Jump to content
Guest Michal

Matka boska na drzewie

Recommended Posts

Puśćmy wodze fantazji! No przyznać się, kto co tutaj widzi?

 

:)

Ok, więc widzę tu człowieka próbującego utwierdzić się w przekonaniu, że Boga nie ma, po to - aby ta kwestia była jasna i zamknięta.

 

Ja z kolei wierzę i wiem z licznych dowodów, że Bóg jest - ale szukam dowodów na nieistnienie Boga - po to, aby jak Ty utwierdzać się na "swoim".

 

Podsumowując ja mam dowody na istnienie Boga, a Ty nie masz na nieistnienie! :rolleyes:

 

"Puśćmy wodze fantazji! No przyznać się, kto co tutaj widzi?"

 

piasek.jpg

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

jezus_googlemaps_550.jpeg

 

Podobizna Jezusa znaleziona na Google Earth

(fot. Google Maps)

 

Pewien Brytyjczyk szukając na satelitarnych zdjęciach miejsca na wakacje niespodziewanie dostrzegł na jednym z pól uprawnych... podobiznę Jezusa - czytamy na stronie internetowej brytyjskiego "The Sun".

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Dos...ml?ticaid=1a780

 

38553737.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wikipedia to nie jest dobre źródło skoro każdy może być redaktorem, ale niech będzie:

Ludzki mózg ma tendencję do rozpoznawania ludzi i zwierząt oglądając nietypowe kształty elementów krajobrazu (np. Śpiący Rycerz nad Zakopanem).

Link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś ucztując Carbonarę moim oczom ukazał się ON. Wieść się rozniosła z prędkością światła. Nie dokończyłem posiłku. Nawet wylizanie talerza nie wchodziło w grę. Mój talerz z całą zawartością stał się miejscem kultu. Wokół wybudowano parking, wzniesiono okazałe płatne toalety i miejsca wypoczynku dla pielgrzymów (stoiska z pamiątkami). A wszystko to przez pewnego bankiera, który przyszedł do mnie w odwiedziny i jako pierwszy zauważył te niecodzienne zjawisko. Ów bankier później sfinansował wszystkie inwestycje, udzielając niskoprocentowego kredytu pielgrzymom.

fsmo.jpg

 

A tak poważnie. Takie "artefakty" :blush: na aukcjach zagranicznych osiągają zawrotne ceny.

 

Kanapka z wizerunkiem Matki Boskiej (wg sprzedającego). Sprzedana na ebay za 28 tysięcy dolców!

z4806163X.jpg

 

lub trochę mniejsza sprzedaż - 1209$. Chips przypominający mitrę papieża :)

z4806169X.jpg

 

Stopa zwrotu czasem większa niż w domenach :P

Edited by ZeDe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś ucztując Carbonarę moim oczom ukazał się ON. Wieść się rozniosła z prędkością światła. Nie dokończyłem posiłku. Nawet wylizanie talerza nie wchodziło w grę. Mój talerz z całą zawartością stał się miejscem kultu. Wokół wybudowano parking, wzniesiono okazałe płatne toalety i miejsca wypoczynku dla pielgrzymów (stoiska z pamiątkami). A wszystko to przez pewnego bankiera, który przyszedł do mnie w odwiedziny i jako pierwszy zauważył te niecodzienne zjawisko. Ów bankier później sfinansował wszystkie inwestycje, udzielając niskoprocentowego kredytu pielgrzymom.

fsmo.jpg

 

[...]

 

 

Ta pierwsza fotka, to raczej ośmiornicę Paula mi przypomina, którego wyroki traktowane są w Niemczech wcale nabożnie a teraz wściekle nabożnie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG, it's Jesus! :)

 

omgitsjesus.jpg

 

omgitsjesus2.jpg

 

Powyższe zdjęcia są mojego autorstwa. Zrobione w Międzyzdrojach latem tego roku podczas urlopu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
OMG, it's Jesus! :)

 

omgitsjesus.jpg

 

omgitsjesus2.jpg

 

Powyższe zdjęcia są mojego autorstwa. Zrobione w Międzyzdrojach latem tego roku podczas urlopu.

 

Ładne zdjęcia, ale ja tam widzę Conana Barbarzyńcę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powyższe zdjęcia są mojego autorstwa. Zrobione w Międzyzdrojach latem tego roku podczas urlopu.

 

Coś czuję, że jeszcze ze dwa razy będziesz miał takie "wizje" i nawrócisz się. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedługo będziecie musieli zmienić nazwę na ateiści internetowi.

 

Żal mi niektórych osób które tu piszą, które chyba nie potrafią dostrzec niczego dalej niż sięga internet albo nie widzą niczego poza swoim komputerem...

 

:)

Edited by Sebving

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żal mi niektórych osób które tu piszą, które chyba nie potrafią dostrzec niczego dalej niż sięga internet albo nie widzą niczego poza swoim komputerem...

To za firewallem istnieje życie ? :)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co tam innowacje i technologie, ważne, że jest Dżizus mejd in Poł-land.

 

Ehh...i przez pomysłodawców takich akcji stajemy się coraz większym pośmiewiskiem świata ;)

 

Dziś cały dzień w Rymyfyfymy (którego jestem zmuszony słuchać w pracy :) ) porównywano ceny w innych krajach UE do tych u nas w Polsce i co się okazuje? W większości z nich ceny sporej ilości artykułów są niższe niż u nas i mało tego zarobki są wyższe. Jak mamy to rozumieć? Drogi mają lepsze, szpitale, ale jakoś społeczeństwo tego nie odczuwa po swoim statusie życia, a u nas jest zupełnie na odwrót - dróg nie ma, szpitale jak w latach 90-tych, ale wszyscy mają to w d*pie i mało tego społeczeństwo też się kopie w d*pe.

 

Aha, zapomniałem!! Mamy za to ogromny posąg, na który każdy może sobie pojechać popatrzeć, o ile oczywiście ma co do baku wlać żeby tam dojechać, lub ewentualnie pociąg mu przyjedzie...

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś tylko dodać, że to sami mieszkańcy pobliskiego Świebodzina sfinansowali budowę tego pomnika.

Jak dobrze pójdzie to niedługo ta inwestycja im się zwróci a nawet mieszkańcy tego miasteczka które jest już znane na całym świecie (dodatkowo promocja) zaczną zarabiać. ;)

Już obecnie turyści zagraniczni narzekają, że przydałyby się jakieś hotele i punkty gastronomiczne bliżej miejsca docelowego.

 

Nie wiem co to ma wspólnego z zarobkami Polaków i z dziurawymi drogami ale te problemy chyba niedługo w Świebodzinie mieć miejsca nie będą...

 

:)

Edited by Sebving

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapomniałeś tylko dodać, że to sami mieszkańcy pobliskiego Świebodzina sfinansowali budowę tego pomnika.

Jak dobrze pójdzie to niedługo ta inwestycja im się zwróci a nawet mieszkańcy tego miasteczka które jest już znane na całym świecie (dodatkowo promocja) zaczną zarabiać. ;)

Już obecnie turyści zagraniczni narzekają, że przydałyby się jakieś hotele i punkty gastronomiczne bliżej miejsca docelowego.

 

Nie wiem co to ma wspólnego z zarobkami Polaków i z dziurawymi drogami ale te problemy chyba niedługo w Świebodzinie mieć miejsca nie będą...

 

:)

 

A czy nie uważasz, że pieniądze te mogły zostać lepiej rozdysponowane?? :>

 

Wiadomo jakie środowisko było pomysłodawcą projektu i co do związku z dziurawymi drogami i naszymi zarobkami to zawsze jak idę sobie przez miasto i mijam x kościołów (każde osiedle ma chyba swój własny) zastanawiam się jak to się ma do tego o czym naucza się na kazaniach i lekcjach religii. Czy ludziom, o których podobno tak dbają księża od faktu posiadania kościoła pod oknami poprawi się status życia? Czy bezdomni będą mogli w nim zamieszkać? Wydaje mi się, że nie, a więc wystarczyłoby jakby był 1 kościół powiedzmy na 3 osiedla (jak jeszcze do kościoła uczęszczałem to non-stop słyszałem, że ludzie do niego nie chodzą, więc po co się je buduje??), a resztę pieniędzy (dodam pieniędzy wiernych i podatników) można rozdysponować w bardziej racjonalny sposób.

 

Mam rację czy nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubię jak ktoś wypomina mi na co wydaję pieniądze więc innym też tego nie wypominam.

Dla mnie Kościołów mogłoby być więcej i nawet moja wiara nie ma nic do tego. ;)

 

Uważam, że mieszkańcy Świebodzina (czy ktoś wcześniej słyszał o tej mieścinie??) zrobili świetną inwestycję.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie lubię jak ktoś wypomina mi na co wydaję pieniądze więc innym też tego nie wypominam.

Dla mnie Kościołów mogłoby być więcej i nawet moja wiara nie ma nic do tego. ;)

 

Uważam, że mieszkańcy Świebodzina (czy ktoś wcześniej słyszał o tej mieścinie??) zrobili świetną inwestycję.

:D

 

Seba (mam nadzieję, że się nie obrazisz ;)) ja Ci nie wypominam na co wydajesz pieniądze, po prostu mam oczy i widzę jak traktowany jest w naszym kraju kościół, jak jest uprzywilejowany i to mnie strasznie razi w oczy ponieważ widzę jak wielu ludzi żyje na granicy ubóstwa. Wiem, że kościół temu winny nie jest, wielu z nich pewnie też na własne życzenie spotkał taki los. Tym niemniej wydaje mi się, że jeśli już kościół dostał za bezcen ziemię pod budowę (przypadków takich było mnóstwo), zwolniony jest z płacenia podatków itd. to mógłby zamiast kolejnej świątyni zainteresować się bardziej losem parafian i bardziej się z ich problemami identyfikować. Już nie chodzi mi o religię itd. ale to co niektórzy księża wyprawiają to się w głowie nie mieści.

 

OK - zrobili świetny interes i co dalej? Ty widzisz to z tej strony, a ja i wielu innych ludzi (zwłaszcza obcokrajowców) może to widzieć zupełnie inaczej. Ile pomników postawiło się po śmierci papieżowi? Wiem czego nauczał, szanowałem i nadal szanuję to jakim był człowiekiem, ale wydaje mi się, że nawet on gdyby to zobaczył to by się popukał w czoło. Nie jesteśmy Państwem aż takiego dobrobytu aby marnować (bo moim zdaniem to jest marnowanie) pieniądze na kolejne "miejsca kultu" kiedy to wielu ludzi nie ma zapewnionej podstawowej opieki medycznej, dzieciaki chodzą w zimie w trampkach (wiem to po akcji Szlachetna Paczka w moim mieście) itd.

 

A tak z ciekawości powiedz mi po co chcesz aby kościołów było więcej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie obrażam się i tym razem bardziej mi się podoba co napisałeś i z niektórymi punktami się nawet zgodzę.

Cóż język pisany ma to do siebie, że trzeba dokładnie dobrać słowa aby oddać to co miało się na myśli.

 

Kościół rzeczywiście jest w naszym kraju uprzywilejowany ale czy nie było kiedyś tak i to nie tak dawno, że Kościół był w naszym kraju jedynym ośrodkiem wolności i prawdy? Czy nie poniósł w tej walce o niepodległość naszego kraju żadnych strat?

Czy nie należy mu się za to szacunek? Zastanawiam się też jakie ziemie masz na myśli czy nie przypadkiem tą która była już kiedyś własnością Kościoła i została mu zabrana w pierwszych latach socjalizmu?

Jeżeli idzie o pomoc materialną to nie mówi się o tym zbyt często ale Kościół prowadzi tysiące placówek, przytułków, jadłodajni, domów samotnej matki itp

Czy to właśnie to jest sprzeczne z Ewangelią którą głosi? Chyba nie...

Co do pomników JP II to zgodzę się z tym co napisałeś, był nawet taki przykład, że papież odwiedzał Kościół którym niegdyś służył i ze smutkiem odkrył, że w miejscu w którym sam postawił przed laty skarbonkę dla ubogich stał... jego pomnik.

Oczywiście księżą to tylko ludzie podatni jak każdy na różne słabości więc wydaje mi się, że wierni (zwłaszcza na wsi) powinni przyzwyczajać się do tego, że aby ksiądz i to obojętnie czy wikariusz czy proboszcz dobrze się sprawował trzeba nieraz samemu tego przypilnować, np jak są wydawane pieniądze ze składek.

Edited by Sebving

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×