł się do przytoczonego wyżej materiału, oczywiście utrzymując wysoki poziom rozmowy. Wybacz natomiast, jeśli pomyliłem Twoje stanowisko w hierarchi KK.

 

Już po pierwszym odgrzebaniu tego tematu przez Ciebie wiedziałem iż należysz do KK, albowiem mało kto ma odwagę na publiczne oswiadczenie jakie w nim zawarłeś. Ucieczka od tematu to również był silny znak. Wobec tego zadałem sobie trochę trudu aby przebrnąć przez cały ten temat i znaleźć potwierdzenie mojej tezy.

 

Dnia 5.10.2011 o 18:57, empireus napisał:

Czasami mam wrazenie, jakbys nosil koloratke...

 

Dnia 5.10.2011 o 19:11, yarowa napisał:

Świetnie w niej wyglądam. Mam taką starą księżowską koszulę, niezły krój ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz

Akurat o tej akcji z Lucyferem to nie słyszałam, jednak specjalnie mnie to nie dziwi (KK aż kipi okultyzmem).

Polecam ten film:

Temat (trochę) poboczny, chociaż myślę, że ma duży związek... ;)

Btw, ciekawa jest geneza nazwy Watykan...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@meloo Przeciętny człowiek nie ma szans zrozumieć co jest prawdą a co fikcją, albowiem jest zalewany taką masą informacji oraz pod wpływem przytłaczającej większości która czyni dokładnie to samo - nawet nie pomyśli iż otaczający świat może być całkiem inny niż jest mu przedstawiany przez media. Polecam przyjrzeć się zastanawiającemu rytuałowi otwarcia tunelu w Alpach na którym z zapewne bardzo ważnych powodów były wszystkie najwyżej postawione postacie z Unii Europejskiej:

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×