Jump to content
Kangur

Nigdy bym się nie spodziewał

Recommended Posts

Ta firma posiada kilka innych generyków, które kierują na ich stronę. Nic więcej się za tym raczej nie kryje.

bartol o nich kiedyś pisał. Ładne są.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dosyć ryzykowne ale i odważne posunięcie firmy.

[...] UWAGA

Niech ktoś teraz czytający ten temat/post nie skojarzy słowa tandeta z czymś innym. Słowo zapada w pamięć dzięki przewrotnemu jego zastosowaniu i zamiany jego znaczenia na komercyjny generyk.

 

[...]

 

 

W Krakowie, słowo "tandeta" nasuwa skojarzenia nie do końca pejoratywne ;). W zw. z istnieniem legendarnego już prawie (i jednocześnie realnego) targowiska o takiej nazwie. Kiedy w Krakowie ktoś "jedzie na Tandetę" , wiadomo, że chodzi o ten plac targowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta firma posiada kilka innych generyków, które kierują na ich stronę. Nic więcej się za tym raczej nie kryje.

 

Wiem, np. love.pl i milosc.pl ;) ale skonfigurowanie serwera by pod tym adresem wyświetlał firmową stronę tak jakby to był właściwy adres jest dość... odważne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Krakowie, słowo "tandeta" nasuwa skojarzenia nie do końca pejoratywne ;). W zw. z istnieniem legendarnego już prawie (i jednocześnie realnego) targowiska o takiej nazwie. Kiedy w Krakowie ktoś "jedzie na Tandetę" , wiadomo, że chodzi o ten plac targowy.

 

a teraz jako "centrum handlowe tandeta"

 

http://www.cht.net.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
a teraz jako "centrum handlowe tandeta"

 

http://www.cht.net.pl/

 

 

Czyli widzę, że próbują wyrugować starą, utartą nazwę. Najpierw musieliby zresetować umysły tych, którzy Tandetę pamiętają. Nie uda się to przez najbliższe 30 lat. Musi umrzeć jedno pokolenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a teraz jako "centrum handlowe tandeta"

 

http://www.cht.net.pl/

 

Pamietam starą tandetę (zresztą kto z Krakusów nie pamieta) i śmiać mi się chce jak widzę tam teraz takie banery:

 

chtLato2010-gora_korr.png

 

Najgorętsze trendy ;) lol .....I pomyśleć że spora grupa Krakowian zaopatrywała sie tam w Piramidy, skarpetki i sznurówki fluo, czeskie trampki i zegarki z siedmioma+ melodyjkami ;)

 

2955.jpg

 

 

A tak na poważnie to nieliczni pamietają że tandetą nazywano Mały Rynek i sprzedawano tam mięso i starzyznę....nowa tandeta (tam gdzie powstało CHT) to był targ staroci / antyków i zegarków a dopiero potem dołączyła grupa ciucho-zabawko-spozywczo-elektroniko-sprzedawaczy i wszelkiej maści handlarzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukiwarka.pl - bo wyszukiwarka.pl była zajęta.

 

MOże warto zarejestrować takei domeny jak: eble.pl, racuj.pl, iznes.pl, - ale nie jako literówki, tylko jako pełnowartościowe neologizmy? :)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
a teraz jako "centrum handlowe tandeta"

 

http://www.cht.net.pl/

Raczej jako Krakowskie Centrum Handlowo Targowe.

 

Ale jeśli już cht, dlaczego na net.pl?

To mi kompletnie nie pasuje do Krakowa, to już raczej krakow.pl albo com.pl :), jeśli pl-ka nie na sprzedaż.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszyscy mówią o dopalaczach,a le są tez UPALACZE.PL szczerbaty.gif

Skoro mamy już:

do...

u...

to teraz należy spodziewać się wykorzystania wszystkich innych możliwości, zwłaszcza kombinacji z przedrostkami.

zapalacze

podpalacze

nadpalacze

...

itp.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
a teraz jako "centrum handlowe tandeta"

 

http://www.cht.net.pl/

 

Raczej jako Krakowskie Centrum Handlowo Targowe.

 

Kiedyś to było Centrum Handlowe Tandeta, ale ktoś (mądrze) postanowił, że będą powoli odcinać się od "Tandety". Nawet rok temu rozpisali konkurs na nowe rozwinięcie skrótu CHT, nie pamiętam czy najlepsza z proponowanych nazw to było właśnie Krakowskie Centrum Handlowo Targowe, w każdym razie taka jest teraz nazwa spółki. Jednak w świadomości większości mieszkańców Krakowa to miejsce nadal funkcjonuje jako Tandeta.

 

Ale jeśli już cht, dlaczego na net.pl?

To mi kompletnie nie pasuje do Krakowa, to już raczej krakow.pl albo com.pl ;), jeśli pl-ka nie na sprzedaż.

 

No cóż, takie pytanie należałoby zadać wielu firmom funkcjonującym pod net.pl, info.pl czy org.pl; brak świadomości lub realnej potrzeby - wszak w tej chwili strona pełni jedynie funkcję wizytówki z kontaktem, dojazdem czy aktualnościami więc po co zmieniać sprawdzony i wypozycjonowany adres.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy bym się nie spodziewał, że po wpisaniu w google "badania na prawo jazdy wrocław" na pierwszym miejscu wyskoczy mi:

badania-na-prawo-jazdy-wroclaw.com ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tez tak szukałem lekarza z uprawnieniami do badań na prawo jazdy i też tam trafiłem ;-)

 

Gładko poszło, dostałem bezterminowo ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy bym się nie spodziewał, że po wpisaniu w google "badania na prawo jazdy wrocław" na pierwszym miejscu wyskoczy mi:

badania-na-prawo-jazdy-wroclaw.com ;-)

 

Po prostu maskara...

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] badania-na-prawo-jazdy-wroclaw.com ;-)

rzeczywiscie ;) ale to potwierdza moje zdanie ze mini biznesiki uzywaja czesto takich mega :P

ps:

pewnie kupiona na FM ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej jako Krakowskie Centrum Handlowo Targowe.

 

Ale jeśli już cht, dlaczego na net.pl?

To mi kompletnie nie pasuje do Krakowa, to już raczej krakow.pl albo com.pl :), jeśli pl-ka nie na sprzedaż.

 

 

Nie każda firma może mieć stronę w domenie krakow.pl. Decyduje o tym Urząd Miasta (a nawet i Rada Miasta). Podobnie, jak o zezwoleniu na użycie herbu Miasta lub nazwy Miasta:

 

(Może nie ma tam wprost o tej domenie ale praktyka jest podobna. Kraków to Marka :))

 

http://bip.krakow.pl/?id=98

 

 

... a po com.pl musieliby uderzyć do Ciebie ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×