Jump to content
Kangur

Nigdy bym się nie spodziewał

Recommended Posts

Przed chwilą, reavis napisał:

Forum i tak już ledwo dycha... więc co to za różnica? :)

To co tutaj robisz? Sztuczne oddychanie? ;)
Kultura wypowiedzi jest wskazana nawet wtedy, gdy rozmawia się indywidualnie z głuchym, a nie tylko przy przemowach do tłumów.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą, Lateralus napisał:

 

 

 

Znacie historie tych domen i ich ceny zakupu na rynku wtórnym oraz ich udział w rynku na którym działają czy po prostu wklejacie pierwsze z brzegu top-premium zajęte od około 20 lat domeny? Ciekawe o ilu firmach słyszeli Kowalscy z tych co wy podaliście, a o ilu z tych co ja podałem. Nie wiem ale się domyślam.

 

Nadal czekam na duże brandy postawione na domenach generycznych. Bo poza Opony.pl, Meble.pl i Wakacje.pl nie ma tutaj nic znanego. Powinien być chyba wysyp, a tu nadal skucha.

 

To co robicie źle i czego nie rozumiecie to to, że bierzecie promil  domen top-premium, które są zarejestrowane od blisko 20 lat i próbujecie tak opisywać cały rynek domen dobrych i średnich.

 

 

Jeśli domeny zostały kupione i zagospodarowane 20 lat temu... to jak chcesz, żeby były na sprzedaż? A nawet jak ktoś by to kupił to byś napisał jak w przypadku opony.pl, że to firma została kupiona a domena nie ma znaczenia...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
4 minuty temu, reavis napisał:

Jeśli domeny zostały kupione i zagospodarowane 20 lat temu... to jak chcesz, żeby były na sprzedaż? A nawet jak ktoś by to kupił to byś napisał jak w przypadku opony.pl, że to firma została kupiona a domena nie ma znaczenia...

 

Bo, nie wiem czy zauważyłeś, ale rozmawiamy tutaj o sprzedaży samych domen internetowych na rynku wtórnym i opłacalności tejże działalności. Tak tylko podpowiadam.

 

Spróbuję natomiast inaczej, żebyś się nie pogubił:

 

Podaj mi proszę 16 przykładów domen zakupionych na rynku wtórnym, które są dziś rozpoznawalne jak firmy które ja podałem. Opony.pl ok, Urlopy.pl ok, Meble.pl ok. Co jeszcze? Żeby było śmieszniej to może np. weźmy ostatnie 10 lat.

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Lateralus napisał:

 

 

 

Znacie historie tych domen i ich ceny zakupu na rynku wtórnym oraz ich udział w rynku na którym działają czy po prostu wklejacie pierwsze z brzegu top-premium zajęte od około 20 lat domeny? Ciekawe o ilu firmach słyszeli Kowalscy z tych co wy podaliście, a o ilu z tych co ja podałem. Nie wiem ale się domyślam.

 

Nadal czekam na duże brandy postawione na domenach generycznych. Bo poza Opony.pl, Meble.pl i Wakacje.pl nie ma tutaj nic znanego. Powinien być chyba wysyp, a tu nadal skucha.

 

To co robicie źle i czego nie rozumiecie to to, że bierzecie promil  domen top-premium, które są zarejestrowane od blisko 20 lat i próbujecie tak opisywać cały rynek domen dobrych i średnich.

 

 

 

2 minuty temu, Lateralus napisał:

 

Bo, nie wiem czy zauważyłeś, ale rozmawiamy tutaj o sprzedaży samych domen internetowych na rynku wtórnym i opłacalności tejże działalności. Tak tylko podpowiadam.

 

Spróbuję natomiast inaczej, żebyś się nie pogubił:

 

Podaj mi proszę 16 przykładów domen zakupionych na rynku wtórnym, które są dziś rozpoznawalne jak firmy które ja podałem. Opony.pl ok, Urlopy.pl ok, Meble.pl ok. Co jeszcze? Żeby było śmieszniej to może np. weźmy ostatnie 10 lat.

Urlopy nie OK, bo to jest dziwoląg... urlop jest prawidłowo, ale pewnie pomyliłeś w ferworze z wakacje.pl

 

To, że ktoś obecnie nie kupuje obrazów Picasso to nie znaczy, że nie są nic warte.

 

...może ja Ci podam listę domen a Ty dla mnie je odkupisz w cenie do 100 tys zł?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
1 minutę temu, reavis napisał:

Urlopy nie OK, bo to jest dziwoląg... urlop jest prawidłowo, ale pewnie pomyliłeś w ferworze z wakacje.pl

To, że ktoś obecnie nie kupuje obrazów Picasso to nie znaczy, że nie są nic warte.

...może ja Ci podam listę domen a Ty dla mnie je odkupisz w cenie do 100 tys zł?

 

Coś trudniej teraz z listą, prawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 12.11.2019 o 21:50, Lateralus napisał:

 

Nie krępuj się. Podaj przykłady dużych firm działających na generykach. Tyle samo czyli 16 dużych firm działających na generykach.

 

Dużych firm jest mało, ograniczanie się do nich to ograniczanie możliwości sprzedaży domeny. A firm jest w Polsce ponad 2 miliony + wszelakiego rodzaju blogi. Nawet zakładając bardzo ostrożnie iż co 20 firma potrzebuje domeny, to mamy zapotrzebowanie na 100 tysięcy domen, nie licząc domen stricte pod SEO oraz blogerów.

 

Oto przykład domen generycznych wysoko w Alexa Rank:

 

demotywatory.pl
komputerswiat.pl
naszemiasto.pl
sprzedajemy.pl
sport.pl
elektroda.pl
dobreprogramy.pl
pyszne.pl
przelewy24.pl
eobuwie.com.pl
przegladsportowy.pl
niezalezna.pl
bankier.pl
wbijam.pl
skapiec.pl
jakdojade.pl
benchmark.pl
kurnik.pl
lubimyczytac.pl
gratka.pl
natemat.pl
auto-swiat.pl
autocentrum.pl
gazetaprawna.pl
kafeteria.pl
znanylekarz.pl
poradnikprzedsiebiorcy.pl
poradnikzdrowie.pl
goldenline.pl
gowork.pl
praca.pl
purepc.pl
pcworld.pl
bezprawnik.pl
polityka.pl
poranny.pl
instalki.pl
motofakty.pl
furgonetka.pl
polki.pl
sciaga.pl
napisy24.pl
optyczne.pl
wirtualnemedia.pl
infopraca.pl


A to tylko top 50K Alexy z jakiegoś czasu wstecz, a do 1M jeszcze dłuuuga lista.

 

Jeśli chodzi o znaczące sprzedaże 1-o ligowych generyków, kilka przykładów:

 

22,000 EUR, 2010, Sedo: deser.pl
12.650 EUR, 2013, Sedo: garnki.pl
9,000 EUR, 2015, Sedo: czescisamochodowe.pl
22,890 USD, 2016, Sedo: makijaz.pl

 

A to bardzo skromny przykład, bo wiedza jest cenna ;) 

A że wiem iż jeden z forumowiczów jest właścicielem telefony.pl dodam:

 

13,500 EUR, 2010, Sedo: telefony.pl

 

Tak więc moim zdaniem, warto zredukować oczekiwane 200tys do realnej kwoty, szczególnie iż ta domena traci na wartości z biegiem czasu.

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
5 godzin temu, Domeniacz napisał:

 

Dużych firm jest mało, ograniczanie się do nich to ograniczanie możliwości sprzedaży domeny. A firm jest w Polsce ponad 2 miliony + wszelakiego rodzaju blogi. Nawet zakładając bardzo ostrożnie iż co 20 firma potrzebuje domeny, to mamy zapotrzebowanie na 100 tysięcy domen, nie licząc domen stricte pod SEO oraz blogerów.

 

Oto przykład domen generycznych wysoko w Alexa Rank:

 

demotywatory.pl
komputerswiat.pl
naszemiasto.pl
sprzedajemy.pl
sport.pl
elektroda.pl
dobreprogramy.pl
pyszne.pl
przelewy24.pl
eobuwie.com.pl
przegladsportowy.pl
niezalezna.pl
bankier.pl
wbijam.pl
skapiec.pl
jakdojade.pl
benchmark.pl
kurnik.pl
lubimyczytac.pl
gratka.pl
natemat.pl
auto-swiat.pl
autocentrum.pl
gazetaprawna.pl
kafeteria.pl
znanylekarz.pl
poradnikprzedsiebiorcy.pl
poradnikzdrowie.pl
goldenline.pl
gowork.pl
praca.pl
purepc.pl
pcworld.pl
bezprawnik.pl
polityka.pl
poranny.pl
instalki.pl
motofakty.pl
furgonetka.pl
polki.pl
sciaga.pl
napisy24.pl
optyczne.pl
wirtualnemedia.pl
infopraca.pl


A to tylko top 50K Alexy z jakiegoś czasu wstecz, a do 1M jeszcze dłuuuga lista.

 

Jeśli chodzi o znaczące sprzedaże 1-o ligowych generyków, kilka przykładów:

 

22,000 EUR, 2010, Sedo: deser.pl
12.650 EUR, 2013, Sedo: garnki.pl
9,000 EUR, 2015, Sedo: czescisamochodowe.pl
22,890 USD, 2016, Sedo: makijaz.pl

 

A to bardzo skromny przykład, bo wiedza jest cenna ;) 

A że wiem iż jeden z forumowiczów jest właścicielem telefony.pl dodam:

 

13,500 EUR, 2010, Sedo: telefony.pl

 

Tak więc moim zdaniem, warto zredukować oczekiwane 200tys do realnej kwoty, szczególnie iż ta domena traci na wartości z biegiem czasu.

 

Piękna samoorka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Lateralus

Same fakty -  konkretne liczby, nazwy, daty.

 

Z raportów NASK wynika iż ponad ~ 100K domen rocznie zmienia właściciela, 

co świetnie potwierdza ostrożne założenie o którym wspomniałem na początku.

Ponadto znajomość klienta i jego potrzeb oraz możliwości to klucz do sukcesu.


Można zadać sobie pytanie: ile % tych zmian to moje sprzedaże i dlaczego tak mało ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Dnia 10.01.2020 o 21:34, Domeniacz napisał:

 

@Lateralus

Same fakty -  konkretne liczby, nazwy, daty.

 

Z raportów NASK wynika iż ponad ~ 100K domen rocznie zmienia właściciela, 

co świetnie potwierdza ostrożne założenie o którym wspomniałem na początku.

Ponadto znajomość klienta i jego potrzeb oraz możliwości to klucz do sukcesu.


Można zadać sobie pytanie: ile % tych zmian to moje sprzedaże i dlaczego tak mało ?

 

 

 

Oczywiście że same fakty, liczby i daty. Szkoda tylko że wszystko co podałeś generalnie przeczy temu za czym się opowiadasz. Te przykłady z Alexy to śmiech na sali, a podawanie 5 przykładów z Sedo sprzed 10-4 lat lat to nawet nie wiem za czym ma się opowiadać.

 

Ty naprawdę nie masz pojęcia o tematyce sprzedaży domen internetowych. To że łyknąłeś trochę wiedzy SEO nie oznacza że od razu masz wiedzę o handlu domenami internetowymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Lateralus napisał:

Ty naprawdę nie masz pojęcia o tematyce sprzedaży domen internetowych. To że łyknąłeś trochę wiedzy SEO nie oznacza że od razu masz wiedzę o handlu domenami internetowymi.

 

Widzę iż wróżenie z fusów to Twoja specjalność :D

Dodając do tego fakt iż jesteś obecny na czacie 24 godziny, mam dla Ciebie wyjątkową okazję:

 

wrozka24.pl

 

Zamiast lamentować iż domeny się skończyły, może się odnajdziesz pod tym adresem ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

iwylecz24.pl

 

już tylko myślnika brakuje...

co ciekawe, mają też wersję bez '24', zarejestrowaną 5 sekund wcześniej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grarantanna.pl

Projekt Ministerstwa Cyfryzacji 

Nie jest to NINJA, ale imho konceptualnie łącznie przyjemnej aktywności z okresem epidemicznym jest zupełnie nietrafione. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, polo333 napisał:

co prawda nie jest to straszna NINJA, ale jednak nazwa budzi mój absmak: CzystaDostawa.pl

 

teraz to nawet dostawa-bez-koronawirusa.pl się sprzeda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Domenatorix napisał:

Nie sprzeda się, bo nie jest zarejestrowana.

 

Oj tam oj tam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×