Jump to content
Kangur

Nigdy bym się nie spodziewał

Recommended Posts

35 minut temu, Dick napisał:

 

Nawiązując do tytułu tematu: a czego byś się spodziewał pod tą domeną?


Nie czepiaj się ;) tytuł tematu jest ogólny, a sam temat luźny i z zamysłu miał się skupiać na prawdziwych ninjach. 

 

Nigdy bym się nie spodziewał, że zobaczę taki okaz na billboardzie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zepsuł mi się odpływ w zlewie i kupiłam dziś zestaw firmy "phujano" - stronka phujano.pl - mam nadzieję, że produkt lepszy niż nazwa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 25.10.2019 o 14:04, polo333 napisał:

http://stanbud.biz/

 

Nazwa PIWA niszowego

Wszedłeś w ogóle na tę stronę? Gdzie na niej jest napisane, że to nazwa piwa? Na zdjęciu wyraźnie widać napis „DYSTRYBUTOR PIWA NISZOWEGO”, więc nie jest to nazwa piwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/25/2019 at 4:34 PM, polo333 said:

Nazywasz się (fundacja) Życie i Rodzina, a rejestrujesz: https://www.zycierodzina.pl/


Z tą wiewiórką to Ci się udało, ale powoli zbaczasz z tematu.
Co tu takiego dziwnego? ZycieRodzina, wersja z "i" była zagospodarowana i już.
A idąc Twoim tokiem myślenia - domena z Twojej sygnatury wcale lepsza nie jest :)

Wszystkie Twoje propozycje bije na głowę ta firma:
https://podnosimy-przewozimypl-transport-hds.business.site/


Osobiście uważałbym na nich, jeśli jakość ich usług jest taka jak ta domena...

  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, pb napisał:

MorzeSzczyn.pl

Wzbudza skojarzenia z ostatnią awarią pewnej oczyszczalni ;) Aż strach teraz zjeść śledzika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kiedyś klient kupił meblezdrewna*pl, miałem dużo szczęścia że nie wpadł na pomysł, żeby zarejestrować meblesdrewna*pl

 

swoją drogą ciekawe jak podaje adres strony: "meble z palet kropka pl, z pisane przez s"?:huh:

Edited by Pan_Grzegorz
  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontrowersyjna, dla jednych wariacka nazwa, a dla innych ma sens.. wydaje mi się, że producent ma spore wyczucie stylu, ale i dystans do świata.. "spatel" to marka sama w sobie utworzona od frazy "z palet" .. i to ma jakiś sens.. poza tym strona bardzo estetyczna i mebelki też :)

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

MebleSpalęT.pl - tak to widzę... ani domena, ani stronka mi się nie podoba (to już ja lepszą na WP machnę).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, koniczyna napisał:

kontrowersyjna, dla jednych wariacka nazwa, a dla innych ma sens.. wydaje mi się, że producent ma spore wyczucie stylu, ale i dystans do świata.. "spatel" to marka sama w sobie utworzona od frazy "z palet" .. i to ma jakiś sens.. poza tym strona bardzo estetyczna i mebelki też :)

 

Serio?, jesteś na forum domainerów?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, mikepolarny napisał:

 

Serio?, jesteś na forum domainerów?

Serio! wejdz na profil FB tego producenta, jak widać radzi sobie całkiem nieźle przy tej "beznadziejnej" nazwie

Share this post


Link to post
Share on other sites

My tu nie omawiamy sposobu działania biznesu, a domeny którą dana firma się firmuje. Mimo, być może dobrze funkcjonującej firmy wyszła typowa Januszerka i człowiek pożałowal kilka złotych. Sprzedałem kilka lat temu meblezpalet.pl za 4k PLN bodajże. Zainteresowanie branży było zerowe. Drutex też sobie bardzo dobrze radzi, a domenę i nazwę ma okropną.

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, mikepolarny napisał:

My tu nie omawiamy sposobu działania biznesu, a domeny którą dana firma się firmuje. Mimo, być może dobrze funkcjonującej firmy wyszła typowa Januszerka i człowiek pożałowal kilka złotych. Sprzedałem kilka lat temu meblezpalet.pl za 4k PLN bodajże. Zainteresowanie branży było zerowe. Drutex też sobie bardzo dobrze radzi, a domenę i nazwę ma okropną.

 

ja tu widzę strategię od początku, sądzę nawet, że jest to pomysł firmy, która wdrożyła tę stronę internetową, prawdopodobnie tez oni opracowali logotyp, może to ten logotyp był punktem wyjścia i to usprawiedliwia tę nazwę ... sama nazwa jest dla mnie taka gra słów, albo adres meblezpalet.pl był zajęty, a chcieli być jak najbliżej tej nazwy, więc wybrali spalet, albo od początku był taki plan.... widząc jak rozwija się ta firma, nie uważam, że to był gwóźdź do trumny

Edited by koniczyna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już nawet nie wiem o czym jest mowa. Może przynajmniej podawajcie nazwę domeny przy odpowiedziach, bo mi się nie chce szukać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 9.11.2019 o 13:36, koniczyna napisał:

ja tu widzę strategię od początku, sądzę nawet, że jest to pomysł firmy, która wdrożyła tę stronę internetową, prawdopodobnie tez oni opracowali logotyp, może to ten logotyp był punktem wyjścia i to usprawiedliwia tę nazwę ... sama nazwa jest dla mnie taka gra słów, albo adres meblezpalet.pl był zajęty, a chcieli być jak najbliżej tej nazwy, więc wybrali spalet, albo od początku był taki plan.... widząc jak rozwija się ta firma, nie uważam, że to był gwóźdź do trumny

 

Domena kosztowała 3k PLN w tamtym czasie i była w moim posiadaniu. Taka to strategia firmy i Twoja umiejętność analizy sytuacji Millordzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mikepolarny napisał:

 

Domena kosztowała 3k PLN w tamtym czasie i była w moim posiadaniu. Taka to strategia firmy i Twoja umiejętność analizy sytuacji Millordzie.

jaka masz pewność, że chcieli tę domenę, moze chcieli ,a może nie, kiedy była na sprzedaż? jedno jest pewne utworzyli markę na bazie tych słów i im hula od 2016 roku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 9.11.2019 o 13:36, koniczyna napisał:

ja tu widzę strategię od początku

Ja tu dostrzegam jedynie strategię "na Janusza". Nazwa jest okropna i nie wyobrażam sobie nawet reklamy radiowej tego szalonego tworu... "Meble Spalet"... Przecież wiadomo, że "z" czasem brzmi jak "s" - a tak jest w tym przypadku, więc ludzie i tak wpisywaliby "zpalet" zamiast "spalet"/*darmowa reklama dla konkurencji (albo domainera) gwarantowana. Jak to miałoby zostać rozwiązane? "Jesteśmy meblespalet... z tą różnicą, że zamiast 'zet' mamy 'es' w nazwie, bo żal nam było wyłożyć kilka klocków na porządną domenę."? xD

Dnia 9.11.2019 o 13:36, koniczyna napisał:

może to ten logotyp był punktem wyjścia i to usprawiedliwia tę nazwę

Tego punktu nie zrozumiałam... Gdzie tu widać zależność pomiędzy logotypem a nazwą? Bo ja nie widzę. Wpisałam tylko "spalet" w Google grafikę i widać te mebelki oraz bidety... ;P Mogli już sobie jakiegoś brandabla wymodzić...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, meloo napisał:

Gdzie tu widać zależność pomiędzy logotypem a nazwą?

 

Jest ona oczywista.. logotyp opiera się na nazwie "meble spalet"

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, koniczyna napisał:

Jest ona oczywista.. logotyp opiera się na nazwie "meble spalet"

OK, pochrzaniłam logotyp z logiem... co nie zmienia faktu, że nazwa i tak jest denna ;P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, koniczyna napisał:

 jedno jest pewne utworzyli markę na bazie tych słów i im hula od 2016 roku

 

Jest spora grupa ludzi zupełnie pozbawionych dobrego gustu i ta firma zaspokaja ich potrzeby, dlatego utrzymuje się na rynku. Nie świadczy to o jakości samej nazwy i domeny. Pytanie jest takie, czy nazwa w tym przypadku ułatwia, czy utrudnia działania marketingowe? Sądzę że utrudnia i to bardzo. Pomiędzy oryginalnością i pomysłowością, a dziwacznością jest przepaść.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×